V 18 týždni mi tvrdne bruško. Je to normálne?

didiana_di
5. mar 2008

ahojte....som v 18tyzdni a dost casto mi tvrdne brusko...niekedy je to aj bolestive...je to v takomto tyzdni normalne?aka je pricina toho-?

cemi
5. mar 2008

panterka a pomaha ti ten gynipral? ako casto si ho mas davat?

panterka
5. mar 2008

mám ho po 8 hodinách 1 tabletu, zdá se, že je to trochu lepší, tak fakt uvidím u dr., posledně jsem měla CS2, tak uvidíme

mywiel
5. mar 2008

Meriva to nebude tvrdnutie... 😀 To fakt spoznas ak to mas je to rozdiel, brusko je tvrde ako skala moze boliet mas proste pocit, ze sa to vsetko stahuje a tvrdne zvnutra, neviem to opisat.

cemi
5. mar 2008

panterka: tak mne zatial nic nie je, len tie klasicke nevolnosti a unava, ale tie su uz na ustupe. drzim ti palce nech to vsetko dobre dopadne. urcite to dobre dopadne 🙂

dididi30
5. mar 2008

mywiel....sak to je uplne uzastna rastlinka, ja mavam problemi z vyrazkami, od kedy som sa vydala 😠 aj mavam silne bolesti pri menzese a teraz mi to pomoze teraz, tak si ju pojednam, sak ked to nema vedlajsie ucinky tak parada 😀

panterka
5. mar 2008

cemi, díky mooooooooc 😵

nana77
5. mar 2008

mne zacalo brucho tvrdnut tiez pomerne dost skoro (nepamatam si uz, v ktorom som bola tt, ale cca v 16tt), lekari zistili, ze mam aj skrateny krcok maternice, predpisali mi takisto magne B6 (ked tvrdlo velmi, brala som ho 4x2tbl), teraz 3xdenne. ale je fakt, ze bolesti som nemala, len neprijemny pocit. a este nieco - a potvrdili mi to nezavisle od seba viaceri lekari - nehladkat si brusko!!!!!!!! vraj maternica na hladkanie reaguje stahmi a to tiez prispieva k tvrdnutiu brucha.

geegee
5. mar 2008

ahojte, suhlasim s tym, co napisala cemi - aj pre mna je tehotenstvo bolest, strach a kazde 2 tyzden kontroly. Tak to bolo aj prve tehu, aj teraz. Tretieho babetka som sa uz radsej vzdala.
Mne brusko tvrdne malo, ja mavam bolesti ako pri menzese - krize a podbrusko. Otvaram sa od 15tt, takze mam nariadeny klud, ale pri malom to nehrozi 🙂

mywiel
5. mar 2008

Fiha tak ja si rada hladkam brusko, ale mne tvrdne cez noc ked spim tak neviem ci by to malo suvis a navyse sa natieram olejom proti striam tak si ho vtedy hladkam, ale mne to robi tak dobre a pritom sa rozpravam s babom. 😀

panterka
5. mar 2008

nana, přesně tak, mně to zdůrazňovali v nemocnici dr. i sestřičky, nehladit bříško, zbytečně to dráždí dělohu 😒

geegee, cemi, vidím, že v tom nejsem sama, ale je fakt, že mám prcka už fakt proti vám velkýho, tak o to to je asi jednodušší, já právě kvůli prvnímu těhu nechtěla druhý mimi moc brzo ☹ když jsem neměla doma Hynečka, tak se to v tý nemocnici dalo vydržet, ale teď jsem tam byla 14 dní a bylo to fakt o nervy ☹

geegee, taky jsem si myslela, že bysme mohli mít časem třetí holčičku, ale nee, už mě to taky po tomhle těhu přešlo 😒

dididi30
5. mar 2008

ja si tiez brusko moc nehladkam, lebo som o tom pocula, to je ako s horucou sprchou, horucim kupelom, proste to moze privolat to najhosie, ale zas nemus 😒
panterka.....aspon sa mozes tesit na vnuca, to som si hovorila ked som nevedela co bude druhe 🙂

panterka
5. mar 2008

dididi, tady u nás má snad jen jedna kámoška páreček 😉 většinou ale mají dvě holčičky, takže my tu tak nějak vyrovnáváme stavy 😀 já jsem s tím i tak trochu počítala (mám dva starší bráchy 😉 )

dididi30
5. mar 2008

panterka.....no ja mam este 2 segri a brata, ten je najmladsi...ja budem mat parik, druha segra tiez , tretia ma 2 chlapcov a bracho este nic....inac u nas v rodine do teraz bolo,ze s cim zacnes s tym skoncis, cize ziadne pariky, ale ja som to prelomila 😀 teda dufam......inac muz je od paru a jeho segra ma 2 chlapcou, to je asi vec nahody ci co 😎

panterka
5. mar 2008

dididi, to my máme 4 neteře 😀 můj brácha má 2 holky a MM segra má taky 2 holky 😀 😀 my zas budem mít 2 kluky 😉 ale upřímně mně je to fuk, já se na Jáchymka hrozně těším, a hlavně, ať je všechno ok a malej je zdravej 😕

dididi30
5. mar 2008

panterka, presne tak, ja by som sa tesila na vnucata 😀 v nasej rodine boli do teraz len chlapci, len ja som mala babu no a teraz sa to prelomila, uz nebude sama, teda z otcovej strany, z muzovej je jedina baba stale 🙂
neboj ja som tiez neverila,ze budem mat chlapceka, som si do ostatku myslela, ze bude opat baba, no ale podrilo sa a som teda rada, nech su len zdravucke..... 😀

panterka
5. mar 2008

dididi, ty naši chlapi by měli být skoro nastejně, viď? akorát já počítám, že to bude květňátko 😉

dididi30
5. mar 2008

no hej , to tu mi vyslo na 5,ale inak podla lekarky som na 8, tak uvidime a este sa pri chlapcoch predlzuje, tak pocitam este 2 tyzdne navyse 🙂 ..hovori sa,ze chlapci su kvetnakovi 😀

panterka
5. mar 2008

já jak musím ležet, tak přímo odpočítávám týdny, u dr. mi řekli, že bych měla vydržet aspoň do 37tt, takže ještě (nebo optimisticky už jenom) 10 týdnů 😀

meriva
5. mar 2008

mywiel, dik za odpoved 😉

dididi30
5. mar 2008

panteri....hej veru, uz len tolko, hoci na tyzdne sa to hrozne pocuva , lepsie je 2 mesiace 😀

didiana_di
autor
5. mar 2008

dnes som to pocitala a za den mi stvrdlo cca 15krat ☹ nie je to trochu vela uz?
a magnezko boriem od zaciatku tehu..

dididi30
5. mar 2008

didi......mne magnezko vobec nezabralo....inac aj mne to sem tam vyskoci, ale nerobim si starosti, nekrvacam ani nic podobne, som pocula, ze je kopec bab, co vynosili do konca a ani nevedeli,ze su otovene, skus viac odpocivat

many
5. mar 2008

holky já to asi ani nepoznám nebo nevím ale tvrdý břicho mám dost často,úplně naplý jako by mělo prsaknout,ale nevím jestli je to to tvrdnutí nebo ne 😒 ale asi jo,když je pak zase měkčí 😒

dididi30
5. mar 2008

many.no co ja viem, aj kamoska to tak volala,ze len tvrde brusko mala.....inac ja som pri prvom ani nevedela, ze to nejake tvrdnutie je a pekne za do konca som to dotiahla....pri porode som mala kontrakcie mozno hodinu a za 5 minut tlacenia bola von....

many
5. mar 2008

dididi30 - tak to byl super porod 😉 to bych taky brala 😉

dididi30
5. mar 2008

no hej, ale ci taky aj druhy bude 😀 ...ja som to mala fakt rychle, hoci to cele trvalo 12 hodin, lebo som sa nemohla otorit, aj tak som sa poriadne nehotvorila, tak ma nastrihli....no ale bolesti slabulinke, to asi preto,ze som bola zvyknuta na silne bolesti pri mestruacii

many
5. mar 2008

tak v to doufám i já 😉 jako malá jsem trpěla při menstruaci jak pes,já brečívala bolestí,křeče i v zádech v kříži a to jsem měla až do 19ti než jsem začala brát antikoncepci,tak proto jsem říkala,že porod zvládnu,když jsem zvládla ty hrozný bolesti jako malá,taky jsem si fakt vytrpěla,já kvůli tomu každý měsíc marodila a nechodila do školy,no síla 😔

dididi30
5. mar 2008

many, ja som mala tiez to iste,,sak sa aj vravi ,ze zena ktora ma bolesti pri mendzese ma lahsi porod, tak ako so sirokymi bokmi.......takze budeme mat lahky porod 😀 😀

many
5. mar 2008

tak v to doufám 😀 😀 😀 😀 no už se nám to pěkně krátí 😀 😀 😀

dididi30
5. mar 2008

ej veru, tebe o tyzden menej......uz aby sme boli aspon v tom 34 😀 no pockaj ked tu budeme este po 40 to bude sranda, ale vzdy lespie ako predcasny porod 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre