Aké máte váhu, pohyby, pocity a obvod v 3. trimestri?

barbina182
8. dec 2009

ahojte tak zacinam novu temu som uz v poslednom trimestri.a chcela by som zistit kolko priberate ja som od zaciatku tehu pribrala 7kg, pohyby citim stale taka neposlusna rybicka, pocity mam zmiesane a chute stale na slane kysle. Obvod pasa mam 91 no niekedy ked meram tak 88cm..a vy ? kto popisee 🙂 🙂

garonka
8. dec 2009

barbina ja som pribrala zatiaľ len 6kg inač som bola stale postavou aj cici aj rici 😀 a bruško som si včera pomerala 120 cm ako hrošica 😀

barbina182
autor
8. dec 2009

jéé no vidis ja mam askesy male brusko kazdy hovori..no ja zacinam este len teraz 30tt a ti si o tyzden viac no nevieeem ☹

renatkas
8. dec 2009

ahojte, ja som pribrala 8kg a obvod 90cm, tiez som ako tulen - vyzorovo, len ten rozmer je zavadzajuci lebo som drobnucka 🙂

viete aj vahu a rozmer babatka? ci este vam nemerali? ja idem 17.12.

barbina182
autor
8. dec 2009

no ja neviem vahu babetka,zatial dufam že mi to buduci tyžden dokt.oznami 😎 ..no a aj ja som drobnučka mam iba 162cm 😉

garonka
8. dec 2009

barbi to je v pohode bruško male veľke to nema vplyv na babenko, moja švagrina mala male bruško a synček sa jej narodil s idealnymi mierami 3500g a 51 cm sme až prekvapení boli 😕

renatka

ja neviem snaď sa dozviem aj ja čoskoro, poradňu mam 17.12 aj ja. A ty už chodíš aj na prietoky? ja som nebola ešte ani raz.

barbina182
autor
8. dec 2009

garonka na tie prietky som nebola ani ja.no moj dokt.to asi najblžšie napravi,dúfam.Akurat na tej minulej poradni som absolvovala test na cukrovku mala som ho dobry a inač nič...
No a dufam ze to nezaleži na veľ.bruška lebo inak fakt malinké.. ☹

garonka
8. dec 2009

barbi aj ja som bola na cukor a všetko oki hlavne že som sa bala ako čert kríža lebo deň predtým som zmlsla 3 kolačiky o ôsmej večer 😀 no a pred týždňom mi na poradni vyskočila bielkovina v moči z vytoku 😠 tak beriem tabletky aby bolo oki, a babo je o dva týždne väčšie no uvidíme 😉

renatkas
8. dec 2009

garonka nechodim este, 17-teho idem prvy krat, tak dufam ze tie prietoky budu ok. Potom tusim u mojho lekara sa chodi kazdy tyzden v poslednom mesiaci, neviem ci je to tak vsade, alebo len preto aby zarobil... 🙂

barbina ja sa uz pomaly ani nezmestim za pracovny stol 🙂 neboj maly bude ok, naozaj to nezalezi od bruska 😉

barbina182
autor
8. dec 2009

hm..no ja som pred tym testom nic nejedla sladke bala som sa 😀 ..no a moc mam stale čisti nic mi tam nenajdu v nom,,ale vytok mam aj ja taky sv.zlt az hnedy brala som cipky ale nie velmi poctivo 😔 a teraz asi vysledok alllle dokt. povedal ze vraj je to uz o.k ale ako to moze byt ok ked mam ten vytok stale..nechapem ho..a babo ani neviem ake je..lebo ultrazvuk som mala v 20tt..a vravel ze vsetko je dobre tak dufam ze hej..

renatkas
8. dec 2009

to mozte byt radi ze nemate zvyseny cukor, ja mam tehu cukrovku, uz som bola aj u diabetologa, mam prisnu dietu, len zelenina, chude masko a ovsene vlocky, to je cely moj povoleny jedalnicek. Mam vysoky aj cholesterol, anemiu, znizenu placentu, takze mne sa to pocas tehotensta nejak priserne kopi... Preto sa uz neviem dockat toho 17-teho.

barbina182
autor
8. dec 2009

renatkas
citam tak aj ti mas asi taky podobny ovod brucha ako ja lenže mne sa meni raz mam 88cm a araz 90-91cm neviem.a co chute?ked cakate chlapcekov ake mate?

barbina182
autor
8. dec 2009

renatkas
no to je hroze ze vsetko naraz ..no vies aj ja pijem železo ale nveravel mi nic doki zeby som bola anemicka..a termin mas 17-teho?

renatkas
8. dec 2009

barbina nie, 17.12. idem na ultrazvuk 🙂 termin porodu mam posunuty na 18.2.2010

ja chute ani moc nie, obcas na sladke ale to nemozem. a prvu polovicu tehotenstva som stravila na zachode...

barbina182
autor
8. dec 2009

tak ja som vobec nemala žiadne problemy žeby mi bolo zle....akurat zuby ma boleli..ale uz je dobre.

majatob
8. dec 2009

ahojte, muzu se pridat kdyz zacinam 3.trimestr az zitra? 😀 😀 😀
ja jsem zatim nabrala 9 kg, pohyby citim hodne casto a silne (ale to aj u prvniho a je to pohodar) 😀 pocity mam smisene, tesim se, ale zaroven aj bojim... 😅 juj a obvod briska? musim zmerit....neco kolem 92cm (brrr, uz 25 navrch) 😀 😀 😀

janyka
8. dec 2009

Ahojte babenky, ja mám termín 23.2. a tiež čakáme chlapčeka. Obvod pása som nemerala, nemám doma meter, ale váha mi už pekne vzrástla. 13kg 😀 ale tak pri výške 175cm a východzej váhe 58kg sa to stratí, dúfam 😀
Inak, dátum pôrodu sa mi páči, lebo ja mám narodky 15.-teho a muž 21.februára 🙂 a dcéra je 14.1.06

barbina182
autor
8. dec 2009

majatob
no jasne ze hej...vies ja si to znacim tie tyzdni tiez hm..a nevedela som sa dockat 3.trimestra 😉

barbina182
autor
8. dec 2009

janyka
čakaš chlapceka?a mas niejake spec.chute?ja na ksyle moc kapustu,a vodu s citronom a tak..to asi najviac

barbina182
autor
8. dec 2009

idem si lahnuť lebo maly kopppee...tak piste 🙂

garonka
8. dec 2009

renatka i mne sa toho nakopilo až až, najprv vysoky tlak, potom zvyšene pečeňove testy a aj CMV vírus ma potrapil našťastie negatívny vyšiel no dietu mam i ja skôr taku racionalnu vyživu nič mastne, vypražane ani cesnak, cibuľa, pikantne jedla a sladke, no sladkym som už zhrešila až až 😒

misicka455
8. dec 2009

Ahojky tak já už mám nahoře asi 16 kilčo, malou citím spíš než kopanečky jsou to ruzné vypoukliny atd....

chutě mám na vše, ale musím se krotit - těhu cukrovka 😒

Jinak poslední měsíce jsou pro mě utrpení, natíkají mi nohy, palí žáha, bolí břicho, brní ruce atd... ale už to vydržíme 😉

majatob
8. dec 2009

hehe, ja mam chute na vsechno, ale nejvic vede cokolada (nejlip Studentska pecet 😀 ), kysele okurky a mandarinky 😀 😀 😀
misi, za chvilku budes mit prdouse u sebe....a zacnou dalsi problemy, neboj 😀 😀 😀

misicka455
8. dec 2009

Už se na ty další problémi začinám i těšit 😉

barbina182
autor
8. dec 2009

ležim je mi zle sedim tak isto maly sa napina a vrti sa...stale stale ale som rada apon viem ze je tam..prave som dojedla sladucke keksiky .. 😀

barbina182
autor
8. dec 2009

kde ste žienky

majatob
8. dec 2009

barbi, ja jsem byla donucena poslouchat koledy na youtube 😀

https://www.youtube.com/watch?v=TbXJFK2_O_0
barbina182
autor
8. dec 2009

kto ta k tomu donutil?

majatob
8. dec 2009

Tobik 😀 😀 😀 chtel pustit pisnicky, tak jsem mu pustila koledy

barbina182
autor
8. dec 2009

aha..ma pekne meno tobias..a co si dnes robila inak,c dobre si papkala? 😠

pamik111
8. dec 2009

Ahoj holky, já už to mám taky za pár. 🙂 Ještě tak před čtrnácti dny jsem měla chuť úplně na všechno, ale poslední týden jsem začala být nějaká vybíravá. 😒 Ale na sladké mám chuť pořád! 😀 Jinak mě příšerně bolí záda (bederní část). Nemůžu vůbec sedět, když ležím, taky nic moc. Pomáhá jen chodit, ale to bych se zase nejradši natáhla. 🙂 Taky mi začalo dost tvrdnou břicho. Minulý týden jsem byla v nemocnici na monitoru, ale tam nic nenaměřili. Prý je to O.K. Doktorka mi na to dala hořčík, ale moc to nepomáhá. Je mi to nepříjemný a mám strach, jestli je vše v pořádku. ☹ Máte s tím taky některá zkušenost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre