Ako znášate horúčavy v treťom trimestri?

majula009
23. jún 2008

Ahojte tehulky, chcem sa spýtať či aj vy tak zle znášate horúčavy v tehu, alebo to len ja jediná.
Som z toho úplne hotová, mám pocit že mám horúčku 40tku, potím sa v jednom kuse, a nevládzem sa ani pohnúť.... Dlane a chodidlá mám žeravé ako uhlíky....čo poradíte? Klímu púšťať nechcem, som to s nou trochu prehnala včera a cítim hrdlo dnes...tak sa bojím že do porodu prechladnem a nebudem môcť dobre dýchať a tým pádom tlačiť.... 😖 HELP

janette4
3. júl 2008

No super, uvidíme,ktorý z tých našich drobcov bude šikovnejší. 🙂
Majula, tak to je,keď muž prežíva tehotenstvo s tebou.Akurát on nemusí pred sebou nosiť loptu,inak sa tuším perfektne prispôsobil situácii. 😉

majula009
autor
3. júl 2008

Ano je spokojny ze moze spat...ale furt si nejako nevie uvedomit zopar veci a to ze musi brat vacsi ohlad na mna, napr nechciet odo mna aby som mu robila este aj veceru a vysluhovala ho...ale postupne si zvykáááá.... 😎

majula009
autor
4. júl 2008

Konecne chladnooooooooooooooooooooooooooooo 😀

majula009
autor
4. júl 2008

A my stále nerodíme.... ☹

benitas
4. júl 2008

🙂 co nieje zachvilu moze byt 🙂

benitas
4. júl 2008

vcera vecer manzel prisiel do spalne, ze aky tu mas dobry studeny vzduch, super vyvetrane, bude sa dobre spat
ja ze cooo, samozrejme mokra ako mys co mi bolo take teplo 😀

ale dnes uz sa ochladilo 🙂
v nedelu ma byt zasa tusim 29, ale od pondelka zasa ochladenie 🙂

janette4
4. júl 2008

Majula009, tomu tvojmu drobcovi sa tuším na tento svet nechce.Asi je spokojný u maminky v brušku, v bezpečí.
Ten môj si tiež myslí, že ho budem obskakovať večne.Veď ono im to dôjde... 😀

pinco
4. júl 2008

ahojte, tak dnes sice prsalo cely den, ale mne je este asi teplejsie... Stale sa chodim nadychat vzduchu na balkon 😒 Ja som asi divna, ze mi je lepsie ked to slnko svieti 😅 Ale to je asi aj tym, ze ja nastastie neopucham. Teda zatial...
este 6 tyzdnov vydrzat 😅 Normalne vam zavidim, tym, ktore to uz mate za par. Tak vam budem drzat palce, aby sa vasim malym chcelo rychlo na svet 😉

janette4
4. júl 2008

U nás síce tiež pršalo, ale poobede už bolo strašne dusno.Išla som trochu do mesta,a kým som sa vytrepala naspäť domov/bývame hore kopcom/,bola som mokrá jak myš a funela jak stará lokomotíva.Doma som sa vyvalila na posteľ,zapla ventilátor a hneď mi bolo lepšie. 🙂

mata35
5. júl 2008

Baby, aj Vás bolia nohy? Mne je niekedy aj do plaču, ako ma bolia nohy, hlavne keď veľa chodím, alebo stojím pri hrncoch.

janette4
5. júl 2008

mata35 veru áno.aj po blbom varení alebo utretí prachu si musím ísť ľahnúť,lebo sa nevládzem udržať na nohách.Vitaj v klube.

majula009
autor
5. júl 2008

Caute maminy, ja som uz total na dne, furt nerodime.....vsetko ma sice boli, mala sa vyduva tak ako by chcela vyskocit z brucha ale nad pupkom. kope ma a bolestne...no som uz na nervy..este ze nieje teplo dnes lebo by som si to asi uz hodila...co mam robit????????

pinco
6. júl 2008

majula, strasne s tebou sucitim. Ja uz mam teraz zo seba dost, ale tebe uz musi byt fakt nanic, ked takto cakas 😒 V takej jednej knihe, co mam doma je takyto navod na prirodzene vyvolanie porodu:
"Buďte činorodá, jemně si masírujte bradavky nebo se často milujte."
Tak neviem čo si z toho vyberieš 😀 Ale vraj umyvanie okien pomaha. A aj ten sex 😉

janette4
6. júl 2008

Ja vám neviem,ale ja na ten sex nemám ani pomyslenie.A keby som sa mala každú chvíľu rozpadnúť, asi by to bolo posledné,čo by mi prišlo na myseľ.Majula, držím palčeky, nech si to malá už rozmyslí a dlho ťa netrápi. 😅

majula009
autor
6. júl 2008

Pinco a Janette4, sexujeme každý den, už aj dvakrát, tiež nás to už nebaví, lebo vieš je to také nepohodlné, síce akože boleť nič nebolí ale ja sa teda cítim ako slon obecný a ešte k tomu sa tváriť aké to je fasa...no proste des....ale čo už skúšame...a vobec to nepomáha, chodíme na hodinové prechádzky, šlapem do kopca, už sa mi aj nohy od únavy podlamovali, a nič....ani len náznak....a chodím schody, skáčem na fit lopte, čupím v hlbokom drepe, pijem červené vínko, krúžim panvou a bezvýsledne....
Asi sa zbláznim a skočím z okna.... 😀
A ešte to teplo a opuchnuté nohy. Chudák moj drahý ten už tiež nevie ako pomoct, tu furt pri mne čuší doma, radšej ani nikam nechodí keby náhodou....no na nervy, ani vypiť si nemože s kamosmi...už odvolal asi 5 osláv narodeninových a asi 4 chlapské výlety, splavy, a stynovačky, a opekačky...až mi ho je luto...Ja sa nemožem opalovat, kúpat, tiež čučím doma, ak nerátam povinné prechádzky 3 krát do dna......
Poradte čo by ste robili ešte???
Vańa? 😠

majula009
autor
6. júl 2008

mali tam byť stanovačky.... a ešte som zabudla podotknúť že sa mi črtá krásna stria na bruchu ktorá tam ešte včera nebola, lebo drobec teraz rastie asi pol kila denne...Nakoniec porodím sekciou 5 kg dieťa.... 🙄

pinco
6. júl 2008

majula.... 😅 😅 Chúďa moje.... No s tým sexom si ma pobavila 😀 U nás by to asi tak tiež vyzeralo. Lebo ja nemám na to vôbec chuť, ale kebyže prenášam, tak veru aj dva krát denne 😀
No ja už neviem inú radu. Ale ak si mala termín 4.7., tak ešte tak dlho neprenášaš. Možno malá aj sama vie, že ešte nie je čas 😅 Lebo si myslím, že fakt robíš všetko preto, aby si už išla rodiť - aj prechádzky, aj krúženie panvou 😀
Mne sa smeje však? Počkaj ešte čo mňa bude čakať... Inak tá teplá vaňa vraj otvára...

janette4
6. júl 2008

Majula, chúďa naše.Počuj ty si taký náš "strašiak"Keď ťa čítam,modlím sa, aby to bolo radšej skôr.No čo, malá je teda tvrdohlavec.

majula009
autor
6. júl 2008

No je...taký vegaťak...spí si teraz, zobudí sa len ked ja niečo zobem...potom má štikutku, sem tam sa pomrví a spí dalej....No len dufam že jej to pekne ostane aj po porode.... 😔
Ja som bola v tom že dovrsim 38 tt a ideme na to...ha ako s nami vypiekla....dokonca mám aj body pre nu že blíženci....a už je dávno znamenie raka a nič.....nakoniec si počká na leva nie?

janette4
6. júl 2008

Majula, to hádam nie 😨 Nie si slon. 😀

pinco
6. júl 2008

majula, aspoň máš výhodu, že sa ti tam moc nemrví. Mňa tak kope, že neviem, či si sadnúť, či ľahnúť, aby mi nevypadla 😵
s tým levom ani nesranduj 😀

janette4
7. júl 2008

Ja som si myslela, že keď sú také horká, že detičky sa budú pýtať na svet skôr.Ale keď tu tak čítam diskusky, tak sa im do toho tuším nechce.Žeby tam mali menej teplo? 😲

majula009
autor
7. júl 2008

Caute hlásim ze este nic..aj ked v noci som uz myslela ze ideme na to, ale o tretej to ustalo....
juuuj ako je dobre vonku...tak sa tesim ze prsí... 😀

pinco
7. júl 2008

majula, ty si este tu? 😀 No neboj nic, ked uz si mala v noci taky pocit, ze to ide, tak sa to uz urcite rozbehne co nevidiet.
Aj tu je super vzduch. Akurat burka prestala 🙂

benitas
7. júl 2008

ahojte
majula drzim palce, ono to pride ked budes najmenej cakat 🙂

vsetci hovoria, ze ako sa ochladilo............no mne je stale teplooo

majula009
autor
7. júl 2008

Pinco, tu zacal fukat silny vietor a zhadzuje nam tuje na tersae, drahy ich privazuje, a ja tu sedim s kotlom pred sebou a pocuvam jeho frflanie lebo vyzera ze sa nam cela terasa znici..
Boli ma brucho ako pri kramoch, ale mam to len v takých navaloch...ze chvilu boli potom prejde,a zase, do toho mi tvrdne brusko a tak...no ńeviem . Bola som dnes na kontrole, zatial vsetko v poho...mala si pekne vegetí v brusku....prietoky ma dobre, a aj srdiecko je ok, tak ze zatial budeme cakat ci to nepojde samo... 😀

pinco
7. júl 2008

no teda, tak to je blbe s tymi tujami. Ved hlasili aj v telke dake vichrice. 😖 Tak nech len uviaze 😉

benitas, no aj napriek tomu faknemu vzduchu mam stale tie teple ruky 😝 Takze je to asi jedno, ale aspon sa da na balkone normalne dychat...

majula, hlavne ze je mala oki. Uz to budes musiet dako vydrzat, ked mas takuto vegetacku 😀 A mozno sa ti to dnes v noci rozbehne, ked ta uz brusko pobolieva 😉

janette4
7. júl 2008

Majula zrovna dnes som si na teba myslela, či už rodíte.Slečna bude tuším pohoďačka.Držím palce, nech už to máte za sebou,hádam dnes už to pôjde.Ona určite čaká až jej vyberiete meno,keďže ešte nie ste rozhodnutí. 🙂 Budem na teba myslieť, aby ste to obidve už mali za sebou a dúfam, že ďalšia správa od teba oznámenie o narodení malinkej.Držím palce. 😉

majula009
autor
8. júl 2008

janette4, no sklamem Ta ešte furt nič....už som z toho choráááááá.
Nič sa mi nechce. furt bych len spala celý den.... ☹
Fakt ma už nič nebaví, ani knihu čítať, ani tv kukať, ani sa prechádzať...proste už by som chcela mamičkovat....
Dnes som bola znova na kontrole, tak všetko po starom....idem aj zajtra....no tak som zvedavá kedy sa rozhodnú že no stačilo..ideme na to indukovane.... 😠
Malá bude mať 5 kg a skončím sekciou.....som zvedavá fakt akú bude mat váhu pri narodení.....
Máme mená dve, a rozhodneme sa aké jej dáme až ked sa narodí, ktoré sa jej bude viacej hodiť....Jedno je moje a jedno vybral drahý....tak uvidíme ktorá strana vyhrá...ale obom sa páčia obe takže je to jedno.... 😵
myslite na mna všetci nech to už mam za sebou...

janette4
8. júl 2008

tak ich dajte obe, pokiaľ sú neni moc dlhé, a máte pokoj. Neboj, myslíme na teba,Držkaj sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre