V 18 týždni mi tvrdne bruško. Je to normálne?

didiana_di
5. mar 2008

ahojte....som v 18tyzdni a dost casto mi tvrdne brusko...niekedy je to aj bolestive...je to v takomto tyzdni normalne?aka je pricina toho-?

many
5. mar 2008

tak tak,ale třeba budeme rodit zároveň 😉 to se taky může stát 🙂

many
5. mar 2008

no už aby to bylo,moc se těším 😀 😀 😀 😀 a nejvíc až budu chovat 🙂 já ho nikomu nepujčím 🙂 🙂 🙂

dididi30
5. mar 2008

veru nikomu, len tak na druhy den, ked ti neda spat, tak budes rada ked ti ho niekto pachova 😅 😀

many
5. mar 2008

jo,jo 😉 tak valím dělat večeři a nádobí,měj se krásně 🙂

dididi30
5. mar 2008

many tak neskoro? no ale dobru chut, papa

mywiel
7. mar 2008

Tak sme boli u dokiho, vsetko v poriadku, zvysil mi davky magnezia a vraj to sa mi len roztahuje maternica, no aj tak si myslim, ze to bolo tvrdnutie lebo to bol iny pocit, ale kym som pekne zavreta vraj sa nemam obavat, takze super, babu bije srdiecko ukazkovo a moj tlak je tiez ok. Hned je lepsie ked to povie doki. Na pohlavie babatka si teda pockam do 13.3. kedze mi nerobil teraz utz. 😀 😀

mywiel
7. mar 2008

Dostala som kufrik "mama" u dokiho s plno vecickami pre babo, plienkami a zlavami do obchodov. 😀 😀

dididi30
7. mar 2008

ahojte tak ja som bola tiez u lekarky a ta mi tiez povedala, ze to sa maternica roztahuje a je to ok, ani ma z vnutra nekukala ani nebude, vraj aby babo nedostalo infekciu 🤐 ale tlak mam na ...145/80 tak ma bude sledovat kazde 2 tyzdne, ale ani doma ma nenecha ani nic, proste tu je vsetko ok 😎 takze pohodicka, ja som stastna a v pohoho 😀 😀

mywiel
7. mar 2008

Mna doki pozera zakazdym zvnutra ci je krcok zavrety, lebo to nema ako inac vidiet, nemas ako dostat infekciu ved doktori pouzivaju sterilne jednorazove rukavice, tak nic nehrozi, tym padom by si mohla dostat infekciu aj pri sexovani ... 😉 😀 😀

dididi30
7. mar 2008

mywiel mne sa nemusis smiat, lebo ja som v agnlicku a tu sa to nerobi, takze mne herecke zo slovenska to urcite robit nebudu 🙂 takze sa musim ja im prisposobit a tu nejde o to ze z rukavicami ci bez ake o to, aby sa tam do vnutra nic nedostalo, takze tak..tu maju ine priority, nezasahuju do prirodeneho vyvoja dietata, tot vsko ...samozrejma ak sa im nieco nezda a ak sa zena stazuje tak to riesia... 😉

mywiel
7. mar 2008

Viem ze je to ine, brat tam zije a ked sa mala narodila tak ju 3 tyzdne neumyvali, dokonca ani po porode, vraj to opada samo...?! 😕

dididi30
7. mar 2008

mywiel, zartujes?? to viem,ze po porode neumyvaju aj domov si takeho drobca vezmem, ale tomu ver ,ze ho hned okupem, a viem ,ze sa aj doma moze kupat, rodili tu kamosky.....takze ja to co po porode ostane vymocim🙂))))) 😀 😀 😀 😀 hlavne nech je doma a zdravucke......akurat aj v den porodu mozem byt doma, tak som zvedava ako to bude 😖

mywiel
7. mar 2008

Dokonca malu ani nemerali v porodnici iba vazili, takze brat ani nevedel aka je dlha... 😀

dididi30
7. mar 2008

to vazne? tak to ja budem do vtedy tam, do kedy mi to nepovedia 😀 😀 😀 budem otravna 😀 no a tej tvojej svagrinej sa porod pacil?

mywiel
7. mar 2008

Svagrina je mladucka 22 rokov, takze mala EPI a ziadne zasivanie nebolo, lebo sa ani neroztrhla, ma stastie na prvorodicku. 🙂

mywiel
7. mar 2008

Treba byt otravna, tym padom sa o teba viac staraju ked pyskujes, lebo inac si len dalsia na pase... ☹

montinka
7. mar 2008

ahoj mywiel. co brusko uz netvrdne? uz je dobre?

dididi30
7. mar 2008

no tu nastrihy nerobia teda v nutnom pripade, isak aj mne sa cudovali,ze preco ma pri malej nastrili, ze preco sa to na sk robi... 🤐 oni nechaju zenu poriadne otvorit a masiruju jej susku aby jej k tomu dopomohli, a tiez si mozes vyziadat porod aky chces ak nemas problemy, no s tym mojim tlakom si asi nenavyberam, len sa budem modlit aby som to dotiahla do konc 😀 😀 ale dufam,ze tento druhy porod zvladnem, aby ma nezasivali, lebo kebyze vidis tie hrozne schody co tu v bytoch maju tak .... pri malej som si mesiac poriadne nesadla.....

mywiel
7. mar 2008

Ahoj montinka, hej som ok doki povedal, ze sa nemam bat ze som zavreta a mam brat magnezko tak som si vydychla. Dididi ja by som chcela rodit do vody ak budem moct este uvidim. Musim vas nechat idem balit tasky, zajtra ideme do termalnych kupelov, pride mi aj rodina zo Slovenska tak sa tesiiiim. Pekne pobedie, pa. 🙂

montinka
7. mar 2008

ahoj a prijemny vikend

dididi30
7. mar 2008

ok tak sa maj.......ozaj a kde si??? inac som si kukla tvoje brusko, je to na tebe riadne vidiet, teda brusko mas velke, niektore baby nemau ziadne v 30 to nechampem 😖 🙂

mywiel
7. mar 2008

Zijem vo Svajciarsku v francuzskej oblasti. No to asi len mesiac na mne vidno, som sa docitala, ze babo ma 500g a maternica obsahuje 1L plodovej vody, + narast prs takze tie moje +2kg vychadzaju. 😀 😉

dididi30
7. mar 2008

ale sak to nech je vidiet, aj mne je vidiet a som rada, sice tu mi vravia ze som aka stihla, no ale mne to nevadi, ja sa tesim,ze je vidiet,ze tam niekto je 😀 😀

mywiel
7. mar 2008

Ved ja som sa tiez nevedela dockat kedy to uz bude vidiet bez toho aby som to musela oznamovat, tak si to teraz vychutnavam ale je fakt ze v tychto handrovych satach to vidno najviac. 😀 😀

dididi30
7. mar 2008

no ano lebo ked si das kabat, tak to nieje vidiet, no ale moja segra je v takom co ty a ta veru nema brusko do teraz nemala ziadne ......no ale uz sa tam daco crta, bude mat babu.,

kaciato
24. jún 2010

Ahojte dievcata, ja som v 15. tt a pred troma dnami som mala taky pocit akoby mi trplo brusko od spodu ale na dotyk bolo makke len neskor ked som si chytila pupok tak pod nim som mala tvrde co na dotyk bolelo, od vtedy sa mi to nezopakovalo len niekedy take pobolievanie v podbrusku (len neviem, ci to nemoze byt aj jazva - som druhy krat tehotna po sekcii - ak sa roztahuje :( pri prvom tehot som taketo problemy nemala dala som si Mg - volala som Dr a ta mi kazala kazde 4 hodiny len to sa mi zda strasne casto ci nie? Ja mam ok tlak a bojim sa ze si ho s Mg znizim - dnes ma strasne bolela hlava a myslim,ze je to z toho, mam stale to Mg. uzivat - staci 3 krat denne, ci kazde 4 hodiny. Inac ked si lahnem mam niekedy ten pocit strpnutia ale na dotyk je brusko makke - a ako tak citam, tak uz sa ho ani nebudem dotykat pa

21erika21
2. okt 2013

Ahoj ja som v 21 tyzdni a doktor mi nasadil magnezium s tym, ze ma nehospitalizuje, ale mam mat klud na lozku.
Mam lezat nic nerobit a hlavne nezohynat sa
skus to mozno by ti to pomohlo..... Mne to celkom pomaha 😉

jajuska22
12. okt 2013

@21erika21 Ahoj, ja som bola v 20 tt, ked mi zacalo tvrdnut brusko. 2x som to ignorovala a na tretiraz som sa ani postavit nemohla, isla som ku doktorovi, ten povedal do nemocnice. Vysetrili ma tam, nasadili mi 2 infuzie magnezia a magneziove tabletky - tyzden som bola v nemocnici a doteraz uzivam 3x denne magnezium a hlavne klud a oddych....nie je to sranda, hrozi tam predcasny porod, v prvych tyzdnoch potrat.....teraz, ked sa castejsie zohynam, hned citim, ze ma boli brusko - lahnem si a prejde mi to...ALE DAVAM SI VELKY POZOR 🙂

oblivian
16. feb 2015

ja som v 16. týždni a mám tvrdé bruško - nielen občas, ale celý deň. ak naň položím ruky, tak cítim akoby väčšiu tvrdú guľu. beriem magnézium (250 mg) a to mi s tým nepomáha, stále cítim, že mám napnuté, tvrdé podbruško. môže to byť problém, alebo myslíte, že sú to len stalčené črevá (zápchu nemám)?

ehalasova
6. máj 2015

Mne pri prvom tvrdlo brusko od 19 tt a to aj 50x za den. Brala som Magne B6 do nejakeho 35tt. Nakoniec som tyzden prenasala 🙂
Teraz cakam dalsie, tvrdnutie mam od pociatku, opat beriem Magne B6. Pokial sa nepridavaju silne bolesti do krizov a bruska, tak je to vcelku ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre