Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

campi
21. aug 2008

Cetla jsem v nekolika knizkach, ze nejpresneji stanovi termin porodu velky UTZ.
Já to mám tedy takto: podle PM 29.1., podle UTZ 25.1. a podle pohybů 3.1. Dnes se zeptám gynekoložky. Je mi vlastně jedno, kdy to bude, ale už aby to bylo 😀

evitkamalicka
21. aug 2008

ja mam podla PM termin 27.9. a podla velkeho UTZ a pohybov 15.9.

adulkababulka
21. aug 2008

tak som zvedava co mne vyjde - ja mam TP podla PM 30.1.2008 a podla uzv v 12tt 25.1.2008 - podla pohybov si myslim ze sa to este zmeni a tiez uvidim podla velkeho uzv 🙂 kazdopadne, nech je to kedy chce, len sa uz tesim 🙂))

majandra
26. aug 2008

no ja mam podla UTZ 4.12. a podla PM 6.12. takze tiez uvidim.....len dufam,ze nebudem prenasat....

adulkababulka
26. aug 2008

majandra - preco? aby ste boli uz pod stromcek doma pokope? 😀 tak snad hej, stad Ti to vyjde nejako okolo terminu. Inak, ja si zas hovorim, ze nech radsej prenasam akokeby sa to hlasilo na svet nejako moc skoro....

majandra
26. aug 2008

adulkababulka: ano chcem aby sme boli doma na Vianoce pokope 😀 prenasanie by som nechcela, lebo to tiez nie je dobre, ale poviem ti,ze nech to uz mam za sebou 😉

zuz11
27. aug 2008

rowenta • 29tt • 24. srpen 2008 v 18:25
Ahoj, mam docela pohodove tehotenstvi, vse uz mam pripraveno vyprano vymalovano ap. ale moje miminko v brisku je stale aktivni, chci se vas maminky zeptat jestli je normalni, ze jsou miminkove pohyby bolestive uz tak brzo??

smardik • 32tt • 24. srpen 2008 v 18:38
rowenta mě to taky hezky bolí někdy jak malý kope ☹

rowenta • 29tt • 24. srpen 2008 v 18:45
smardik: ja jsem myslela ze je to jeste brzo, ale kdyz jsme na prochzce musim se kolikrat zastavit at to preziju 😉

smardik • 32tt • 24. srpen 2008 v 19:03
rowenta já myslím že to brzo není, některé děti jsu hod ukopané 🙂, můj nejvíc kope když jedem autobusem a když ve 12hodin neobědvám, to nemá rád

fiallinka • 30tt • 25. srpen 2008 v 19:31
row: já mám teda dvojčata, takže je to asi jiné, ale přesně ve 28 týdnu kopaly nejvíc ze všeho, fakt.

schwarzovka • 1d • 25. srpen 2008 ve 20:41
rowenta: malej byl taky strašně ukopanej v bříšku...opravdu to někdy bolelo....aktivita mu zůstala doteď 😀 a taky začal pořádně kolem toho 28.tt a nepřestal až do porodu. Lidi koukali jak se mi vlní břicho, když jsem třeba čekala ve frontě u kasy 😀

betina • 35tt • Včera v 09:56
rowenta,

malá mě začala hooodně kopa někdy kolem toho 27.týdne a nepřestala, naopak zintenzivňuje 🙂 musím říct, že kromě asi 3 hodin v noci, kope skoro celý den. Navíc je pořád hlavičkou nahoru, takže mi kope do močáku, takžekolikrát jdu po ulici a mujsím zastavit a skřížit nohy, abych se nepočůrala 🙂 jinak na kurzech nám říkají, že přibližnou povahu miminka poznáme už z jeho chování v bříšku. takže se můžeme těšit na malé lumpíky 🙂

jmalko • 27tt • Včera v 10:16
Naše mimčo při procházkách o sobě taky dává vědět 🙂 , někdy se taky musím až zastavit, hlavně když jdu do kopce, ale jinak je přes den jakž-takž v klidu a v noci se naštěstí taky ještě vyspím (doufám, že ještě dlouho, protože pak už budeme vzhůru asi pořád 🙂 . I když musím říct, že za poslední týden pohyby cítím častěji a nejvíce ráno - kolem poledne - večer.

Rowenta: zajímavý názor (postřeh) s povahou miminka 🙂

jmalko • 27tt • Včera v 10:18
Omlouvám se, mělo být místo Rowenta: Betina: 😅

krista • 1d • Včera v 18:44
Ahojky,
tak naše malá kopala taky až do porodu 😅 Všichni pořád říkali jak ke konci těhu budou pohyby ustávat, ale nějak jsem se "nedočkala" 😀 a je fakt, i teď je hodně aktivní a pořád mě do toho břicha kope i když zvenku 😀

menny
27. aug 2008

Ahoj, omlouvam se, ze vam vstupuju do diskuse.
Chtela jsem se vas zeptat jestli nevite v kolikatym tt lze uz zjistit
pohlavi miminka?? Zitra jdu na utz, ale myslim,ze je to jeste brzo.
Jsem hrozne zvedava maminka v 14+5 tt.
Dekuju a hezky den vsem

evulinkab
27. aug 2008

menny- to je individuální, mě řekli pohlaví už ve 12tt...bylo to na screeningu a v 15tt mi pohlaví potvrdila i moje gynekoložka.Ale bylo to hlavně díky tomu, že miminko na nás vždy krásně roztáhlo nožky, takže jsme to mohli vidět.Takže záleží, jak bude natočené, jestli nebude mít pupeční šnuru přes pohlaví🙂, atd...

menny
27. aug 2008

evulinko dekuju moc.
Zkusim se zitra zeptat,za to nic nedam. A uvidime.

jaja257
10. sep 2008

Ahojky,
bola by som rada, keby mi niekto odpovedal ci ma podobne skusenosti.. zacinam mat strasny strach, ci je babo v poriadku...... ☹ minuly tyzden som ho citila riadne, kopkalo ako o zivot a tento tyzden len trosku a ani to som si nie ista ci je to ono alebo moje creva....... ☹ nechcem vyzerat ako hysterka, ale fakt mam strach...... ☹ dakujem za odpoved

dominka11
10. sep 2008

jaja: chod radšej pre istotu k doktorovi.

ibi
10. sep 2008

jaja neboj sa! Mne sa stava, ze ked mam aktivny a rozbehany den, tak unavim aj babetko a potom ma take tichsie dva dni, nuz a potom ma prekvapi kopancekovym dnom. Tiez som sa naposledy (asi pred dvoma tyzdnami riadne prelakla-fakt dva dni utlm). Ako pise Dominika, chod k lekarovi, hlavne po ukludnenie!

zuziacik83
10. sep 2008

Ahojte presne to sa stava aj mne a tiez som vylakana. Babatko ma jeden den kopka ako dive a potom ma kludne aj cely den utlm uplny a nech aj si drzim dlho ruku na brusku tak ho necitim..no a potom ma prekvapi ako napr. prave teraz a kopka o sto sest. Ale aj tak je to velmi neprijemny pocit ked je dlhsie tichucko. Aj ked si vravim ze len oddychuje vzdy sa kus bojim...ale asi je to normalne. Sak aj my mame jeden den kopec energie a druhy sme lenivy a tak...drzim vsetkym palce a zelam vela kopancekov a mechrenia 😉

bianca
10. sep 2008

ahojte.Ja som mala a este aj mam rovnaky problem.U nas boli par dni az neuveritene tsunami a potom i dva dni ani zachvev.Som sa riadne nastresovala.I teraz je to podobne.Jeden-dva dni si neviem ako lahnut ci sadnut a potom si da prcek pauzu a dobija baterky

jaja257
11. sep 2008

Aojte babulky,
tak ja som v noci skoncila na pohotovosti (silne kafe tie ambulancie a jedna neprijemna sestricka) kvoli krcom v podbrusku. ☹ Nic mi nezistili ale som som sa dozvedela, ze mala zije a hybe sa aj ked ju ja necitim a dnes mam nariadene pokoj a kludovy rezim a zajtra tiez, ak by bolo zle tak k mojej lekarke.

zuziacik83
11. sep 2008

Ahoj Jaja, to ma mrzi..a tie krce si mala take ako ked ti stvrdne brusko,ci take ako cez menzes? Lebo mna to v priebehu dna chyti take mierne bolesti ako menstruacne aj niekolko krat a mam vtedy brusko ako kamen. Lekar mi dal uzivat magnezium a nakazal cim viac lezat a oddychovat a ak sa to nezlepsi tak total PN alebo nemocnica. Ja dufam ze je to len tym ze som nejaka precitlivela...V nemocnici by som nechcela skoncit aj ked sama si vravim, ze neviem asi ani rozoznat tu hranicu kedy kvoli tym "bolestiam" uz ist radsej na pohotovost a kedy je to este normal 😕

jaja257
11. sep 2008

Tie krce som mala ako menzes. ... a teda nebolo mi to jedno 😖 Inac ja uz PN som, takze dnes pekne lezim a oddychujem ale asi za chvilu zaspim.... 🙂 Inac ta hranica pre mna bola vcera jasna, nemohla som sa otocit, sadnut a ani hybat sa, tocila sa mi hlava a namerali mi nizky tlak. Tak to vyhrala pohotovst a som rada, aspon viem ze mala je OK a to je najdolezitejsie.

ibi
12. sep 2008

jaja ako? Ako mala, hybe sa uz viac? My mame teraz uz skoro dva tyzdne take futbalisticke obdobie... 🙂 Inac bolesti ako MZ, ale nie take silne ako Ty, mam aj ja, uz treti den, mala som to aj v prvych mesiacoch tehu, takze som presvedcena, ze rastieme a nejako si to nevsimam. prisla som na to, ze ked sa malo hybem, tak to vnimam viac, ale ked frcim v praci, tak to vobec nevnimam, asi preto, lebo mi pohyb pomaha pri roztahovani maternice.

jaja257
12. sep 2008

ibi: mala kopka uz viac ako predtym 🙂 hadam pochopila, ze maminka je nestastna ked ju neciti 😀 tak ma sem tam kopne tak ze vidim aj hviezdicky 🙂 ale je asi inac otocena ako bola lebo to citim vzadu.

ibi
13. sep 2008

juj to poznam-dozadu nic moc...mne sa tiez tak sem tam otoci... Tak som rada, ze sa Ti ozyva! Ja sa uz neviem dockat, ked budeme tak daleko, ze sa mi otlaci nozicka na brusku 🙂) pekny vikend

dendika
21. nov 2008

Ahojte tehulky, som rada, že som sa tu dočítala to, čo aj mna trápi...aj naše babenko niekedy kopká velmi, ráno, večer ale aj cez den....vtedy som ja spokojná....ale niekedy sa mu akosi nechce, necitim takmer nič....to som už nervozna, nech si lahnem na chrbat či čokolvek urobim nič sa nedeje...ja som už raz utekala aj na pohotovost lebo som už den necitila pohyby a lekár mi naštastie povedal, že je to ok, aj ked mi lekar robil 3D maly kopkal a lekar povedal, že su to riadne šupy, ale ja som nič necitila, povedal, že je to možno preto, že mam placentu vpredu, že tie pohyby su vlastne tlmene...tak neviem....

martinka17
21. nov 2008

dendinka
môj kprček tiež občas prespí celý deň-doslova, teraz mal zapsatý dokonca týždeň. Síce som cítila mrvenie...ale kopančeky si nechal pre seba. Včera už sa snažil poriadne kopkať a dnes je to striedavé, ale asi sa otočil dole hlavičkou, lebo občasma kopká pri žalúdku. A to mám placentu tiež vpredu. A u lekárky som nebola. Povedala mi minule v poradni, že je dôležité cítiť pohyby, nemusím rátať koľko a aké silné 😀 A tie triky, že ľahnúť si na chrbát, vypiť ľadovú vodu..tak to absolútne ignoruje 😠 😀 😀

motylek
26. nov 2008

Holky,
mě malej taky nekopal moc často, nikdy jsem nezažila kopanec, že bych se až lekla. Kolikrát jsem taky měla strach, že je něco špatně, MM jsem pořád strašila, že už určitě nežije (těhu demence), ale byl prostě línej. A po tom co se narodil mu to zůstalo, je to nejhodnější děcko, co jsem poznala. Nikdy neplakal, jenom knourá, a to jen občas. Od narození spí celou noc a celej den je vysmátej (pokud zrovna nespí). Někdy se mu taky den nevyvede, ale to jen málokdy. No tak hurááá, radujte se, třeba vám to taky vydrží 😀 😀 😀. Jediný minus je, že je línej i v jídle. Moc nechce papat 😀 😉 😀

martinka17
27. nov 2008

motylek
to si ma potešila. Samko je tiež zaspinkaný, kopanec poriadny mi dal tuším tak 2-krát, často sa mrví, občas pokopkáva,....ale skôr mám mexické vlny na bruchu ako kopance. Tak snáď mu to ostane aj po narodení 🙂

munu
13. jan 2009

ahojte, povedzdte mi, aj vy mate, ktora ste v priblizne 33.tyzdni take pohyby, ze male uz tak nekope ako predtym, ale akoby malo malo miesta a uz sa len otaca skor z boka na bok a mrvi?

lasok
13. jan 2009

zdravim. Aj ja som 33 t.t., aj ja preživam niečo také, ako píšeš ty munu, dakedy sa tak mrví a otáča, že je to až trochu dakedy nepríjemné, že si myslím že mi chce prejsť cez kožu. Ale to sa celkom ešte dá, kebyže ma parádne netlačí pod pravým rebrom-bolí to fest a ešte aj plus chrbát.

munu
13. jan 2009

teda hovor mi nieco o chrbte a este sa k tomu pridala aj panvova kost, ta ma boli kazdy vecer... uz sa rozostupuju kosti zrejme... a tiez mam take ako pises, ze akoby chcelo babo prejst cez kozu niekedy... takze to asi takto ma byt... asi su uz velke na take kopance a kotrmelce ako robili predtym 😉 este len 33.tyzden a uz sa citim skoro ako do srotu 🙂

deathy
13. jan 2009

Ahoj, mám to taky tak. Kopance jako takový to nejsou, ale prostě natahování nožek, tlačení zádíčkama nebo zadečkem do břicha, a to fakt pne kůže pěkně. Někdy je to až nepříjemný, a taky když mě nohama tlačí do pravýho žebra, to je někdy opravdu nesnesitelný 😀 Někdy cítím takový jako vlny, jako by se mi tam honilo stádo háďat, sem tam a zase někam jinam...břicho mi hopsá ze strany na stranu 😀 Joo, je to zlatíčko 😉

pajinkaa
14. jan 2009

ahojky holky, tak se přidám - já to mám zrvna tak (33 tt)! Kopanečky už spíš ne - max tam mydlí ručičkama někde uvnitř a dolů do boku a spíš nahoře se vlní, napíná a protahuje, že mám vždy jednu stranu břicha větší a tuhou! tam má zřejmě zadeček a asi se zapírá uvnitř nožkama, protože kůže je napnutá až k prasknutí! 😉
no, hlavně, že se hlásí! Jen, ještě tolik týdnů, tak nevím, kam se vejde, když už teď má místa málo 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre