Za mesiac som veľa pribrala

tinushenka
14. júl 2016

Ahojte baby 😊 do zaciatku 18tyzdna som pribrala dokopy 4,5 kg ale z toho tento mesiac 3 kg. 😒

Moj gynekolog ma upozornoval ze je to vela. Je to OK? Jem normalne ako v zaciatkoch tehu. Da sa do do dalsej poradne udrzat na vahe vi to bude opat vyssie?

Dakujem

miku1
14. júl 2016

@tinushenka Ja som priberala pomaly 5 kg za mesiac...dokopy som pribrala 34 kg, potom posledné 2 - 3 týždne som sa už radšej ani nevážila. Aj mne sestrička vždy povedala, že je to veľa, ako priberám, ale potom skonštatovala, že vyzerám dobre a pokiaľ sa necítim zle, tak je to v poriadku. Je pravda, že som si taká obrovská nepripadala, nakoľko som priberala do celého tela, oproti prvému tehotenstvu, kde mi išlo všetko do brucha. Ale keď teraz pozerám foto, tak strach a hrôza, bola som ako veľryba....🙂 Čo sa týka jedla, ja som však jedla fakt veľa aj pri prvom aj pri druhom tehotenstve. Takže viem, prečo som tak veľa priberala. Pribrať do 18teho týždňa 4,5 kg podľa mňa nie je nič hrozné.

sibalka21
14. júl 2016

@tinushenka to je blbost, preco by to bolo vela? Ved su zeny ktore priberu aj viac... Nicoho sa neboj, pokial jes normalne ako predtym tak to nechaj tak... Urcite neobmedzuj koli tomu jedlo, babo aj ty potrebujete silu 🙂

rheuska
14. júl 2016

No obezita nepomôže ani tebe ani tvojmu bábätku. Nepíšeš či ješ viacej ako obvykle. Ak áno, tak to zníž na normál. Ak máš chuť na sladké daj si, ale s mierou. Strava tehotnej ma byť vyvážena. Ak si nevieš pomocť tak
Nahrad sladke za ovocie. Ak ješ ako vždy, tak sa nemáš čoho báť.

stardust
14. júl 2016

neries tabulky. Niektore priberu viac, ine menej. Hlavne, ze ti drobec prospieva 🙂

tinushenka
autor
15. júl 2016

@rheuska jem rovnako. Zacala som na 56 kg, mam 170 cm. Len tento mesiac (zaciatok 5.teho) som pribrala 3 kg.

mircalla
15. júl 2016

@rheuska pri vyske 170 cm a 56 kg povodnej vahy + 4,5 kg od zaciatku tehu je tvoja poznamka o obezite mierne mimo

katkakovac
15. júl 2016

Si v 2. trimestri, taky narast vahy je normalny. Davaj si trosku pozor na sladke ale inak to neries. Podla toho co si posala si dost chuda na svoju vysku. Sleduj ci ti nenapichaju nohy a prsty, ci sa nenaliecas vodou.

katkakovac
15. júl 2016

Neopuchaju...

ewelyn3
15. júl 2016

Ja som pri oboch mojich detoch pribrala najviac na zaciatku...asi do toho 6 mesiaca...potom sa to priberanie trochu spomalilo. Ak sa neprejedas, je to podla mna ok...telo vie ake zasoby si ma urobit 😉.

dzulli1980
15. júl 2016

@tinushenka ja som mala v 18. týždni +15 kg, dokopy som pribrala 30 kg, som bola ako taký tuleň, a to som sa vôbec neprejedala, stále som bola v pohybe ... moja gynekologička to vôbec neriešila ... myslím si, že to máš v pohode prírastok na váhe ... čo by iné za taký dali 😀

veaaa
15. júl 2016

ja som v 20t a mam +10... takze tak,4,5kg je nic ;)

tinushenka
autor
15. júl 2016

@veaaa ja viem že 4,5 kg je nič. Ale 3 kg za mesiac je veru veľa.

vilma7
15. júl 2016

@tinushenka ja som tiež raz za 3 týždne pribrala 3 kg a tiež ma Dr.upozornila, že ak to takto pôjde ďalej, nebude to moc dobré a keď som si vyrátala koľko by som mala takým spôsobom jedenia /skoro za 2/ pri pôrode, samej mi to docvaklo. Ako papám len za seba, tak sa mi váha ustálila a teraz mesiac stojím na jednom čísle v 16+6.

miushik765
15. júl 2016

@tinushenka Ja som do 20tt pribrala 5kg a to postupne a v 24tt ďalších 5kg a teraz do 28kg ďalšie 3kg a to sa neprejedám jem sice viac sladkého ale nejem ani častejšie ani väčšie porcie ako predtym. A to začinala váhou 58kg ale výškou 155cm čiže vyzeram jak keby som 30kg pribrala :D tiež mi dr povedal že je to vela. Ale myslim že pri tvojej vyške je to okej

adalea
15. júl 2016

Ja som prvé 3 mesiace schudla 3 kilá, keď mi prestalo byť zle som ich behom 4-tého mesiaca nabrala späť, a do konca som pribrala ešte 7,5. A jedla som všetko čo som stretla. Nestresuj a užívaj si tehu

bubinko1506
15. júl 2016

ahoj, u mna to bolo tak isto. zo zaciatku som priberala menej, a potom na poradni v 20tt som mala po mesiaci o 3kg navyse. Dr. to vobec neriesil, kedze vsetko ostatne bolo v poriadku a dovtedy som dokopy pribrala 7kg. Poslednu poradnu som mala v 25tt a podla vahy som za ten uplynuly mesiac nepribrala ani gram.
Priberanie je uplne individualne, a pokial sa normalne vyvazene stravujes, tak nevidim ziaden problem.

orsi_h
15. júl 2016

Neni to vela. Priberanie je individualne a zalezi of postavy pred tehotenstvom okrem ineho.. ja som prvy trimester pribrala 8kg, druhy dalsich 5 a posledny uz len 3..posledne tyzdne som nepribrala nic. Dokopy ajtak vela 🙂 aj napriek tomu ze som sa neprejedala..ale ani som sa neobmedzovala, vzdy som si dala na co som mala chut ( teda okrem toho ked som mala chut na spinavu handru po umyti podlahy 😀) Ale mam 3.5mesiaca po porode a uz mam povodnu vahu. Cize priberanie neries. Je dolezity spravny prisun zivin babatku :')

humajnicek
15. júl 2016

že je to veľa? veď každá žena je iná. Neexistuje tabuľka na to ako by žena mala alebo nemala priberať 🙂

rheuska
15. júl 2016

@tinushenka tak to máš kočena v poriadku. Nech ťa lekár zbytočne nestresuje. Akurát sa bábätko rozhodlo povyrásť rýchlejšie. Užívaj si tehu a poznámky tohto typu ignoruj. Každý sme individuálny.

mirkafu
16. júl 2016

@tinushenka Ja som pribrala 32kg pocas tehotenstva a jdela som vsetko len jedz ked ti chuti 🙂 moja stara lekarka mi hovorila nech spomalim a potom som ju zmenila a ta druha mi hovorila nech sa vobec netrapim kvoli vahe a priberaniu. Po porode vascinu zhodis hned 😉

natalym
16. júl 2016

@mirkafu A aj si to schudla, prosím ťa?

mirkafu
16. júl 2016

Mala Laurinka mala vcera tri mesiace a ja som uz schudla 24 kg ...a to nekojim!! takze pohoda samozrejme stravu som upravila a viac pohybu

maslenka47
16. júl 2016

@tinushenka 3kila takto narazovo su pomerne vela - ale nemusi to byt sposobene zmenou stravy alebo ze by si ty nieco robila zle. Moze to byt sposobene to byt sposobene napriklad tym, ze telo vo zvysenej miere zadrziava vodu /hlavne, ak ti vaha o tie 3 alebo viac kg skace aj v priebehu jedneho dna/ alebo naznak zacinajucej tehotenskej cukrovky.

Je to pre lekara zdvihnuty prst ze tu vahu treba poriadnejsie sledovat a az to bude situacia vyzadovat odporucit nejake riesenie /napriklad v pripade tehotenskej cukrovky diabeticku dietu/. Ale to su vsetko situacie, ktore su relativne bezne a daju sa riesit, takze nemusis robit paniku a bud rada, ze si to lekar vsima.

@natalym ja som pocas tehotenstve tiez tolko pribrala a zial kila mi ostali /zrejme tomu pomohla aj sekcia, z ktorej som sa pomerne dlho spamatavala ako fyzicky, tak psychicky/. Pri druhom tehotenstve som uz nepribrala nic a vaha mi ostala taka ista, ako po prvom :/

natalym
16. júl 2016

@maslenka47 Ja som pri prvej ani veľmi nepribrala, lebo som dávala pozor a potom som bola skoro ako predtým, ale ona bola totál nič nejediace decko. Pri druhej som pribrala no 20 kg určite, aj som schudla, ale nabrala som to zas, lebo pri nej som sa rada najedla, ale zase to bolo decko čo fakt pekne jedlo. Tak si vyber. 😀

Tak ja si myslím, že dôležité je zdravie a psychická pohoda, ako sa trápiť, či môžem alebo nemôžem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre