Váha bábätka v 20 týždni. Prečo je také ťažké?

streserka
2. nov 2009

Ahojte nakolko mam rizikove tehotenstvo, beriem tabletky na vysoky krvny tlak od 2 trimestra, AFP mi vysli pozitivne na NTD najskor 1:12 po genetickych testoch mi povedali, ze babatko sa vyvija normalne, ale to AFP bolo zvysene a pomer 1:25. Bola som na amnio minulu stredu, stale cakam na vysledky. Mam rozdiel medzi USG a PM 1 tyzden. V piatok po USG som mala vysledok bez hrubych vyvojovych chyb, ale zaujala ma vaha plodu. Moje babo vazi v 21tt 956g. Zda sa mi nejake velke, nakolko podla internetu by malo vazit okolo 300 - 400g. Babenky, prosim vas, napiste mi preco moje je take velke... dakujem.

mirinda10
2. nov 2009

ahoj moja mala 295gr minuly tyden bola 20tt a mam ju tiez o tyzden vacsiu ako ma byt, no ta vaha je dost velka a co ti povedal dr., no a nemas cukrovku vtedy mimca su trosku vacsie
kde chodis na rizikovu poradnu ja na Kramare

melonik
2. nov 2009

ahoj streserka to je ozaj vela ta vaha.Ja neviem mne moj maly mal 390 g a bol tiez trosku vacsi.Dneska som bola na UZV v 30 tyzdni a mame 1700 g mal by mat len okolo 1300g.ja neveim doktorovi sa to nezdalo nejako vela?

streserka
autor
2. nov 2009

ani si to nevsimol, to som si vsimla len ja doma... bola som za sestrickou, ale ta nesla za doktorom. Ja som LM... neviem co mam robit, ci to zle pomeral alebo co... v pondelok na buduci tyzden ma caka morfologicky ultrazvuk v Ziline, tak sa opytam tam... Nemam cukrovku, teda pred tehu som nemala a tie cukrovkarske testy ma cakaju az 30.11... ja uz fakt neviem co to moze byt...

melonik
2. nov 2009

tak ti asi zostava len cakat,aj ja som bola na morfologickom a tam nas merali a namerali tych 39O g.Uvidis v pondelok to je podrobny UZV tam ti vsetko popozera pomera a urcite aj ta vaha bude ina.

mirinda10
2. nov 2009

hlavne sa nestresuj asi sa dr premeral, ak ides o tyzden na morfologicky tam to babo zmeraju a uz aj budes vediet co cakate a vsetko dobre dopadne neboj

streserka
autor
2. nov 2009

dakujem za povzbudenie, potom napisem ako som dopadla (i ked podla udajov som typ, ktory moze mat tehotensku cukrovku)...

sabiatko
3. nov 2009

moje male vazilo v 20 tt 353 g, co je teda tiez viac. ale vyse 900, to sa mi nezda. nemohol sa pomylit v tom prvom cisle? mozno jak to napisal, tak tu trojku moc zagulatil a je z toho devina, alebo proste preklep. neboj sa streserka, taketo chyby sa stavaju 😉

streserka
autor
3. nov 2009

sabiatko, nepomylil sa, pretoze aj ja som to videla na tom monitore, najskor ako hovoril to pomeral zle a bolo tam okolo 600g a vraj ked to pomeral lepsie tak tam bolo 900, oba cisla som videla... idem ale pozriet na tu gestacnu cukrovku, mozno ju mam aj ked o tom neviem...

sabiatko
3. nov 2009

aha, tak to je potom ine. no skus sa teda na to opytat, viem ze pri cukrovke sa rodia velke deti. ale ako vidim, tak doki tiez neni daky expert na meranie. tak nam daj potom vediet, co ti povedali.

lucinka13
3. nov 2009

streserka,
váha babatka vychádza s rozmerov bábatka. Aké sim mala miery bruška, nožičky, hlavičky? Ak máš tieto v norme tak tá váha je preklep.

streserka
autor
3. nov 2009

rozmery som mala normalne na 20 tzden a 4 dni, prip 20+2. Len ta vaha...

lucinka13
3. nov 2009

tak potom sa neboj , mne povedal doki, že váha je počítaná na základe mier. Takže bud pokojná, všetko je OK.

renatkas
3. nov 2009

streserka moj maly mal v 19+4tt vahu 290g., ta vaha sa urcila na morfologickom ultrazvuku na zaklade nejakeho vypoctu kde lekar meral dietatko - hlavicku, brusko, nozicky... a podla toho sa urcila vaha. Takze ked mas tieto rozmery primerane na svoj tt, vahu urcil lekar zle. Uvidis na dalsom ultrazvuku co ti povie. Oni nevedia dietatko odvazit v bruchu, vahu urcuju podla velkosti babatka 😉 neboj, uvidis bude to ok.

streserka
autor
3. nov 2009

Bola som si odpisat tieto hodnoty, neviem co si mam o tom mysliet a fakt neviem ako vypocital tu vahu.

BPD X FOCD 4,80 (asi to je v cm) = 20+4
TAD x AC (pravdepodobne bolo merane len AC obvod bruska, lebo údaj v cm je dosť veľký) 14,87 = 20+1
FL 3,24 = 20+2.

Ako tak teraz nad tým rozmýšľam možno ten môj doktor vypočítal tú hodnotu z obvodu bruška a preto mu vyšla taká hmotnosť. Uvidím teda čo mi povedia na morfologickom v Žiline v pondelok...

renatkas
3. nov 2009

streserka ked pridem domov napisem svoje hodnoty, nemam v praci zo sebou tehu knizku 😉 mozes to potom porovnat.

streserka
autor
3. nov 2009

oki diky

lucinka13
3. nov 2009

Streserka, podla mna je to úplne v poriadku, neviem ako doktorovi vyšla takáto váha, ja som mala
BPD 5,37cm
AC 16,92cm
FL 3,90cm
mám vačsie rozmery a váha vyšla 489gr. To som bola 21+5
pre porovnanie ešte
http://babymed.com/tools/ultrasound/second_trim...

myzma
3. nov 2009

Ahoj, streserka 🙂

(ten nick by si si mala zmenit, aby sme ta tak nevolali, ani nik iny 😀 )

tvoje namerane hodnoty su podla mna v norme, skor ja by som sa mala bat, ale pritom je vsetko v poriadku. V case velkeho UTZ som mala nasledovne, nakolko mi to tam "lieta", ale to sa stava:

FL 31/19+4
BPD/FOD 51/21+3
TAD/APD 155/20+5

Vahu mi vobec lekar nespominal, ani v tehu knizke ju nemam zapisanu, ani kolonku na to tam nemam 🙂

streserka
autor
3. nov 2009

lucinka moc si ma potesila tou strankou 🙂 dufam, ze ta vaha vyplyva len z tychto hodnot 🙂

myzma - no vzhladom k tomu co ja prezivam cez toto tehu tak ten moj nick mi sedi, i ked by som mala radsej nejaky iny...

ale naozaj ste ma ukludnili, esteze vas mam, DAKUJEM!

streserka
autor
18. nov 2009

Tak ahojte, som tu opat. Bola som na tom morfologickom utz a doktor mi pomeral hlavicku a nozicku a taktiez vylucil tu vahu. Babatko sa krasne usmievalo, potom sme ho zobudili, tak snimky neboli ktovie ake... Povedal mi, ze on tam nevidi ani razstep pery a ze nema ani znaky dietatka s Downovym syndromom. Povedal, ze to vyzera byt na dievku 🙂. Vahu som konzultovala aj so sovojim lekarom, ten sa tiez zarazil. Potom povedal, ze nezvykne hovorit vahu v 20tt, ze mu je to luto a opytal sa ma, ci to chcem premerat znova. Kedze rozmery babatka boli v poriadku a ta vaha je len cislo a predpoklad uz som to nechala tak, lebo toto tehotenstvo mam ultrazvukov viac nez dost.
Dnes som volala o vysledky z amnio. Povedali mi, ze dietatko nemalo v plodovej vode zvysene afp - to zvysenie urcite bolo tym, ze mi urcili o tyzden menej... No a vysledok mam dobry, dietatko ma normalny karyotyp a je to dievcatko. Tak som taka rada.... V podstate som intuitivne citila, ze dietatko je ok (preto som sa ani nestresovala o vysledok), ale ten odber plodovej vody moze upozornit aj na neskorsie choroby ako su cysticka fibroza a i. Samotny vpich ma nebolel, je to ako ked beru krv, ale potom je fakt, ze sa musite setrit tyzden, prip. lezat na lozku. Hlavne prvych 24 hod. po odbere.

Tak asi tolko, prajem prijemny dnik 🙂

zuzka1008
22. mar 2010

Ahojky, chcela by som si s niekym porovnať namerané hodnoty, dnes som bola na UTZ
20tt : BPD-4.62
AC- 14.24
FTA- 16.14
FL- 3.05
hmotnosť 301g

A neviem čo znamená SD -0.50 ?

liana158
13. júl 2010

ahojte,som v 20tt,bola som na ultrayvuku..,ye vsetko v poriadku,len dietatko ma jednu aretriu naviac...teray tu sedim a neviem co to ynamena...oni povedali,ye nic,normalne s tzm ludia yiju..a ako to mam chapat?prosim vas,ma niekto skusenosti s tymto?Ci vie mi niekto viac povedat....?prosim prosim.....uplne som vedla y tej info...

liana158
13. júl 2010

jejda,to z a y.je naopak..no nehovorim,ani pisat nemozem...strasne sa bojim,co to je.....

barboritaa
7. máj 2016

Ahojte ja som v 20 tt a moje váži asi 374g je to v poriadku?

zuzkamin
8. máj 2016

@barboritaa Ahoj myslim, ze ano. Moje babo malo v 20tt tiez cca 380g a bolo trochu vacsie. Takze pohoda podla mna.

suzzi7
8. máj 2016

@streserka zavolaj lekárovi a spýtaj sa jeho on by mal vedieť a ty budeš pokojná 😊

snehuliacik29
12. dec 2016

Kolko by mali priblizne vazit drobci?Na sone sim bola v 21+2tt a mali sme 396g.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre