Tŕpnutie rúk v tehotenstve. Je to bežné?

evka83
8. apr 2009

som v 19 tyzdni tehotenstva a od obeda mi zacali trpnut prsty na rukach. a neprestalo to ani doteraz.
je dovod na paniku alebo je to bezne pri tehotenstve?

adupal
15. dec 2010

Začínam 38 tt. Ruky mi začali trpnut od minulého týždňa, hlavne v noci. Pri prvom synovi mi zase ruky trpli po pôrode kým som kojila a to vyše 2 rokov,. tiež v noci

gumimaci
15. dec 2010

Ahojte,
mne zacali trpnut ruky a prsty asi od 34tt, najhorsie to bolo rano, ked som ani ruku nevedela zovriet v past. Vacsinou sa jedna o tzv. syndrom karpalneho tunela. Tehotnym to sposobuju opuchy, ktore tlacia na nervy. Na nete je o tom dost, staci pogooglovat 😉 No a hned ao som porodila, tak to zmizlo 🙂

gumimaci
15. dec 2010

@barchee ahoj, to mas z tych opuchov. Zmizne ti to ked porodis

slavkamesinova
14. mar 2011

ahojte baby zacali mi trpiet ruky sme v 12tt je to normalne beriem magne b 6 a pijem mineralku magnezium s prichutou pomaranca mam sa niecoho obavat mam skoliozu mam sa obavat horsieho?????dakujem

silvia545
21. mar 2011

@slavkamesinova ahoj 😉 aj ja mam trpnutie prstov na rukach a este k tomu aj strasnu bolest v zapastí,ktora mi ide az do laktov ☹ dnes v noci som nespala 4 hod.co som az plakala od bolesti 😢 ja beriem tiez magne B6 a poviem ti,ze nic nezabera ☹ zajtra idem na poradnu na glukozu,,tak som zvedava co mi povie 😉

slavkamesinova
22. mar 2011

@silvia545 my sme boli dneska na kontrole po troch tyzdnoch vsetko jev poriadku uz sme zacali 4mesiac...nastastie uz to trpnutie ....semtam mam krce v bruchu...a migrenu mas aj ty?

silvia545
23. mar 2011

@slavkamesinova ja som bola vcera na poradni 😉 joooj ta hlava trapi aj mna 😖 najhorsie je,ked zacne pobolievat od rana a vecer to je uz katastrofa 😒 v piatok idem urologovi,,lebo mam v moci kusocky krvi,,dr.hovoril,ze sa nemam obavat,,mozem tam mat zacínajucu infekciu alebo zapal,,ze to sa stava,ked malé tlací dost na mechur a mne ozaj dost tlací 😉 ale aj tak strach mam ☹ dufam,ze to nebude nic vazne 😉 to trpnutie aj mne sem tam trochu ustupilo,ale potom sa to znovu vratilo a este horsie 😠 mne to zacalo okolo 25tt 😉

ttina
21. jún 2011

Tak aj tu patrim do tohto klubu...dievcata to ozaj nic nepomaha...som si myslela ze to iba mne trpnu az nenormalne bolia-palia...ale asi ako sa tu pise treba vydrzat a po porode to snad zmizne....

monr
21. jún 2011

mne v nemocke pred pôrodom robili MR mozgu, tie elektrošoky do ruky, či to nie je niečo s karpálnymi kanálmi, a nakoniec sa zistilo nedostatok vitamínov či minerálov, pichali mi B12 a prešlo. @ttina skús nech ti zoberú krv a vyšetria, možno pomôže

raa2
21. jún 2011

@ttina mne trpli ruky od 7 mesiaca, hlavne v noci, nemohla som kvoli tomu spavat, ale ako som porodila tak to hned zmizlo, musis vydrzat, nic nezaberalo 😒

ttina
21. jún 2011

@monr ..zajtra idem k porodnikovi a opztam sa ho na to co povie...krv mi brali priebezne na poradni a vraj som mala vzdy ok vysledky..alebo myslis nejaky speci odber?...

ttina
21. jún 2011

@raa2 veru veru vcera som uz koli tomu nemohla vobec zaspat..ale pamatam si ze aj pri prvom tehu to tak bolo...ale nebolelo to az tak..a potom to pomaly zmizlo....divne....

raa2
21. jún 2011

@ttina bolo to STRASNE pre mna, ja som cele noci presedela na gauci a pozerala sa ako pada sneh, ako zhasina lampa, no hroza, akonahle mi odtrpli, tak ako som si lahla tak v tu ranu zacali znova trpnut a odtrpali mi aj 10-15 minut. myslim si ze deticky tlacia na nejaky nerv a z toho je to trpnutie, mne gynekolog povedal ze musim uz vydrzat a naozaj po porode to zmizlo hned. preto sa zatial necitim na dalsie tehu, vzdy si spomeniem na tie tri posledne mesiace, ale snad nato casom zabudnem 😀 a vidim ze to uz mas zapar, tak uz nejako vydrzis 😉

monr
21. jún 2011

@ttina boli to špeciálne odbery, lebo som ležala v nemocnici, tak mali čas riešiť, z čoho to môže byť. A tie B12 pomohli. veď uvidíš, čo ti povie.

ttina
22. jún 2011

@raa2
dnes som bola na predoperacne a pytala som sa na to..tak to je tak ako pises...ked babo rastie zacina tlacit na miechu a to potom moze u niekoho vyvolat trpnutie...tak to je prave nas pripad...tak este trocha vydrzat a snad to potom skoro prestane...drzim prsty aby ta to neodradzalo k dalsiemu tehu🙂

ttina
22. jún 2011

@monr noooo tak dnes som tam bola..tak vraj to je tym ze babo tlaci na miechu a tym sposobuje to ze ruky trpnu....tak vraj to mam vydrzat...tak snad to este nejak zvladnem.... ☹

raa2
22. jún 2011

@ttina 🙂 snad sa dam casom este raz nahovorit 🙂 🙂 drzim palce nech je rychly porod 🙂 ides asi na sekciu, ked si bola na predoperacnom vysetreni 🙂

ttina
22. jún 2011

@raa2 ano sekciou..a uz sa aj bojim..ale snad vsetko bude ok🙂...

raa2
22. jún 2011

@ttina bude, ja som tiez rodila tak, sice neplanovane, ale bola som nakoniec rada, ja som sa bala porodu strasne...takto mas aspon presny termin a sa zariadis 🙂

ttina
23. jún 2011

@raa2 sme na tom rovnako..aj ja som rodila tak prvy krat...najprv to to mal byt klasicky porod a nakoniec som ani nevedela a uz som spala🙂

raa2
23. jún 2011

@ttina ja som rodila pri vedomi 🙂 som mala zapal v tele, porod sa nespustil, tak sme sa dohodli s doktorom na sekcii. teraz ides rodit v celkovej anesteze?

ttina
23. jún 2011

@raa2 u mna bol problem ze sa mala zacala dusit..nie teraz by som mala v ciastocnej....takze si bola spokojna?....

raa2
23. jún 2011

@ttina ano, bolo to fajn, aj som sa dala rychlo doporiadku a nedrzali ma ani dlhsie v porodnici. jedine co mi vadilo ze bola strasna zima na operacnej sale 😀 a vyvodova trubicka v mocovom mechure 😀 a chvalabohu ze vsetko dobre u teba dopadlo 😉

ttina
23. jún 2011

tak tak veru...vraj to bolo o 1min 12...tiez dakujem Bohu...no tak si ma trocha upokojila🙂...

ttina
23. jún 2011

@raa2 tak tak veru...vraj to bolo o 1min 12...tiez dakujem Bohu...no tak si ma trocha upokojila

miriam18111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zzzr
4. aug 2012

Ahojte, viem, že je to už staré fórum, ale ja som ho čítala celé aspoň 3 x. Možno sa ešte nájdu nejaké tehuľky, ktoré potrebujú pomoc, ako som potrebovala aj ja.
Mne odľahlo, že nie som jediná s týmto problémom. Vďaka mojej dobrej gynekologičke som zistila, že ide o karpálne draždenie v tehotenstve. Karpálny tunel (miesto v rukách, kde prebiehajú nervy sa upcháva v dôsledku nahromadenia tekutín v tele v tehotenstve). Je veľa tehotných s týmto syndrómom a nevedia im pomôcť lekári, lebo sa všetci jednoducho vyhovoria na tehotenstvo.
Mne pomohli takto, najprv mi vyšetrili obličky, aby zistili, prečo opucham, to bolo OK. Potom chrbticu - ak by bol problém, tak len v krčnej časti, lebo ta súvisi s rukami, ale tu mam hypermobilnú a platničky OK. Tak ostal jedine ten karpálny tunel. Na rehabke našli riešenie -
1. cvičenie rúk, 2. bandáže na noc na zápastia (nájdete ich aj v mix obchodoch - klasické pre športovcov). alebo v zdravotnických potrebách, 3. leaser (chodím 3x T na tuto proceduru)., 4.alpová masť (najma pred spaním), 5. biolampa (skúste od niekoho požičať) ja si ňou svietim 3x denne, 6. suché teplo - -v chronickom štádiu, alebo studené obklady - zistite, čo vám robí dobre. Mne skôr , keď som v noci vstavala tak len studená voda mi pomohla tak cca na 5 - 10 min.
A výsledky asi po týždňovej tejto liečbe môžem povedať, že som sa po troch mesiacoh konečne vyspala už 2 noc, vstavala som len 1 x. Cez deň mám ešte prsty strpnuté, ale už sa nebudím na prišerné bolesti, ktoré mi vyžarovali až do hrudníka, a za každým keď som ľahla po 15 min som začala cítiť palenie , mravčernie...a.pod. Už tie posledné noci boli najhoršie, ani som nespala. Takže nevzdavajte to, da sa s tým bojovať, ja mám 3 týždne do pôrodu, a ku koncu tehotenstva je to najhoršie - lebo sme čoraz viac presiaknute tekutinami - ale ako vidíte dá sa to. Držím palce !!!!

zzzr
4. aug 2012

A ešte som zabudla beriem aj Magne B6, ale už asi vyše mesiaca - takže to mi zázraky nespôsobilo. A gynekologička mi ešte odporúčala žihľavový čaj ale iba 1 šalku, na odvodnenie sa, tehotne sa nemôžu veľmi odvodniť.

lucifera
10. aug 2012

mne najviac tŕpne pravá ruka-neustále.nemožem v nej nič držať.ani mať pokrčenú, ani ležať na nej, proste nič.je to dosť neznesitelné a trvá to od 5.mes., čo už je dlhá doba a dosť ma to obťažuje.mala som som aj pri prvom, ale nie až takto enormne, že som napr.nemohla ráno zaliať čaj ☹ sná´d to čo najskor prejde!jem aj magnézium, ale nejako to nepomáha!ako ani na kŕče v lýtkach

mariynka
4. sep 2012

tak uz to mam aj ja 😒 budim sa na to o 6hod. a trpne mi hlavne lava ruka 😒 Dr.mi odporucil sumive magnezium,ale ja radsej siahnem po prirodnej forme magnezia 😉 😉
Potraviny bohate na horcik: melasa, brazilske orechy, mandle, otruby, ovsene vlocky, datle a potraviny na obrazku nizsie...

a dnes som sa docitala, ze aj napr. za studena lisovany tekvicovy olej je velmi bohaty na mineraly 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre