Test na zistenie pohlavia pomocou sódy bikarbony

diana20
17. máj 2015

Ahojte, chcem sa opýtať, robili ste si niektorá domáci test na zistenie pohlavia pomocou sódy bikarbony keď sa vám bábätko nechcelo ukázať?je to vraj tak, že do nádobky dáte naspodok sódu a potom do toho nacikate. Ak začne sumiet mal by byť chlapec, lebo moč by mal byť vraj kyslejsi. Naopak keď čakáte dievčatko, moč by mal byť viac zasadity a preto by sóda nemala začať peniť.. Ja teda rozmýšľam, že si ho urobím, ale chcela som vedieť, či už niekomu sóda naozaj začala sumiet? 😀 chcela by som chlapca 😝

franica
17. máj 2015

@diana20 😀 😀 toto znie úplne šialene 😀 Až tak, že mám chuť to vyskúšať- pre srandu, samozrejme 😀 ... ja som v 19tt a tiež ešte nevieme pohlavie, ale ak všetko dobre pôjde o niečo vyše týždňa by sme mohli vedieť, tak by sa dali porovnať výsledky 😀

oskvarka
17. máj 2015

@diana20 no ak by to bolo take jednoduche ze to zavisi od kyslosti ci zasaditosti.... tam v tej kyslosti asi velky rozdiel nebude... :D... ale znie to pekne sialene... este som to nepocula...

stary_ujco
17. máj 2015

Ja som to prave skúsil... Penilo. Asi som tehotny...

piacere
17. máj 2015

@diana20 no takto ti poviem. Podľahla som tomuto sódabikarbónovému šialenstvu pri druhom tehotenstve a od cca 9tt do cca 20tt mi to nikdy 😉 nešumelo... a mám chlapa jak lusk 😀

ancovicka21a
17. máj 2015

@stary_ujco gratulujem..budes mamou krasneho chlapceka 😀 ci otcom? 😕

diana20
autor
17. máj 2015

@stary_ujco sak lebo si chlapec a chlapcom peni 😀

@franica no vieš, ja som zúfalá, tiež som v 20 týždni už mala vedieť.. Ale nie, moje dieťatko mi otrčilo riť a nebolo nič vidieť.. 😀
@oskvarka no znie to šialene, ale ako hovorím.. Ja už som zúfalá, chcem strašne vedieť čo to bude.. 😀 ale väčšinou to nikomu nepenilo tak som chcela vedieť, či náhodou niekomu to už aj penilo.. V každom prípade dnes to idem asi skúsiť 😀

piacere
17. máj 2015

@diana20 u nás v skupine sme to skúšali takmer všetky 😅 a veru boli aj také, ktorým to penilo a mali tuším aj chlapcov, aj dievčatá....

diana20
autor
17. máj 2015

@piacere tak to som si myslela, že to nikomu nepeni ☹ ak tak to skúsim a zasmejem sa 😀

nikawero12
17. máj 2015

@stary_ujco a matka dieťaťa s ktorou to máš sa priznáva k tvojmu tehotenstvu? 😀 😀 😀

diana20
autor
17. máj 2015

@piacere tak peni a aj tie, ktorým to penilo mali dievčatá? Tak.. Tak asi tak či tak nebudem vedieť 😀

franica
17. máj 2015

@diana20 no nám naša prvorodená takto nastrčila chrbát a zadok a pohlavie sme sa dozvedeli naisto až v 38tt, takže ja som už pripravená aj teraz, že sa to môže stať. Mne je síce jedno, čo to bude, ale sranda musí byť 😉
Inak si myslím, že to musí byť úplný blud... to by načo boli aj tie drahé testy na určenie pohlavia, keby to bola také jednoduché- a tie tiež fungujú cca ako toto, čiže 50:50 😀

diana20
autor
17. máj 2015

@franica veď tie testy fungujú asi tak presne ako sóda podľa toho, čo som čítala.. Tak si spravím radšej to lacnejšie 😀 sódu mám doma

franica
17. máj 2015

@diana20 takže nepení 😀 😀 A sóda mi práve došla 😀

Inak ma ešte napadlo, že tu bola téma o veštení pohlavia kyvadlom či prsteňom alebo ako..ked si moc zúfalá, tak môžeš skúsiť aj to 😀 https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/vestenie-z-prstena-ohladom-pohlavia-babatka/

diana20
autor
17. máj 2015

@franica kyvadlo či prsteň či čo to som už čítala, ale to neviem dobre urobiť.. 😀 navyše nemám obrúčku.. 😀

alami
17. máj 2015

@diana20 peniť alebo nepeniť ti to bude podľa toho, aké máš vnútorné prostredie organizmu - buď viac zásadité, alebo viac kyslé a to závisí od zloženia tvojej stravy. Stačí ak zadáš do googla "prekyslenie organizmu" a dočítaš sa o týchto veciach viac, teda súvis s pohlavím dieťaťa to nemá 😉 teda je jasné, že to bude peniť ženám čo čakajú chlapca, ale aj dievča a nepeniť rovnako obom. Teda nájdeš aj tie, ktorým sa "to potvrdilo", ale to neznamená, že metóda je dobrá🙂 (akoby sme tvrdili, že kolená si v detstve rozbíjajú len chlapci🙂 Tým, že nájdeš chlapca s rozbitým kolenom nepotvrdíš teóriu o tom, že sa to deje len u chlapcov, že ? 😀

diana20
autor
17. máj 2015

@alami vysvetľuješ mi to trosku ako debilovi.. 😀 takto ti poviem.. Nie som až tak hlúpa, takže viem, že to bude vždy len 50:50… takisto ako keby som si kúpila test v lekárni, na ktorý nechcem zbytočne míňať.. Toto je len zábavka, ktorou si chcem skrátiť čakanie do ďalšieho sona.. Len ma zaujímalo, či niekomu vôbec moč naozaj penil a či sa to niekedy potvrdilo, samozrejme viem, že mi sóda nepovie na 100% pohlavie.. Že to bude stále len 50… 😀 neboj sa, viem, že kolená iisi rozbíjajú aj dievčatká… 😉

bonaqa2013
17. máj 2015

@diana20 to kde si takú hlúposť vyčitala....

diana20
autor
18. máj 2015

@bonaqa2013 no na internete 😀 inde takéto hlúposti nenájdeš.. Ešte existuje aj niečo s červenou kapustou.. Že keď ju vyvaríš tak do tej sfarbenej vody naleješ moč a keď sa sfarbí do ružova tak je chlapec a keď inak tak dievčatko 😀

pan_dokonaly
18. máj 2015

Googlil som to a zda sa, ze to je celointernetovy fenomen. Skusali to pozorne skumat doktori, ale mali 22% chybovost medzi 7 a 10 tyzdnom.
22% chybovost pri niecom co je 50:50 je celkom dost.

PH mocu sa predsa lahko zmeni infekciou, nevyvazenou stravou...

alami
18. máj 2015

@diana20 vôbec som ťa nechcela uraziť, ani sa ťa dotknúť, ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlňujem.
červená kapusta skutočne reaguje na kyslosť a zásaditosť potravín. (stačí si všimnúť zmenu farby pri varení červenej kapusty pri dochucovaní octom) ale znamenalo by to, že moč mení svoju PH podľa pohlavia očakávaného bábätka, ale to mi príde fakt nereálne. žeby si sa mohla stravovať viac zásaditou, alebo viac kyslou stravou a stále by to prehlušilo PH pohlavia dieťaťa, no fakt to znie čudne.

katka1981
18. máj 2015

@diana20, soda bikarbona je zasada, moc je kysly. Sumiet bude vzdy. Pokojne nalej ocot, vysledok bude rovnaky. Test je rovnaky ako ked sa niekto snazi zistit ci je zaba skutocna, alebo sa zmeni na princa.

katka1981
18. máj 2015

@stary_ujco, jeeej super, budes mat chlapca 😀

diana20
autor
18. máj 2015

ježiš jednu zábavnejšiu.otázku niekto dá a hneď sú všetci múdri, Och..
@katka1981 zaujímavé, že niektorým to nepenilo..
@alami nie, ja som sa neurazila, len som to možno trochu blbo napísala, že nemám 5 rokov už.. 😉

diana20
autor
18. máj 2015

Bože všetci vedecky založení teraz poďte mi vysvetľovať ako čo s čím reaguje..
@katka1981 mimochodom Od malička bozkávam všetky žaby aby som zistila či sa niektorá nezmení..

mircalla
18. máj 2015

@diana20 idem rovno kupit sodu bikarbonu. Urcite je to tutovka

akropola
18. máj 2015

Práve som to skúsila, mne to tak penilo, až mi to vykypelo. Nebudú to štvorčatá? 🙂

katka1981
18. máj 2015

@diana20, je to o PH mocu. Ak by si si precitala nieco o acidoze, tak budes vediet viac. Nie je to zalozene na homornoch. Takze nic sa z toho nedozvies. Spolahlivejsia metoda je vysetrenie z krvi, ale je samozrejme dost drahe.

katka1981
18. máj 2015

@diana20, uz si v 20. t.t. ved ti to mozu zistit zo sona. Ty by si ozaj uverila takymto babskym radam? Ja som uverila ozaj az ked sa mala narodila. A to mi na kazdom sone s istotou tvrdili, ze bude dievcatko. Lenze ja som si ju tak priala, ze sa mi nechcelo verit, ze by sa to splnilo.

kotatko1232
18. máj 2015

Ja som si to robila veeelmi mi to penilo a narodilo sa mi dievčatko.cize SOMARINA

katka1981
18. máj 2015

@diana20, inak neber si osobne, co ti tu piseme, ved nikto ti nic zle nenapisal, ani ze si blba ani nic. Ved si sa normalne spytala. Si zvedava, nevies sa dockat, ako normalka. Ale vela ludom si dala chrobaka do hlavy, aj ja mam chut ist vyskusat tu sodu bikarbonu, aspon budem vediet jak som prekyslena, neni to zly napad 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre