Ako priberá a koľko váži váš drobček v 31. týždni?

marienka_baby
24. aug 2012

Ahojte chcela by som vediet ako priberaju ine baby a hlavne ako rastu ostastne deticky v brusku...ja som pribrala od zaciatku tehotenstva 8 kil som teraz v 31. tyzdni a moje babetko ma váhu 1100 g ...ked mi to povedal doktor hned ma pochytil strach .....co si myslite hm? a ako ste na tom vy?

luta13
14. aug 2015

...my sme boli teraz v stredu na poradni a nas drobec ma v 31tt+5 vahu cca.2kg a dlzku cca.43 cm...myslim vsak, ze je to len orientacne...inak skutocnu vahu a dlzku budem na 100% vediet az ked porodim...takze baby, netreba sa vobec navzajom porovnavat a ani podla tabuliek...je to individualne, zbytocne stresujeme potom...🙂

monicka9
20. aug 2015

Babatko v 31tt 1700g (+-100g)...... Ja plus 9kg

anickaaaja
20. aug 2015

Ahojte ja som bola na sono v 31+1 a malicka vazila 1615g a lekar vravel ze ma o 100g mensiu vahu ako by mala mat . Ja som dovtedy pribrala 12kg. Takze ako tu citam je to skutocne individualne.

babe1989
18. máj 2016

my sme pribrali 11kg a malý má 1513g, ale je to individuálne u každého bába. Veľa vraj záleží od pohlavia dievčatá bývajú váhovo menšie ;)

dianna3571
19. máj 2016

ahoj..ja som v 30tt a moja maličká má 1556g a ja som pribrala 8kg 😉 tak uvidíme kolko kg vyskočíešte za 10 týždnov..

lanikzuzanik
3. nov 2016

Ahoj ja som tu nová a chcem sa spýtať moje malé má teraz 1545g a som v 31+4 t. Na tri D mi lekár povedal,ze je malý a musím viac jesť lebo,ze keď nebude priberať tak sa bude musieť narodiť už teraz. A to nechcem lebo je to ešte skoro. Do jedla sa musím doslova tlačiť. Poradíte mi prosím

luta13
3. nov 2016

@lanikzuzanik ak ide o zdravie a vahu babätka a tyka sa to aj Tvojho jedenia, ci nejedenia, urcite by som zvazila svoju "nechut jest" a zacala by som vazne jest!...Napriklad viac mliecnych vyrobkov, jogurty, tvaroh tucny, maslo obycajne na chlieb atd...Alebo ak nemas pocas tehu problem s mäskom, tak jedz aj to+vela zeleniny, ovocia...Proste cokolvek, co mas rada a nehnusi sa Ti teraz, tak jedz...Nemusis sa napchat naraz, jedz viackrat za den a pomenej, aby si nemala palenie pazeraka...Prajem drobcekovi, aby zdravo rastol a aby vydrzal do terminu porodu..Tebe prajem len pozitivne myslenie vo vsetkom a krasny a rychly porod 😉 Neboj, vsetko bude v poriadku, len si to este uzivaj, kopanceky su uzasne 😉...Este jeden dotaz: "Ziadny doktor Ti nevie presne odvazit dietatko, ktore nosis pod srdcom - je to vzdy len orientacne" 😉...Boh s Tebou 😅

lanikzuzanik
4. nov 2016

Ďakujem za radu, urobím preto všetko. A mimochodom, ten pozdrav je skvelý. Maly sa bude volať Emanuel 🙂
Aj tebe prajem všetko dobré.

luta13
4. nov 2016

@lanikzuzanik nevedela som, co znamena meno EMANUEL...Klikla som si teraz do googlu, lebo mi Tvoja sprava nesla do hlavy...A docitala som sa 😉...Vidis aka nahoda?...Je to znamenie, ze Boh je pri vas a vsetko dopadne tak, ako ma...Ako som Ti pisala - uzivaj este tehulkovanie a hyckaj sa 😉...Potom nebudes mat uz tolko casu - ked porodis 😉...Majte sa krasne a pohladkaj za mna drobceka v brusinku 🙂 ...A Dakujem aj ja za prianie vsetkeho dobreho 😉

elinka317
23. aug 2017

No ja som dievcata v 30.tyzdni a malicky mal len 890g a som z toho pekne na nervy ale ako citam tak este to moze dobehnut tiez sa bojim ci funguju prietoky lebo od zaciatku tehotenstva necvicim a jem vsetko a to som sa sutazne venovala fitnessu..ja som pribrala zatial 3.5kg

wiiikinka
28. feb 2018

My sme v 31.tt +1 a maly vazi 1400g a primar mi povedal ze je o tyzden mensi... ja som pribrala +-10kg...

katrisa
1. aug 2018
alexandra9817
27. júl 2019

@homolova podľa mňa to vôbec nie je veľa pretože moja mala v 29. týždni už 1600 g.