Veľkosť brucha v štvrtom mesiaci

sashulka
25. jún 2012

Viem, ze je to uz vela krat diskutovana a individualna otazka, mna vsak momentalne dost zaujima :o) som na zaciatku 4.mesiaca, zatial som vobec nepribrala, praveze som kilo schudla, zle mi nebyva takmer vobec, brucho mam este stale ploche, mozno trolilinku nafuknute v podbrusku povedze ako pri menstruacii. Ludia mi ani verit nechcu, ze som v tom. Babo je velke tak, ako ma byt. Je podla Vas moznost, ze do konca tehu vela nepriberiem a aj brucho bude mensie, ci sa to aj tak rozbehne bez ohladu na terajsiu velkost? Mimochodom, stale sa venujem cviceniu v posilke, behaniu, bicyklovaniu tak ako pred tehu, akurat sa trochu viac setrim, ale pohyb mam kazdy den, robi mi to dobre. Aj vy ste cvivili v tehu? Je realne, ze budem sportovat az do konca? Rada by som...

tea333
25. jún 2012

@sashulka ak si zvyknuta sportovat a nemas ziadne problemy, kludne pokracuj. nesmies sa nijak premahat, cvicit cviky na brucho, a bycikel asi tiez nie je to prave kvoli riziku padu, ale kludne mozes cvicit, napriklad elipticky trenazer alebo aj beh kym ti brucho nevadi. neskor prisposob cvicenie bruchu, na nete je toho kopu.
nemusis priberat ani do 6-7 mesiaca, potom vsak urcite priberies, ako bude rast brusko.
ak sa zdravo stravujes, vela hybes a nemas predispoziciu vela priberat, tak urcite priberies malo.
v 4. mesiaci na vacsine prvorodiciek nie je vidiet, ze su tehotne. ja som nemala do 20tt skoro ziadne brusko, az potom zacalo rast.
ak si udrzis formu a nepriberies vela (optimalne napriklad 10 kil pri stihlej postave) budes skoro po porode fit a o par mesiacov ti nikto nebude verit, ze si rodila 🙂

ja som toho vela nenasportovala, v oboch tehu ma na zaciatku stopli zdrav. komplikacie, v prvom som bola na pohotovosti s krvacanim..v druhom som bola rizikova tiez asi 4 tyzdne, od 8tt..

magimi
25. jún 2012

moja kamoska prvych 7 mesiacov pribrala 1kg a potom do konca tehotenstva este 20kg..vseeetko sa este moze zmenit :P
mne brusko zacalo rast az koncom piateho mesiaca

prunee
25. jún 2012

Ja som teraz tiez v stvrtom mesiaci, zatial som nepribrala nic, nesportujem, mala som problemy a krvacala som, za styri dni v nemocnici som este 2 kg schudla. Ale brusko mi uz veru rastie 🙂.

sashulka
autor
25. jún 2012

prunee, normalne je uz vidiet, ze si tehotna?

rose1988
25. jún 2012

je mozne ze nebudes mat velke brusko, mna sa tiez pýtali v 6 mesiaci, ze ci som 3 ci 4 a na kocni 8 mi typovali tak 6. Svagrina ma v 7 mes vacsie ako ja pred porodom, je to individualne ja som tiez schudla a babatko sa narodilo s priemernými mierami. Inak urcite by si nemala behat teda ja by som to nerobila, no bicyklovanie by asi nemalo uskodit no skor by som isla na kurz cvicenia pre tehotné. Su totiz cviki ktoré by tehotne nemali robit, nie je dobre ked sa natahujes atd...

miskafl
25. jún 2012

Ani mne pri prvom tehu nebolo este v stvrtom mesiaci vidiet brusko, nakoniec som celkovo pribrala 11kg, co sa lahko schudlo... 😉 No ale teraz som brusko uz mala pomaly ako som zistila ze som tehu 😀 hned to bolo vidno. Teraz som v 7.mesiaci, pribrala som 5kg, takze v norme 😉 Ale brucho mam riadne!
Co sa tyka sportu mne nedoporucovali tiez kvoli rizikovemu, ale pokial nemas problemy a si zvyknuta sportovat, nie je dovod to menit.. Ale ten bycikel by som teda urcite vylucila, a beh neviem ci je uplne tiez vhodny, skor rychla chodza, ale najlepsie ked sa spytas lekarky.

luciok
25. jún 2012

Ja som do polovice 5. mesiaca tajila tehotenstvo pred kolegyňami a keď som povedala že som tehotná, veru sa čudovali že mi nič nevidno 😀

alex31
26. jún 2012

@sashulka ... ahojky .. bola som na tom podobne .. ja som aktivne behavala ... dokonca som 5km zabehla aj v 4 mesiaci a uplne v pohode potom som uz presla len na jogging aj ked ani ten nebol v prave najpomalsom slimacom tempe ale predsa len o nieco pomalsie ako samotny beh ... a uz som tak "neposkakovala" ako pri behu .... jogging som "robila" az do konca tehu a taktiez aj posilka ... ale to len preto ze moje telo bolo zvyknute preto to ani tak nevnimalo 🙂 a malemu sa to asi aj pacilo lebo po cely cas cvicenia pekne lezal a nekopal ani nic podobne 🙂)) pocas tehotenstva som sa citila aboslutne suprovo bez komplikacii a inych problemov .. kolegovia sa smiali ci vobec musim ist na matersku a nemozem ostat v praci az do porodu 🙂 co sa tyka mojho bruska bolo to asi nieco podobne ako u teba .. aspon podla toho co pises .... v 4 mesiaci som vyzerala ako keby som sa len dobre najedla a ked som chcela aby ma v buse niekto pustil sadnut tak som sa musela riadne "vypucit" aj to moj manzel vravel ze to skor vyzeralo akoby som len pribrala na brucho a nic viac ... takze po vecsine casu som musela pekne stat 🙂)) tehotna - netehotna 😀 ako-tak tehotna som konecne vyzerala asi az v 7.mesiaci a konecne som aj ja mohla nosit nejake teho saty ktore by aj nieco "skryvali" a nie len volne viali na vetre 😀 no a na konci 8 mesiaca mi nakoniec brusko naraz "vyskocilo" a uz som naozaj bola tehotna 😀 😀 😀 celkovo som pribrala 11kg ktore vsak ani dokopy nebolo vidno a do polroka som mala naspet svoju postavicku ... aj ked musim povedat ze este lepsiu ako predtym 😀 😀 😀 do pol roka som bola opet schopna aktivne behat a venovat sa vsetkym sportovym aktivitam ako pred porodom 😀 😀 akurat ze asi ten sport pocas tehotenstva sa "preniesol" ma mojho maleho pretoze ten od kedy chodi ... co zacal pomerne skoro ... nic nerobi len beha a beha a beha .. niekedy som uz z neho na nervy a mam pocit ze on uz ani chodit nevie len behat ... ze by bol po mamine ??? 😀 😀 😀

danu
26. jún 2012

@sashulka pozri, pripadne sa opytaj v temach, na ktore ti dala linky katren

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre