Tŕpnutie rúk v tehotenstve. Je to bežné?

evka83
8. apr 2009

som v 19 tyzdni tehotenstva a od obeda mi zacali trpnut prsty na rukach. a neprestalo to ani doteraz.
je dovod na paniku alebo je to bezne pri tehotenstve?

katren
4. sep 2012

Kocky, ja mam tretie tehu a ani teraz ma to neobislo 😠
pri Miskovi som dokonca od 7-meho mesiaca "spavala" v polohovacom kresle v obyvke so spustenymi rukami, aby som sa mohla rano ako-tak starat o Dominiku, bo som si vobec necitila prsty.....a teraz prebaluj, ked si nic necitis 😅
preslo to porodom 😉

barbade
10. sep 2012

Baby no vidim, ze nemam ziaden originalny problem, ale ze to tu bolo uz mnooohokrat 🙂 Doktor mi dal magnezium, 500mg, kazdy vecer plus naordinoval zjest jeden banan pred spanim. Trpnutie sa kazdopadne zhorsuje a stazuje mi to spanok, a to som este len v 21/22 tt.... da sa este nejako inak ulavit tym ukam, ci len to magnezium by malo byt odpovedou?

janulina.k
12. sep 2012

Baby, trpnutie nie je sranda. Je to prirodzene, ale na druhej strane moze ist aj o hustnutie krvi, co je v tehotenstve bezne. Ja na to beriem injekcie, picham si Fraxiparin do brucha uz od 2.mesiaca, ale k tomu musim pit aj vela vody. Ak nahodou mam den, ze nemam dostatok tekutin, trpnutie sa prejavi a je to fakt neprijemne. Tak k tomu magneziu nezabudajte napravidelny pitny rezim, je nesmierne dolezity, ako aj pohyb, kde je cirkulacia krvi zvysena. Vela zdaru 🙂

plostica2502
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcaradko
19. sep 2012

mne trpli v tehu koli krcnej chrbtci,tiez som sa budila v noci na to ue si ich necitim a musela som nimi cvicit,prsty otvarat a zatvarat...no pokial som lezala trpli
vzdy

niquska
27. sep 2012

Aj mne trpnu prsty na rukach uz cca 3 tyzdne a berem aj magnezium 2x denne a nic ajk tak ...je to dost nerpijemne lebo nic neviem poriadne ani uchopit....takze by to malo po porode prestat?? ☹

nasta197
27. sep 2012

Doktor mi povedal že ano.. nic mi na to nedal ale povedal že treba vydržať 🙂 mne strasne pomahalo na to tečúca studená voda hlavne v noci sa mi to dialo

janka29
27. sep 2012

ja to mam tiez citam ze nie som jedina v noci hlavne nad ranom sa zobudim s bolestou pravej ruky a trpnutie v dlani dost to boli potom to dajak rozcvicim ale stve ma to lebo bolest je dakedy taka ze neviem dalej spat mam tiez krivu chrbticu a asi preto.

janka29
27. sep 2012

@zzzr tak ja mam problem aj s krcnou chrbticou takze moze byt z toho ze mi trpne prava ruka a boli nadranom a dokonca na zaciatku tehu ma seklo a mne povedali na rehabke tym ze ste tehotna ziadne procedury ma odbili takze pochybujem ze by ma teraz kvoli ruke vzali ale aspon som rada ked tu citam ze nie som sama. ja mam este 2 mesiace do porodu ako tak pozeram ty uz mas zrejme babatko na svete teda urcite 🙂

ichbinich
3. okt 2012

@janka29:
Kde ta ta ruka boli a kde trpne?
Ak ta boli zapastie a trpne ti ruka od zapastia po prsty, to je podla vsetkeho tzv. syndrom karpalneho tunela. Najdi si to, malo by byt aj tu na koniku toho dost. To je nieco ine ako problemy s krcnou chrbticou.

Mne zase trpli cele paze. Teda od pliec az po prsty, to tiez nebola sranda. Magnezium mi to zmiernilo. Ale nemala som bolesti a teda nebol to ten karpalny tunel.

Zla sprava je, ze to fakt treba pretrpiet ☹ Pomahaju cvicenia a na noc zapastie obviazat elastickym obvazom, uz spominany horcik/magnezium. Mala to moja svargina, ta si nemohla ani len pokrajat maso na obed na jedenie a prve dva dni po porode ani poriadne chytit vlastne deti... Ale potom to same preslo.
Ak ta tvoj lekar iba odbije, chod k inemu! Tento syndrom je znamy, ze sa vyskytuje v tehotenstve. Aj ked sa neda "liecit", da sa zmiernit.

@niquska: Ano, prejde to same, par dni po porode...

janka29
4. okt 2012

@ichbinich dik tak mna to aj boli ja trpne aj v zapasti aj v lakti a ta bolest akoby bola cela ruka uz som pocula o tom syndrome karpalneho tunela. ale to je fakt taka bolest ze az skoro placem musim sa posadit nech mi to prejde a popripade vstat a potom zaspat a o 2 hodiny zas mna to trapi len v noci.

tinaxxx
10. mar 2013

ahojte tehluky...tak vyzerá to tak, že to tŕpnutie rúk chytilo už aj mna... :( a to som len v 24tt ..a je to teda riadne nepríjemné a bolestivé...náhodou ste na niečo čo pomáha neprišli?

nati2
6. aug 2013

ahojte baby mne tiez trpnu prsty aj ma bolia aj lava aj prava ale viac ta prava mam to počas celeho dna ale hlavne vnoci nemožem spat tiež mi všetko pada zruk je to neuveritelna bolest čakam druhe babetko ked som čakala syna taketo problemy som nemala ani som nemala tušenie že taketo niečo može byt že trpnutie či bolest prst ruk ja sa len bojim čo ked mi to ostane aj po porode čo potom poradte mi dakujem

zzuzana82
6. aug 2013

@nati2 ja som mala toto trpnutie pri prvom tehu- ide o syndrom karpalneho kanalika. V podstate na to neexistuje liek, treba si tym len prejst. Intenzita toho trpnutia je tiez u kazdeho ina. Ja som mala rano take strpnute ruky , ze som ich nevedela zovriet v dlan , postupne to preslo cez den, ale uplne som stracala cit v prstoch, tiez som sa bala ako to bude po porode, ako budem s babatkom , kedze nemam vobec cit v rukach, ale nejak sme to zvladli, pravdupovediac, potom som uz na to ani nemyslela, presloo mi to samo cca po 3 mesiacoch od porodu. Ale je to tiez individualne, viem ze tu boli baby , ktorym to preslo aj skor , alebo ovela ovela neskor . 😒

rozpravkaa
6. aug 2013

@nati2 prave som sa tu v inom prispevku docitala, ze pomahaju na noc obklady s octanovou mastou. Ja mam ten isty problem vyse tyzdna a v noci placem od bolesti a neviem co so sebou. Takze prave idem do lekarne kupit mast... Skus aj ty. Inak, tu je link na tu debatu, ktoru som nasla: https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/trpnutie-ruk-a-bolest-v-nich-v-poslednom-trimestri/

koukla
21. apr 2014

@janka_pn ahoj janka. Ja mam teraz podobny problem ze mam strpnute prsty a prostrednik lavej ruky ked zohnem tak sa mi zasekne a neviem ho ani vystriet.bojims a co to je a chcem ist traumatologovi tento tyzden. Tebe na to nieco pomohlo?

ludmila1996
29. mar 2016

Kocky mozem sa spytat ? Ja som v 39 tyzdni a uz dva dni mi trpnu ruky ale nie len ked sa zobudim ale cely den bez prestavky je to normalne?

katka2224
29. mar 2016

@ludmila1996 ahoj, asi Ťa nepoteším, mne tŕpla ľavá ruka od 7. mesiaca tehu, pravá od polovice 8. mesiaca, až 2 mesiace po pôrode to prestalo... Bolo to stále horšie, najprv noci, potom neustále, ale v noci som sa budila na pocit, ako keby mi ruku chcel niekto odtrhnúť... ☹
Bola som aj na neurológii, vraj som mala všetko v poriadku... Jeden vravel, že mám v sebe veľa vody, teraz mi fyzioterapeutka hovorila, že som to mohla mať od krčnej chrbtice... Neviem, len dúfam, že druhé tehotenstvo toto nebudem musieť prežívať, lebo v 9. mesiaci to bolo tak strašné, že som si nevedela chlieb natrieť, mäso pokrájať, doslova mi vypadol príbor z ruky, také som ich mala necitlivé...

katka2224
29. mar 2016

@ludmila1996 jaj, a potom som našla na nete, niečo ako "canalis carpis", je zablokovaný v zápästí karpálny tunel... Niekoho na to aj operujú, úspešnosť nie je zaručená, ale v tehu na to neoperujú, väčšinou to vymizne samo po pôrode 🙂

ludmila1996
30. mar 2016

Dakujem za skusenost :D no mne trpne lava ruka stale bez prestavky

katka2224
30. mar 2016

@ludmila1996 aj mne to zacalo lavou, potom prava. Ale uz nemas vela k porodu, vydrz, potom to prejde same ☺
Skus pogooglit, niekto radi viac magnezia, hroznovy cukor,... Mne nic nepomahalo...

darinkazv
30. mar 2016

mne to tŕplo od 7. mesiaca a ani po pôrode to neprestalo. zhoršovalo sa to. hlavne pravá ruka. a tak som aj podstúpila minulý rok v apríli operáciu karpálneho tunela. to bolo 3 roky po pôrode. už sa to nedalo vydržať. v noci tŕpli, cez deň som neudržala dlhšie nič v ruke atď. ak to neustúpi po pôrode, treba si to dať vyšetriť a zvážiť. ale teda poviem, po operácii sú to strašné bolesti. nečakala som, že to bude až také. a ja fakt znesiem veľmi veľa bolesti, ale prvé dva dni som si veru aj poplakala. držím palce

katka2224
30. mar 2016

@darinkazv a teraz Ti je lepsie? Lebo niekto tvrdi, ze ani operacia nepomoze...
Ja som u obvodneho tiez spominala ten karpalny tunel, ale on ma odbil s tym, ze to trpnutie v tehotenstve nie je z toho...

darinkazv
30. mar 2016

@katka2224 22.4. to bude rok, čo som podstúpila zákrok. a je mi super. ruka už netŕpne, vyspím sa, je to super. robil mi to ale fakt dobrý neurochirurg. takže treba si aj vybrať dobre, kto ti to spraví. ale inak, tŕpnutie rúk môže byť aj z krčnej chrbtice. takže fakt treba pátrať po príčine.

8radushka8
21. jún 2016

mne začali trpnut asi týžden dózadu ... teraz som v 36 tt a doktorka mi dala magnézium aj take prášky do vody horčík ... ale trpnu mi hlavne prsty na pravej rukee

margetakuska
7. mar 2018

Ahojte, neviem ci mi niekto odpovie ale budem rada ak ano. Dnes mi zacala trpnut prava ruka, teda presnejsie polovica (prstenik a malicek a polovica dlane az po laket) neviem ci je to v normalne , cakam 4 babatko som len na zaciatku 8 tt, no predtym som to nemala , nechapem...na gyn.idem az o tyzden , citala som ze je to bezne ale az v pokrocilejsom tehu, nemate niekto skusenost? Dakujem

8radushka8
7. mar 2018

@margetakuska mne to zacalo neskor ale mala som na to magnezium a take prasky do vody horcik pomohlo mi to ... mne to tiez trplo dlho ale pockala som na poradnu kde mi dala toto ...

margetakuska
7. mar 2018

@8radushka8 dakujem, isto pockam do poradne co mi povie, zatial to nie je az tak zle, dufam, ze sa to nebude zhorsovat, nakolko prava ruka je prava ruka 😊

8radushka8
8. mar 2018

@margetakuska no ja to poznam veru .... hadam bude dobre ;)

katka2224
8. mar 2018

@margetakuska mne to sice zacalo neskor, ale tiez prava ruka, neskor sa pridala aj lava.
Urcite sa na to pytaj, mne sice tiez iba magneuium na to dali, ale ku koncu tehu som si nevedela chlieb natriet, vypadol mi pribor z ruky, ruky mi trpli neustale a noci som preplakala, som mala pocit ako by mi niekto ruky trhal. Snad bude dobre.
Pytaj sa aj k neurologovi, mozes mat tlak na krcnu chrbticu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre