V ktorej časti brucha majú byť cítiť pohyby v 18tt?

miss
2. aug 2006

Ahojte, ako spravna stresuľa 😉 ktora sa boji, či je tehotenstvo ok, som sa chcela opýtat kde citite pohyby bábätka v ktorej casti bruska, ja ich citim dost nizko v podbrusku, ma napadlo že co ked mi maternica nerastie do brusnej dutiny, brusko mam male, ale naposledy v 16 tt bolo vsetko ok bábenko malo 16cm a 140g, bojim sa aj koli tomu,že ma zacali boliet vajecniky aj slabiny a neviem co to može byt. Dakujem za odpovede

zuz11
2. aug 2006

miss, na pohyby mimi a aj velkost bruska tu uz tema je treba ju hladat 😉

alexandra
2. aug 2006

miss vitaj v klube, aj mna kope dole a niekedy vlavo, niekedy v pravo. Nestresuj sa prosim Ta, kde inde by Ti rastla? 😉 Slabiny Ta bolia prave preto, ze Ti rastie maternica, aj mna to boli a lekarka ma upokojovala, ze je to preto.. Tak kluuuus

ladybird1l
2. aug 2006

ahojte tehulky, mozno budem vyzerat ako sprosta ale co to znamena skratka tt?

megustas
2. aug 2006

😀

expertka8
2. aug 2006

tt=týždeň 😀 ...stáva sa v lepšíx rodináx 😀 😀 😀

miss
autor
2. aug 2006

Jéminecku diky Alexandra 🙂 už som sa zlakla 🤐 to mam z toho, že citam hrozostrasne pribehy, kedy sa maternica vcas nepresunula, mam mensie brusko ako ty 😠 tak preto sa pýtam 😖 🙂

Zuz11-ja som si pozrela ale ani jedna tema nie je, v ktorej casti baby citia pohyby babenka, to ma zaujimalo 😉

zuz11
2. aug 2006

miss tak to si pozri album luci a ze kto ma mensie brusko povedz 😀 obcas sa to stava ale vsetko je ok a nic to neznamena.....

ladybird1l
2. aug 2006

preco su tam dve t? 😒 ale dik za odpoved, uz som mudrejsia 🙂

zuz11
2. aug 2006

tt tyzden tehotenstva

ladybird1l
2. aug 2006

no jasne, som prvo- tak stresujem uz len pri pismenkach 🙂

miss
autor
2. aug 2006

zuz11- vsimla som si ten album 🙂 tak to ho mam možno trosku vacsie 😀 dakujem babeny

tonicka
2. aug 2006

miss, ja mám tiež menšie bruško ako alex ☹ ,tiež som sa tým chvíľu zaoberala, ale vsetko je ok, neboj. A pohyby cítim tiež dole, raz vľavo, raz vpravo 🙂 Sak mi to dobehneme, este budeme kukať 😀

alexandra
2. aug 2006

tt je tyzden tehotenstva 😉

miss ja mam zase vacsie babo, obaja sme vyssi, a ja som bola dost schudnuta pred otehotnenim, takze mi vyskocilo rychlo.. 😉

miss
autor
2. aug 2006

tonicka - a to ja mam rodit o 4 dni skor ako Alex 😀 , ved hej doženieme 😉 , beriem to aj geneticky, moja mama pri mne do koncapiateho mesiaca nemala žiadne a potom booom velkee 😀, inak mna kopka vacsinou vpravo avždy len vtedy ked ležim na chrbte asi ma tu nepaci, ale naopak paci? 😅 a niekedy v sede ked mam zapnuterifle vtedy rychlo rozopnem 🙂

Alexandra- kolko cm mas bábo?pockaj nakoniec aj tebe skratia termin 😀 ,mne ho Dr. pri každej navsteve skracuje, zo 7.1.2007 som už na 3.1.2007 aj pri tom malom bruchu 😀 a ty mas kolko cm?ja mam 173cm,otecko 176cm 🙂

alexandra
2. aug 2006

miss ja neviem nemerala ho, naposledy v 12tt a tam povedala ze je krasne velke, ale bolo bokom 😀 teda chrbtom a vystrcenym zadkom, presne ako tatino 😀
ja viem ze ano, mozno uz na Vianoce budeme doma 3 😀 Dozviem sa viac v 20tt na poradni.. Ja mam 174, manzel 179cm, asi tak ako Ty, ale mame v rodine dlllhe deti, ja som mala 53cm, sestra tiez 😀

miss
autor
2. aug 2006

Alexandra-dobre tak potom si to v tom 20tt porovname 😀 ja idem 18.8, dufam,že sa už dozviem co to je 😀

alexandra
2. aug 2006

miss ja 17.8 😀 😀 😀

miss
autor
2. aug 2006

Alexandra- poradnu mam tiež 17.8 😀 ,ale predpokladam, žemi usg robit nebude,ked 18.8. idem na genetický usg 🙂

prima
2. aug 2006

ahojte baby, k tym skorsim porodom: sesternica mala termin 9.1.06 a porodila presne na stedry den - to je o dost skorej. a podla vas je na tom nieco pravdy, ze chlapci sa ponahlaju a dievcata nie, alebo naopak?

zuz11
2. aug 2006

zevraj naopak 😀 chlapci sa neponahlaju tak ako napr aj v kakani do nocnika a tak 😀 su lenivejsi, ale je to individualne

alexandra
2. aug 2006

prima ako zuz pise, chalani sa neponahlaju, baby ano.. Ja si myslim ze babo sa prihlasi ked bude pripravene prist na svet, ci to bude na stedry den, alebo silvestra 🙂

prima
2. aug 2006

to je fakt. len ten sesternicin to bol chalan. ale asi to je len taka fama. ako u koho.

alexandra
2. aug 2006

prima asi tak.. Barunka zase Simonku skoro 2 tyzdne prenasal.a

husenka
2. aug 2006

Ahojte, iste sa tu niekde inde o tom už písalo, ale všimla som si, že vy tu popisujete určité bolesti vpravo, vľavo,...
Ja v poslednom čase pozorujem bolesti pod bruškom a v miestach vaječníkov striedavo...a niekedy nič... začla som podľa lekárov v 3.mesiaci, tak sa mi to na cítenie nejakých pohybov zdá skoro...ale tie bolesti sú úplne mimo...raz sú, raz nie sú nezávisia ani od pohybov ani od močenia( myslela som najprv, či som neprechladla na mechúr)sú úplne nepravidelné aj miesto aj situácie, ale pocity sú rovnaké.
bruško ešte nemám.Akurát sa mi lepšie sedí s vystrčeným a niektoré gate sú mi nepohodlné.
nemáte nejaké skúsenosti?

miss
autor
2. aug 2006

husenka-bolesti v tretom mesiaci možu este suvisiet sozväčseným tehotenským žltým telieskom vo vajceniku,ktore produkuje hormony gestageny, ktore vyživuju dieťa,postupne by tato bolest mala zmiznut s pokrocilejsim teho.

tinni
8. aug 2006

Ahojte, prave som sa prihlasila do tohto fora a chcela by som tiez priespiet. Pohyby babatka su nadherne, citim ich uz od 16tt, najskor to bolo velmi jemne, ale teraz citim uz aj nejaky ten kopanec- je to uzasne 😵 Brusko este nemam skoro ziadne, dokonca ma obvodny lekar vyplasil, ze ho mam na 5.mes. velmi malicke, ale moja doktorka ma ukludnila, ze je vsetko ok 🙂

miss
autor
8. aug 2006

tinni-vitaj v mojom klube bezbrusiek 😀 ak chces možme si vymenit foto kto ho má menšie 😀 😝 , ale hlavne je podlamna že tie pohyby citime a su užasne 😎

natalya
8. aug 2006

tinni ja zas mam brucho take velke ze mi nikto neveri ze som 18tt 😝 aj mne sa zda ze moc rychlo rastie 😀 ja som pohyby citili tiez velmi skoro ja uz na konci 14tt a stale je to intenzivnejsie a krajsie....mozno my zle vypocital tt a aj preto mam uz vacsie brusko nooo ktovie 😕

miss
autor
8. aug 2006

vezmite si baby, že u každeho je individualne, kým niekto porodi dietatko 2900 g, niekoho ma aj vyse styroch kíl, každá ma aj inak veľa plodovej vody, každa ma inu zasobu tuku, vahu atd atd, stve maže ho mam mensie, ale malo by to byt ok, ci už mensie, alebo vacsie 😀

natalya
8. aug 2006

miss netrap sa..mojej kamoske vystupilo brucho z jedneho dna na druhy tiez ho mala male a to dokonca v 26tt nanej voobec nebolo vidno ze je tehotna a v 27tt mala brucho jak v 9tom mesiaci 😀 a mas pravdu u kazdeho je to individualne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre