V ktorej časti brucha majú byť cítiť pohyby v 18tt?

miss
2. aug 2006

Ahojte, ako spravna stresuľa 😉 ktora sa boji, či je tehotenstvo ok, som sa chcela opýtat kde citite pohyby bábätka v ktorej casti bruska, ja ich citim dost nizko v podbrusku, ma napadlo že co ked mi maternica nerastie do brusnej dutiny, brusko mam male, ale naposledy v 16 tt bolo vsetko ok bábenko malo 16cm a 140g, bojim sa aj koli tomu,že ma zacali boliet vajecniky aj slabiny a neviem co to može byt. Dakujem za odpovede

mamina2
8. aug 2006

Ahojte, ja si spomínam, že prvé pohyby dcerky som cítila už v 17tt a synčeka už v 15tt. Tiež to začalo jemnými pohybmi v podbrušku. Veľmi mi to chýba 🙂
a to, že sa chlapci neponáhľajú ... Termín sme mali 06.03.06 a na svet sa nám ukázal 19.02.06 ale všetko bolo OK. Normálne tehotenstvo trvá 38 - 42 týždňov.

natalya
8. aug 2006

mamina2 aj teba sa spytam 😝 ze ci si mala nejake chute alebo nieco zlvlastne pri chlpcovi 😉 a ake pri dievcati napr ze ked bude dievca chuti sladkeee a taaak 😵

mamina2
8. aug 2006

s dcérkou som chute nemala žiadne ... možno trochu na sladké - manžel sa stále sťažoval, že mu vyjedám keksy.
So synom to bolo iné. Nemohli sme prejsť okolo McDonalda aby som tam nespratala hamburger. Nemala som chuť na varené jedlo len na hod-dogy, hamburgre, bagety a iné hlúposti rýchleho občerstvenia. A neskutočne som likvidovala mliečnu čokoládu - najradšej kinder tých 8 čokoládiek mi vydržalo asi 2 dni. Predtým som čokoládu ani iné sladké nemusela.

natalya
8. aug 2006

ja som skor na slane,pikantne to musim mat aj v polievke 😀 nejake tie syry ,rajciny a taak a na sladke veeelmi malo....podla toho by som "mala mat" chlapca ale to nemusi byt ... a podla tabulky ktoru som si predchvilou studovala by to malo byt dievca noo neviem...mojej mame to podla tabulky vyslo aj ja aj brat 😝 ale tete nevislo ani jedno dieta 😀 bozee ja sa uz neviem dockat toho co to bude 😅

tonicka
8. aug 2006

Miss. tinni, netrápte sa, ono je to aj individualnym pohladom ludi okolo vás. Mne tamtí povedia, že mám malé, druhí že velké. Ale za posledné 4 dni mi veeeelmi podrástlo 😀 A mrvíme sa a mrvíme 😀 Takže ja si myslím, že máme brušká také akurát 😵 😵 😵

miss
autor
8. aug 2006

natalya-si studovala tu čínsku tabulku? no podla nej cakam chlapca tak uvidime 😀 ja by som jedla sladke fuurt ale tovždy to nemusim byt ani tehu 😝 😔 😀

tonicka-mne mama vravi že mam velke že ona mala pri mne mensie, tak to si neviem predstavit 😅 😨 😀 , aleked ho vypučím vidno ho, ved aj tak vsetky buduce mamicky sa pri foteni do albumu prehýbaju aby im bolo bruško vidiet, prehneme sa aj my a budeme mat 😀 ale ved onomusi narast nie? 😀 😀

mamina2
8. aug 2006

natalya
Je ti viem presne povedať čo to bude ... No určite to bude dieťa 😀 . Hlavne nech je to zdravé.
Ja som vedela hneď čo nosím pod srdcom. Neviem síce ako ale vedela som to. S dcérkou som nemala tehotenstvo ešte ani potvrdené a už som manželovi povedala že to bude dievka. Na ultrazvuku nám to potvrdili až v 36 týždni a na svet prišla 38/3. hamblivka 😀. s chlapcom to bolo rovnako potvrdili nám to už v 20 týždni. Lekár sa smial a vyhlásil, že ma zapíše do krúžku vediem.

natalya
8. aug 2006

jaaj no neviem ci je akurat cinska predchvilou som ju tu nasla 😀 taka modro ruzova 😀 a akoze si to mam spravne vypocitat???stale som stoho blbec aj ked mi to pripada lahke ale noo neviem podla nej cakam dievca 😅

tonicka
8. aug 2006

miss, moja mamina aj sestra pri prvom pribrali okolo 30 kg a bolo to na nich hneď vidieť a pri druhom pribrali 6kg aj s cestou a nikto im neveril, že idú rodiť, lebo bruško mali vraj na 5 mesiac. 😖 Takze individi, hlavne že miminká sú ok 😀

miss
autor
9. aug 2006

natalya- no ak mas tu činsku tak nalavo by si mala mat vek-horizontalne a spojit to vodorovne s mesiacom kedy doslo k oplodneniu, v bode kde sa ti udaje spoja maš bud D-dievča, alebo CH-chlapec

tonička-tak to asi budeme ten druhý pripad 😀

tonicka
10. aug 2006

Miss, hoci sme asi 2 prípad,neboj sa aj tak nám budú tie naše brušká veľké a ťažké 😀

miss
autor
10. aug 2006

tonicka budu tak v 8 mesiaci možno 😀 ty ale som rada, si uvedomujem že hlavne je že kope a ked mi Dr. povie že ma na dane obdobie spravnu velkost a vahu tak naco plašiť,ked nemame este balony 😀 neboj v decembri už budeme nadavat 😀 😝 😀

tonicka
10. aug 2006

Veď to. Inak mne zatiaľ vždy kúsok pridali, lebo babatko bolo väčšie 😀

mamina2
10. aug 2006

Milé budúce mamičky, netrápte sa veľkosťou vašich brušiek. Po prvý krát sa maternici veľmi "naťahovať" nechce a preto väčšinou sú tie brušká menšie. Moje okolie kým si všimlo, že nejaké bruško mám tak každý kúlil očami, keď som povedala že som už v 8 mesiaci. Počas druhého tehotenstva som už v 5 mesiaci mala bruško ako tesne pred pôrodom dcérky. Pri oboch tehotenstvách som pribrala temer rovnako (15 kg-dcérka 3040g, 16 kg-synček 3850g)

natalya
10. aug 2006

baby pozrite sa na tuto stranku,http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://pr... niektora tu ma velke brucho ina zasa uplne male takze je to individualne.... 😉

natalya
10. aug 2006

pod tym obrazkom si dajte belly galery a tam si uz vyhladajte ten svoj 🤐 tyzden

natalya
10. aug 2006

juuj ete som zabudla a nakoniec kliknite na Second Trimester Bellies a tam to mate 😝

miss
autor
10. aug 2006

natalya-perfekt stranka 😀 zas mam co studovat nieco take som cez google hladala už davno a nenasla som tolko, len skoda že je to take pomalé vzhladom na zobrazovanie po jednej fotke

mamina2 no je to individualne, hlavna vec že je babo ok 🙂ale posledne dni pozorujem že kopká vyssie a brusko ide hore

Baby neuverite mi, dneska som mala rozširene tricko, brusko sa mi vytlacilo von asi z halusiek co som zjedla a ono vyzeralo už ako teho,lebo jedna baba sa mi v buse postavila, že podte si sadnut, ja som žaslaaaa a ja že to nevidno 🤐 😀

mamina2
11. aug 2006

miss v ktorom si týždni - nie je to vydno na pase. Možno tým, že kopká drobček vyššie sa už otočil dole hlavou.?

miss
autor
11. aug 2006

mamina2- bližim sa k 20 temu týždnu, som v 19/4 😀 idem kuknut do zrkadla ako to vyzera, lebo ono to pocasdna vyzera vždy akosi inak 😀 , ale citim ho dole okolo pupka este nie je,ale každopadne sa posledne dni posunul vyssie citim to na sebe už tak netlači na mechur, ty si v kolkom?nerozumela som tvojej vete nie je to vidno na pase...myslela si tým "mne je to vidno na pase?"noo pás 59 cm ako kedysi už teda nemam, zacina to už byt vidno že som tehu konecne 😠

tonicka
11. aug 2006

miss, ty si približne ako ja . Myslím, že sme na tom rovnako, mne vybehlo bruško za 3 dni hore a je to vidieť aj na prvý pohľad. Je to dobrý pocit, že 😀
miss, mamina mislela to, ze to nemáš zadadane v pase. To je, keď sa nastavíš na to miesto kde je fotka, tak tam vidíš údaje, napr. u maminy, že je z okresu košice, ma danielku a adrianka. Možeš si to nastaviť aj ty v nastaveniach na vrchu stránky. 🙂

tonicka
11. aug 2006

Baby,ja mám asi tehu demenciu, myslela s mäkkým i. Výborné a to nepracujem len chvílu 😀

miss
autor
11. aug 2006

tonička- 😀 😀 😀 tak to ja som viac dementna ja som to nepochopila 😅 kde si to možem nastavit?a bude sa mi to s postupujucimi dnamimenit ako ine metriky na forach?

tonicka
11. aug 2006

miss, si napríklad na tejto stranke. Dáš sa hore, akoby si chcela iísť na inú stránku, napr. na google. a tesne pod tým riadkom máš základné údaje ako: užívatelka.miss, nastavenia,interná pošta: o nových.... A ty klikni na nastavenia. Inak áno, mení sa to s pribúdajúcimi dňami. 😉

miss
autor
11. aug 2006

tonicka-užtomam skuska 😀

tonicka
11. aug 2006

Supééér, ty si šikovná baba 😀

miss
autor
11. aug 2006

ne som až taka sprosta 😝 😅 hihihi jéjé užma to hodilo na dvacku? vsak to až v pondelok budem, ale vsimla som si že aj Dr. vravi ked mas napr. 19/4 že je to 20 tt, polovica za namiii 😲 😀

nelika666
11. aug 2006

to preto lebo aj ked si napr. 19 + 1.. tak uz male 19tyzdnov ma a ten jeden den patri do 20tyzdna preto prave ten bezi a ten sa ti ukazuje aj v pase 😵

mamina2
12. aug 2006

miss
po prečítaní včerajšej diskusie som zistila,že už vieš čo som tou vetou "nevidno ti to na pase" myslela.
A ja som o chvíľu 6 mesiacou po 2 pôrode. Ku vám som sa zamiešala, lebo sa mi pekne spomína na prvé pohyby. Neviem, či ešte budem tehu, manžel viac rozmýšľa racionálne (ako(ne)dobre) - ja by som tých drobcou chcela viac 😝 .

miss
autor
12. aug 2006

mamina2- nebooj, este mas male bábo tak manžovi dalsie nechyba 😅 ale jeho to možno este chyti,ja by som chcela max. dve deti, dneska doba je hrozna 😒
nelika666-viem 😉 je to super aspon to vyzera na viac 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre