Ako obliecť dieťa pri odchode z pôrodnice?

simcika
17. dec 2018

Ahojte,
hoci som pomaly dvojmatka, prvé dieťa som priniesla domov z pôrodnice pred 10 rokmi. Chcem sa opýtať, či bábätko, keď bude mať teplý overal, mám dať aj do fusaku a potom v aute ho dať dole? Alebo ako ste ton riešili vy, čo máte deti narodené v zime?

Pekne ďakujem za každú skúsenosť a radu - na čo nesmiem zabudnúť.

romiada
20. dec 2018

@simcika ja som to mala pred 2 rokmi takto isto 😉 dcera cez 9rokov. Bolo par dni pred Vianocami, riadna zima a zacalo snezit. A aj ked mame z nemocnice 5 minut cesty autom maleho sme obliekli a asistovala mi pri tom sestricka z novorodeneckeho. Doslova nas "vycvicili" ze ako ma ist babo domov oblecene. Takze, nas krpec mal tenky plysovy overal, plysovy kabatik, ponozky, tenku ciapocku, na nej hrubu ciapocku, hruby flisovy overal s kapucou a vo vajicku v aute bol este vo fusaku.

romiada
20. dec 2018

@simcika rodila som v Ruzinove...vidim ze si tiez BA 😉

simcika
autor
20. dec 2018

@romiada ja mam zase takto Kramáre 🙂 5 min od bytu, ale vidíš chcem byť pripravená. A v aute si mala ten fusak do atosedacky?

henka123123
20. dec 2018

Ja som dala tiez overal.nemala som fusak a nechcela som ho vyzliekat lebo v aute bola zima 🙂

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simcika
autor
20. dec 2018

@saja1 áno, myslela som si, že ti súvisí s tým, čo píšeš vyššie. Aj som si niečo nacitala. Ďakujem, dobre vedieť 🙂

lubina
20. dec 2018

@simcika mam decembrovu dcerku. Obliekli sme jej bodynko, dupacky, tensi overal a bola vo vajicku, ktore malo zimny fusacik. Samozrejme mala ciapku a kedze bolo pod nulou, kym sme ju dali do auta, bola aj prehodena dekou, ale v aute sme deku uz nemali, aj fusak som rozopla. Cesta domov bola par minut, cize auto sa nestihlo vyhriat, ale bolo to ok. Vsetko bolo v poriadku, ked sme prisli domov...drzim palce nech nie je velka zima, ked pojdete domov z porodnice (my sme isli 25 dec. 😉)

simcika
autor
20. dec 2018

@lubina ďakujem 🙂

misicka2207
20. dec 2018

@simcika ano ten ja som kupila tu na konovi

romiada
21. dec 2018

@simcika ano taky malicky do vajicka, vnutri plysovy. Vonku zacala taka fujavica akurat ked sme sli s malym domov. A moj muz bol z toho ci malemu nebude zima viac "pototo" ako ja😉

bobricek1979
21. dec 2018

@st44 vyzerá krasnučko rozkošná 💕🤩😘

st44
21. dec 2018

@bobricek1979 dakujem

skjatqo
22. dec 2018

My sme mali dieta oblecene ako "doma" plus capica a toto:
https://goo.gl/images/nNDpPJ
Red Castle Babynomade. Vyrabaju niekolko druhov podla teploty. Daju sa cez to prevlect pasy, cize dieta je priputane na telo. Dalsia vyhoda je, ze ked je mu teplo, da sa odbalit zajazdy. Zabali sa tam kazda nozicka zvlast, dieta sa neodkope len tak.
Starsi to miloval a spaval v tom prve mesiace.
Z Lidl je to taka chaba napodobenina. Taka nudzovka. Dieta v tom nie je tak stabilne ako v Red castle.

simcika
autor
22. dec 2018

Zienky, vdaka, dnes som vdaka modremu konikovi kupila super teply fusak (pekny, novy) do autosedacky a dokupila este pekny teply svertik. Takze diskusia mala super zmysel a vsetkym vam dakujem! Krasne sviatky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre