Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

teri3
10. máj 2008

bianca, o týždeň si povieš - áno, bolo to dieťatko, potom už nebudeš pochybovať. Ja som začala pohyby cítiť každý deň až v 20. týždni a najúžasnejšie je, že to začalo takým šteklením, čo trvalo asi 3 týždne a teraz je to šteklenie s takým bublaním - závisí to od toho, ako je maličké otočené. A včera som sa dozvedela, že to, ako cítime pohyby závisí aj od toho, kde je umiestnená placenta.

pipinka82
10. máj 2008

ani ja som nevedela zo začiatku čomu to mám prirovnat ale ako piše Teri aj sama dojdeš na to že to je už mimi 🙂

felixko
10. máj 2008

ja som cítila dá sa povedať pravidelné pohyby od 18tt. teraz cítim ako sa pohyby zintenzívňujú a silnejú, v závislosti od toho, ako bábätko rastie. mne to skôr pripadá, ako jemný zášklb svalu, keď sa pohne, alebo pretáča. už mal tú radosť pocítiť to aj manžel s rukou na brušku. neviem ako u vás, ale naše drobča najviac vystrája večer, keď sa ide spať.

mirka.pp
10. máj 2008

ahojte ja som v 19.tt a uz asi tyzden citim v podbrusku take prevalovanie, ako keby to bolo bublanie v crevach. myslim si, ze to uz su pohyby, ale ktovie. necitim to cely den, a ked to citim, tak je to hlavne vklude - ked sedim, alebo uz lezim v posteli 😅 su to pohyby, alebo creva?

xaverov
10. máj 2008

mirko, jsou to pohyby 😉

mirka.pp
11. máj 2008

xaverov, dakujem a dufam, ze mas pravdu

bustik
11. máj 2008

Mirka - asi jsou to pohyby. Já to tak mám taky. Teď je to už spíš jako takové bublinky nebo ťukání. Rozhodně žádné hlazení peříčkem jak všude píšou. K tomu bych to fakt nepřirovnala 🙂

montinka
11. máj 2008

bustik tak sa to zacala aj u mna tymi bublinkami

mirka.pp
13. máj 2008

ahojte mali ste pravdu. teraz uz citim ozajsne slabucke kopanceky, nie len take prevalovanie a bublanie. Vcera to dokonca uz citil aj manzel, ked prilozil ruku na brusko. jasne, ze to este nie je strasne silne, ale uz som si ista, ze su to pohyby. 🙂

skrecok
13. máj 2008

Ahojte, ja som v pondelok 05.05. nieco citila, ale nebola som si ista ci su to pohyby alebo creva. A v sobotu som opat citila a viac. Nie su to kopance, ale jemnucke pohyby. Uz bolo jasne, ze su to pohyby babatka. Aj manzelik to citil ked prilozil ruku na brusko. 😵 Uz som si myslela, ze sa nedockam... 😀

tinkake
14. máj 2008

Ahojte. Ja som v 20tt. A stale necitim pohyby. Raz som citila nejake bublinky, a potom zas nic. A to uz ubehli 4 dni. Uz sa neviem dockat, zatial sa neznepokojujem, lebo mi bolo povedane, ze niekto citi prve pohyby az v 22t. Ale bola by to ulava citit, ze to male kopka.

katzi
14. máj 2008

tinkake, taky jsem zrovna v období, kdy toto řešim. Psala jsem to i v diskuzi První pohyby. Taky se často pozoruju, sice myslím, že kope, ale jen občas večer když v klidu ležím, přes den nic necítím. Člověk v tom těhotenství v každém období řeší něco 😉

sylvka
14. máj 2008

ahoj holky,já jsem dneska 22 týden a taky skoro nic necítím,občas,tak jednou za dva dny.....ale hlavu si s tím nedělám,asi je to brzo 😀

mywiel
14. máj 2008

Sylvka dolezite je ze ho citis tam nejde o pocet pohybov. 😉

lisounek
14. máj 2008

ahoj sylvka: jak je?? no pohyby se Vam teprve rozjedou, kolem toho 20 - 22 tt je to jen jednou za cas, ale pak uz zacina vetsi rodeo...samy pak nejlepe vypozorujete, kdy to Vase male je nejvice akcni.. 😀 a i tak ma jeste obcas obdobi klidku, kdy clovek temer nevi, ze je tehotny...ale kdyz se pak vzbudi, tak to je teprve rodeo... 😀

mywiel
14. máj 2008

Ja som citila prve bubliny v 18t. 🙂

lisounek
14. máj 2008

mywiel: ja taky asi v 17 tt a pry to bylo i hodne brzo na to, ze jsem prvne tehotna 🙂

katzi
14. máj 2008

sylvka, to je super pohodový přístup. Taky se o něj snažím - nehrotit to, ale semo tamo mi to ujede a zbytečně nad nečím přemýšlím🙂

lisounek
14. máj 2008

holky nejdriv je to fakt jen v klidu vleze, ale pak uz to citite i pri chuzi, v sede, ve stoje, je to proste pekny a neda se to prehlidnout 😅 😉 vsak vydrzte 😵

mywiel
14. máj 2008

Najzlatsie je ked odpoveda, kde tam ruku tam mi vyduje brusko alebo zatuka 3x. 😀 😵

katzi
14. máj 2008

lisounek a jak ty jinak? Už někdy hodně dřív jsem tě potkávala v jiné diskuzi - myslím Začínající těhotenství. Vím, že jsi měla problematičtější začátky, tak doufám, že teď už si to užíváš v pohodičce?

lisounek
14. máj 2008

mywiel: no presne, me taky obcas odpovida je to sranda 😀 , ale jak da na bricho ruku nekdo jiny tak je ticho po pesine...manzelovi se ukazala asi az ted 1.5. a to ze dvakrat pekne kopla a od te doby ji zase necitil... 😅 snad pozna normalne ruku nekoho jineho.... 😕

katzi: no ted uz dobry, mezitim jsem sice jeste musela na amnio a pak jeste na hematologii, protoze mam vysokou srazlivost krve, no a taky na kontroly se stitnou zlazou, protoze beru hormony, ale jinak vcelku fajn..drzime se mezitim...jen ty vedra uz se mi moc nelibi...me stacilo tak nejak kolem tech 20 stupnu...a bude to jeste horsi..ach jo..

katzi
14. máj 2008

lisounek, tak to je fajn - jen tak dál! Taky mi vadí ty vedra - netuším jak dám léto s největším pupkem. Hlavně cesty narvananým MHD v tom teple jsou super 😝

mywiel
14. máj 2008

lisounek ja mam pocit ze ruku mamicky babo hned spozna a vie ze sa tesim ked kopka lebo ma to vzdy uisti ze babo je ok a ono to urcite citi ze to potrebujem, zato ked da ruku ocko tak je ticho tak som sa smiala ze ocko ma ukludnujucu energiu tak ked bude babo plakavat ocko bude tisit. 😀 😉

lisounek
14. máj 2008

nooo tak to je presny.... 😀 jenze me spis prijde, ze dela naschvaly, my cekame holku, takze uz ted drzi s mamkou basu 😀 😀

mikulka
14. máj 2008

Holčiny, a ty větší kopance, které jsou cítit nejen, když v klidu, ty máet od kdy?

lisounek
14. máj 2008

no ja tak od 23 tt uz mi to splyva ten cas 😉

mien
14. máj 2008

mikulka poviem ti, že ja od 32 tt mám také kopance, že ma ide niekedy vystrieť

iwuskaaa
14. máj 2008

Ja som sa vždy sťažovala, že malý je lenivý, ale od nedele teda dáva poriadne o sebe vedieť 😀 . Aj ocka už kopne bez problémov, predtým sa vždy ukľudnil, keď položil ruku on 🙂

mywiel
14. máj 2008

Asi od 22t...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre