Ako znášate horúčavy v treťom trimestri?

majula009
23. jún 2008

Ahojte tehulky, chcem sa spýtať či aj vy tak zle znášate horúčavy v tehu, alebo to len ja jediná.
Som z toho úplne hotová, mám pocit že mám horúčku 40tku, potím sa v jednom kuse, a nevládzem sa ani pohnúť.... Dlane a chodidlá mám žeravé ako uhlíky....čo poradíte? Klímu púšťať nechcem, som to s nou trochu prehnala včera a cítim hrdlo dnes...tak sa bojím že do porodu prechladnem a nebudem môcť dobre dýchať a tým pádom tlačiť.... 😖 HELP

janette4
8. júl 2008

Ozaj, čo je indukovane, akože by to vyvolali?

majula009
autor
8. júl 2008

ano to je vyvolávané..... 😀
Janette4 Co robiš tieto posledne dni pred porodom?

janette4
8. júl 2008

Ja mám tých posledných dní pred pôrodom ešte dosť veľa a až budem mať takého lenivca ako ty, tak ešte viac.V podstate nič moc nerobím.Sem tam upracem, navarím,chvalabohu manžel mi dal spraviť net doma, takže veľa času trávim za pc a chodím na prechádzky, lebo doma ma ide poraziť.Horšie je, že ja som sa sem len vydala a nikoho tu nepoznám,takže sa nemám s kým ani poriadne porozprávať.Predtým som strašne rada čítala, ale ani to ma už nebaví.A samozrejme najradšej by som stále spala.Je mi dlho, a tiež už by som drobca mala rada na rukách.Zajtra idem na poraďňu, tak som zvedavá, ako to vyzerá.
Ty to tuším nechceš vyvolávať, že?

majula009
autor
8. júl 2008

Ja to veru nechcem vyvolavat...vraj to viacej boli ked este nieje hlavicka zostupena a krcek je uplne zavrety, a hlavne dlhsie to trva.....ale ak bude dovod ze by bolo malinkej zle alebo zeby sa nieco kaslalo tak jasne ze idem na to hned, ale zatial ani doki o tom neuvazuje...vraj sa prenasa az po 42 tt...do tej doby je to vraj normalna tehotnost...tazko totiz niekomu urcit presny termin, hlavne ak bola nepravidelna menstruacia....a ja som to teda mala bars ako....
Len mi lezu na nervy tí ludia akí su bezohladni,ako vyvolavaju, a vypisuju ci už to mam za ebou a podobne...proste uplne zbytocne stresuju a ja uz nevladzem na tieto ich otazky reagovat..dnes som sa normalne rozplakala po jednom telefonate....ze preco som este neporodila...akoze ako to mam vediet?
A odkial si? Manzel byva v Novom meste? No to je blbe ked tam nemas kamosky...Ja tu existujem iba na kamoskach, inak by som sa uz davno asi zblaznila.... 😀

darlinka
8. júl 2008

Majula, nic si z tych blbych otazok nerob (aj ked sa to asi celkom neda, ze..?). Mne sa tiez kazdy cuduje, ze este nemame babo, hlavne zo susedstva, ako keby im to nemohlo byt jedno.. 😖 Tiez sa kazdy vypytuje , ze no kedy?!
Drzim Ti palce. Ja najneskor v piatok porodim 🙂 , ak to nebude dovtedy spontanne, tak mi to dr. vyvola. Dnes som bola na poradni v nemocke a kontrakcie som mala miestami 95-100 (pri zaznamoch na pasoch), vraj sa uz otvaram a babo je uz nachystane... Ale tiez nemam najlepsi pocit z toho vyvolavania... 😒 Mate este niektora nejake dalsie info ohladom toho??

majula009
autor
8. júl 2008

darlinka, ja som teda ešte nerodila, ale od kamosiek viem a hlavne z nemocnice ze ak sa uz otvaras, a mas aj kontrakcie tak ti len dopomozu k porodu, takze ti to len urychlia...ale ak si uplne zavreta a dietatko ti este ani netlaci na krcok hlavickou a nemas ani kontrakcie, len sem tam tvrdnutie bruska tak vtedy to boli a hlavne dlho to trva....vlastne to babo este nieje dostatocne zostupene v panve a tym padom ho z teba vyrvu alebo po vacsinou to potom konci sekciou.....ked uz mas babo nacyhstane tak sa nemas coho bat, u mna este nachystane nieje takze preto sa bojim....existuju také baloniky co sa davaju na krcok, a tym ti ho nasilu otvaraju, to ti potom trcia take katetre zo šušky a tei baby co som videla ktore to mali si myslim ze moc happy neboli.....A tomuto som, sa chcela vyhnut..tak dufam ze aspon baloniku sa vyhnem ked uz sa nevyhnem asi vyvolacke.... ☹
Držim ti palce a neboj sa ty uz si druhorodicka u teba to pojde sup sup... 😀

darlinka
8. júl 2008

Majula, no bodaj by si mala s tym "sup-sup" pravdu... 😀 😀 A aj s tou vyvolavackou...
Prvy porod som mala spontanny, prenasala som sice 4 dni ale potom sa to uplne v pohode spustilo same - na obed som citila prve kontrakcie a o 2,15 sa mala narodila... aj ked tie bolesti boli strach a hroza... 😝
Takze mam trochu obavy z toho vyvolavania... 😒

darlinka
8. júl 2008

A ty sa drž, už to nemôže dlho trvať, ver mi... 🙂 🙂

majula009
autor
8. júl 2008

no to dufam.... 😀 a dakujem

pinco
9. júl 2008

ahojte 🙂 majula, tak ako? 😀 Provokacna otazka musi byt 😅 Prepac, ved ked to sa neda neopytat, ci si este doma, alebo uz v nemocke...
Ja som si chcela poprat este nejake vecicky a plienky, ale dnes to vyzera na dazd, tak aj tak dobre. Aspon sa lepsie dycha. Akurat chrbat ma strasne boli 😠

janette4
9. júl 2008

Majula, ja ťa chápem, že ti tie otázky a telefonáty lezú na nervy.Ale vieš, možno ich to zaujíma, lebo im na tebe záleží a zaujímajú sa o teba.Mňa sa jedna švagriná v nedeľu pýtala, či som ešte doma, a aj to mi volala po 2 týždňoch len preto, že chcela niečo zistiť na nete.Keby to nepotrebovala, ani ju nezaujíma, či sa malé už narodilo alebo nie.Môže čakať že jej dám vedieť, až to bude.Ako sa cítiš?Asi na figu,že.Snáď sa nehneváš aj na nás, že sa ťa stále pýtame.Ale je to tým, že nás to fakt zaujíma a myslíme na teba.a samozrejme držíme palce.
Ja som bola dnes na poradni, a vraj je to polozrelé.Mrňús ma 2hod.na chodbe tak kopal, že ma vystieralo a na meraní sa celých 10minút ani nepohol.

pinco
9. júl 2008

janette, to je inak sranda, že sa tak to malé dokáže chovať, čo? Ako keby sa zľaklo chúďatko, že ho niekto iný sleduje.
A ten názov "polozrelé", tak to má byť čo? Veď máš v podstate ešte trochu čas, aj keď by si to už tiež určite chcela mať za sebou. Tak ešte dozrejete 🙂

janette4
9. júl 2008

ha ha, áno jak hrušky.Ja som sa spýtala,čo to znamená, že sa ešte nechystá a dr. mi povedal,že zatiaľ to tak vypadá, ale že sa to môže zvrtnúť v priebehu dňa.Inak do knižky mi do kolónky poloha plodu napísal: PPHL-I.Podľa mňa to znamená, že už asi pomalinky zostupuje.

pinco
9. júl 2008

no tieto značky... Ja tam mám: pph post. I. A to asi znamená, že je dolu hlavičkou, lebo tak mi vravela doktorka. A tebe už asi zostupuje. Máš pocit, že to aj tak kleslo bruško?

janette4
9. júl 2008

pinco,mne sa to zdá stále rovnaké, ale vravia mi, že už mi klesá.asi je to pravda,lebo od pondelka mi už ani netlačí na ten sedací nerv, takže už nepadám dole hubu,ha. 😉

pipinka82
9. júl 2008

ahojte aj mne kleslo bruško trocha skôr no uvidíme 😀

vravieva sa ak sa ti zmestí dlan medzi prsia a bruško tak sa mimino už posunulo dole a je to už len za pár pred pôrodom 😀

mne osobne sa doteraz nezmestila a už predvčerom sa už zmestila dlan tak uvidíme 😀

janette4
9. júl 2008

Neviem, či sa to dá v mojom prípade nejako aplikovať, lebo ja mám dosť veľké prsia a konečne si ich môžem oprieť o bruško 😀

pipinka82
9. júl 2008

xixixi 😀 aj moje sa opierali doteraz ale však si to skús ked ich máš v podprde a uvidíš 😀

no ty si už pekne pri konci 😀 a tebe nepadlo bruško???

janette4
9. júl 2008

zevraj aj ano, ale mne sa to zdá stále rovnaké.

pinco
9. júl 2008

janette, to sa najlepšie cudzím posudzuje, lebo oni ťa vidia z iného pohľadu a nie tak často. Ak ti vravia, že ho máš nižšie, tak asi máš. Mne inak každý vraví, že ho mám dáko dolu (už dobré štyri týždne... Vlastne stále sa všetci čudujú, čo ho mám tak nízko 😒 ). Tak už keď mi fakt že klesne, tak potom neviem, kde ho budem mať 😀

janette4
11. júl 2008

caute, je tu niekto? a už je zase tak horko. ako bolo dobre, keď podchvíľou pršalo.

benitas
29. júl 2008

majula, vidim ze uz mas malinku pri sebe, gratulujem 🙂

zasa nam zacali horucavy, a ja zasa dufam, ze sa ochladi, minuly tyzden bolo lepsie, len ten dazd mi vadil.

katarina229
6. jún 2011

Ahojte tehuľky,chcem sa spýtať ako zvládate tieto teplá? Ja viem, že leto ešte len začína, ale ja mám teda dosť už teraz neviem si predstaviť, aké to bude do konca júla. Potím sa, puchnú mi nohy, ruky, ledva chodím a funím ako lokomotíva. 😀 Včera som upratovala a keď som skončila, som mala pocit, že skolabujem. A tie noci, ani nehovorím, keď je dusno je to strašné. Všetko sa na mňa lepí, no proste hrôza. A malý v brušku vystrája a mrví sa, až mám niekedy pocit, že chce z toho bruška vyskočiť. Žeby aj jemu bolo také teplo? 😲
Máte aj vy takéto pocity? A čo Vám pomáha?

dai
6. jún 2011

ahoj katarina 229,
no u mna je to zatial v pohode - v byte mame nastastie fajn ( mame ho na vsetky svetove strany, takze v pripade potreby travim cas v miestnostiach kde nesvieti prave slnko ) , v noci si robime prijemny prievan - klimu nezapiname kvoli malinkej...
nohy mi este neopuchaju ani sa moc nepotim... jedine co vidim je ze sa mi tazsie dycha a mam upratovacie nalady - vtedy nejak nepocuvam svoje telo a nasledne potom nevladzem s dychom... okrem toho omnoho menej potravy zvladnem zjest - vcera som si navarila vela mnamkoveho jedla a vecer som co to pojedla - okolo 2-hej rano mi z toho prislo krasne zle a viac menej vsetko skoncilo v toalete 😠
malinky sa ale tiez mrvi omnoho viac ako okolo toho napr. 29-teho tyzdna - asi je uz otoceny a ma malo miesta...
mne inak pomaha sprcha aj pocas dna - ked mi je moc teplo tak si aj parkrat do dna vbehnem do sprchy do vlaznej vody, chodim oblecena maximalne pohodlne, pijem vela vody a upratujem priebezne 🙂
tesim sa uz na buduci tyzden - to uz konecne v piatok koncim v praci ( niezeby tam bolo zle, mame klimu tak ani neviem ako je vonku - dochadzam klimatizovanym autom, takze som mnohokrat naobliekana aj ked je vonku 35 stupnov 😀 - heslo dna je, hlavne nevychadzat z budovy 😎 ) - ale doma mi je velmi fajn a aspon tyzden si chcem spravit totalnu pohodu, nic nerobit, neriesit, vypustit postupne hlavu od prace... a potom este aspon jeden skraslovaci tyzden 😀 potrebujem pedikuru, kadernicku a pod. este pred porodom postihat - potom neviem kedy sa k tomu dostanem...
a potom uz mozem budovat hniezdo 😀 dufam teda ze maly tolko vydrzi v brusku a moje plany mi nepokazi 😝

katarina229
6. jún 2011

@dai tak to ti trošku aj závidím ten byt, tu je to katastrofa, neexistuje tu miesto kde by bolo fajn. Ale o týždeň sa sťahujeme do rodinného, tak sa už neviem dočkať tam je vždy tak príjemne, chladno.
S tým dýchaním máš pravdu, aj ja dýcham ťažšie a tiež toho moc nezjem. Dúfam, že tým malý netrpí, to by som naozaj nechcela. Priznám sa že doteraz som pribrala cca 20kg a teda dávajú mi fakt zabrať. 😀
Je super, že si ešte urobíš pred pôrodom takú pohodu, to ja som ju mala doteraz, pretože som celé tehu nepracovala, ale tiež nás čaká budovanie hniezda, ale veľmi zle načasované niektoré práce. Napr. výmena okien, vymaľovanie, výmena podlahy no proste katastrofa a ja sa ledva hýbem. Už sa vidím ako nevládzem a nakoniec všetci okolo budú behať a pracovať a ja budem mať výčitky, že len zavadziam a nič nerobím. Ale čo už narobím.Nechcela by som prílišnou aktivitou spustiť pôrod skôr, ak teda je niečo také možné. 😅
Vidím, že termín máme v rovnaký deň. To som zvedavá či tí naši drobci v brušku dovtedy vydržia. 😝 Tak držím palce a prajem Ti príjemný relax, ktorý si si naplánovala. Pekný deň 😉

dai
6. jún 2011

dakujem katarina229,
no , my tiez este dozariaduvavame prave, takze tiez nemam dna kedy by nejaky remeselnik, udrzbar a podobne nebol u nas... ale pomaly to nabera uz konecne rysy vsetko - malinka ma oslavu narodenin tento tyzden a to som si povedala ze tam bude stop.do zvysku sa pustime az ked budeme mat zase ako taky normal doma...

ja som pribrala zatial cca. 6kg a viac sa uz uprimne nechystam - mam gestacnu cukrovku, takze som na diete ( co sice pri mojich chutkach dost lezie na city, ale aspon na tej vahe nenaberam )

ja vycitky mat nebudem 🙂 viem co ma caka - dovolenka to nie je... takze to neriesim. My mame pani na upratovanie, takze toto tiez riesit nemienim... postielku a podobne nech pripravi manzel ked budem v porodnici , veci pojde nakupit teraz do Londyna - my nakupujeme tak narazovo - oplieska sa velka suma ale vybavicka vydrzi na par mesiacov... 🙂 a stale bude treba chodit okolo malinkej, takze s vylozenymi nohami tiez nebudem cakat na porod 🙂 chcem chodit potom aj na tie predporodne kurzy - mi to pri malej dobre spravilo - uz len ten pravidelny pohyb je fajn...

ja hlavne potrebujem vypnut od prace - este teraz robim strasne vela a vobec nemam pocit zeby som mala buduci tyzden ist na matersku 😖 viem ze mi potrva pokial vypnem rozum a prestanem riesit pracu - ked sa mi toto podari, tak az potom si budem vediet tu matersku trosku uzit 😔
mne je to uz jedno kedy sa malinky narodi - teraz by uz mal byt hotovy 😀 samozrejme ze kazdy tyzden k terminu babatku prospieva - takze budem rada ked vydrzi do terminu... ale ako pisem, je mi to vlastne jedno v ktory den to bude, hlavne nech je zdravucky ( a mohol by byt trosku menej temperamentny ako moja prvorodena 😀 ) - tod vsetky moje priania 😉

tereza123123
7. jún 2011

@katarina229 ahoj tak ja tu tiez kolabujem z horucavy 😀 behom 5 dni mi tak napuchli ruky ze vsetky prstienky museli ist dolu v noci ma budi to ze som mokra ako mys a neda sa ani poriadne nadychnut ☹ cez den je to lepsie len ako pises ty staci robit len ten najzakladnejsi pohyb a uz je zle ☹ myslim ze nam nezostava len dufat ze sa nevyplnia predpovede na 40 stupnove leto :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre