Ako má vyzerať kludový režim?

celin
13. jún 2009

Ahojte, Potrebovala by som poradit ohladne kludoveho rezimu. Som v 30 tt a krcok mam 2,5 cm. Pred 2 tyzdnami som bola 6 dni v nemocnici, dostala som 1 magneziovu infuziu a teraz beriem magnezium 3x denne.
Predvcerom som bola na kontrole a doktor mi povedal ze nalez mam v poriadku, ale ze je to na hranici tak mam dodrziavat kludovy rezim. Neviem ci musim cely den len lezat,alebo ci mozem mat aspon nejaky pohyb a byt hlavne bez stresu a nerobit nic tazke. Mate niekto podobny problem a ako dodrziavate kludovy rezim?

cheraude
13. jún 2009

Mne to lekár vysvetľoval takto: Kľudový režim neznamená, že musíš celý deň len ležať, nejaký pohyb samozrejme treba (aspoň sa trochu vystrieť, zájsť na wc, ísť sA najesť, napiť a pod.) Nemala by si ale "behať" po vonku (vyjsť na vzduch je ok, ale žiadna turistika), nechodiť po schodoch, nenosiť nákupy a tak pod.
Takže je to len taký "vegeťácky", papučový domácky režim. 🙂 Ja tomu hovorím víikendové leňošenie.

deborah1
13. jún 2009

Tak to aj mňa veru zaujíma.Mne doktor povedal,že mám CS 4,ale vôbec mi nehovoril,že mám mať kľudový režim,ani nič také,ale ja som sa sama rozhodla,že by asi nebolo zlé sa asi šetriť 😅 🙄
Celin,ty máš aké CS?
Cheraude,a také,že trochu ožehliť,navariť,..to sa môže,nevieš? 😕

celin
autor
13. jún 2009

Ja vobec neviem ake mam CS a ani to neviem vycitat v teh. knizke. Len sa mi zda ze hovoril ze krcok mam 2,5 cm. Do nemocnice som isla lebo babatko malo nizko hlavicku a to sa zlepsilo po tej infuzii. Odvtedy mi nariadili kludovy rezim. Snazim sa mat klud, ale viac sedim ako lezim a neviem ci aj to nie je zle. Snazim sa o tom zistit co najviac lebo to vecne rozmyslanie kolko sa mozem hybat a ci to neprehanam ma stresuje viac ako ten krcok. 😒

cheraude
13. jún 2009

deborah1,
no tak myslím že "trochu" - to sa ešte dá... 😀 Len to netreba preháňať 😉

marcela22
13. jún 2009

Ja by som tiež mala dodržiavať kľudový režim, krček mám zatiaľ dlhý 3,2cm,za posledné 2 týždne sa mi skrátil o 1cm ale kľudový som mala nariadený už predtým kvôli placente praevia. Lenže...mám doma skoro dvojročnú dcérku, manžel mal minulý týždeň štátnice na vysokej, teraz zasa chystal niečo neodkladné na stavbu nášho domčeka. Moja rodina býva ďaleko, svokrovci chodia do práce a aj keď sú doma, tak predstava mojej sovkry o kľudovom režime je taká,že mi malú postráži hodinku-dve denne. a to bývame v jednom dome! ešte aj variť musím pre všetkých, keď je v robote. Ale inak kľudový režim znamená šetriť sa vo všetkých smeroch, nič nedvíhať, nejazdiť na bicykli (to mi zdôrazňoval môj gyn), neposkočiť, nebežať, nič nedvíhať a všeobecne sa nenamáhať. A žiaľ my všetky "krčkové" a "placentové" by sme nemali mať ani pohl styk 😠

skybaby
13. jún 2009

ahojte 🙂 mne moj lekar este hovoril ze najhorsie na maternicu je sedenie, ze treba skor lezat alebo sa prechadzat 😉

marcela22
13. jún 2009

Uf, keď ja poležiačky neviem nič robiť, ale len telku pozerať. Mám totiž okuliare dodiaľky a v nich sa zle leží:( Takže samozrejme najviac sedím, aj keď snažím sa to "obmedzovať"...teda tí doktori nám dávajú 😝 😀

celin
autor
14. jún 2009

Ved to, ani je nic neviem robit po leziacky. Tiez viac sedim a potom si nadavam preco viac nelezim 😒

cheraude
14. jún 2009

Podľa mňa ale so sedením problém nie je... Ja som totiž mala kľudový režim nariadený pred dvomi rokmi, lebo mi hrozil potrat, a vtedy mi lekár hovoril že je to len o obmedzení chodenia, že nemusím celý deň ležať, môžem kľudne sedieť, len mi vtedy odporučil vyložiť si nohy do vodorovnej polohy... Ale zrejme je to rôzne, podľa dôvodu pre ktorý ten kľudový režim máš mať...

babulka123
14. jún 2009

hlavne nesedte v tureckom sede.. vtedy vsetko tlaci na krcok..

marcela22
14. jún 2009

Babulka, zrovna som si zložila nohy pod stôl... vďaka za upozornenie!!! 😝 Ja a turecký sed to je závislosť 🙄 Ale odteraz si odvykám...

pajinka23
14. jún 2009

baby ja som mala nakazany kludovy rezim asi od 30tt a tiez som aj uzivala mg 3krat denne,,ale aj som normalne fungovala cs som mala -3-4 a vsetko nakoniec dobre dopadlo ale treba hlavne oddychovat,,cim najcastejsie za den si vykladat nohy,,mne v tomto velmi pomohla fit llopta 🙂 🙂 🙂 a hlavne nemat stres a nenosit tazke veci 😉 😉 ale urcite nezaskodi ked aj doma nieco upracete alebo navarite pre svoje polovicky nejaku dobru papu 🙂 🙂 🙂

deborah1
14. jún 2009

Pajinka,do ktorého týždňa si to dotiahla?Rodila si v termíne? 😕 🙂

sovidzka
17. sep 2014

@pajinka23 ahoj, viem ze uz to je davno ale ja mam momentalne ten isty problem ako si mala ty, od 31 tt prisny kludovy rezim lebo babo nalieha. Chcem sa ta spytat ze dokedy si ho dodrziavala a ako a kedy si napokon rodila.. dakujem 🙂

pajinka23
17. sep 2014

@sovidzka Ahoj,tak dodržiavala som kludový režim až do konca tehu a potom som mala a,pôro bol nočná mora,3dni som sa trápila v bolestich a na poslednú chvíľu ma otvárali sekciou☹

Druhé tehu bolo trochu lepšie,ale zas som potom rodila cekciou,ale ta už bola planovaná,takže to bola pohoda🙂

sovidzka
17. sep 2014

@pajinka23 a v kolkom tt si napokon rodila? ja sa bojim ze bude problem odrodit ked budem stale iba lezat 🙂) moj den vypada tak ze sa presuvam iba kvoli jedlu a hygiene.. mam skrateny krcok a babo nalieha hlavickou.. aj ty si mala taky problem ci nieco ine..

pajinka23
17. sep 2014

@sovidzka ja som mala skrátený krčok a tiež tlaky na spodok,rodila som 2tyždne po termíne takže 40tt+dva tyždne na vrch

loxa
17. sep 2014

Pri 2.5 cm krcku a druhe tehotenstvo 30 tt urcite kludovy rezim neznamena lezat cely den...ja by som na tvojom mieste rano po zobudeni porobila najnutnejsie , pokial ti netvrdne brucho, potom si pozrela film s vylozenymi nohami , pripadne si pospala potom nejaka prechadzka, mozno znova nieco porobit male,,,(umyt riady, uvarit) a zasa by som sa vyvalila..moze byt aj do pololehu,,,urcite ti nemoze nalieht hlavicka na krcok ked je 2.5 cm..inak odbornici v zahranici a pomaly aj u nas, teda ti co maju moderne informacie, sa priklanaju k nazoru ze celodenne lezanie s vylozenymi nohami je bachorka starych materi..pokial mas porodit tak ti v tom nezabrani lezanie na chrbte,,telo nieje nejaka nadoba ktoru staci otocit,,na porode sa podielaju omnoho zlozitejsie mechanizmy, ale chapem ze doktori u nas su preventivne opatrni..najlepsou prevenciu predcasneho porodu je utrogestan + magnezium ..myslim ze ale taky nalez ako mas ty ma vela tehotnych..v mojom pripade som mala v 30 tt krcok 28 mm a chodila som aj do roboty ..len pre info rodila som dva tyzdne po termine a nemohla som sa otvorit ani bohovi...

loxa
17. sep 2014

jezis ja som odpovedala na povodnu otazku 😀DDD

sovidzka
17. sep 2014

@loxa loxa nevadi, velmi ma tvoja odpoved potesila bo ja teraz tiez toto riesim... 🙂) som v 35-36 tt a lezim uz 4 tyzdne... nie je to take steasne len sa bojim ze nezvladnem potom porod.. uz teraz sa citim dost slaba.. no ale doktor povedal iba na zachod a lezat. Moj nalez je 25 mm krcok cervikometriou, 1 cm palpacne, cs 3-4, babo nalieha hlavickou..

loxa
17. sep 2014

????? 😀DDDDD @sovidzka...garantujem ti ze moj lekar by ti povolil sex, prechadzky aktivity ..vsetko ...V 36 tt sa nema zmysel stresovat..Ak si neporodila do teraz a krcok sa ti enormne neskratil , ale postupne a pomalicky tak sa asi predcasneho porodu bat nemusis...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre