Takmer žiadne pohyby bábätka. Nie je to zlé?

ivanka821
5. mar 2009

Ahoj baby, chcela by som sa opytat ci to ma niektora z vas, ze necitite takmer ziadne pohyby.
Som uz v 23 tyzdni a myslim, ze teraz by sa mala dost hybat a je to len 2 - 3 kopnutia a koniec.
Neni to nejake zle? Nemoze byt postihnuta?

sirinka
5. mar 2009

je to presne ako ma byt...najme ked si prvorodicka... 😉

ivanka821
autor
5. mar 2009

sirinka....
Som prvorodicka, ale preco necitim castejsie pohyby?
Ked som bola pred zhruba tyzdnom na kontrole, tak jej srdiecko bilo ok.
Ale nemoze jej nieco byt?
Nemoze byt postihnuta?

roasha
5. mar 2009

ivanka,doverne poznam,tiez som sa cosi "narevala" 😒 😀
v brusku mala" prespala",pokial som ju nedrgla,skoro vobec sa nepohla. 😅
......ale.....dr. ma upokojil,ze najvyssia aktivita plodu je cca o 19.00-20.00h vecer/vtedy sa ozaj par krat pohla 😅
ja som nezazila ziadne,ze by som nemohla spat kvoli kopancom/skor som nespala od strachu,ci mala zije/ 😅
neboj sa,mala ti to vynahradi,ked sa narodi,potom spala len raz denne 1/2h,cca do roka,a potom uz vobec nespavala/ale noci spala v pohode/ 🙂

sirinka
5. mar 2009

ivanka nie...zo zaciatku citis iba velmi silne kopance a pohyby, az ked babo trosku narastie a bude mat menej miesta a aj viac sily, budes ho citi castejsie, ale iste nie stale...ved aj babatka v brusku musia vela spinkat 😉
a uzivaj si kazdy den, ku koncu to uz moze byt aj dost bolestive, takze teraz ta este len tak hladka v brusku...

janette4
5. mar 2009

ivanka, myslím,že keby mala byť postihnutá, zistili by to na tých genetických testoch, čo sa robia skôr. ale pohyby cítiš, nie?
neboj, ona zvýši intenzitu, o nejakých 10-12 týždňov ti bude dávať také kopance.. 😉

ivanka821
autor
5. mar 2009

baby ste zlate, diky....
ona sa obcas pohne a obcas kopne.
Ale bolo to intenzivnejsie predtym.
Bola som na ultrazvuku ked som bola v 20 tyzdni. A merali jej hlavicku aj vsetky organy a povedali, ze ma skvele vysledky.
Aj mi brali krv a nic nenasli. Takze bude ok?
Je to asi prirodzene, ze mam o nu starost, nie?
Akurat ze jedna kolegyna mi hovorila, ze jej male umrelo, ked bol a v 7 mes.

zuzana76
5. mar 2009

aj mojhomsom citila dost v 19-20 tt, prve pohyby som zaregistrovala v 16 tt, a potom v takom 21-23 tt bolo menej pohybov, tiez som bola v strese, ale vsetko bolo ok, v takom 25 tt zase zacal byt aktivnejsi .

ivanka821
autor
5. mar 2009

tak ked to hovorite vsetky, tak asi to tak bude.
Napriklad bola aktivna, ked som vypila kavu. Ze dostala kridla.... A teraz aj po kave spi....
Tak som sa len nejako vystrasila.

roasha
5. mar 2009

neboj sa nie len ty,vsetky sme sa bali. 😉 🙂

ivanka821
autor
5. mar 2009

je to asi take naturalne, ze mame strach.
Tak si robim starosti, hlavne vzdy ked som bola hladna, tak strasne kopala a teraz uz je jej to jedno.

roasha
5. mar 2009

naozaj,som si spomenula,....mna asi naozaj len raz strasne kopala,ked ma silonky trochu rezali na bruchu 😀

ditka1
5. mar 2009

dievcata nebojte sa tie male stvorenia sa teraz nehybu este pravidelne to az okolo 28t tak riadne zacnu kazdy den,potom ak by sa az nehybali by bol dovod na paniku,pockajte este po 30t co to bude 😀

ivanka821
autor
5. mar 2009

ja mam tehu gate a silonky tehotenske.
Takze asi ma miesta a nic ju netlaci....
No budem ju musiet trosku podpichnut....

sirinka
5. mar 2009

ivanka jasne, kazda sa o svoje mimi bojime, aj ja ho kolkokrat stuchnem, nech ma kopne, ze je tam 😉
stava sa bohuzial vselico, ale nastastie len velmi zriedkavo to ma taky hrozny koniec ako u tvojej kamosky a na take veci netreba vela mysliet...radsej chystaj izbicku a tak 😉

ivanka821
autor
5. mar 2009

jasne.
len som sa nejako zlakla ze ci je ok. Ale kedze ste ma vsetky upokojili, tak sa idem tesit. 😀
ved tehotenstvo nie je choroba, no nie?
hrozne moc diky babulky.

belanka
5. mar 2009

ja som mala dcérku pri 1.tehu lenivú.lekár ma trochu aj nastrašil,že si to mám všímať a všetko bolo ok.jej sa jednoducho moc nechcelo.zato teraz... 😉

katka1981
5. mar 2009

ivanka, vela mamiciek, kt. sa narodilo postihnute babatko, citili pohyby az az. Podla toho sa neda urcit postih babatka. Babatko vela spinka, preto sa nehybe. Neboj sa.

celine
5. mar 2009

Mne gynekolog povedal, ze ak citim aspon jeden pohyb za 12 hodin, je to v poriadku. Dolezite je, ze sa aspon sem-tam ozve. Nas maly sa niekedy mrvi cely den a niekedy ho citim az vecer. Ivanka821, mozno ta mala kope v noci. Ja ked dobre spim, tak nic necitim, musi ma poriadne kiopnut, aby som sa prebrala, ale ked dlho nemozem zaspat, vzdy ho citim.

ivanka821
autor
5. mar 2009

Neviem, skusala som polohu, ktoru nenavidi.
Ked lezim na chrbte, vzdy vtedy isla z koze vyskocit.
Teraz iba nejako sa s tym zmieri.
Ja ju citim, ze sa obcas pohne alebo kopne , ale je to menej ako to bolo na zaciatku,
V kazdom pripade dufam, ze je ok.

dosa
5. mar 2009

ivanka821 - cakame uz druhe, vraj to je citit skor ako prve, ale ja som ho do dnes den nezacitila. cez den ani nemam kedy nejak sa tym zamyslat, lebo ma zamestnava prva dcera, ale vecer, ked vsetko stichne a lahnem si konecne do postele, tak len cakam, ci sa pohne, kedy sa pohne... a som z toho riadne nervozna. neviem sa dockat dalsej poradne.

ivanka821
autor
5. mar 2009

no to mate super babulky, ze mate poradne.
ale ja tu v UK sa nemam s kym radit. Tu take neni...

lante
5. mar 2009

Ivanka, mne sa Mišiatko takmer doteraz nehýbalo...bolo to iba to šteklenie aj to iba občas až teraz posledný týždeň sa začal hmýriť. Takže je to O.K. A to niesom prvorodička 😉

katka1981
5. mar 2009

ivanka, babatko je najaktivnejsie medzi 24-18 tyzdnom, som citala niekde. Takze sa neboj. Drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo a babatko bolo zdravucke.

katka1981
5. mar 2009

oprava 24-28

dadkag1
5. mar 2009

ahojte baby som rada ze ste otvorili tuto temu.
JA som v 26 tyzdni a to nase malicke som zacal citit pred mesiacom ale ako pise ivanka aj to nas e male je nejake kludnucke tiez som uz mal strach ci je vsetko ok ale ako citam prispevky ok vas uz mamiciek tak ste ma velmi ukludnili.TIez to bude nase prve a velmi sa uz tesime. 😀

blazka24
5. mar 2009

dievčatá je možné aby som cítila pohyby už v 20-tom týždni? doteraz mi malinký nedal o sebe vedieť že je a zrazu toto 😲

labradorik
6. mar 2009

blazka24 ano je to mozne ja uz naseho maleho pasazierika citim od 17tt, a tiez obcas cely den nic,ked mam myslienky niekde uplne inde,tak ani neviem ale ked si lahnem tak ma baby s mocovym mechurom a zaludkom diskosku.nebojkajte vsetko bude uplne ok. 😉

deniskajakubko
28. mar 2009

ahojte holky, tak ivanka ja mám presne rovnaký problém a strach z toho, že sa mi malý skoro vôbec nehýbe som v 30 tt, a keď sa pohne 3x za deň tak som šťastná. Ale utešuje ma to, že pri prvom som Jakubka tiež skoro vôbec necítila, boli sme s manželom aj niekoľko krát v nemocnici, čo mi robili ultrazvuk a za každým to bolo v poriadku, len Jakubko bol lenivý. Za to teraz nám to vynahrádza 200 násobne. 😉

patulda123
9. jún 2019

Ahojte baby som tehotná a som v 5 mesiaci cítila som pohyby bábätka ale zrazu necítim ako je to možné

sevcikovaa
9. jún 2019

Len tolko nestresujte ...cim je hyperaktívne moze tlacit viac na krcok a to ho moze otvorit alebo skratit...mne dnes lekar v nemocnici povedal ze nech som kludna staci ak ho citis 1-2x za den ....moj neznasa ked si lahnem nachrbat alebo donedavna brusko ....hned sa vrti a kope ...dokonca uz sme v 22tt a viem kedy ma stikutku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre