Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

meggietn
28. máj 2008

Ahojte aj ja už tretí den cítim pohyby, dokonca dnes o 01.20 ráno ma zobudilo mrvilo sa dosť dlho. Bol to krásny pocit.

pipinka82
29. máj 2008

hmmm to máš super meggie 🙂 moje mimi sa začalo mrvet v 20tt moje bolo lenivučké xixixi 🙂 a teraz každým týždnom to bude intenzívnejšie 😎 veru je to super pocit 😎

mikulka
29. máj 2008

Holky, s těmi 10 pohyby, těch 10 je za celý den, za 12 hodin, nikoli za hodinu, jak tady někdo psal. Ptala jsem se na to doktora. A je to až od III. trimestru. Do té doby teda můžeme bát v klidu.

mywiel
29. máj 2008

No moje uz velmi nekopka ani sa nemrvi uz ma menej miesta skor sa mi teraz vyduva brusko na roznych miestach kde je zadocek, chrbtica, kolena, nozicky a tak je to tiez zmena uz citim ze babo sa tak velmi netoci ako predtym ved uz mame nad 2 kg. 😵

helcah
29. máj 2008

Vím že je to velmi individuální, ale prý se první pohyby zaznamenají okolo 20. týdne a já pořád nic necítím. Tak nevím jestli je to normální nebo se mám začít víc pozorovat a soustředit na to? Nebo když to přijde tak je to tak intenzivní že se to nedá to necítit?

mikulka
29. máj 2008

helcah, to vůbec není intenzivní. Zpočátku je to lehoučké, skoro jako šimrání. A je to cítit pouze v úplném klidu, v sedě mebo v leže. Neboj, někdo to cítí později, třeba až 22 tt.

helcah
29. máj 2008

No já něco takového lehkého cítím docela často - právě v leže, ale přijde mi to spíš jako pohyb ve střevech..No ještě si těch pár týdnů počkám a pak už to možná ani nepůjde necítit.

mywiel
29. máj 2008

Helcah vraj ak nic necitis do 22t. je to ok povedal mi doki, ja som citila v 18t. take bublinky v bruchu, niekedy je to tazko rozoznat na zaciatku si mozes mysliet ze je to travenie a creva, ale neskor to uz budes vediet spoznat. 🙂

mywiel
29. máj 2008

Ano prave v leze sa to najlepsie rozozna, je mozne ze uz je to babo... 😀 😵

helcah
29. máj 2008

Mywiel: dávám mu tedy čas 2 týdny, pak se uvidí 😀 😀 😀

mywiel
29. máj 2008

To co opisujem mozno uz aj boli tie prve pohyby... 😉 Doki mi povedal, ze ak po 22t. este nic necitit tak vtedy treba urobit kontrolu srdiecka alebo utz, takze mas cas. 😉

helcah
29. máj 2008

No na ultrazvuku se vždycky hýbe až si od doktorky vysloužil/a přezdívku ďáblík takže strach nemám. Vždycky tam ležím hrozně dlouho, než se podaří ho aspoň přibližně naměřit, během minuty nám stihl zamávat, ocucat si palec, pokrčit a natáhnout nožičky a tak, takže si myslím že si ty pohyby ještě užijeme. Akorát holt trošku dřív než většina maminek.

gapa
29. máj 2008

helcah, ja som pri prvom tehotevstve cítila pohyby až v 22tt, no a teraz už v 16tt 🙂

helcah
29. máj 2008

Já si taky myslím že je cítím, akorát nepoznám že je to ono a připisuju to spíš pohybu ve střevech. A v 16tt? Nebude to tím že se to při 2. těhotenství už rozezná dřív?

gapa
29. máj 2008

to áno, no a tiež som teraz doma v klude. Prvýkrát to bolo iba cestovanie a žiaden klud. No teraz v tom 16tt to bolo skôr také tlačenie sa na jednu stranu, potom druhú, lebo aj ked sa mi tam niečo pohlo, tak som to brala tiež skôr ako červá. No od začiatku 18tt. sa už bábo dosť rozkopalo

zarofka
31. máj 2008

Ahoj, mohla bych vas prosim poprosit o radu? Jsem na zacatku 23. tydne a pohyby citim tak zhruba mesic. Ale od vcera odpoledne nic. Zacinam byt zoufala, jestli je vsechno ok ☹

avanka
31. máj 2008

Zarofka, bud v klude, babo este vacsinu casu prespi....
Mne vraveli, ze ak neucitim pohyby 24 hodin, mam ist na pohotovost....lahni si na chrbat do kludu a male sa urcite pohne 🙂

gabka.d
2. jún 2008

ahoj, trošku jsem si tady u vás početla... Díky, jsem klidnější 😉

fiallinka
3. jún 2008

helcah: já taky teď pořád čekám, co ucítím, a už dva dny mám pocit, že občas něco neurčitého cítím, ale nevím to určitě - ale spousta lidí to právě přirovnává k pohybům ve střevech, takže si myslím, že se mimčo už ozývá 🙂

katzi
4. jún 2008

ahoj holky, chci se zeptat jestli se vám taky stává, že vás mimčo kope až úplně dole v podbříšku, fakt úplně až jak jsou už chloupky. Omlouvám,se nevím jak to jinak popsat 😉 Včera večer jsem v úžasu koukala - úplně mi to tam dole celý poskakovalo. Čekala jsem, že ve 24tt budu mimi cítit už víc nahoře, skoro až u pupku třeba. Doktorka mi zatím neříkala nic o tom, že bych měla mimčo nějak nezvykle dole, tak nevím.

mywiel
4. jún 2008

Katzi to je normalne dolu to mozu byt rucicky alebo nozicky, mna kope vsade raz je to ritka co sa vystrcuje, inde laket a inde nozicka... 😀 Inac ked tak pekne kopne do mechura tak to riadne boli.

mywiel
4. jún 2008

Ked kuknes na tento obrazok tak pochopis, ze raz tlaci pliecko raz nieco ine... 😀 😵

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

katzi
4. jún 2008

mywiel, 🙂 Jsem si fakt včera říkala, že mi vystrčí za chvilí nožku nebo něco spodem 😀 Ale jinak je to super, když o ní tak vím.

mywiel
4. jún 2008

Aj ja to mam rada, mne vzdy odpovie tam kde prilozim ruku, asi citi teplo ruky je to super. 😀 😵

katzi
4. jún 2008

tak to mě spíš naopak - když na ni dám ruku, jako by ji to uklidnilo, nebo se jí s tou zátěží nechtělo hýbat a je tam klid 🙂

mywiel
4. jún 2008

No to moja robi ked manzel prilozi ruku ako naschval... 😀 tak som mu povedala ze ma ukludnujucu energiu, ze ked bude babo plakat tak on bude tisit... 😀 😀 😵

katzi
4. jún 2008

tak to máte dobře rozdělený 😉 U nás je to podobný -taky když to chci manželovi ukázat, tak jak kdyby si malá řekla: to víte já vám tu budu dělat cvičenou opičku na povel, just se nepohnu 🙂 Ale když manžel nějakou dobu číhá, tak ji občas chytne při činu 🙂

mirka.pp
10. jún 2008

Ahojte baby, aj u mňa je to podobné. Keď to cítim len ja, tak kopká ako divučké, a keď sa priblíži manžel, brat alebo mamča, tak ani keby čo. Manželovi sa to občas podarí a je z toho riadne vztešený, hovorí, že malý má už teray rešpekt 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre