Zvýšená teplota po očkovaní

marylin21
25. júl 2018

Ahojte mamicky. Prosim Vas chcela by som vediet ked je zvysena teplota po ockovani ako sa striedaju ked chcem dat panadol aj nurofen? Po troch hodinach? Pretoze samotny nurofen nam velmi nepomaha. Na chvilku zrazi malemu teplotu ale o 2-3 hodinky ju ma zas zvysenu.a viem ze ho mozem dat az po 6. hodinach tak preto. A este otazka mamzel bol kupit Pabadol baby cipky a v lekarni povedal kolko ma maly mesiacov a kil a az doma citam ze detom do 9kg sa liek nepodava. Tak ako to je? Mame 5 mesiacov a 7300 g. Dakujem

sasena21
25. júl 2018

@marylin21 ahoj, to ako sa to ma striedat neviem. Ale malej som davala polku cipku paralen, ked mala 3 mesiace. Tak nam kazal lekar, kedze pre take male deticky este cipky nie su. A tvoj ma uz viac ako polovicnu vahu odkedy sa cipok moze davat, takze polka mu urcite neublizi. 😊

ujaju
25. júl 2018

Normálne sa dáva ďalší liek zakaždým tak po štyroch hodinách nie? Tak daj po štyroch hodinách nejakú polovičku a to bude podľa mňa v pohode.

beky1813
25. júl 2018

Na zvysenu lieky netreba. Kolko ma zvysenu teplotu?

sasena21
25. júl 2018

@marylin21 tak ako pise beky1813 na zvysenu netreba. Ja som davala, ked mala 38,6.

marylin21
autor
25. júl 2018

Zo zaciatku mal len 37,5 potom sa mu to vysplhalo na 38,1. Striedavo to ma tak od vcera raz taka raz taka teplota. Vcera bol ockovany.

marylin21
autor
25. júl 2018

Neviem bojim sa ze ked mu nic nedam este viac sa vysplha

evittam
25. júl 2018

@marylin21 Lieky sa deťom podávaju az nad 38.5

evalin88
25. júl 2018

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zvysena-teplota-po-ockovani-2/ pani mi tu napisala navod na to striedanie paralenu s nurofenom

marylin21
autor
25. júl 2018

@evalin88 dakujem

marylin21
autor
25. júl 2018

@evittam takze do 38,5 nemam zatial lieky riesit? Ale ked nic nedam tak mu stupa a bojim sa proste len cakat prip ochladzovat ked ani to mu nepomaha a ked bude mat 38,5 tak zacat riesit...jemu to bez liekov neklesa len stupa a s nurofenom klesne len na take 2-3 hodinky a zas stupne preto som chcela riesit to striedanie

deginko
25. júl 2018

Znizuje sa az od 38,5...striedat mozes kazde 3hodky..pamadol cipky su pre vacsie deti..pre mensie su paralen cipky...je to to iste ake rozhoduje tam mnozstvo paracetamolo v mg..to znamena ze treba dat 10-15mg na kg hmotnosti..ak ma 7,3kg tak podat treba max 100mg paralen cipok...samozrejme k veceru a v noci teplota stupa..takze ak ma pred spanim cez 38,3.uz by som urcite podala..lebo ma to tendenciu stupat..cez den zbytocne nedavaj do tych 38,5

deginko
25. júl 2018

@marylin21 a najlepsie je dat chladive naplaste dermaplic hned po.ockovani nalepit este v ordinacii..na muesto v pichu a striedat kazdych 8h..a znizuje aj teplotu..po tej naplasti malokedy ma dieta teploty..takze pri dalsom urcite daj naplast..n nurofen tiez zaheral takisto na hodku dve znizil a o chvilu zas u nas lepsie cipky zaberaju

marylin21
autor
25. júl 2018

@deginko no o tych naplastach som nevedela. Davam momentalne octanovu mast na miesto vpichu tak dufam ze aj ta zaberie. Dakujem velmi pekne za radu skusim davat teda len na noc tie cipky ak cez den nebude mat teplotu vecsiu ako 38,5.

evittam
25. júl 2018

@marylin21 Do 38.5 ziadne lieky.

deginko
25. júl 2018

@marylin21 neni zac,ale pri dalsom.ocko urcite kup tie naplaste Dermaplic🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabina27
25. júl 2018

@marylin21 len si ho cez deň sleduj, pokiaľ má studené ruky, nohy, vtedy teplota stúpa, budeš vedieť, že ide pomaly hore a asi bude treba liek. Pokiaľ nebudú studené, tak by mala byť relatívne ustálena teplota a vtedy nechaj telíčko, nech zabojuje samo, resp môžeš dať zabal alebo kúpeľ, ak je vyššia teplota, nemusíš hneď liek. Pokiaľ sú studené ruky, zabal ani kúpeľ sa nemajú robiť. Ale to sa dá najlepšie cez deň, na noc som radšej dala liek, pokiaľ mali večer cez 38, teda cez choroby, naši nemali z očkovania teplotu

marylin21
autor
26. júl 2018

@zabina27 dakujem za radu. Este v noci sme sa potrapili s teplotou ale dnes uz nema chvalabohu. 🙏 no aspon budem mudrejsia pri dalsom ockovani