Ako znášate horúčavy v treťom trimestri?

majula009
23. jún 2008

Ahojte tehulky, chcem sa spýtať či aj vy tak zle znášate horúčavy v tehu, alebo to len ja jediná.
Som z toho úplne hotová, mám pocit že mám horúčku 40tku, potím sa v jednom kuse, a nevládzem sa ani pohnúť.... Dlane a chodidlá mám žeravé ako uhlíky....čo poradíte? Klímu púšťať nechcem, som to s nou trochu prehnala včera a cítim hrdlo dnes...tak sa bojím že do porodu prechladnem a nebudem môcť dobre dýchať a tým pádom tlačiť.... 😖 HELP

majula009
autor
25. jún 2008

adrioska, tak to dufam a tesim sa na to.... 😎

pinco
26. jún 2008

ahojte, dnes to vyzera celkom v pohodicke, nie? Teda aspon tu u nas. Lebo po tej nocnej burke je fajny vzduch 😉
Moja mala tak kopala, ako keby tie blesky videla... Tak dnes asi dospavam cez den 😅 Dufam, ze aj ona...

simsonek
26. jún 2008

Čaute budúce maminky, ja sa skoro z domu už ani nepohnem len nakúpiť sem- tam nejaká návštevka. Ráno sa vyvalím na naše letisko (roztiahnutá sedačka( obložím sa hadom (vankúš na kojenie( a je mi fajn mužík namontoval klímu tak mi k pohodliu nič nechýba 😀 Len to čakanie keď ma to drapne. Pôjem asi variť aby mi čas ubehol. 😉

pettka
26. jún 2008

Majula009, pripajam sa - som z toho uplne hotova! Som v 34tt a uz nevladzem... máme doma na umretie horko a cele dni a noci pustený aspon ventilátor...
vixi - ja pijem ako dúha, tiez spime pri otvorenom okne a popritom behám celé noci na wecko...
myslím, ze ani malej sa to nepaci ☹ , cele dni spi, malo kope a potom mi to vsetko zráta vecer, ked zaspavam... 😀

lila794
26. jún 2008

Chudatka moje!!!! Ja som rodila zaciatkom aprila, co este neboli horucavy a aj v zime som chodila porozopinana, co som sa potila ako prasa!!! Nejako to vydrzte! 😉

benitas
26. jún 2008

.......no musime 🙂
ale cez vikend ma byt trosicku chladnejsie, no potom zasa 30-ky 😖

buffinko
26. jún 2008

baby, ako sa vam zaspava v tychto horucavach? ja ledva dychcim, mam pocit ze sa zadusim, ku tomu ma zacne palit zaha, neviem si najst polohu, prehadzujem sa a mam z toho nervyyyyyyyyyyy 😝. po byte beham uz len v gatkach (manzel schvaluje) 😅. ked si predstavim, kolko letnych tyzdnov este bude... neviete ake su dlhodobe prognozy pocasia na jul a august ? poteste ma niekto, ze bude cca 20C 😵

benitas
26. jún 2008

poteste aj mna, ja ja by som prijala take 20-25-ky

mne sa zaspava hrozne, vcera ako bola ta vichrica u nas, tak som akurat isla spat ale hned som sa prebrala 😖
ked to skoncilo, tak som znova otvorila okno a balkon, lenze fukalo na mna, a kedze tiez nespim v pizame, tak som sa bala ze prechladnem. tak som zavrela balkon, potom ma zasa oblievalo horko. Hrozne

Zaspala som asi tak o 2, si myslim.

Tiez neviem najst dobru polohu, a este sa mi aj upchava nos, tak suuuper.

majula009
autor
26. jún 2008

No babulky caute.
Ja sa teším že je teraz zima. Aspon tu u nas v BA, leje uz asi hodinu a pol...a priserna burka je...som z toho cela natešená lebo sa zase raz vyspim....a nebudem sa potit...Dnes bolo cez den priserne dusno a to som vybehla s mamou do Ikey a skoro som tam odpadla, totalne dusno bolo, vzduch sa tam nehybal....skonstatovala som ze uz radsej nikam chodit nebudem pre istotu....

Benitas toto mávam aj ja....tiez chodim ako debo k balkonu, otvorim zatvorim otvorim zatvorim....drahy to uz nekomentuje......po byte len v spodnom pradle...ked mam na sebe tricko tak koniec , v noci si ho dam kvoli krízom, ale zase si ho vyzliekam a obliekam a vyzliekam a obliekam......ruky furt zerave a nohy ani nehovorim, si ich chladim o stenu....niekedy sa v noci zobudim na to ze podomnou je total vrely matrac tak s amusim posunut na chladnejsiu cast.....
Simsonek, ja chodim este z domu ale výnimocne, a ked som doma tak sa tiez oblozim vankusmi, aj tym hadom a kukam tv, uz ma to nebavi ked mam pravdu povedat. toto su uplne nevyuzite dni lebo vsetko uz mas pripravene a len cakas ze kedy to pride....
Dom asi pustim klimu ale zase bojim ze nachladnem z nej a ze dostanem nadchu k porodu a to by asi tiez nebolo boh vie co, vetrat zase nemozem lebo dostanem prievan a som hotova.....inak baby pozor na prievan hlavne okolo usi, sú tam tvarove nervy...a ked to nachladne moze vam tvaricka ovisnut.....mne sa to raz stalo...

benitas
27. jún 2008

aj u nas bola v noci burka, spalo sa perfektne, aspon som dospala tu noc pred tym 😀

majula009
autor
28. jún 2008

Ja uz dnes od rána umieram od tepla....horím zase ako fakla....to je príšerné .... 😢
Mám také návaly pulzujúce, no des...Kamošky mi už všetky porodili, len ja niiiiiiiiiiič....
Som ako taký posledný samaritán, a to mi všetci ešte do toho vypisujú a vyvolávajú či už.....a mna ide ešte aj rozhodiť od jedu. 😲

benitas
28. jún 2008

maji neboj 🙂 , ty to mas aspon uz za par
mna caka cele leto ☹ esteze trva len 2 mesiace 😀

zuzpolka
28. jún 2008

ahojte 😀
no dnes aspon to slnko nesvieti.....mohlo by sprchnut a bolo by to lepšie 😀

majula009 kde budeš rodit???
Ja v Ružinove.....ked neporodim do 3.7 tak mam ist na prijem a asi mi to 4.7 vyvolaju.....to ma aj moj muž narodky a pozeram, že ty maš vtedy termin 😀 😀 😀

darlinka
28. jún 2008

Zuzpolka, ty si este 2v1...????? Vikinke sa nechce von? V brusku u maminy je jej dobre... 🙂 😵 🙂

zuzpolka
28. jún 2008

darlinka ahoj 😀
no vidiš naozaj sa jej asi nechce 😖 možno ma ešte predbehneš 😀 😝

claudinka
28. jún 2008

babky, a co v takychto horucavach zvyknete robit?? ja sa furt nudim.. ☹

majula009
autor
28. jún 2008

benitas, no to je teda fakt, tiež ste si zvolili krásne mesiace na posledný trimester.... 😀
Ja len dufam ze Ti to ubehne co najrychlejsie a ze to v pohode zvládnes....Ja si to teda neviem predstavit... 😔
Zuzpolka písala som ti internu postu.... 😀 , Vikinke sa nechce von, caká na tatove narodky...hehe...
claudinka ja nerobim nic...ponevieram sa z izby do izby, z jedneho balkona na druhy, po prípade vybehnem von autom na nakup, ale vacsinu sa nudim...Toto je tak nevyuzity cas az to boli...a ked je teplo tak len dychcim ako prasiatko.....
nevydržím lezať dlho, maximalne polhodku potom musim nieco doma urobit, nieco upratat, uz robim poriadok uplne vsade.....dnes som upratovala lieky a triedila vitaminy od bezných liekov...pekná nuda čo????

zuzpolka
29. jún 2008

majula ahoj 🙂
už som ti odpisala na IP 😉

claudinka
29. jún 2008

majula, to poznam.. ja uz mam tiez doma upratane, potriedene, otras.. aj knizky dvakrat precitane..

pipinka82
29. jún 2008

ja sa chystám k vode len musím počkat na mangelíka a hned vyrážame už umriem od tepla 😀 aspon sa schladíme s malím xixixi 😀

benitas
29. jún 2008

claudinka, ja este chodim do prace, takze tyzden mi prejde uplne v pohode rycho 🙂
ale cez vikend len vymyslam ako zabit cas, tak idem k nasim, upratujem, citam, sedim pri PC a hram sa a ........nudim sa ☹
nakupy a chystanie veci pre babo nechavam na dovolenku, ktoru mame za par tyzdnov, a na zaciatok materskej, nech sa mi to potom nevlecie, ked budem cele dni doma

buffinko
29. jún 2008

tak ja som doma od marca, vcera navyse moj muzicek odisiel s kamosom na tyzden na hory a ja uz neviem co mam robit... upratane, navarene, nudaaaaaaaa. nasi byvaju 300km od nas, kamosky su na dovolenkach...keby mi aspon nebolo zle a nebolo takto teplo...vsetci mi hovoria, ze len si vychutnaj, ked bude babo na svete, uz si neoddychnes. ale ja sa uz neviem dockat. fyzicky znasam tehotenstvo velmi zle a pomaly ma to depta. kebyze nemam net, uz si to asi hodim. to bol napad, mat brusko cez leto .... 😅 holt blbo nacasovane

claudinka
29. jún 2008

pipinka aj sa pri vode kupes???

benitas vsak aj ja sa s nakupmi neponahlam.. tiez to nechavam tak o taky mesiac, nech sa mam na co tesit..

buffinko to musi byt otrasneee.. to aj mne vsetci hovoria, ale akosi sa im to lahko teraz povie, ked neviem, co od dobroty a nudy.. fyzicky znasas zle? preco? co ti je?

jaaj baby nedojdete do ba? zeby sme lamentovali spolu? 😎 😎

majula009
autor
29. jún 2008

claudinka, som zvedavá čo budeš robiť posledné dni pred porodom ked už nebudeš radšej nikam chodit aby sa Ti náhodou nestal trapas a neodtiekla Ti plodová voda napr: V takej Bille, alebo Tescu...ked uz teraz máš všetko pripravené a upratané....Ja som teraz po vacsinou doma, a to je taká nuda že dovidenia 😀 ...V 30 tt som behala ako srnka kade tade, takže ešte štastie že som doma upratovala len tie základné veci ale teraz by som od nudy už aj parkety povytrhávala a lepila ich na novo..... 😖

majula009
autor
29. jún 2008

pipinka, kam sa chodíš kúpat? Lebo ja by som do žiadnej vody okrem našeho bazena, ktorý nemáme 🙄 nevliezla...jazero nehrozí---samé baktérie a mimi by som neohrozila, a bazény - teda kupaliská by som tiež radšej vylúcila...boh vie kto sa tam kúpe. Lekár povedal že takéto vody treba zvážit, a ak bazen tak vhodný pre tehotné, kde kontroluju vodu a chcú od teba čerstvé výsledky moču atd....
Ja som rada že som prežila celé tehu bez roznych baktérii, kvasiniek a streptokokov.... 🙂

majula009
autor
29. jún 2008

benitas chcem Ta len upozornit že nieje dobré nechávat si to všetko na poslednú chvilu lebo, kamosky mám dve co dopadli tak že nastupili na matersku a hned aj do nemocnice a musia lezat lebo sa otvaraju...Ja som vsetko kupovala postupne a musim povedat ze som rada lebo si neviem predstavit od 32 tt zeby som mala chodit po obchodoch s tými opuchnutými a bolavými nohami, a ešte vtedy ani také teplo nebolo..teraz by som nevedela vybaviť nič, nevydržim v obchode ani 5 minut, takže radšej pomalinky chystaj ako potom nechať všetko na polovičku....
PS: Jedna známa porodila o mesiac skorej a to ešte nemali ano kocik ani postielku tak jej manzel posielal mms do nemocnice či sa jej páči to alebo to...no mna by asi porazilo ked nepocujem výklad predávajúceho....pretože všetko budem používat viacej ja ako moja polovicka tak si potrebujem všetko ochytat a okukat a nechat si vysvetlit....
Len aby si vedela...... 😉

claudinka
30. jún 2008

majula a kde je taky bazen vhodny pre tehotne??? 😝

majula009
autor
30. jún 2008

claudinka, viem že n aKramároch v nemocnici, tam vyžadujú to potvrdenie od dokiho že si ok, to viem lebo jedna kočka tam chodila a radila mi to, ale mne sa uz nechcelo v 36tt chodiť raz do tt plávat a hlavne som bola 2 tt v nemocke tak by som sa tam aj tak nedostala...a ešte v Šnope na Záhradnickej ale tam,sa cvičí vo vode s tehotnými, tam sa asi nepláva... 😀 😀 😀

jana87
30. jún 2008

Ahoj Majula, nevies mi prosim ta poradit, objednava sa na antolskej na UZV? Lebo lekar mi povedal, ze sa mam telefonicky objednat, lenze nikto to tam nezdviha ☹ .

claudinka
30. jún 2008

majula to som ani nevedela.. a iba na kramaroch? v ruzinove ani na antolskej nic podobne nemaju, nevies nahodou? ale mari sa mi, ze aj v ruzinovskej hej hej aj tam tak to je super sa pojdem popytat asi..
lebo ja milujem vodu..

a uz si v pohodke? preco si bola v nemocnici?

konecne neni horuuuuco vonku a prsi tesim tesim tesim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre