Aké je tvrdnutie bruška?

novamamima
21. jan 2016

Ahojte aj ked to bude zniet divne ale prosim Vas tie co ste poznali ake to je tvrdnutie bruska v tehotenstve aky je to pocit? Som 22tt a mam obcas take divne pocity, v podbrusku citim take napatie par sekund. Opakuje sa to tak 3-4x denne a iba vtedy ked mam viac fyz. namahy. Neviem ci je to normalne alebo nie, je to iba neprijemny pocit ale da sa to vydrzat a neviem ci ist na pohotovost. Moja gynekologycka sa tvarila divne ked som sa jej to snazila opisat.

limetka69
21. jan 2016

@novamamima musis brat magnézium a prejde to, ak nezaberie potom pohotovost, aspon 3x denne, je to normalne a je to tvrdnutie 🙂

katrin21
21. jan 2016

podla mna sa na take slabucke a kratke tvrdnutie magnezium brat nemusi.. Magnezium tiez nie su lentilky, nechapem, ze to dnes lekari kazu brat kazdej druhej..... Ja by som si to dala len ked naozaj moc tvrdne, ale nebrala by som to akoze 3xdenne a stale niekolko mesiacov. to nie......
Ono to ma totiz az vedlajsie ucinky.. dieta sa moze narodit hypotonicke ( znizeny svalovy tonus), cize nevie dobre pouzivať svaly, je ako handrova babika, zle drzi hlavicku apod.. Opakujem MOZE.. nemusi... ale je to riziko.
Mne tiez obcas stvrdne, ale ak je to len po namahe, alebo preto, lebo sa mala zvali viacej na brusnu stenu a vtedy je zrazu dole brusku ako kamen, ale to aj citim, ze ona je tam zvalena a tlaci , tak to neriesim..... Ked by to bolo dlhodobo, napr. hodina, tak si to megnezko dam.. jednorazovo...

Ak by ti tvrdlo ale velmi casto, pravidelne, napr. kazdych 15minut a aj na par minut, tak urcite pohotovost pre istotu....

maminkynafazulka
21. jan 2016

Bruško ako kamen alebo take napnute na oboch stranach.. kupte si mg a prejde to 🙂

limetka69
21. jan 2016

@katrin21 to magnézium sposobuje ku koncu tehotenstva, ale tvrdnutie v 22 tt kazdy gynekológ riesi magneziom, ja go uz nrberiem, ani som velmi nebrala, ale ja osobne keby zom mala taky problem v 22 tt tak ho beriem, je to mineral, nie tabletka.

katrin21
21. jan 2016

@limetka69 vo forme tabletky, alebo sumive.. ale vzdy je tam vela pridavnych latok .... ved si pozri zlozenie... 🙂
ako parkrat za tehotenstvo som si dala aj ja. mozno dokopy 5x, ale proste stale by som si to nedavala, ked len tak na par sekund jej stvrdne...
napr. ked som pred 15r cakala dceru, ani som nevedela, ze nejake tvrdnutie bruska existuje, internet nebol 😀 a neriesila som to, a teda ako sa pamatam, mala som ho tvrde stale dole , lebo tiez mala ležala velmi dole nizko. ... a nic, pohoda 🙂
aj teraz hocikedy ako kamen a neriesim... ked sa to neopakuje, ale napr. len na par sekund raz za cas....
Nie vzdy to musi byt nebezpecne , ide o to AKO tvrdne a ako casto 🙂 a na ako dlho skor.
ALe ako som pisala, ak by to bolo moc, jasne, ze nic neriskovať.

limetka69
21. jan 2016

@katrin21 ja som tiez toho nazoru, ja mam z neho dokonca migreny, ale viem ze ho beru aj 3x po 2 tabletky, ja som nemala tvrdnutia, mozno az po 30 tt som to zacala pocitovat. A ked bolelo jeden som vzala, ale fakt s mierou.... 🙂

novamamima
autor
21. jan 2016

@limetka69 Ked je to 3-4x denne tak par sekund tak by som mala brat Magnezium ci radsej nie lebo moja gynekologycka mi vravela ze radsej 3xdenne brat.

limetka69
21. jan 2016

@novamamima brala by som ho len v pripade, ze to bude trvat par minut, ze to bude az hnusne neprijemne, pomaha vložiť nohy a setrit sa 🙂 ani jedno preventivne rano ta nezabije 🙂 ale tri je dost, to len v najhorsom

novamamima
autor
21. jan 2016

@katrin21 Ved to ze netusim ci to vobec je tvrdnutie alebo je to bezna vec, tiez radsej nechcem riskovat ale vlastne ani netusim co to tvrdnutie je a co sposobuje, su to stahy maternice? a pravidelne a caste asi mozu sposobit predcasny porod? Viem ze by som sa mala pytat lekarov ale ti mi daju magnezium a nevysvetlia o co ide a co vsetko sa moze stat. Moj pocit je ze to nie je nic vazne inak by som necakala a sla na pohotovost ale preverujem si to tu ci to niektore zazili.

limetka69
21. jan 2016

@novamamima je to normalne kym sa to nedeje 25x do dna, po 30 tt moze aj viackrat, je to trening maternice na porod, 🙂

limetka69
21. jan 2016

@novamamima ja som tiez poriadne donedavna nevedela co to je. Teraz uz viem aj co su poslickovia, ale bolo lepsie ked som nevedela 🙂

maminkynafazulka
21. jan 2016

@novamamima ak sa vam to stalo len 3-4x za den dajte si jednu tabletku.. lebo ak sa to bude casom stupnovat uz tri denne nebudu mat taký ucinok.. 🙂

novamamima
autor
21. jan 2016

Dakujem Vam vsetkym za rady 🙂

anakristina
22. jan 2016

@novamamima to bude ono. Neni to ako silny menstruacny krc ale taky tupy neprijemny.chytis si brucho a dole to mas napnute.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre