V 18 týždni mi tvrdne bruško. Je to normálne?

didiana_di
5. mar 2008

ahojte....som v 18tyzdni a dost casto mi tvrdne brusko...niekedy je to aj bolestive...je to v takomto tyzdni normalne?aka je pricina toho-?

miriamka
5. mar 2008

No ja by som na Tvojom mieste isla lekarovi a povedala mu to,nakolko tvrdnutie je normalne v malej miere,ale urcite nie je dobre mat bolestive tvrdnutie.

lumah
5. mar 2008

didi mne tiež občas tvrdne a som tiež v 18tt - ale neľakaj sa, to sa ti bábo vydúva, ak ti netvrdne celé bruško, len v určitých častiach sa ti vyduje taká hrčka. A veru niekedy je to aj nepríjemné. Ja si vtedy to miesto hladkám a prestane to-špuntíci sa zase ukludnia. 😀

dasty
5. mar 2008

didiana:mě to začlo taky a řekla jsem to doktorce a hned jsem dostala magnesium tabletky abych předčasně neporodila,budu je brát do 35tt.Určitě bych doktorce zavolala,než si pak něco vyčítat 😕 Mám je brát 3krát denně a beru jen 2krát a tvrdnutí přestalo 😉

alenka83
5. mar 2008

ahoj holky, také mi přišlo, že mi tvrdne bříško, tak jsem se zmínila u Dr. Ten mě jen prohlídnul, jestli se neotvírám a nic na to nedal. Tak nevím, jestli si mám koupit Magnesium sama a nebo se zmínit opětz při další kontrole...

dadka212
5. mar 2008

Didiana: choď k doktorke, môže ti hroziť predčastný pôrod, pravdepodobne sú to zťahy maternice, ja som to mala brala som magne B6 a ešte niečo už si nepamätám čo 😅 a preležala som polovicu tehu v posteli 😝

lumah
5. mar 2008

didi ozaj aj ja beriem MagneB6 dvakrát denne, to som ti zabudla povedať. Kúpiš si to v lekárni.
alenka to magnezium ti neublíži, ale nekupuj di šumivé, magneB6 ti môžem odporučiť-to mi kázali aj doktori.

lienockaa
5. mar 2008

didiana- 18tt je príliš skoro na to, aby Ti tvrdlo bruško, treba ísť k doktorovi, určite to nemá byť bolestivé..ja som tiež prvorodička a pohyby som vedela spoľahlivo rozoznať od tvrdnutia bruška..pohyby bábätka v 18tt nemôžu bolieť, dokonca ich niektoré prvorodičky ani nemusia v 18tt cítiť, takže určite nesúhlasím, že sa Ti len bábätko vydúva../osobne cítim pohyby od 17tt/

mne väčšie problémy s častým bolestivým tvrdnutím bruška začali až v 31tt, dostala som magnézium kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu, užívala som to až do 36tt, chodila som častejšie na kontroly ku gynekológovi, či sa nemení nález na krčku..didiana, určite choď k lekárovi, budeš si istejšia..

dasty
5. mar 2008

didiano:jak píšou holky,hrozí předčasný porod i když jsem se taky neotvírala ,doktorka mě důrazně varovala,že to musím brát až do toho 35tt 😕 Můžeš si to koupit i bez receptu a určitě ti to neublíží,já než šla k doktorce taky jsem se radila v lékárně a doktorka mě pochválila 🙄

lumah
5. mar 2008

dadka aj ja som už na pn a väčšinou ležím.
didi veru bolieť by to nemalo, mne ked sa vyduvali krpci, tak to tak zvláštne trplo a len na určitom mieste. To magneB6 ti určite pomôže.
lienocka je pravda, že som druhorodička, čiže to cítim skor, ona musí sama cítiť, či jej tvrdne len nejaký hrbček na bruchu , alebo napr. spodok bruška-to je horšie.
didi každopádne chod k doki.

lienockaa
5. mar 2008

lumah- veď ja nič v zlom, len viem, že pohyby nebolia ešte v takom týždni..to až teraz ku koncu mávam riadne kopy do rebier..😀 ja som cítila pohyby tiež skoro, lebo som tintítko tenké a to sa vtedy môže cítiť skôr aj keď som prvorodička a bolo to vydúvanie určite nebolestivé a pekné.. 🙂

miriamka
5. mar 2008

No podla mna v 18tt nema nic boliet.Ja som v 30tt a bolest nepocitujem co som tehu,takze by som radsej o tom povedala lekarovi.

juliet
5. mar 2008

mě začlo tvrdnou minulý týden ... běž si k lékaři pro magnézium, to by mělo pomoci

mywiel
5. mar 2008

Mne to zacalo az teraz ale vecer alebo v noci a boli to, brusko ako skala, vraj ak to dlho netrva a nie je to viac ako 10x denne tak to nie je taka katastrofa, ale radsej idem aj ja na kontrolu, na poslednej som bola pekne zavreta, tak dufam, ze to aj tak ostane. Ak ma doktor necha doma tak ti dam vediet, magnezium mi sice predpisal uz davne preventivne, ale som ho nebrala kym som nepocitovala problemy.

dididi30
5. mar 2008

mywel, no aspon nieco mame spolocne, ja som tiez pri prvom mala magne, ale nebrala som ho, reku naco 🙂 no a potom tak v tvojom tt som zacala, lebo tiez mi zacalo tvrdnut.......a teraz mi tvrdne uz hadam aj od 18 mesiaca, ale vraj je to normalne, maternica sa pripravuje a niieje to viac ako 10x do dna, ale zas kto by to ratal 😎
inak pri prvom babu mi to magne vobec nepomahalo, tak preto ma to magne nejako netankuje....sak ked je vsetko ok.....hadam aj ty to budes mat ok.....
didi.....mne sa to zacalo tiez v tvojom tt a vsetko je ok ,zatial....to sa pripravujes.. 🙂

cemi
5. mar 2008

dididi: tebe teda tvrdlo pri prvom aj teraz. mne tiez pri prvom tvrdlo a bojim sa ze aj teraz bude. ale tvoj pristup sa mi paci, nemozem to brat tak tragicky, ak je krcok ok.

panterka
5. mar 2008

ahoj holky, mně tvrdlo břicho v prvním těhu a ve 30tt jsem skončila v nemocnici s velkým nálezem, malej se narodil ve 34tt 😅 no a teď ve druhým těhu už mi taky tvrdne od nějakýho 16tt, tak mám nakázanej klidovej režim, beru magnezko a teď i gynipral 😕 opravdu ležím, protože fakt nechci rodit dřív, i když prcek je naprosto v pohodě

cemi
5. mar 2008

panterka aj ti povedali, ze preco ti to tvrdne? ja dufam ze mi tentokrat nebude.

dididi30
5. mar 2008

cemi..ano tvrdlo ale neskor a nevedela som o co ide, tak ma to netankovalo a presla som tym a pekne som porodila v den urcenom na porod 😀 no teraz ma to akoze trosku tankuje, ked uz niesom najmladsia.no ale myslim pozivivne a pocula som o caji alchemilka zltozelena, vraj je to na spevnenie maternice tak si to dam doniest zo slovenska.... 🙂 a poviem ti ja ani neviem v akom stave je moj krcok, lebo tu take vysetrenie nerobia, teda budem sa na to pytat, ale oni to beria ako zasahovanie do prirodzeneho vyvoja dietata a akekolvek omatavanie z vnutra moze byt este horsie ako otvaranie sa tak neviem 😉 😒

mywiel
5. mar 2008

Dik didi za dva dni idem k dokimu tak uvidim co mi povie, ja to mavam len 2-3x vecer alebo v noci ale je to dost neprijemne. Najradsej by som bola keby ma nechal pre istotu doma, lebo v robote masirovat sa mi uz nechce a je to namahave, som ucitelka masazi v kozmetickej skole. 😉

cemi
5. mar 2008

mne doktori povedali ze som mala malu maternicu, neviem. ale brucho som mala velmi male, vobec sa nechcelo natiahnut a zvacit. ale porodila som v 38tt.mne sa krcok skracoval, ale nebolo to rizikove. potom som lezala a dokonca mi dorastol. neviem ci je to mozne, alebo to zle odmerali.... 😒
ale povedala som si ze tentoraz sa nebudem stresovat pri kazdom stvrdnuti. a neviem si predstavit, ze by som mala od 20 tt lezat, kto sa postara o malu.... 😒
tu alchemiku si mrknem ze co to je zac, dik za tip 😉

cemi
5. mar 2008

myviel: daj sa vypisat, to je najlepsie. pekne odpocivaj, citaj knizky. ja som tak bola polovicu tehotenstva. niekedy to bolo o drzku, ale pekne si oddychnes a pripravis sa na to vsetko 🙂

mywiel
5. mar 2008

Tu je o tej alchemilke, v prvom trimestri sa ale nesmie pit...

http://bobshop.blog.cz/0702/kontryhel-obecny-al...

http://bylinky.biz/rastliny/alchemilka.htm

mywiel
5. mar 2008

No uvidim co na to doktor, sefku aj svihne ked ostanem doma... 😠

panterka
5. mar 2008

cemi, neřekli, ale mám prý dráždivou dělohu 😅 no, podle mě nejsem prostě nosička ☹ já jsem si taky říkala, že tohle těhu bude jiný (první jsem měla hodně brzy po spontánním potratu, tak jsem si myslela, že prostě tělo nebylo připravený), ale abych pravdu řekla, je ještě horší ☹

panterka
5. mar 2008

no, je fakt, že mě tvrdne tak 16x - 20x denně, ale nebolí to 😒

mywiel
5. mar 2008

Ale asi s bolestou to len nesuvisi ked je to tak casto zavolaj radsej dokimu pre istotu, lebo to sa mi zda vela...

meriva
5. mar 2008

ahoj holky, jen se vas chci zeptat, jak to poznam ze tvrdne brisko? Ja jsem treba odpoledne a k veceru hodne nafoukla, ale brisko se da zmacknout, to asi jen papam hodne zeleninky, tak mne to nafukuje 😀

panterka
5. mar 2008

mywiel, myslíš mě? neboj já jsem pod přísným dohledem rizikový poradny, dr. o tom moc dobře ví, proto mi dal ještě k tomu magnezku ten gynipral (on se mi totiž za 14dní o trochu prodloužil čípek, což je pozitivní, tak uvidíme jak na další kontrole)

cemi
5. mar 2008

panterka: ja si tiez myslim ze nepatrim medzi tie zeny pre ktore je tehotenstvo "najkrajsim obdobim zivota". mne tiez tvrdlo tak casto, aleked som bola doma a lezala, ukludnilo sa to. ja len dufam ze toto bude lepsie, ale kedze mam rocnu dcerku, som uplne vystavena a unavena. takdufam ze to zvladneme. drzim palce 🙂

panterka
5. mar 2008

cemi, tak s ročním prckem si to fakt nedokážu představit ☹ Hynečkovi je 4,5 a bez pomoci našich by to bylo nemyslitelný ☹ vodí ho do školky, ze školky, na kroužky a tak, navíc mi mamka nosí obědy, takže fakt režim dodržuju 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre