Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

mikulka
28. máj 2008

malevo, to máš teda dost časté pohyby na to, že jsi teprve v 19 tt 🙂 😉 Pravidelné pohyby jsou až od 24-26 tt. Já dnes miminko ještě necítila a taky mě to znepokojuje, ale je to normální. Mimi má ještě dost místa, a když je otočené k zádům, není to cítit. Já to také cítím jen v klidu a hlavně po jídle.

maleva
28. máj 2008

Tak díky, to jsi mě uklidnila. 😉 Já jsem dneska ještě taky skoro nic necítila a nejaktivnější je asi večer.

katarinkad
28. máj 2008

maleva, bud kludna. Babetka v tomto veku (18-21 tt, tusim) prespia 15-20 hod. denne. Ja tiez citim vacsinou az vecer kopance. Niekedy cely den nic. ☹

maleva
28. máj 2008

už jsem klidná, díky 🙂

mywiel
28. máj 2008

Maleva ja som zacala citit babo prvy krat v 18t. Nie je dolezite kolko sa za den hybe kedze babo prespi az 22-23 hodin dennne! Dolezite je ze ho citis kazdy den, teraz ked uz vies ze je to ono. Vsetko je v poriadku. 😉

maleva
28. máj 2008

Abych to upřesnila, dle PM jsem 20+6 tt., ale to je určitě stejný 🙂

mikulka
28. máj 2008

Tak já jsem 21, ale koník mi ukazuje už 22. Od rána jsem necítila pořád nic, ale zkouším z toho nebláznit, když rozumově si říkám, že ještě má mimi hodně místa a jak říkají holky tady, že mimi ještě dost prospí.
mywiel, ty už jsi v pokročilejším těho. Kdy jsi pohyby začala cítit pravidelně, denně a více?

motylek
28. máj 2008

Já jsem slyšela (v Sama doma 😉 ), že to, že mimi spí 22-23 hodin je pěkná blbost. Jak by to totiž někdo dokázal spočítat. Ale tím nechci nikoho strašit. Já jsem zářný příklad lenivého dítěte. Pořádně a pravidelně o něm vím až tak od 29-30 tt. Do té doby jsem se pořád pozorovala, vyšilovala, že se vůbec nehýbe a tak. I mezi 30-34 tt. byly dny, kdy se nepohnul téměř vůbec. Až od toho 34.tt ho cítím hodně, často, ale žádný extra silný kopance ani bolestivý a v noci spím jako zabitá, ani o něm netuším. Někdy úplně zapomenu, že jsem těhotná. Takže klid, každý mimi je jiný a já teď jen doufám, že až vyleze na svět, tak mu ten klid vydrží 😀 😀 😀 😀 .

mywiel
28. máj 2008

Pravidelne asi v 24t. ale tiez vacsinou vecer po 22h00, cez den spalo... 😵

mikulka
28. máj 2008

Já taky slyšela, že mimi mám 20 min. intervaly, kdy spí a bdí...

mywiel
28. máj 2008

Mikulka tym sa neriad, babo spi 23hod. Niekde som citala ze sa ma pocitat 10 pohybov a staci jednu hodinu denne a doki mi povedal, ze to nie su ziadne preteky, ze staci ked ho pocitim kazdy den, takze ziadny stres ziadne pocitanie. 😀

sylvka
28. máj 2008

holky,já jsem dneska začátek 24 týdne a až teď můžu říct,že mimi cítím...

zuxana
28. máj 2008

ahojte... vy ste tu tusim vsetky take odbornicky... dnes som bola u doktorky... ale prisla som vlmi sklamana... vraj by sm mala byt v 5 tt + 4 dni, ale zatial videla len plodovy vak a ziadne srdiecko... :o( je este skoro, alebo ??? dakujem vam...

mywiel
28. máj 2008

Motylek nie je to blbost, precitaj si tu...

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

mywiel
28. máj 2008

Zuxana mne videli srdiecko az v 7t. neboj uvidis zachvilku... 😵

zuxana
28. máj 2008

no troska sa bojim, lebo som uz perd 4 mesiacmi mala MA... a tentokrat to tiez nevyzera lepsie, vraj v 5 tt by uz malo byt cosi vidiet...

sylvka
28. máj 2008

zuxana,to je brzy na srdíčko.jestli mim vzniklo třeba až po ovulce tak je mladší(tedy teprve váček).

mywiel
28. máj 2008

Hlavne ziadny stres to ti neprospeje...

zuzan
28. máj 2008

Zuxana, já byla na kontrole v 6+0tt nebo 6+1tt a taky srdíčko ještě nebylo, dr. říkal, že je to normální, ale že už musí začít bít každým dnem...pak jsem byla na kontrole až v 9tt a srdíčko jsme měli, tak žádný strachy, ještě máte čas 🙂

zuxana
28. máj 2008

vdaka vam... len ona mi to hovorila akosi tak beznadejne... ze by to mohlo byt znova aj MA... lebo vecera vecer a dnes som tróska spinila (tmavohnedy vytok, ale len troska)... a tak to minule tiez zacalo :o(

motylek
28. máj 2008

No já nevím, ale je to jedno. To že spí, ale neznamená, že se nehýbe. To by si ho taky nemusela cítit vůbec. S těmi 10-ti pohyby je to pravda. Stačí jednu hodinu denně počítat a počítají se i pohyby, který jdou rychle za sebou, takže třeba za 5 minut už není co počítat. Ale fakt se neděste, neprospívá to vám ani mimi. Já jsem se taky stresovala, ale všechno je oki.

Zuxana, neboj, já jsem byla u dr. poprvé 6+5 tt. a říkala, že něco málo tam slyší, ale není si jistá ať přijdu za 14 dní. A to už ťukalo. Neboj se, určitě je všechno jak má a za chvillku z tebe bude šťastná mamina.

fiallinka
28. máj 2008

zuxana: srdíčko se může klidně objevit až v osmém týdnu, vůbec se nemusíš bát, u mne v šestém taky nebylo nic vidět a v sedmém už jo 🙂

mywiel
28. máj 2008

Ja som mala nieco podobne a v nemocke mi tiez povedali ze ak sa ma nieco stat tak sa stane, lebo tiez videli len bodku a nic, takze pekna podpora, nenechaj sa odradit, vies oni ti nemozu nic ine povedat, ale neboj to bude ok vidis ja som sa tiez bala aj som spinila a zachvilku budem mat moju malu v naruci. 😵 Drzim palce.

motylek
28. máj 2008

Já jsem taky špinila 😉 😉 😉 , v téhle době jak jsi ty.

zuxana
28. máj 2008

vdaka vami :o) pozeram, ze vy uz mate vsetky nejake tie tt za sebou... nadhera ;o) prajem vam len to naj... 🙂

mywiel
28. máj 2008

Zuzi a kde zijes ak sa mozem opytat?

zuxana
28. máj 2008

som v nemecku..

mywiel
28. máj 2008

Aha ja vo Svajciarsku. 😉

zuxana
28. máj 2008

mas krasnu vybavicku pre vasu Prinzessin 😉

mywiel
28. máj 2008

Dakujem, ved sa uz tolko vytesujem uz sa neviem dockat... 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre