Bábätko má 1900 gramov v 32. týždni

roni2209
25. okt 2017

Ahojte baby chcem sa spytat mala som byt 30plus 4dni a sono mi ukazalo ze som 32 tt myslite ze porod pride skorej a na 32 tyzden babetko ma 1900 gr vraj ma viac ako by malo tak mozem skor porodit kto ma skusenosti

kattky
25. okt 2017

@roni2209 Ja tiez babo som mala vzdy o 2 tyzdne vacsie a potom zasa mensie. A narodil sa den pred terminom

roni2209
autor
25. okt 2017

Ooo len ja ze porodik skor aj on2 tyzdne

karmela
25. okt 2017

@roni2209 môže sa narodiť skôr a vôbec nemusí to len podľa sona určujú váhu a tá je plus mínus 500-600g..ja mám väčšiu malú tiež ale len o týždeň a je to v pohode kým niesu iné komplikácie

kattky
25. okt 2017

@roni2209 no mne tiez sa terminy menily podla utz. A nakoniec aj tak sa doky drzal terminu podla poslednej menstruacie. 4 jula som mala termin a 3 jula sa drobec narodil. Porod mi trval 10h 🙂

hettinka
25. okt 2017

moj syn bol tiež väčší, ako mal byť, podľa sona v 30.tt bol väčší až o vyše 3 týždne a narodil sa presne o 2 týždne skor, ako sa mal podľa termínu podľa MS
mal 3500g a 52 cm a stále je veľký, v polroku mal 9kg, v roku skoro 13 a teraz ma 10,5 roka a je najvyšší z triedy ... no po tatinovi je 🙂 Hlavne, že zdravý.

Inak, porod bezproblémový, 3-hodinový od prvej bolesti.

roni2209
autor
25. okt 2017

Jooj super potom

roni2209
autor
25. okt 2017

A to uz ste maly prve dieta ci druhe lebo ja mam druhe

hettinka
25. okt 2017

@roni2209 druhé ... prvé sa narodilo na termín a rovnako veľké
ja som vtedy bola tiež v šoku, ked mi povedal lekár, že ma väčšiu hlavičku,a ko má mať
aj som písala tedy do takej poradne, tak mi pan doktor odpísal, že to je aj chyba merania, individuálne rozdiely a možno aj trošku zle určený termín ... alebo kombinácia všetkého
syn mal naozaj po narodení (aj doteraz) väčšiu hlavu, čiapky po staršej velmi neponosil, prilbu na bicykel ma už dospelácku teraz ... ale nič mu nie je, je zdravý, šikovný, len o hlavu väčší od spolužiakov

roni2209
autor
25. okt 2017

Tak to je hlavne ze je zdravy no uz len ja byt za tim aby bol bezproblemovy aj porod a hlavne rychli a zdravy syn

sivypegas
25. okt 2017

@roni2209 skor nie,skor je vatsie,to neznamena ze starsie,,,okrem toho sono skresluje,

sazumak
25. okt 2017

Ja si nemyslím, že je to nejaká veľká váha na 32tt., moja bola tak narodená a mala 2kg. Tiež vraveli, že je väčšia na svoj vek, ale to bolo pred 11,5 rokmi, teraz sa rodia ešte omnoho väčšie deti. A nesúvisí to s tým, že dieťa sa narodí skôr, ale mne termín napr. aj pri druhej posúvali dvakrát dopredu, lebo bola väčšia.

lusyc
25. okt 2017

Moja sa tiez narodila v 32.t. a mala 1360g, podla sona mala mat 1550g aspon. Takže sono trochu skresľuje.

kattky
25. okt 2017

Ved aj tak po 36tt sa uz nepovazuju narodene deti za predcasniatka. Cize 2tyzdne hore dole si myslim. Ak je vsetko oki

sazumak
25. okt 2017

@kattky Ja som druhú rodila 36+5tt., doktor mi vravel, že za donosené považujú 38tt.

lusyc
25. okt 2017

@sazumak ano, tak je to, 40+-2 su donosene babatka.

kattky
26. okt 2017

@sazumak asik vsade inak vravia. Lebo aj na predporidnom kurze nam vraveli, ze od ukonceneho 36tt mozme uzivat caje, skakat na lopte, behat po schodoch, naplno sexovat, atd...

sazumak
26. okt 2017

@kattky To môžeš aj celé tehotenstvo, ak sa Ti nič nerobí 🙂 Ale dieťa určite ešte nie je donosené. Aj keď ja by som sa toho týždňa až tak nebála, aspoň naša mala pekné miery 2900g a 49cm, pekne sa kojila a absolútne nič jej nechýbalo 🙂 Niektoré detičky narodené presne v termíne majú takú hmotnosť a lekár mi vravel, že za ten mesiac mohla pribrať ešte celé kilo.

sivypegas
26. okt 2017

V 36 tt je dieta uz komplet vyvinute,od 36 tt uz len pribera na vahe,ak sa dieta narodi v 36 tt, nic sa nedeje,akurat su kontroly u dets ped castejsie a sleduje sa viacej vaha,ked sa dieta narodi v 38 tt,netreba uz tak casto kontrolovat a ma poradne ako dieta narodene v termine.

bosoriak
26. okt 2017

@roni2209 ten ultrazvuk vo vyssich stadiach je nepresny co sa vahy tyka aj o 500g. Vobec to nemoze byt smerodajne co sa terminu tyka. To ti mal lekar povedat - najpresnejsi datum porodu je podla uzv v 12. tyzdni. A stale plati, ze je to len orientacne +- 2 tyzdne. Mas cas.

roni2209
autor
26. okt 2017

No dneska som bola u dr a podla velkosti uz som nie 32tt ale 34plus 3 no tak ja uz neviem neverim ze neporodim skor

kattky
26. okt 2017

@roni2209 len bud zbalena 🙂 ja som mesiac dopredu bola nachystana. 3 juna som bola na svadbe a 3 jula sa drobec narodil. Pokial mas vsetko nachystane, tak nemas sa coho obavat. Bude vsetko oki neboj 🙂

bosoriak
26. okt 2017

@roni2209 Velkost dietata nema na termin porodu ziadny vplyv. Ak nemas tehotensku cukrovku nekontrolovanu, pripadne priuzku panvu, tak mozes pokojne porodit prirodzene aj 5kg valibuka. Opakujem - ultrazvuk vo vyssich stadiach je velmi velmi nepresny. Cize lekar zmeria povedzme stehennu kost, obvod hlavy, obvod brucha a statisticky sa to porovna s rovnakymi mierami inych deti. A kedze kazdy clovek je iny, neexistuje presny vypocet ako urcit, kolko dieta vazi.

Moze byt, ze dieta je velke, ale rozhodne v 31. tyzdni nie je vyvinute. Ak teda nebol zasadne nespravne urceny datum poslednej menstruacie, pripadne v 12. tyzdni datum porodu.

nikussss
28. okt 2017

Mesiac pred porodom mal moj syn odhad 3800g, ja som sa modlila, aby sa uz narodil cim skor (samozrejme v ramci deviateho mesiaca). Narodil sa presne na termin, rychlo a bez problemov, s krasnymi 4 630g 🙂 a na kurze nam PA vravela, ze sono babatka pred porodom sa niekedy sekne aj o kilo! A to je UNB, kde sa rodi, len taky fukot.

roni2209
autor
28. okt 2017

@nikussss ejha velky potom bol aj porod bol potom rychli jed taky velky bol

nikussss
28. okt 2017

@roni2209 chvalabohu rychly bol, ale vystavena som bola kvalitne 🙂 hlavne ze sa babo same vypyta von, ked sa citi zrele, bez ohladu na velkost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre