Toxoplazmóza aj pri druhom tehotenstve

moninka666
20. mar 2018

maminy mala ste to niektora?aj pri prvom som to mala hned na zaciatku mi to zistili nastastie sa mi narodila zdrava dcerka..teraz som znova tehu 7tt a ze vraj to mam znova ze je to aktivne tak zase mi ide dat atb...ide ma picnut nemame ani zvierata ani nic..nemala by som uz mat protilatky?od prveho tehu uz ubehli tri roky..

tani777
20. mar 2018

Tomu nerozumiem,ved ked raz prekonas toxoplazmozu,mas len protilatky pritomne,nemozes ju mat zas...protilatky su v krvi pritomne,ale nie aktivne ochorenie...

moninka666
autor
20. mar 2018

mozno je stale aktivna hadam by ma neklamal moj gynkolog..a onac toxa sa neda zevrav uplne vyliecit uz cly zivot...zase sa len modlit nech je male v poriadku

mmmj
20. mar 2018

a to Ti povedal gynekolog alebo na infekcnom? Mna s pozitivnym testom na cytomegalovirus v tehotenstve poslali na infekcne a tam na zaklade rozboru krvi vedeli povedat kedy som ho prekonala. Oni urobia lepsi rozbor a posudia rozne protilatky. Ja osobne by som isla na infekcne, budes mat presnejsie info

dasenka26
20. mar 2018

@moninka666 zevraj sa to da dostať aj z neumytej zeleniny, v zemi sa mozu nachadzat zarodky..podľa clanku co som čítala

nikenzi
20. mar 2018

Mne na zaciatku tehu zistili toxo, bola som na infekcnom a dr vravel ze to je v poriadku. lebo toxo som mala niekedy davnejsie a teraz som uz imunna. a ked mas raz uz druhy krat nedostanes vraj. je mozne ze z vysledkou krvi ti nejake cisla naskocili, ale to naskocia furt, lebo tie protilatky uz mas v sebe.

cammille
20. mar 2018

@moninka666 toxoplazmozu mozes mat len raz, a samozrejme ze sa vylieci, akurat protilatky ostavaju cely zivot. To co ti tvoj gynekolog tvrdi, su urcite uz len protílatky. Mne takto obvodna tvrdila ze mam aktivnu toxo, tak sa jej pytam ze ved aktivnu som mala pred 5 rokmi...porodila 3 zdrave deti odvtedy...zas je aktivna? Kukala jak puk, ze aha, tak ASI je uz prekonana. Az potom moj gynekolog ma uistil, ze to su len protilatky, ktore uz ostavaju cely zivot. Proste niektori lekari su ozaj “odbornici”....

lula313
20. mar 2018

Je mala pravdepodobnost, že toxo chytíš zo zvierata, keďže zvierata sú infekcne veľmi krátku dobu. Osobne sa venujem záchrane zvierat. Aj keď sa prioritne venujeme záchrane psov, mali sme doma veľa tulavych maciat, čo mali svrab, kastrovali sme pouličné macky, ktoré sme mali po rekonvalescencii doma, dodržiavame hygienu a toxo mi v tehu testovali viackrát a je negatívna a ani iné parazity sme nikdy od nich nechytili. Sestru prezývajú okresná hygienicka, lebo žije az v nezdravej sterilite, zvierata by sa nedotkla a tá toxo má pozitívnu, lebo ako male dieťa jedavala zeminu a bolo tazke ju ustrážiť. Otcom sa nakazis len raz a predstavuje veľké riziko, keď k tomu príde v tehotenstve, takze nemyslím si, že tá momentálne ohrozuje.

moninka666
autor
20. mar 2018

@lula313 my sme mali macku pred troma rokmi ale akonahle mi zistilo toxo sla prec lebo ako vravim mala som ju od zaciatku tehu aj pri prvom..a ked som sa pytala gyndosa ci sa to moze znova objavit aj ori druhok povedal ze hej..no asi je to moj pripad

nikenzi
20. mar 2018

@moninka666 chod na infekcne. Doktor ti povie ze ak si uz raz prekonala toxoplazmozu nemozes sa uz nakazit. Povedali to mne a je to aj na nete vo wikipedii. A kedysi davno som raz videla dokument o toxoplazmoze (povinne na biologii), tiez to tam bolo. A okrem toho ze macka ta moze nakazit len cez jej hovienka - napr ked by si jej cistila zachodik a vdychla by si nejake bakterie (velmi mala prandepodobnost). Skor sa nakazis nedostatocne spracovaným masom alebo ked prenesies bakterie zo suroveho masa (napr nožom) na niečo ine. Takže: chod na infekcne - a neber zbytocne antibiotika.

ejanjelik
20. mar 2018

Ja som tiez bola na infekcnom. Muzela som ist. Antibiotija som nebrala. Nemusi to byt len z kontakto so zvieratom, ale aj zle umyta zelenina; praca v zahrade...

moninka666
autor
20. mar 2018

@nikenzi leneze on mi nepovedal ani pri prvom tehu ze som ju prekonala tak asi ju stale este mam neviem no spytam sa ho este a na infekcnom som nebola vobec ani pri prvom tehu povedal gyndos ze to je zbytocne este by som tam skor daco lapla

moninka666
autor
20. mar 2018

@lula313 ano viem ze to nemusi byt zo zvierata ale nedava mi zmysel ze to mam stale stale aj po troch rokoch..myslela som ze uz mam aspon dake protilatky

ejanjelik
20. mar 2018

Oni by ti na tom infekcnom presne povedali, ci su to protilatky alebo je to infekcne. Este sa da ak mas nahodou vysledky z minula porovnat ci klesaju

moninka666
autor
20. mar 2018

@cammille no ked ja neviem vobec keby som ju mala prekonanu a mala protilatky tak by mi nevolal a nechcel by mi dat lieky??? neviem absolutne dakto mozno prekona rychlo tu toxu dakto pomalsie najhorsie ze niesu ziadne lieky konkretne na to iba tie atb rowamicin..a mala sa mi narodila tiez zdrava mala uz protilatky v sebe chvalabohu

moninka666
autor
20. mar 2018

@mmmj gyndos mi to povedal konkretne sestricka vo stvrtok mam prist ale ked som sa ho pytala ci mozem mat toxu aj pri druhom tehu tak povedal ze no moze ...

klodyka76
20. mar 2018

Častokrát je obtiažne urobiť jednoznačný záver na základe jedného vyšetrenia. V prípade akýchkoľvek nejasností sa odporúča opakovať vyšetrenie za 2-3 týždne a sledovať dynamiku protilátok. A ešte vystrihnuté z jedného článku na pochopenie: "Ak sú v krvi protilátky typu IgG , ktoré znamenajú, že v minulosti prekonala nákazu, nakoľko buď prišla do styku s toxoplazmózou alebo prekonala infekciu znamená to, že tieto protilátky ju po celý život chránia, už nemôže prekonať akútnu toxoplazmózu, ktorá je taká nebezpečná pre vyvíjajúce sa dieťatko."

mmmj
20. mar 2018

@moninka666 Moj gyndos mi k tomu tiez vlastne nic nepovedal. Na infekcnom podla hladiny roznych protilatok vedia povedat ovela viac. A nic som tam nechytila - okrem toho, ze ma ako tehotnu brali prednostne, tak infekcni pacienti nechodia takto volne do cakarne na kontroly. Urcite je lepsie mat presnejsie info a podla toho sa zariadit ako brat lieky, ktore predpise gyndos, co o tom nema asi ani celkom jasnu vedomost...

moninka666
autor
20. mar 2018

@mmmj skusim sa popytat len sa bojim ze na infekcnom by ma este viac vystrasili

daja07
20. mar 2018

@moninka666 no praveze sa to ma liecit na infekcnom a nie u gynekologa. ja som to riesila ked som prvy krat otehotnela, hned som musela ist na infekcne. tam ma akurat sledovali, dali mi tabletky aby sa tie parazity dostali von cim skor. oni sa dostanu von same aj tak a po prekonani uz ju dostat nemozes. vela ludi to prekona a ani o tom nevie. mne aj pri dalsom tehotenstve vyskocili protilatky, no gynekolog vie ze som to prekonala a mam papier z infekcneho, ze je to uz ok. teraz to uz nerisi. mam akurat v tehotenskej knizke zaznacene cervenym tieto vysledky. tvoj gynekolog je podla mna nezodpovedny. mal ta uz pri prvom poslat na infekcne. teraz je to uz bezpredmetne, ale pre pokoj tvojej duse tam mozes ist. nie je to nic hrozne 🙂

mmmj
20. mar 2018

@moninka666 na infekcnom mali kompetetnejsich ludi. Mna preveze ukludnili, gyndos ma posielal na potrat. A dokonca mi kazali doniest aj pupocnikovu krv, ze urobia rozbor a ak by sa ten virus preniesol, tak sa to lieci. O tomto gyndos nema ani paru...Vzdy je lepsie mat pravdive info a mozes sa zariadit.
A najma drzim velmi palce, nech ste zdravi, je to stres, to je jasne....

guiseppinka
20. mar 2018

pri prvom tehu mi sestricka vravela, ze nemam prekonanu toxo - nemam ziadne protilatky, ze mam len davat pozor a nejest surove maso... pri druhom tehu ina sestricka len zacala, ze mi vysla toxo a cirkus okolo toho a z vysledkov bolo len jasne, ze nemam proti nej ziadne protilatky. svoje vysledky som poslala jednej znamej gyndoske a ta mi povedala, ze mi nic nie je... takze nestresuj

deti95060810
20. mar 2018

mala som, tiež tak ako ty. 2 krát. Prvý krát so dostala antb., druhý krát nič - vraj načo.... Výsledok? ani sa nepýtaj...😢

evka64
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
20. mar 2018

necitam vsetko, ale skus si dat skontrolovat tie vysledky aj inym.odbornikom.. totiz, mne v prvom.zistili boreliozu, naplasili ma, uz mi vseobecny doktor daval tetracyklin a kedze verim viac svojmu gynekologovi tak som sa radila najskor s nim.. az on mi povedal, ze to je prekonana borelioza a mam tam protilatky.. casto sa v tom.doktori sami neorientuju, len odbiju.. co som si o toxo citala nemala by sa opakovat, ale protilatky v krvi ostavaju.. ale jasne ja niesom doktor, moze to byt uplne inak, ale skus dat tie vysledky nejakemu inemu dr..

fishie
20. mar 2018

urcite by som sla na predaj infekcne a az rak brala antibiotika...ja som sledovana kvoli toxo prekonanej v 11tich rokoch a protilatky mam stale. Dr robi specialny krvny rozbor a silno pochubujem, zw taky dal robit tvoj gynekolog....za 20 rokov mi ani raz nezistili, ze by bola toxoplaznoza znovu aktivna

leveretka
20. mar 2018

Ahojte, mne zistili toxoplazmozu prvykrat az pocas tehotenstva a moja gynda mi ani nic nepovedala. Ja som pozerala a pytam sa ze co s tym? A dr ze nic, ze to bolo uz davno. Neviem ako to vedela ale nic mi nedala a nikdy sa to ani neriesilo. A mam teraz krasne zdrave 8 rocne dievcatko.

34michaela
20. mar 2018

Neboj nic.Aj ked viem aka si vystrasena..Ale podla mna mas v sebe len protilatky kedze ti to zistili aj v prvom tehu..Urcite by ta mal gynekolog poslat na infekcne este na krv..Mne zistili pri druhom tehotenstve akutnu fazu toxo-vraj som ju dostala tesne pred tehu alebo uz hned na zaciatku.No to bolo teda,zvierata tiez nemam.Kazdy mesiac som musela chodit na odbery na infekcne a brala som az do porodu atb kazdych 8hodin.Revala som stale lebo ked som hlupa studovala stale na nete ake chore babo sa moze narodit,to bolo strasne.Na 3D sono mi dr potvrdil ze ziadnu vadu nevidi tak som bola kus pokojnejsia.No aj tak som do porodu stale trpla ze ake dietatko sa nam narodi..Dolezite je,ze syncek je uplne zdravy.Drzim vam palce

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moninka666
autor
21. mar 2018

@lenkakravcova no ja som atb brala asi 4balenia pocas celeho tehu a po narodeni dcerky som to uz neriesila......no asi som mala moja chyba..ale uz musim mat nejake protilatky nie?neviem ci mam nat zase take obavy ako pri prvom ci sa nemam stresovat ked to je zase skoro podchytene

moninka666
autor
21. mar 2018

@34michaela ja som mala presne to iste trpla som az do poslednej chvile a este aj potom ked sa mala narodila ci bude mat vsetko ok..nastastie dcerka uz mala len protilatky v sebe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre