V 18 týždni mi tvrdne bruško. Je to normálne?

didiana_di
5. mar 2008

ahojte....som v 18tyzdni a dost casto mi tvrdne brusko...niekedy je to aj bolestive...je to v takomto tyzdni normalne?aka je pricina toho-?

mari304
17. jún 2015

Ahojte,ja som v 17.tyzdni a tiez mi zacalo tvrdnut brusko asi pred piatimi dnami.Citim to hlavne ked lezim na chrbte,je to take vydutie bruska (tam kde je maternica)a je vtedy uplne tvrde,citim aj taky jemny tlak na kozu...KontaktovAla som moju sestricku (zijeme v taliansku,tak to tu funguje inak),kt.mi povedala,ze to vobec nie je dobre,dala mi DAVmagnesium 2krat denne,ziadne masirovanie bryska-to iba zvysi cinnost tych kontrakcii ( vysvetlila mi,ze tu v tal.su to normalne kontrakcie,nehovori sa o "tvrdnuti bruska")..ziadna msturbacia,pohlavny styk,orgazmus a oddychovat.Keby som to zacala citim viac ako 8krat za den tak treba ist na vysetrenie,skontroluju krcok maternice ci sa neotvara. Zlakla som sa. Ked to teraz citim, znervozniem,ale snad to magnesium zaberie..

stacinka69
7. mar 2016

Ja som druhorodicka a tiez ma sťahuje.Som po cisárskom a som 18tt sťahuje má. Dosť často . pohyby ešte necítim . magnézium b6 beriem od začiatku šumivé a idem teraz ležať do nemocnice....originál malej som si myslela že to tak má byť a ked som prišla rodiť sekciou tak sa všetci kukali čo nekricim že mám silné kontrakcie ale ja som bola zvyknutá 😃ale teraz to mam zasa každé 2 min tak ešte toto musím v nemocnici ohlásiť

lilik96
7. mar 2016

@stacinka69 fuha ja som isla tiez na pohotovost kontrakcie kazde dve minuty v 32 tt o zostala som tam az do porodu, vkuse na infuziach, nie je to sranda..

okataivana
7. mar 2016

@mari304 bud v klude magnezium určite zabera, ja som ho brala dokonca3x1 😉

salome51
7. mar 2016

@didiana_di aj mne tvrdne občas bruško. Ale ja som iny prípad. Som po sekcii. Síce sú to už 2 roky, ale mala som dlho komplikácie. Bruško mi tvrdne vždy neskoro večer keď ukladám synčeka. Tvrdne mi vždy len vtedy keď mám za sebou náročný deň. Syn je veľmi neposedný a náročný. Celý deň za ním behám a naťahujem sa s ním. Doktor mi dal magnézium. Pomáha to. Ak si prvorodička a nemáš doma malé dieťa tak čo najviac oddychuj a šetri sa. Ešte je skoro aby ti bolestivo tvrdlo bruško. Určite to oznám svojmu gynekológovi. Držím palce nech je všetko ok.

stacinka69
7. mar 2016

@lilik96 no ja som to mala aj pri dcére ale až v 7m.po cisárskom som 2 roky a teraz to tvrdne stále.Je pravda že malá to nechápe a chce ísť aj na ruky aj keď spadne tak sa rozbehnem a neuvedomim si to a potom je to večer ako zo zlého filmu😡😁

chiaragiovana24
9. mar 2016

@geegee tak mna bolieva presne ako teba aj prvykrat ked som bola pred 2 tyzdnami v nemocnici,ja som si ototiz nevsimla ze mi tvrdne brusko ale skor v podbrusku take jemne boleti ako pri menzese a dnes vecer to citim zasa,neviem ci to znamena nieco velmi zle ci sa otavram,kedze ja mam aj plastiku krcku maternice ale pri prvom tehu som s tym vobec nemala problem,az o 5 dni mam kontrolu tak dufam ze to neznamena ze pri kazdej bolesti v podbrusku mam letiet do nemocnice,ved mi dali salbutamol kazdych 6 h a 3x2 magnezia denne ?

kristinkaatonik
15. aug 2016

Ahojte....mne brucho tvrdne tak dva krat az tri krat do dna a som v 19 tyzdni.......kedze som odcestovana nemozem ist teraz ku doktorovi....s priatelom sa bojime o dietatko aby sa mu nieco preto nestalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre