V ktorom týždni vlastne som?

miushik765
18. aug 2016

Ahojte tak snáď mi niekto poradí.
Posledná MS 24.12.2015
Mávam cyklus pravidelný
Podľa môjho dr som v 34tt a termín pôrodu 28.09.2016
Podľa velkého uzv v 30tt bábatko zodpovedalo velkosti 31tt+1 to by bol termín pôrodu 20.09.2016
(Velké uzv mi robili v nemocnici)
Môj dr sa k tomu nijak nevyjadril ani mi termín neposunul.
Máte s tým skúsenosť? Tak teda ktorý údaj je platný v ktorom tt som? Už som z toho zmätená. Za odpovede vopred ďakujem 🙂

miushik765
autor
18. aug 2016

Uzv v 20tt zodpovedalo bábo 20tt+4
V 26tt zodpovedalo 26tt+3
Len pre doplnenie

keziah
18. aug 2016

@miushik765
velkost plodu podla ultrazvuku je skor orientacna. pokial mas ozaj pravidelny cyklus, tak jednoznacne pocitaj podla MS. Teda za smerodajny povazuj tyzden urceny tvojim doktorom.

sardinka335
18. aug 2016

@miushik765 ved si to vypočítaj na tehotenskej kalkulačke v ,,kolkátom,, si tyzdni...
napr. tu http://tehotenstvo.academy.sk
podla poslednej MS to mas vypocitane dobre...a deti sa kludne rodia plus minus týžden aj dva skor....

jamika27
18. aug 2016

@miushik765 to je odskok len 8 dní ... to nerieš, nie je to podstatné. Možno máš väčšie bábo. Ja som mala termín 26.12.2015 a keď som bola v októbri na kontrole, tak doktor nervózny jak pes ... malý už mal vtedy pôrodnú váhu, a že už by som mohla rodiť. Vkuse sa pýtal, či som mu nadiktovala správne menzes a povedal, že podľa ultrazvuku, a parametrov, že termín mám na konci novembra ... potvrdili aj v nemocnici. Aj predtým už malo väčšie nárasty, ale v ten október to bolo najj. Prosím pekne a porodila som 28.12.2015 a to sa ešte stále nepýtal na svet, museli kôli veľkosti naplánovať CR. ;)

monilik
18. aug 2016

@miushik765 termin sa urcuje podla poslednej ms pripadne sa upravi podla uzv v max.13tt neskor robene uzv uz na urcenie terminu porodu nemajú vplyv,resp neupravuje sa podla nich,to ale neznamena že sa babo narodi v presne urceny den... normálny je porod +-2tt od termínu.

miushik765
autor
18. aug 2016

Ďakujem pekne baby 🙂 tak sa budem riadiť tým prvým termínom

bajana
18. aug 2016

@miushik765 Najpresnejší je údaj podľa utz koncom prvého trimestra. Naopak podľa MS je to len orientačné, nie každá predsa ovuluje na 14.DC. Údaj z 30.tt je úplne irelevantný - to už rastie plod individuálne, veď predsa sa rodia donosene deti s rôznou pôrodnou hmotnosťou.

janka54321
18. aug 2016

Podla mojej skusenosti sa vychadza z terminu poslednej menstruacie

janka54321
18. aug 2016

* z datumu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre