Veľa zje, ale nepriberá. Je to normálne?

janzi
17. dec 2008

Nasa mala sa narodila v termine s mierami 50 cm a 3680g. Ked sme odchadzali z porodnice vazila 3300g. Na prvej poradni po 3 tyzdnoch merala a vazila 55cm a 4000g a na druhej 58cm a 4800g. Dnes sme boli po mesiaci na poradni a ma stale 58 cm a pribrala iba 300g co je malicko. Je plne kojena, papa ako o zivot, pokial nieje plna az po stupel, stolicu ma normalnu 1-2krat za den a je velmi ziva, a dr. dnes skonstatovala ze je velmi pevna a a zdatna ako 3 a pol mesacne babo (ma 11 tyzdnov). Mame priniest moc do konca tyzdna na vysetrenie a na prevazenie po novom roku. Mam sa bat ze sa nieco deje alebo je to normalne ze si dala "pauzu" v raste???

dankadina
17. dec 2008

bábätká majú fázy rastového špurtu a tiež obdobia kedy nerastú. Ked je velmi živá ani nemôže vela pribrat. Dokonca moja mala v poradni raz 68 cm a o mesiac 66 takže asi ju zle odmerali a to isté je s vážením ked je vykakaná váži určite menej. Tak hlavu hore. Inak s tým močom držim palce u nás to je porocedúra na 1,5 hodiny. Hlavne ho neber do zberného sáčku lebo už nebude sterilný, umyť cikulku a číhať s čistou skúmavkou 🙂

mercy
17. dec 2008

Takt odobrať moč malému, keď mal dva mesiace sa mne vôbec nepodarilo, prosím🙂

saska.t
17. dec 2008

janzi nerob si starosti to bude iba rastovym spurtom, ak papa ako o zivot a je spokojna problem tam nehladaj a bud spokojna aj ty, dankadina ma pravdu raz rastu a raz stagnuju je to normalne ... 😀

lovey555
17. dec 2008

aj my sme riešili podobný problém. malá chvíľami nepriberala, potom pribrala viac. ona aj grckala, ale kázali nám ju dokrmovať. ja som počúvla. len na noc som jej dala. po týždni preváženia pribrala 200g. tak som sa tešila. o tri týždne však nepribrala nič tak kázali dokrmovať dva krát denne. to už je podľa mňa dosť. ona síce potom pribrala ale žiaľ postupne mi odišlo mliečko. doteraz ľutujem že som ich počúvla. lebo potom mi gastroenterologička vravela, že deti nepriberajú pravidelne. stále si to vyčítam, ale čas už nevrátim

simona55
17. dec 2008

tak to iste sa nepaci ani mne, moj sa narodil,3200dkg a49cm do 5 mesiaca to bolo s vahou ok,ale mne sa nepaci ze nerastie.mynuli tyzden som bola vporadni vazit a mal 7,78kga ma 5,5 mesiac ale c, ale cm ma len 63 mne sa zda ze toje malo papa vsetko pije aj mm. co poviete.?

gedgitka.a
17. dec 2008

Simona55 já bych to nehrotila měl při porodu jen 49cm, náš malej měl 53 bude mu 5 měsíců a má 71cm a necelých 9kg, nejprve mi přibíral skoro 1kg a 5cm za 3-4 týdny a teď se taky trochu zarazil přibírá tak 0,5kg a 3cm za měsíc, kamarádka má chlapečka, který měl při porodu míry, jako Tvůj jen asi o 200g víc, teď je mu 7 měsíců a má 72cm a 8,5kg každý mimčo je jiný některý hodně nabere a vytáhne zpočátku a pak se zasekne a jiný to má naopak, určo nemáš nějakýho trpaslíčka, ale pěkný a ok mímo 😉 😉

daisy1
17. dec 2008

tak mi mame za chvili 8 mesicu a miry ma terezka 6,80kg a 67 cm ..aqle je vesela a hrava a dobre pohybliva a vnimava, tak uz miry neresim. (fakt je, ze se nam stalo, ze 4-5 mesic v podstate nic nepribrala a pak zas behem 6 mesice kilo a ted zas cekame, ze treba zacne nejaky rustovy spurt 🙂 )

gedgitka.a
17. dec 2008

jojo jak píše daisy1, někdy přiberou víc, někdy míň, hlavní je spokojený miminko, náš malej je živej, prostě dráček, ať přibíral hodně, nebo teď v tom 3-4 měsíci míň, jen kolem toho půl kg za 4 týdny, teď má zrovna další spurtík papal by furt 😅 normál kojím, tak po 3-3,5 hodinách přes den a v noci po 3,5-5,5, ale teď chce co 2-3 hodiny ve dne i v noci a za 3 týdny má nahoře 700g 😅 , fakt nejlepší je jen kojit a kojit a být vpoho a mimčo bude taky 😉 😉

martimarti
17. dec 2008

Janzi, vůbec si zatím nedělej starosti a hlavně se nestresuj, pokud plně kojíš, tak ti malá poroste pomaleji. Vím o čem mluvím, moje Zuzanka je při porovnání s předepsanými grafy značné pod míru, ve 3.měsících měla 4,67kg a v 6.měsících 6,3kg (porodní míry 49-3,15). Je plně kojená a hlavně na počátku přibírala opravdu malinko, ale doktorce to stačilo. Tu váhu vůbec neřeš, ale ty máš asi spíš starost o délku, ne? Každý mimčo je jiný a uvidíš, za chvíli se ti nevejde do kočáru, jak ro dožene 😉

annag
17. dec 2008

jabzi, nemáš sa ozaj čoo obávať, dokonca je malá úplne v norme čo sa týka priberania pre úplne dojčené bábetká 😉 🙂 . Bábetká priberajú najviac po pôrode, v ďalších týždňoch, najmä po 6 týdňoch niekedy váhové prírastky prudko klesajú, dokonca na polovičné množstvá. Ak ťa to uspokojí, tak asi takto je to :
1.2 - mesiac - 130-140g / týždeň
3.4. mesiac 70-110 g
5.6. mesiac 35-55 g

takéto prírastky sú považované za dostatočný prívod mliečka. Okrem toho, priberajú skokom, týždeň nič, druhý viac. A čo je veľmi podsatné, že ukazovateľom je okrem váhy aj spkojnosť bábetka, aktivita - nesmie byť palčlivé, apatické, príliš spavé, stolica - žltá praženičková, močenie - 5-6 plienok. Dorotka všetko spĺňa 😉 . Ak sa Ti napriek tomu zdá, že menej priberá, napíš ako často sa dojčíte, či z obidvoch prsníkov, či papá aj v noci a posúdime, či nie sú nejaké rezervy v dojčení 🙂

miselin
17. dec 2008

Janzi mne malá od narodenia veľmi málo priberá a doktorka to nerieši, že niektoré bábätká sú skrátka také, že pomaličky priberajú. Za posledné dva mesiace pribrala len niečo okolo 400g takže žiadna sláva. Keˇmala 7,5 mesiaca tak vážila 6200g a merala 66cm, ale nič jej veru nechýba 😀 A na ten moč mi dala doktorka taký sáčok to sa nalepí na cikulku a keď sa malá vyciká tak ide všetko do toho sáčku, skús sa opýtať v lekárni možno to tam predávajú a nemusíš striehnuť 😉

monique02
18. dec 2008

ahoj janzi,
urcite sa nestresuj, je to uplne v pohode, keby nepriberala dlhodobo, tak vam zrejme vezmu krv ci nema malo zeleza, ale takto jednorazovo to naozaj nic neznamena 😉
a nasa nina ma 6700 g a 70 cm v 10 mesiacoch, pritom porodna hmotnost 3630g/51 cm, holt nemozu byt vsetci velki 😅 a to som kojila kazde 2 hodiny az do zavedenia prikrmov
krv jej zobrali a vsetko ukazkove, inak je to krasne, zdrave, vyrehotane a rozbehane dievcatko 😉

bubatinko
18. dec 2008

myslim ze sa nemas coho bat normalne by malo dieta priberat cca 400g za mesiac takze pohoda .....a ze nenarastla aj moj mal take obdobia ze nic a potom sa riadne vyhupol....

na moc si kup take sacky na moc pre babatka to sa tam tak prilepi a zabal ju normalne do pampersky a len to kontroluj ci cikala ale predtym ju poriadne umy .... zo sacka si to potom prelejes do skumavky my sme to robili vecer po kupani a skumavku s mocom som potom dala do chladnicky a rano s tym ku dr...tak nam to ona odporucala my nosime moc casto lebo maly ma problem s oblickami ...

janzi
autor
18. dec 2008

Dakujem vam za povzbudenie, verim tomu ze je vsetko OK a mala je zdrava. Moc sme uz odovzdali, a ani to tak "nebolelo" cakala som iba 20 min a odobrala celu skumavku a mala cola spokojna ze je tak dlho naholo 😀 Zajtra budu vysledky.

jahodka11
18. dec 2008

janzi,aj ja si myslim, ze vam nic nie je....moj maly ked mal 4 mesiace bol poriadne tucnucky.....dokonca mi dr "vynadala", ze prekrmujeme.....a teraz je chuducky......tiez som ich nemala pocuvat, taketo male babatka si vypytaju papat same.....a nemusia kazdy tyzden pribrat podla tabuliek....no ved pri druhom uz budem mudrejsia 🙂
drzte sa a drzim palce.... 🙂

beelinka
19. dec 2008

Janzi naozaj si z toho nic nerob mi sme dokonca schudli 250g a posledny tyzden papame o dusu. Moj ma tiez dietove tyzdne. a tento ma asi papaci 😕

betina1984
27. dec 2008

My sme boli na poradni 27.11.2008 a som ju vážila včera a mala o 500 g viacej. Vždy chodíme do poradne napapaný. Priberie mi tak okolo 400 g mesačne a to má takmer 9 mesiacov. Narodila sa s 3330 g a 50 cm a teraz má 8000 g a okolo 76 cm. Je veľmi vysoká na svoj vek... Preto sa tie kilá na nej aj strácajú.