Dá sa vždy zistiť, či bude bábätko postihnuté?

klara221218
6. apr 2019

Ak lekari tvrdia ze zatial je vsetko v poriadku ale ja taky pocit nemam tak moze sa stat aj ze bude postihnute aj ked oni tvrdia ze nie?

adeladulova
6. apr 2019

Vesmirne si to privolavas.. mamicky si maju tehulkovanie užívať, nie len sa stresovat🙂 mysli pozitivne a vsetko dobre dopadne🙂

mmoni89
6. apr 2019

Nikdo ti to na 100%nepotvrdi .Ale preco sa zbytocne stresovat.Ja som si nedala robit ziadne testy ale ze voooobec ziadne ,ani tie preplacane,casto krat su falosne..Nemysli na take veci,keby sme mali mysliet na vsetko co sa v zivote stat moze tak si to rovno hodim.

snehulienka99
6. apr 2019

uplne ta chápem, ja som sa tak isto bála všetkého..to počkaj keď porodíš, potom len prídu stresy. Moja rada-sprav pre to všetko . T.j, chod na morfologický uktrazvuk, daj si spraviť Trisomy test... 🙂 možno sa aspoň trošku ukludnís, podla mňa sú tieto dve veci dostačujúce na vylúčenie postihnutia.

deedol
6. apr 2019

takto vobec neuvazuj, lebo sa zblaznis. aj keby si mala vsetky testy sveta, moze sa pritrafit komplikacia pri porode (nebudem ti pisat konkretne, nech negooglis) a babo moze mat problemy. radsej mysli pozitivne 🙂 (viem, viem, lahko sa povie)

diewcatqoo
6. apr 2019

@klara221218 preco mas pocit, ze nieco nie je v poriadku? Mas na to nejaky relevantny dovod?
Jasne, ze sa moze stat, ze nieco nebude ok. To sa moze stat vzdy. Ak sa velmi bojis, zaplat si vsetky mozne testy, mozno ta to trochu ukludni. Napr trisomy test je velmi spolahlivy.
Ale najviac babu uskodi tvoj stres. Takze najviac, co mozes pre babo urobit, je nestresovat sa a uzivat si tehotenstvo.
Su veci, ktore jednoducho neovplyvnis. Moze sa stat nieco neocakavane pri porode, mozes zajtra vyjst na ulicu a zrazi ta auto.. taketo veci sa jednoducho deju. Ale nemysli na to, nestresuj.
Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo

ukulela
6. apr 2019

@klara221218 ked lekar povie, ze je vsetko OK, znamena, ze je OK to, co overoval, ale anni geneticke testy nezistuju vsetky diagnozy, takze ano, stale tam je kopa moznosti, co lekari neoveruju/nevedia zitit/nevidia. ale suhlasim s babami, ze to zbytocne privolavas.

andrejka1974
7. apr 2019

ak ti lekar tvrdi ze bude vsetko ok tak to bude nestresuj sa

meredith83
7. apr 2019

Bohuzial sa neda ale to " postihnutie" bude velmi mierne pokial mas vsetko ukazane v norme. Ja by som sa zbytocne nestresovala, nema to zmysel a berie to radost z tehotenstva.... Ja osobne sa stresujem ze namiesto dievcatka budem mat chlapca. , kedze bude musiet nosit do 6 mesiacov saty😂

deti95060810
7. apr 2019

najťažšie postihnutie je mentálne...a to sa zistiť nedá...veľa krát sa ukáže až po narodením, resp. po prvom roku života...

mamcotka
13. apr 2019

@meredith83 😂🤔😘

zitaje
14. apr 2019

Niekedy aj keď lekári nič nezistia, môže sa narodiť postihnuté bábo. Máme taký prípad v rodine... Alebo si zober predčasný pôrod. Ale treba myslieť pozitívne, stresy ti nepomôžu, treba dúfať a tešiť sa na bábo.

klara221218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana005
24. máj 2019

@klara221218 prepáč,ale vy ste všetci nejak divni.
Môžeš mať všetky testy v poriadku a babo sa môže narodiť choré. Alebo ti môžu vyjsť zle,a bábätko bude v poriadku. Stresovat sa je zbytočné.
Ale s tými cigaretami by si mala prestať,je jedno,že niekomu z nich nič nebolo,ale je to proste škodlivé a ty tomu vedome vystavujes svoje dieťa.
Mne sa nožík vo vrecku otvára,keď vidím tehotné fajčiť. Fuj
A ináč moja mama sa tiež "chváli,," že keď bolo so mnou tehotná,tak fajcila. S tvojou by si mohla podať ruky. Lenže ja na rozdiel od teba som nikdy nefajcila a keď som bola tehotná,tak keď som prišla k našim,mama musela ísť fajčiť na balkón.
A k ostatnému sa nevyjadrujem

23nika93
24. máj 2019

Ta to ste zaujimava rodinka...ja sa vyjadrim len k tym cigaretam urcite prestan ...je jedno na ake minimum si to dala skodi to babatku ...ublizujes mu tym a to je este len v brusku preco by malo trpiet ....kolko mamiciek nemoze mat deti co by dali za to a ty si v pohode zapalis a potom sa bojis ze budes mat postihnute dieta.

diewcatqoo
24. máj 2019

@23nika93 ale ona sa neboji toho, ze bude mat postihnute dieta kvoli tomu, ze fajci. Ja som z prispevku pochpila, ze jej lezie na nervy, ak ju svokra upozornuje na to, ze to nie je dobre, ze fajci v tehotenstve... ved pozna aj ine mamicky, ktore fajcili a deti su ok. Takze fajcenie ju ocividne netrapi.
@klara221218 vy ste fakt zaujimava rodinka. Uz teraz mi je luto toho dietata, ako bude vyrastat a ci si neponesie problemy z tvojho fajcenia. Vsetci mi pridete ako vrcholne nezodpovedni ludia a ak ste dieta planovali do tejto situacie, tak mi zostava rozum stat. Prepac

evaachesa
24. máj 2019

@klara221218 si ty inak normalna? Precitaj si po sebe co tu pises ...bojis sa ci nebudes mat postihnute dieta ale pritom si veselo fajcis ... ano dieta moze byt tvojou vinou postihnute .. to ze ine fajcili a deti su zdrave neznamena ze aj tvoje bude. Wau ... buduca "matka roka" 🤨
https://www.info.sk/sprava/61718/video-fajcenie...

magdus214
24. máj 2019

@klara221218 milá moja , ty si riadne simplexna osoba , je mi ľúto v čom bude tvoje dieťa vyrastať , ako si nevážis život , asi by si mala spoznať niekoho komu fajčenie ublížilo v tehotenstve , ale je vidieť že čo dostávaš to len produkujes,,, iq o tom svedčí , cus

romiada
24. máj 2019

@klara221218 no babätko sa postihnute narodiť nemusi....ale to v akom prostredi ho vychovavať budeš - hadky, bitky, fajčenie a foter s prepačenim jak feťak - nema daleko od niečoho riadne "postihnuteho". A potom že nema byť inym ženam ľuto že nemožu mať deti, keď si prečitaju takyto prispevok 🙈

ukulela
26. máj 2019

@klara221218 ked v tehotentve fajcis, dieta tym dusis, dostava sa mu krvou malo kyslika. to, ako mu mozes poskodit fajcenim, sa na sone vidiet neda. ani to nic nema s genetockymi testami, asi ti nema vyznam vysvetlovat, co sa deje s mozgom bez kyslika ... :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre