Ako znášate horúčavy v treťom trimestri?

majula009
23. jún 2008

Ahojte tehulky, chcem sa spýtať či aj vy tak zle znášate horúčavy v tehu, alebo to len ja jediná.
Som z toho úplne hotová, mám pocit že mám horúčku 40tku, potím sa v jednom kuse, a nevládzem sa ani pohnúť.... Dlane a chodidlá mám žeravé ako uhlíky....čo poradíte? Klímu púšťať nechcem, som to s nou trochu prehnala včera a cítim hrdlo dnes...tak sa bojím že do porodu prechladnem a nebudem môcť dobre dýchať a tým pádom tlačiť.... 😖 HELP

benitas
30. jún 2008

maji, ja viem ze to nieje dobre nechat na poslednu chvilu
za 3 tyzdne mam dovolenku 2 tyzdne tak vtedy sa budem snazit pochystat veci, radsej nech mam klud 🙂

ja sa tiez nechodim nikde kupat, sice voda laka, ale pre istotu a pre zdravie toto leto vydrzim 🙂

majula009
autor
30. jún 2008

jana87, ja som sa nikdy noebjednávala, mna si vždy lekár zobral na UZV hore ked som bola na ambulancii....takže neviem Ti v tomto poradit.... 😉

majula009
autor
30. jún 2008

claudinka. no na antolskej bazen nemaju funkcny, budu rekonstruovat....asi az buduci rok bude. A v ruzinove neviem ci maju....
Som v pohodke, ja som nebola v nemocke kvoli problemom z tehu ale iný problem bol, nejaky zapaleny nerv..
a uz je zase horuco, este stastie ze dnes prsalo cely den, rano ako bola ta burka tak som myslela ze aj pobezim do nemocky lebo nejaké tlaky zacali, ale potom presli takze furt nerodime...... 😠

majula009
autor
30. jún 2008

benitas, tak to je super postihas vsetko....Inak ja by som sa okupala jedine v mori, sol je prave super..lenze more tu nemame, a inu vodu riskovat nechcem....mam problem vzdy ked vlezem do jazera, a nepotrebujem aby malinká chytila nejaké sinice či čo to pláva v tých hnusných vodách....Nechápem niektorých ludi ze tak riskuju... 😨

benitas
1. júl 2008

dufam, ze postiham..........no len ked si predstavim co vsetko treba, normalne mam stres 😒

ja sa tiez nekupem toto leto nikde, pre istotu, ved to nejako vydrzim
a ani na kupalisko sa mi nejako nechce, radsej sedim v tieni na hojdacke a citam si

darlinka
1. júl 2008

Joj, Benitas, a kde je taka hojdacka s tienom?? Ja mozem ist akurat na balkon, na ktorom je 300˚C... 😀 😀 To musi byt super pohodicka... 😎
Toho postihania sa nemusis bat, este sa budes ku koncu aj nudit, uvidis... tak sa ti budu tie dni neskutocne vliect... 😖

pinco
1. júl 2008

jeeej, tak tú hojdačku s tieňom by som aj ja brala 🙂 My máme tiež len balkón, ešte aj na juh otočený, tak som len rýchlo povešala prádlo a už zas kvasím dnu 😒
benitas, v pohode postíhaš, neboj nič. Ja tiež ešte kopec vecí nemám. Akurát kočík a postieľku si vyhliadni, aby ti to "keby dačo" vedeli kúpiť aj vaši alebo muž. A kopec vecí sa dá predsa aj objednať cez net, takže to zvládneš aj z domu 😉

benitas
1. júl 2008

dakujem za podporu, ja som taky stresak 😅
pinco postielku mam u nasich a kocik by som chcela ten co mas ty, len stale si neviem vybrat farbu

pinco
1. júl 2008

jaj fakt, veď ty chceš ten fialový, však? Kamoška ho vraj videla v Taliansku na dovolenke a že je na zjedenie, taký do ružova 😀 Mne sa tiež páči, ale my sme chceli taký neutrálnejší, takže tak... Hlavne, že vieš typ, farbu už potom doladíš. A oblečko pre malú som ja inak dosť poobjednávala cez mimibazar, to bolo tak postupne. A teraz ešte dokupujem keď sa mi niečo páči, alebo že fakt ešte treba. Len v tomto teple sa mi moc nechce po meste behať, to je pravda 😒 Ja si tak verím, že veď ešte prídu chladnejšie dni a potom dokúpim ten zvyšok 😅 A ty máš v podstate ešte dosť času 😉

benitas
1. júl 2008

ano ten fialovy sa mi paci asi najviac
tiez pozeram aj cez bazare, nieco uz mam kupene cez babybazar.
urcite pridu aj chladnejsie dni, ved toto pocasie je nevyspitatelne

janette4
1. júl 2008

Ahojte tehuľky.Ja som v 38tt a pocity pri týchto horkách zdieľam s vami.Ja som bola vždy taká zimomravá,ale teraz sa mi muž smeje,že tehotná som mohla byť už skôr,že by sme ušetrili za kúrenie.Najviac ma štve,že ja som sa skoro nikdy nepotila, a teraz som skoro stále úplne mokrá a zle sa mi dýcha.Snažím sa stále piť vodu, ale to sa mi chce potom stále chodiť na WC a to sa tiež nie všade dá. ☹ Keby bolo na mne,porodila by som už dnes,ale nevyzerá to tak ani náhodou. 😕 Snáď to nejako prežijeme.Nezávidím,ale vám,ktoré máte termín až v septembri,októbri.Tie najhoršie teplá si odkrútite s už veľkým bruškom.

pinco
1. júl 2008

janette a kedy mas termin ty?
Inak s tym potenim to je fakt hrozne a aj tie teple ruky su hnus 😖 Ja si len chodim do sudenej vody zapastia chladit..

janette4
1. júl 2008

Pinco, termín mám 20.7., ale keď sme boli na 3D-ku,tak vraveli,že by to mohlo byť už okolo 15.7.Presne,to horko je otrasné.V noci spím na posteli vystretá jak chobotnica.Ruky vystreté,nohy vystreté,len aby som sa nijako nedotýkala.Muž sa ma nemôže ani chytiť,lebo sa lepím jak žuvačka.Aj tebe tak trnú prsty?Mne na jednej ruke strašne,keď si do nich pichnem špendlíkom,ani to necítim.Ale netuším,či to je z tehotenstva,alebo tepla... 😨

nikoleta164
1. júl 2008

ahojte. ja som v 31 tt a horucavy su katastrofa. mame izbu na podkrovi, viete si to predstavit. Hrozne, po nociach nespim, len sa prevalujem z boka na bok a drobec so mnou. v kuse ventilator. Ked sa neozve babo, tak potreba na WC. ale nejako to vydrzime, no nie? v piatok sa ma ochladit.

janette4
1. júl 2008

Jaj Nikoleta164 bodaj by si mala pravdu.Úplne chápem,ako sa cítiš.Teraz síce bývam na prízemí a máme vcelku príjemne v byte,ale predtým som bývala u rodičov na 8.poschodí,kde pražilo slnko od 10.hod.ráno do 21.večer.A všetko to teplo šlo do bytu.Neviem si predstaviť,že by som tam teraz bývala.Veď len keď idem na návštevu,tečie zo mňa,som našim oznámila,že až do pôrodu k nim už neprídem,lebo sa tam cítim jak sardinka vo vlastnom náleve.

claudinka
1. júl 2008

majula009 ten ruzinov buhvi, musim zistit.. co sa malej nece ist furt von?? 😀

majula009
autor
1. júl 2008

No cafte babule, dnes bolo teplo na zdochnutie, prepotená som bola jak roboš zo stavby...a to sa s nami na pár minut zasekol výtah v nemocke, kde nás bolo asi 10....tak som myslela v prvej minute že koniec, zadusim sa, odpadnem pri najhorsom porosim vo vytahu.... 😒 no ale asi moj andel strazny tie dvere nakoniec otvoril.... 😀
Zatial necitim ziadny rozdiel co sa tyka mojho porodu, ale tak hadam do nedele to uz zvladneme.Teraz sedim na fit lopte na terase a pohupkávam sa, a hlavne sa vetrám lebo v byte stoji vzduch jak na Sahare.....
Zajtra idem do poradne tak držte palec nech je nejaká zmena..už chcem mat mimi pri sebe... 😀
Claudinka, no vidis nechce sa jej...asi to bude tým že nemáme meno.... 😖

lencici
1. júl 2008

Ja som to teplo takto prežívala presne pred rokom. A po príchode domov s malou boli strašne teploty len v izbe v noci sme mali 35 stupnov myslela som že sa roztopím... Ja som mala s teplom strašné problémy hlavne pri cestovaní vždy mi prišlo zle. 😝 ale zvládla som to 🙂

benitas
2. júl 2008

janette, ani nehovor s tym teplom 😝 , cele leto to musime nejako vydrzat
ale v piatok sa ma ochladit, a ja dufam, ze nebudu cele leto horucavy

majula este nemate meno? A co spravis, ked sa narodi, das prve co ta napadne? 😨

majula009
autor
2. júl 2008

benitas, no ja neviem co urobime.... vsetky mena co sme mali nam znechutili najblizsí a tak som rezignovala a prestala som meno riesit, lenze teraz sa to uz blizi a meno furt nemame na sto percent rozhodnute, asi to naozaj dopadne tak ze ked sa narodi prve co mi napadne to bude mat, ale urcite to bude jedno z mien co sa nam pacilo na zaciatku..... 😀
Inak zase je teploooooooooooo, ble ja už nevládzem..vcera vecer mi bolo pekne zle, hrozne ma bolelo brucho, uz som myslela ze to prislo a NIC.... 😢

benitas
2. júl 2008

nenechaj sa odradit, ake sa tebe a manzelovi paci tak take dajte 🙂
ale uz to mas za par, tak uz to nejako vydrzis

pinco
2. júl 2008

ahojte, tak ja to dnes zvladam celkom fajn (teple ruky samozrejme neratam). Neviem, tu je asi chladnejsie ako na juhu 🙂
janette, to fakt ti trpne tak ruka? No ja teda neviem, ci to moze byt z tepla... Sa radsej spytaj doktora. Tebe sa to uz krati, tak tych par tyzdnov este vydrz 😉
majula, mne tiez kazdy komentuje Tamaru, ze to co je za meno... 😠 Urcite si vyberiete nieco, co ste chceli od zaciatku, to tak byva. Nedaj sa odradit, ved ked uz bude mala na svete, tak sa nikto nebude nad menom zamyslat 😉

montinka
2. júl 2008

ahojte joj u nas je zase horuco. budem pekne domka sedkat ani nos nevystrcim. 😀 pinco a majula inak tie komentare si ja tiez uz nevsimam aj ja chcem Tamarku ak bude dievcatko a u nas doma sa to nikomu nepaci ale ja uz ich nepocuvam. ved co bude to nase dieta a ake meno sa mi paci take mu dam no nie? nech si vravia co chcu. 😉

benitas
2. júl 2008

ja chcem Sophiu a niekto mi povedal ze to je po slovensky Žofia 😀 , dobre, co 😀

pinco
2. júl 2008

presne tak monti. Uz vidim, ako moja mama vyberala meno pre mna a brata. Urcite sa so svokrou neradila. A ani s nikym. Dokonca ani oco jej do toho pindat nemohol 😀 On vybral dievcenske a mama chlapcenske...

montinka
2. júl 2008

hm no moja mama zase tvrdi vraj ona dala meno podla toho ako sa pacilo ostatnym. ale to bolo vtedy ja to nemienim robit nam sa paci Tamarka a hotovo. a mozno o bude chlapec a bude po hadkach.🙂

pinco
2. júl 2008

😀 tak to hej, to by bol relativny klud.

monti, inak s tym melonom to fakt, ze sa nema jest? Mne minule kupil muz asi 4-kilovy a zdegvila som ho za dva dni... 😅 Ale mne nohy nepuchnu. Teda zatial...

montinka
2. júl 2008

nooo ja som za dva dni bola schopna zjest 8 kilovy melon 😅 😅 😅
hm v tom je asi rozdiel ja som mala vela vody asi v sebe z neho lebo dnes mam nohy v pohode normalny stav.takze u mna to robil asi ten melon.

montinka
2. júl 2008

ale tak co uz ja ho tak milujem no to aj pred tehu by som kludne leto prezila len na melone.😀 ale uz som sa ho vzdala no

montinka
2. júl 2008

no idem sa ja naobedovat. ahojte a dobru chut aj vam potom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre