Tŕpnutie rúk v tehotenstve. Je to bežné?

evka83
8. apr 2009

som v 19 tyzdni tehotenstva a od obeda mi zacali trpnut prsty na rukach. a neprestalo to ani doteraz.
je dovod na paniku alebo je to bezne pri tehotenstve?

nufanek
8. apr 2009

Ahoj, v tehotenstve je to bezne. Mne to sice zacalo trochu neskor, ale trvalo to do konca tehotenstva. Trpli mi hlavne v noci. Ked som sa prebudila, tak som casto nemohla ani prsty ohnut, ako keby som si lezala na oboch rukach celu noc.

iinuska
8. apr 2009

Ahoj evka, trpnutie ruk moze suvisiet aj s chrbticou.

zitaje
8. apr 2009

Mne na to dal doki Magne B6. Ruky su ok, mne ale trpol posledne dva mesiace vrch brucha, pod zaludkom. Lekari nechapali, o com to rozpravam, ze s tym sa este nestretli. 😉 Velmi neprijemne, ale zrejme nic vazne to nie je. To magne celkom zabera.

sarianah
8. apr 2009

..som tiez brala Magne B6, ale aj mne trpli prsty na rukach v tehotenstve, sice az posledny mesiac, ale o to to bolo horsie, no hruuuza, mi vsetko padalo z ruk, bola som na vsetko lava a potom ked sa maly narodil, tak mi to trvalo asi mesiac kym to celkom odislo..v nemocnici som mala problem zaviazovat malemu postolky, lebo som si necitila prsty, o zavezovani snurok a zapinani gombikov ani nehovorim..

cimika222
8. apr 2009

Ahojte aj mne zacali trpnut strašne prsty ale od kedy beriem šumive magnezium prestali mi

alfomilka
9. apr 2009

aj mne trpnu ruky, hlavne prava, asi uz 2 mesiace. Sice som zacala brat Magnezium, ale aj tak je to len horsie a horsie. Dnes v noci som nespala od 3 do 6, lebo to strpnutie bolo uz tak silne, ze som mala az bolesti. Doteraz to zvyklo prejst tak za pol hodinku. To som zvedava, kam az to zajde. A rano, ked soferujem do prace, tak len jednou rukou a tou druhou stale cvicim, potom je to troska lepsie.
A pritom pri prvom tehotenstve som mala jediny problem, ako si zaviazat snurky na topankach. 😀 Netusila som, co su to tehotenske problemy. A naivne som si myslela, ze aj tentoraz to bude tak bezproblemove.

😒

mukky
9. apr 2009

Ahojte,aj mne asi posledne 2 mesiace trpli ruky,skor boleli ruky,prsty...rano som sa zobudila a mala pocit akokeby som si prilezala ruku...myslela som ze sa jedna o reumu,kedze uz som mala zvysene reumaticke testy v minulosti 😒 po porode asi 3 tyzdne bolest ustupila,no bola som aj na ortopedii,pre istotu..este v tehu,a pekny mlady lekar 😀 sa nevedel presne vyjadrit co to je...a este asi posledne 3 mesiace som mala iny hlas,akokeby odchadzali hlasivky... 😒 no tie boli v poriadku,chodila som inhalovat,ale po porode sa to upravilo,pam doktor povedal ze to boli hormonalne zmeny

ajka30
10. apr 2009

Ahojte, ja mam taktiez podobny problem, zacalo sa to tento tyzden, rano vstanem a strasne ma bolia prsty na rukach, akoby som si na nich celu noc lezala a ani ich nemozem zohnut...Dost som nemotorna aj bez toho, a teraz este aj tie prsty ☹

mystery7
10. apr 2009

ahojky,
aj ja mam taky problem. rano vstavams tym ze mam cele dlane opuchnute, prsty nemozem vobec zovriet. a este ma dost boli aj ta kost ktora je v zapasti. aj ked mi ruky postupne odpuchnu (cez den) tak ta kost ma boli aj cely den. 😖

jamaat
11. apr 2009

Čaute. Ja to mám tiež, presne ako mys. Prstene by som mohla dať dole už len štipačkami 🙂 ....No a nemotorná som nielen ohľadom rúk, brucha a takých normálnych tehotenských záležitostí, ale často mi ešte aj zabehne. Ani len jedlo si neviem do správneho otvoru trafiť 😀

zuzana17
14. apr 2009

Ahojte, ja som tiež v tehotenstve nemohla ohnúť prsty na rukách, hlavne počas noci. Je to normálne lebo telo je naliate vodou 🙂
Po pôrode to prejde 😉

bocmanka
14. apr 2009

😲 😲 no dievčatá, objavila som vás náhodou...
poteším vás, ja som si myslela, že tento problém mám iba ja, keď som čakala pred 7 rokmi svojho syna...
mne to začalo v 30 tt a úplne mi stŕpli ruky od zápästia až po končeky, akože som necítila absolúúútne nič, ani mokré, ani studené a nezmenilo sa to ani po pôrode, obehla som neurológie, piť čaje na odvodnenie som nemohla, pretože som kojila a prechádzalo to dosť pomaly a bolo to hrozné...aj tomu dali odborný výraz, že karpálne kanáliky, ktoré sú v zápästiach...a prešlo mi to až keď mal syn 5 mesiacov..
pri druhom sa to opäť zopakovalo a stal sa zázrak!!!!! 😀 keď som čakala dcérku a mala dobrú polohu celé tehotenstvo, pekne sa aj hlavičkou otočila ako mala dolu, aj som rovnako pribrala a nič....nemala som žiadne stŕpnuté ruky , akurát že mám toho následok, keď mám polohe, že sa mi nedokrvujú ruky, napr. keď bicyklujem, tak tŕpnu, ale inak v pohode..
želám čo najmenej takýchto problémikov... 😎 a peknú jar

lea132
16. apr 2009

ahojte, ja mam tiez takyto problem. Asi pred tyzdnom mi zacala trpnut ruka od prstov po laket, potom pol tvare a pol jazyku. Bolo to naozaj neprijemne, doktor mi povedal, ze to mam z krcnej chrbtice, ale ze jedine, co moze pre mna teraz spravit je to, ze mi pichne do sije obstrek. Sice to pomohlo, ale len nakratko. Cize mam brat magnezium a vydrzat 😒

miru.j
14. aug 2010

Ahojte babulky,aj ja mam tento problem,neviem koli trpnutiu spat a trva to po cely den.Tiez beriem Magne B6 2krat denne a + mi ku tomu lekarka predpisala Tiamin....ten beriem uz 2tyzdne a nic.Som stoho na nervy ani najest sa poriadne neviem 😒 .Ku tomu hrozne opuchnute nohy 😒 .Zabralo niektorej z Vas nieco na to?

vejkadu
16. aug 2010

Ahojte,

Aj ja sa pripájam. Ruky mi trpnu hlavne v noci, ale posledný článok na ľavom prostredníku mám strpnutý i cez deň. Iba hore to bruško na prste, je to dosť nepríjemné. Taktiež ma nenormálne bolia ráno a večer šľapy na nohách až kým to nerochodím. Kĺby na rukách, na prstoch. Normálne či nemám reumu som už rozmýšľala.
Keď pôjdem najbližšie k lekárke jej to spomeniem, hádam to bude ok.

alexandrah
23. aug 2010

ahojte kocky, nepotesim vas, aj ja som to mala, posledne cca 2 mesiace, bala som aj magne, nezaberalo nic ... az porod ... treba vydrzat ... dokonca aj po porode som to nejaku dobu mala ... cca 2 mesiace?? aj nohy mi opuchali ... reuma to neni, ani nic podobne ... 🙂

happy8051
12. sep 2010

mne trpnu prsty neznesitelne asi dva dni... rozmyslam, ci pri takomto probleme budem moct mat EPI. mate niektora skusenost???

janickasl
22. okt 2010

ja som dostala radu od fyzioterapeuta ,ze si mam prikladat lad medzi lopatky.konceky prstov mam sice stale strpnute,ale uz mozem aj zehlit,umyvat riad,aj vnoci spim trochu dlhsie ako pred tym.pomohlo mi to

rainee
22. okt 2010

dievcata je to normalne, ja som to mala cele tehotenstvo a preslo mi to az par mesiacov po porode a nic mi nepomahalo na to ani cvicit ani magnezko, vraj to babo tlaci na miechu 😕 k tomu mi opuchali aj nohy a musela som si este pichat aj injekcie fraxiparin.
happy, epi mi bez problemov dali....

aspinka
25. okt 2010

tak aj ja sa hlasim do klubu prsty trpnu opuchaju v noci som ako bez ruk je to otrasne ako keby mi ich niekto v spanku utal od zapastia. pri malej som nic taketo nemala tak som z toho trocha mimo uz len nejako vydrzat 🙄

wladymyra
25. okt 2010

ja som sa tesila na porod, ze to uz konecne prejde, ale este aj po porode som sa poriadne natrapila, kym som so strpnutymi prstami prezliekla babatko 🙂 ale preslo to....naozaj treba len vydrzat :(

mija777
26. okt 2010

Ahojte. Tak mne ruky v tehotenstve netrpli,ale zato po porode som si necitila malicek a prstenik lavej ruky asi dva mesiace 😒 No potom to preslo same od seba.

janka_pn
26. okt 2010

tiez mi velmi trpli, a dva prsty sa mi pri vystierani "zasekavali" v hankoch 😝 po porode to hned preslo 😉

nindes22
3. dec 2010

🙂 ahojte, ani neviete aky velky kamen mi odpadol zo srdca, jak som sa bala ze mi nieco je, tiez mi trpnu prsty, zacinam 20 tyzden, tak som myslela ze je to strasne skoro a hlavne ze mam nejaku chorobu. dakujem 🙂

alexandrah
3. dec 2010

@happy8051 - epi uplne v pohode, trpnutie ma takemr kazda tehulka, to by nemohli pichnut niktorej ... je to bezne ... epi s tym nesuvisi ,...

rajce
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
happy8051
3. dec 2010

@rajce pre chlapceka alebo dievcatko???

rajce
3. dec 2010

@happy8051 Ahojky no koukni je tam i pro kluka i pro holčičku a jinak se všem omloiuvám nevěděla jsem že to tu nesmim dávat

barchee
6. dec 2010

mne teraz posledný týždeň tiež začali tŕpnuť prsty na rukách, ale len v noci sa mi to robí 😕 cez deň mi začali opúchať zápästia a prsty.... 😅 fuu, takže je to normál...som sa ukludnila 😅

vladimira32
6. dec 2010

Ahojte, mne začali tŕpnuť ruky a prsty na rukách od prvého dňa tehu, hlavne v noci. Keď som sa na to pýtala mojej doktorke, pozerala na mňa, že čo si to vymýšlam, to ešte nepočula. Babka mi povedala, že to môže byť z chrbtice.
,,Som rada, že nie som jediná.,, 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre