Aniball - zasekla som sa na 26 cm

zajkula62
18. aug 2017

Ahojte, cvičím s aniballom už cca dva týždne. Do pôrodu mi ostáva 14dní, no bohužiaľ som sa nejako zasekla, na 26cm. Raz som dala 27cm, ale to som slabo krvácala (alebo skôr som si všimla špinenie, ale zľakla som sa, tak som potom znížila). Tak a na týchto 26cm už stojím cca 6dní... (za začiatku som zvyšovala 1cm denne, šlo to ako po masle 🙂 , začínala som na 17cm).
Neviem čo už robiť. Mám pocit, že viac nedám :( . Mali ste niekto podobný problém? Podarilo sa Vám to potom nejako zvýšiť? Alebo rodili ste po takomto cvičení s nacvičenými iba 26cm?
Tých 26cm mi tiež dá dosť zabrať (dosiahnem ich väčšinou až po 20min.cvičenia).
Vopred ďakujem za skúsenosti.

ajka0207
18. aug 2017

@zajkula62 netrapila by som sa tym cislom. 26 zas nie je tak malo, dolezite je ze vobec cvicis, ucis sa zapajat tie spravne svaly. Pocas pôrodu ti pomôžu hormony a pojde to ako po masle, aspon v mojom pripade to tak bolo.

evittam
18. aug 2017

@zajkula62 Ja som rodila s nacvičenymi 0cm a bez nastrihu.😉

1988majka
18. aug 2017

@zajkula62 26cm 2t pred porodom je super. Zatial udrzuj a za 2-3dni skus trochu pridat. Este to dost povoli cim bude blizsie porod. Hlavne opatrne. 🙂

zafir01
18. aug 2017

@zajkula62 podla mna si z toho nerob velku hlavu, tiez som odrodila ako prvorodicka s takym nastrihom ze len jeden steh vonkajsi som mala a druhe som odrodila bez nastrihu, bez natrhnutia.. obe bez cvicenia... ty si si aj pocvicila. a treba verit, ze to pojde potom aj same.. aj bez toho aby si teraz pocitala ci si dala o 2 -3 cm viac alebo menej

adriannasvk
18. aug 2017

No tragedia naozaj....ja som obe deti odrodila bez cvicenia a tu som....ja by som vobec ziadny aniball nepouzivala,precitala som pred cca 3 rokmi dost vyjadreni lekarov na tento prostriedok a teda nie dakujem. Takze byt tebou ked si sa aj na to dala,tragediu z toho nerob,nemozes cakat,ze s balonom nacvicis 30 cm....pri porode sa ti uvolnia porodne cesty aj hormony urobia svoje. Takze to nesil,nespekuluj,lebo dostanes nejaku infekciu a ublizis sebe aj dietatku,pripadne si privolas zbytocne skor porod....

zajkula62
autor
18. aug 2017

@evittam Tak to je super 🙂 Dúfam, že mne ten aniball aspoň niečo pomôže, lebo som úzka jak slamka... :D

@adriannasvk Mne to odporučil sám primár, keď som bola u neho na vyšetrení. Vravel mi, že malé bude mať veľkú hlavičku a ja som úzka, tak nech s tým určite cvičím. Že mal dosť žien už na pôrodnici, ktoré to mali podobne ako ja, a že im to dosť pomohlo. 🙂
(A praveže aj jedna kamarátka nacvičila 33cm pred pôrodom, preto sa obávam aby tých 26 nebolo málo :D ).
Infekciu určite nedostanem. Asi keď dodržujem hygiénu, tak ani nemám z čoho (kondóm + lubrikant). Ak by bolo tak ľahké dostať infekciu, tak ju má každá druhá - zo sexu s manželom.. však ten tiež si na ten svoj nástroj nedáva dezinfekčný prípravok :D

adriannasvk
18. aug 2017

@zajkula62 no nie som doktor,co doktor to iny nazor,ja som dostala ine odporucanie,opacne ako ty😀moje deti mali 4150g a starsi mal obvod hlavicky 37 cm...tak co ti budem,a zvladla som to,ja som utla,bezne mam 50kg....ja som citala rozne skusenosti ci dobre ci zle...
Ale porod sa da aj bez toho zvladnut podla mna...vsetko je to o psychike,uvolneni a pocuvani pokynov....moj nazor🙂kazda zena je navyse ina,jednej sa moze podarit 33 druhej sa nemusi. Malo to nie je ale nesil to,ak to nepojde tak to nepojde....tam je jasne dolezita hygiena ale tie mikrotrhlinky ktore si sposobis ani nevies,mozu byt potvorami co ti mozu zavarit na problem... Ako pisem kazda zena je ina,niektora je nachylnejsia ina menej,ale riziko je tam vzdy ci ide o sex ci ide o cvicenie atd....mam kamaratku tak nachylnu na vsetko,ze ta ani sex nemusi mat,kazdy den sa umyva niekolko krat a aj tak trpi infekciami....aj to sono navyse nemusi byt uplne presne,mozno to nakoniec nebude az tak zle a zvladnes to super😉 ja ked si spomeniem na prveho syna a ked som to dala tak uz som vtedy povedala,ze dam vsetko😀druhy syn mal obvod hlavicky 35 a ten pomaly vyletel zo mna,dva krat som zatlacila a bolo😅sama nechapem...takze nwboj sa nic,aj ked nenacvicis 30 cm nahodou,ale budes v klude,uvolnis sa aj tvoje telo ta mozno prekvapi a pojde to ako nic. Zeny maju casto komplikovany porod hlavne kvoli sebe a stresu a niekedy za to nemozu,jednoducho to nejde...drzim palce,ja si myslim,ze to zmaknes😉

kvietocek203
18. aug 2017

V nic zlom ale PREBOHA vo v dnešnej dobe este za somarinu nevymyslia.....od stvorenia človeka zeny rodia prirodzene tak ako to príroda zariadila a nie este cvičiť s takými somarinami a co keď budeš mat nástrih?V niektorých nemocniciach robia nastrih pomaly automaticky.....zasiju zahojís sa budeš Ok ;)

zajkula62
autor
18. aug 2017

@kvietocek203 Nie som zvedava na lamentovanie, prečo s tým necvičiť. Chcem urobiť všetko pre to aby som ostala "pohromade". Nechápem, čo na tom nerozumiete.
A nie, v mojej nemocnici nerobia automaticky. Primár mi hovoril, že to mám pri pôrode nahlaśiť, že som cviČila - a koľko. A oni sa budú snažiť nestihať (jedine keď bude vidno svetlé pásiky, kde by sa už hrádza natrhla, tak vtedy strihnú,, nestrihajú tam stále - majú posledné roky iba nejakých 15% epizotómii + šití). Snažia sa tomu nástrihu tiez vyhnut, predsa len je to tiez praca pre doktora to potom zbytocne zosivat, ak sa tomu da vyhnut 🙂

veroni91
18. aug 2017

@zajkula62 ja mam nacvicenych 28cm a som 11dni pred porodom. Cvicim kazdy druhy/treti den lebo som prisla na to ze ked cvicim kazdy den tak mi to ide tazsie. A neviem ci dam viac ako 28 do porodu a vobec ma to netrapi. Mne lekarka povedala najdolezitejsie je ze sa ucim zapajat tie spravne svaly a ze moja hradza ma cvicenim vyssiu elasticitu. A vyslovene mi povedala ze nemam to prilis silit. Radsej pomaly a davat si pozor. A treba vediet ze ani Aniball nezaruci ze sa neroztrhnes, poznam baby co si robili iba masaz hradze a mali jeden kozmeticky steh, a babu ktora mala nacvicenych 30 a nakoniec babo islo na supermana a mala 4 stehy. Jednoznacne to je velmi dobra pomocka, ale ak babo bude velke, alebo pojde na krivo, alebo pojde aj z rucickou, alebo pojde prilis rychlo tak sa roztrhnes ci si mala nacvicenych 27cm alebo 33cm. Viem ze to znie strasne negativne, ale mne pomaha to vedomie ze robim co mozem a ostatne uz nie je v mojich rukach 🙂

kvietocek203
18. aug 2017

@zajkula62 pre mna za mna cvičte dalej mne to príde smiešne, ale snáď sa vyjmete tomu nastrihu

kvietocek203
18. aug 2017

*Vyhnete

zajkula62
autor
18. aug 2017

@adriannasvk 37cm? 🙂 to je dosť. Tak to mám šťastie, že mám dobrú imunitu :D (doteraz som nikdy nemala žiadnu infekciu tam dole, vlastne ani chorá som už asi 5r nebola..). A asi máš pravdu s tým uvoľnením, lebo mi príjde, že čím som blizsie porodu, tak viac stresujem (i pri tom cviceni) - a mozno aj tým si to sama sťažujem. ☹ 🙂

veroni91
18. aug 2017

A inac v skupine Augustovky, je vela bab co malo nacvicenych "iba" 24-25 a boli bez nastrihu 🙂 takze podla mna si na tom velmi dobre. Udrzuj 27cku, ak pojde zvys, ak nie, nevadi! Drzim palceky 🙂

adrianka22
18. aug 2017

@zajkula62 ja som nacvicila 26,5cm a pôrod bez nastrihu a šitia síce malá mala hlavičku len dakych 32cm. Len pekne cvičit a nevzdávať

adriannasvk
18. aug 2017

@zajkula62 urcite je to aj o imunite. Ale mne to manzel tlkol do hlavy cele tehu,ze je to v hlave,musis sa ukludnit a vsetko to bude ok a ja som sa snazila,bol pri mne,ukludnoval ma a vravim syn hlavu jak balon a dala som to😀 takze v prvom rade klud,ak budes v strese tak ti ani aniball nepomoze....budes mat stuhnute svaly....takze sa ukludni,pusti si hudbu napr mysli na nieco ine nie na to,kolko cm sa ti podarilo...ak to viac nepojde tak nepojde,bude to tvoje maximum,zvysok urobi telo,hormony atd😉

laila22
18. aug 2017

@zajkula62 no coment.. 🙄

jankalukasova
18. aug 2017

@zajkula62 mne sa najlepsie darilo, ked som 2 dni cvicila a den pauza. Tiez mi bolo odporucene cvicit a nelutujem. Mala sa narodila a ja som bola bez zraneni.. a teda bol jej kus. Pred porodom som uz ani velmi necvicila, bola som leniva a hlavne sa mi podarilo 34cm, tak uz som neriesila.

@kvietocek203 prepac ale v okoli mam mnozstvo zien, ktore maju zo sitia peknu traumu a pomaly rok po porode su bez sexu, lebo citia bolestivo jazvy.. a ano, nase maminy rodili bez toho a mnohe maju do dnes problem. Je na kazdom z nas co dovolime robit s nasim telom, ja som lekarke povedala, ze ak sa bude dat, tak nestrihat a bolo to plne respektovane.

kvietocek203
18. aug 2017

@jankalukasova Diskusia je o vyjadrovaní názorov,ja som povedala len ten svoj a za tým si stojím. Samozrejme iných názory rešpektujem. Ale aj tak si myslim ze dnešný svet pomaly zo všetkého robi šaškáreň

jankalukasova
18. aug 2017

@kvietocek203 lenže ona sa pýtala ako pokročiť a nie na to či áno alebo nie... pre Teba šaškáreň, pre niekoho trauma na celý život... akurát v minulosti sa o tom nehovorilo a ženy to ticho trpeli.. a medzi sebou si povedali tú vetičku: "no.. tak hlavne, že to máš za sebou"

vilma7
18. aug 2017

@zajkula62 ahojky. 26 cm je veľmi dobré a do pôrodu máš ešte času. Ja som začala cvičiť asi 2 t.pred termínom, aj s pauzami a tiež sa mi podarilo max.27 cm. Jedinký krát som dala 28 cm a potom som to zabalila, ale to som už prenäšala a čím bližšie k termínu, či po, tým ľahšie to šlo. Odrodila som bez nástrihu, bez ranky, malý mal 35 cm hlavičku, 3600 gr a 50 cm. Takže v pohode cvič ďalej, nič nesil a hlavne bez stresu 😉

marienka4
18. aug 2017

@kvietocek203 áno tiež mi robili nástrih dosť veľký šitie z vnútra z vonka a po šestonedelí mi doktor povedal že som zle zošita a s tým súviseli aj tie všetky bolesti pri hojení ... Takže nie ďakujem už radšej bez nástrihu pokiaľ je niečo ako si pomôcť tak prečo nie

kvietocek203
18. aug 2017

@jankalukasova ja Vas názor neberiem aleblaskavo akceptujte aj ten môj. Nemam co viac dodať🙂

dada200
18. aug 2017

@zajkula62 moja čerstvá skúsenosť (rodila som v apríli) nacvicila som 25cm,keďže viac som nemohla,porodila som v 37tt. Malý sa narodil s obvodom hlavičky 32cm a ja som bola bez nastrihu s dvomi mini kozmetickými stehmi. Nič ma nebolelo,po pôrode som ihneď bezproblémov chodila,sedela aj na WC bola. Takže 26cm je úplne v pohode pokiaľ nemáš veľké bábo nastrihu sa určite vyhnes.

zajkula62
autor
18. aug 2017

@dada200 Ďakujem za reakciu 🙂
Taktiež aj všetkým čo ste sa tu vyjadrili so svojimi skúsenosťami. Mám viac optimizmu do pôrodu 😀 Vďaka.

deti95060810
18. aug 2017

žienky mám za sebou 4 pôrody a nemám ani páru o čom vy tu rozprávate... 🙄

1988majka
18. aug 2017

@zajkula62 aj ja poznam vela gynekologov co to odporucaju a maju s tym dobre skusenosti co sa nutnosti nastrihov tyka takze hlavne pohoda klidek bude dobre 🙂 a hlavne uz budes poznat ten pocit a budes vediet ako spravne dychat/tlacit

ivu80
18. aug 2017

@zajkula62 hlavne každý pôrod je iný, mám za sebou 3, takže viem o čom hovorím..ono záleží od dr.,ako ťa zašije, keď je nástrih nutný..pri prvej sa na mne riadne odbavili,vyštopkali mi tam hotovú Čičmanskú výšivku 😁 hádam 2 tyzdne som si nemohla ani sadnúť...no teraz pri poslednom pôrode super, malá mala 4 kg a zašili ma tak super, že som ani nevedela..

sasesoe
18. aug 2017

@zajkula62 pozri aj skupinku Cvicime s epinom anibalom - cca tak nejako sa to vola. Najdes tam kopec rad a skusenosti. V skratke, dolezitejsie ako cislo je ta "technika" predychavania a tlacenia. A cim blizsie k porodu budes, tym to bude lahsie, no aj keby si uz zajtra isla rodit, bud spokojna, urobila si co je v tvojich silach, prinesie to svoje ovocie.

alenky
18. aug 2017

Zlato pocuvaj lekara, porodnu asistentku a hlavne vnimaj samu seba a prichadzajucu kontrakciu. Prva dcerka tlacila som hlava-nehlava zadrziavala dych, tocila sa mi hlava, tlacila mimo kontrakcii stres panika. Druhy syn nacitana mamila, super lekar a hlavne som si povedala dam to a budem robit to co mi povedia a hlavne tlacit vtedy kedy treba a hop 4kg syncek bez nastrihu, bez potrhania, coz pri dcere potrhana po zadok 6mes.ma to bolelo, sex bol tabu. Pri syncekovi na druhy den turecky sed a bez akehosi aniballu 😂👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre