Ako znášate horúčavy v treťom trimestri?

majula009
23. jún 2008

Ahojte tehulky, chcem sa spýtať či aj vy tak zle znášate horúčavy v tehu, alebo to len ja jediná.
Som z toho úplne hotová, mám pocit že mám horúčku 40tku, potím sa v jednom kuse, a nevládzem sa ani pohnúť.... Dlane a chodidlá mám žeravé ako uhlíky....čo poradíte? Klímu púšťať nechcem, som to s nou trochu prehnala včera a cítim hrdlo dnes...tak sa bojím že do porodu prechladnem a nebudem môcť dobre dýchať a tým pádom tlačiť.... 😖 HELP

adrioska
23. jún 2008

Ahoj Majula, no ja som este len v 2. trimestri, ale tiez zle znasam teploty, resp. horsie ako pred tehotenstvom...
poradit asi tazko, asi len skryt sa v tieni, to okno, na ktore Ti prave svieti slnko, radsej ani neotvarat, aby nesiel do bytu horuci vzduch a aj klimu si mozes dat, len treba nastavit taku "idealnu" teplotu, teda o par stupnov menej nez je vonku, ale urcite nie pod 20 stupnov...

majula009
autor
23. jún 2008

adrioska, máš aj Ty taký stav že si celá lepkavá a v kuse Ti teče voda po chrbte, alebo krku? Ja som to pred tehu nepoznala, nikdy som sa nepotila, aj ked v lete minimálne ale toto je des čo prežívam....už som si aj myslela že to nieje ok, a že či nemám ísť na pohotovosť, malá mi skáče v bruchu od včera príšerne, a to Ti poviem že si neviem predstaviť porod v tomto teple....lutujem tie baby co budu rodit v auguste.... ☹

levik82
23. jún 2008

Ahojte, ja som zhatial tiez len v 2. trimestri ale tiez si neviem predstavit ako "prezijeme" leto. Ze musime vela pit. A s tym vela myslim naozaj vela. Ja mam k tomu este aj nizky tlak - zatial - a to tomu taktiez neprispieva.

mata35
23. jún 2008

Ja som v 31. týždni a tiež som celá lepkavá. Hovorím si, už aby bolo po pôrode. Ale zas na druhej strane, tom bábätku je asi lepšie v brušku, aku tu na takom teple? Nie

heppu
23. jún 2008

ahojte ja som na tom podobne potim sa hrooozne, lepkava som tiez fuuuuuj, opuchnute nohy si stale macam doma v ladovej vode a mam chut rodit aj dnes keby to slo, rodit idem 2.8.2008 a dovtedy ma asi slak trafi,

sasenka
23. jún 2008

ja som neni tehu a lepkavá som tiež!
No a dcerku som čakala v júli, to bol des, v maji prišli 30°C teplá a ja ešte pracovala, to bolo strašné, auto bez klimy, msela som každých 10-15 km zastaviť a vetrať sa 😠

adrioska
23. jún 2008

Majula, ja sa nepotim stale, ja skor mam obavy, aby som niekde neodpadla od toho tepla, tazko sa mi dycha, atd. Ale s tym potenim, to nemaj podla mna strach, som citala v knizke o tehotenstve, ze zeny sa v tehu viac potia, je to sposobene narastom hmotnosti a teda tou vahou. Treba nadalej vela pit babulienky a neostava nam nic ine nez vydrzat. Verim Vam, Vy to mate horsie, ked ste uz vo vyssom stadiu tehu.

majula009
autor
23. jún 2008

mata35, no neviem podla mna to bábo cíti v brušku to hrozné teplo cez maminu, teda ja som si všimla že ked bolo chladno tak sa malá vrtela tak normálne, ale včera a dnes skákala ako divá, a furt mala štikutku, teraz ako sa trošku ochladilo a pofukuje spinká...chudatko musela byt z toho tiež vystresovaná...

majula009
autor
23. jún 2008

adrioska, odpadnutia sa bojím aj ja, dnes som sa cítila asi v najhoršie v mojom živote fakt, teraz mi celkom pomohla vlažná sprcha a sedím na terase, a vyzerá to tak že v BA bude pršať....bodaj by, aspon do rána lialo...vobec by som sa nehnevala.
Čo sa týka pitia tak potím presne to čo vypijem, a pijem hrozne vela, v podstate stále, inak nič chladené, dokonca si dávam aj bylinkové čaje také vlažné, bojím sa že prechladnem ked som stále taká mokrá ako myš....

majula009
autor
23. jún 2008

heppu, chuda to ti nezavidim, ja uz dufam ze sa to podari tento tt, a ak nie tak sa budem modlit aby to bolo buduciiiii

adrioska
23. jún 2008

vidis to je dobry napad s tou sprchou to mne ani nenapadlo. 🙂 myslim, ze robis , co mozes, takze tu uz asi ina rada nie je...inak dnes bolo nenormalne teplo podla mna...co bolo, este stale je aspon u nas....hruza... 😝

majula009
autor
23. jún 2008

Ty si z Nových zámkov, že? No u nás sa trošičku ochladilo, tak som hned vstala z mrtvych...Som zvedava čo bude zajtra....aj malinká v brušku sa ukludnila.... 😀 😀 😀 bože keby bolo zajtra 25 stupnov a pofukoval by vetrik bola by som šťastná ako blcha.....

jana87
23. jún 2008

Ahoj Majula, ty si bola minuly piatok na Antolskej u Dr. Korbela, ze? Tak si aspon mozme pokecat tu trosku... Inak mam presne take pocity ako ty, je mi uplne hrozne v tomto teple, tlak mam 100/50, takze o to mi je horsie ☹ . Namacam si uterak do studenej vody a robim si obklady. A samozrejme sa ja sprchujem vo vlaznej vode. No a maly mi tiez skace v brusku, asi ani jemu nie je velmi dobre. Inak som z Pezinka, pred chvilou tu riadne hrmelo, tak som sa tesila, ze bude prsat, no zatial nic 😒 .

majula009
autor
23. jún 2008

jana87, jeeeej ahoj.....Ty si bola so mnou v ambulancii u tej pomýlenej sestricky co mi skoro ruku odtrhla ked mi tlak merala ze?
No dazd nikde, a zacalo byt zase dusno.....
ja ani neviem aky mam tlak ale dnes som mala pocit ze zomrem....Kedy ides do poradne???

adrioska
23. jún 2008

ano som z NZ...zajtra sa u nas "ochladi" na 32 stupnov 😀 😉 ...ale ktovie mozno jul bude studensi, ved tie leta za poslednych rokov su velmi cudne...inak aj ja mam nizky tlak...momentalne je u nas vonku 27,7 stupnov... 😝 😀

ewinah111
23. jún 2008

ahaaa adrioska caw 🙂 .no velmi tomu never,ze jul bude chladnejsi pretoze podla akejsi dlhodobej predpovedi maju byt aj jul aj august horuceeeeeeeee 😎

ewinah111
23. jún 2008

ak mozem poradit tehulkam z vlastnej skusenosti tak v tychto horucavach nepomaha bohuzial nic len voda voda a este raz vodaaaaaaa........no ale zas nie kazda si moze dovolit cely den sa macat doma vo vani 😀 .ja som si to tiez prezila dvakrat a veru nezavidim vam.

benitas
24. jún 2008

ahojte
ja zachvilu zacinam treti trimester, a tiez sa strasne potim. Asi nikdy v zivote mi nebolo takto horko, fuj 😝 .
uplne horim, ruky, nohy co som mala vzdy studene, teraz su uplne horuce.
a tiez som citila, ze malinka sa nejako posledne dni viacej hybe, asi jej je tiez teplucko, chudatko.
tiez by mi stacilo 25 stupnov. esteze mam v praci klimu 🙂 .

jana87
24. jún 2008

Ahoj Benitas, tak asi vsetky sme na tom tak, konecne vieme, co je to mat horuce nohy a ruky 😀 . No ale radsej ich mavam studene, teda nezavidim ludom, co sa takto citia stale. Inak Majula, som to ja, co som bola s tebou v ambulancii min. tyzden. Ta sestricka tam byva stale, alebo tam je ina? Do poradne planujem ist zase v piatok, len asi tam pojdem az na 11.00, kedze mal vtedy Korbel rizikovu poradnu. Ale nikto mi nevedel povedat, kedy je poradna pre tehotne posl. mesiac, co nemaju ziadne problemy. Ty mas rizikove tehu?

pinco
24. jún 2008

ahojte. Ja dnes asi umriem, ako mi je teplo uz od rana 😒 A to by clovek povedal, ze na Liptove bude fajny chladok... Si fakt neviem predsatvit, ako vam musi byt v takej Blave 😝 Este ze uz cerpam dovolenku, lebo v robote by som asi odkapala. Vcera som sa bola s nimi rozlucit a spotila som sa ako mys asi za 10 minut, tak som sa radsej pratala domov.
Na jedenej strane sa nemame nalievat, aby sa nam voda nedrzala v tele a na druhej mame zvysit pitny rezim 😀 Tak si vyberme. Ja myslim, ze moja plodova voda ma teraz aj 40 stupnov. Chuda mala, sa tam aj uvari 😅
A tie teple ruky a nohy... 😖 Fuj.... Este 8 tyzdnov vydrzat

barbiek
24. jún 2008

ahojte baby, aj ja sa pridavam k tejto teme, doslova z tohto tepla umieram fuuj, milujem leto ale teraz ako som tehotna je to katastrofa, som uplne nemozna, ledva sa zdvihnem z postele a neni som schopna nic robit, mam strasne tazke nohy a zle sa mi dycha fuuuj 😖

benitas
24. jún 2008

no baby, musime to nejako vydrzat.........
ja ked obedujem, tak sa strasne potim, ked dam to teple do seba, fuj
ledva cakam na september vtedy uz nebudu taketo tepla 🙂

barbiek
24. jún 2008

benitas to sa este nacakame kym dojde september

darlinka
24. jún 2008

Ahojte,
no to teplo je desne...mne bolo v nedelu vecer tak strasne zle, ze som myslela, ze moja posledna hodina.... 😝 . To zvysene potenie je sposobene hlavne hormonmi, ja tiez bezne nemam velky problem s potenim, ale teraz...len sediet, hlavne sa velmi nehybat 😀 a po byte len prenasam so sebou ventilator... 😀
Vcera som bola chvilu v meste a v nemocnici na sono a stale zo mna tieklo...len som sa utierala...az mi to bolo trapne... No ale co, musime len vydrzat... 😉 .

vixi
24. jún 2008

Ahojte všetky 🙂 , aj ja sa potím, som v 31.tt a ísť sa niekam cez deň prejsť je o držku. Mužík sa mi smeje, aká som ružová 😀 V noci spíme s otvoreným oknom a stále mi je horúco. Stále dúfam, že sú to len prvotné šoky z tepla, musíme si zvyknúť. 🙂 Najhoršie je to večer, nechcem veľa piť, aby som v noci nemusela behať na wecko, ale smadná tiež nie je bohviečo. Nepáli Vás záha?

darlinka
24. jún 2008

Vixi, mna zaha palila 2 mesiace vkuse...ale straaaasne...fuuuj 😝 . Niekedy sa to nedalo ani vydrzat, musela som si kupit Talcid a ten mi trochu zabral. Teraz je to uz lepsie, asi preto, ze babo uz trochu ustupilo nizsie, uz sa dufam chysta... 😉

heppu
24. jún 2008

baby dnes to vyzera ze bude zamracene som taka stastna ako keby boli vianoce xa xa

vixi
24. jún 2008

Vďaka Darlinka, mne lekár dal Maalox, ale nechcem ho brať kým to nie je úplne zlé. Aj keď ma to páli každý deň. Neviete, čo je na tom pravdy, že keď páli záha, dieťatko bude vlasaté?
Aj tu v ZA to vyzerá dnes na nejaké oblaky, ale horúco môže byť aj tak... 😖

heppu
24. jún 2008

vixi ty si zo ziliny???aj ja

vixi
24. jún 2008

No jo Heppu, ja som sa vydala do ZA 🙂 Kedy máš termín? Chodíš tu niekam cvičiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre