Používame cookies. Viac informácií tu. OK
veronika4495
10. sep 2019

no tak mne lekár ku koncu keď som sa pýtala povedal približnú váhu aj skôr by mi povedal ale nepýtala som sa, je to trochu zvláštne ale na druhej strane ono je to aj tak veľmi orientačné pri tom meraní stačí milimetrík a povie ti inú váhu takže sa radšej nechaj prekvapiť lebo aj tak to môže byť nakoniec úplne iná váha ako ti povie 🙂

romanka_369
autor
10. sep 2019

@veronika4495 to mi je jasné, že je to také orientačné 🙂 ..len je to taká vec ktorá ma zaujíma a on sám od seba nehovorí nič. Keby sa nepýtam je schopný byť celý čas ticho :D ..

saskia_98
10. sep 2019

@romanka_369 moj mi kazdu poradnu hovoril aj vahu aj rozmer priblizny az do 35 tt a potom uz len v nemocnici mi hovorili kde som lezala 🤔 este aj ked som sla rodit som bola na sono a povedali pribliznu vahu

lyci
10. sep 2019

@romanka_369 tiez mi nikdy nepovedal celkovu dlzku. miery diktoval sestricke a mam ich zapisane v tehot. knizke. kontroluje dlzku a sirku hlavy a este daco pomeral. vaha je z toho asi vypocitana

veronika4495
10. sep 2019

@romanka_369 no veď jasné môj by mi tiež nič nepovedal keby som sa nespýtala :D ja som rodila tento rok a váhu približnú mi hovoril keď som sa opýtala takže je to divné teda 🙂 aj pred pôrodom mi povedali že malý bude mať asi 2400 g mal 2500 takže sa to určite dá 🙂

monro
10. sep 2019

z toho, co nameria (obvod hlavicky, priemer hlavicky, dlzka stehennej kosti, obvod bruska a dalsie) pocitac vypocita pribliznu hmotnost a urci sa tiez priblizny tyzden tehotenstva. Podla toho babo zodpoveda tyzdnu alebo je popredu/pozadu. Ak mas obrazok zo sona, byvaju tam tieto udaje.

romanka_369
autor
10. sep 2019

@monro nemam na obrazku zo sona vobec nic napisane. .povedal mi len velkost hlavicky, hrudnika a nozicky co je dokopy 12 cm..som preto prekvapena lebo pri prvom som chodila pravidelne na sono do MC kde mi vzdy pekne vsetko povedali..uz od 12 tt.. A toto bolo prve velke sono z ktoreho nic neviem a dalsie ze bude robit az v 34tt..

lila1988
11. sep 2019

@romanka_369 tie váhy sú orientačne. Ja som absolvovala dve poradne v rámci 2 dni(jednu v rakusku) a rozdiel bol 800g. Dcéra mala 3940g pôrodnú hmotnosť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre