Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

jeudi
3. máj 2009

ahoj holky od vcera citim pohyby nak moc a casto..nemuze byt neco v neporadku??nedeje se treba uvnitr neco??

perla200
3. máj 2009

jeudi...ved to je len dobre.....mas aktívne dieťa....

julianka99
18. jún 2009

Ahojte dievčatá mamičky....
prosím Vás o radu, či upokojenie... 🙂)
Som v 27tt. a asi dva dni cítim pohyby bábätka velmi slabunko, len sem tam za den.... Viete mi povedať či je to normálne a či mám s tým bežať k doktorke? Na bud.týžden idem do poradne a neviem či je to normálne či nie... sem tam sú dni kedy je aktívnejšie a zasa tieto dni ticha sú hrozné.... ☹
Viete dať nejaké rady ako bábo povzbudiť do kopančekov? 😀

Ďakujem všetkým za cenné rady..... 🙂)))

bobinka22
18. jún 2009

tak si zkus vzdycky vecer lehout a jemne si zatrepej s briskem.A cekej az se ti mimi ozve kopancem.
Mozna si pres den aktivni a nevnimas tolik ty pohyby.Ja se nekdy chytnu ze jsem porad v pohybu a na mimi nemyslim.vecer po sprse lehnu do postele a mimi me zacne kopat.Nekdy se stane ze o nem nevim cely den.
Tak neboj.Vse je urcite v poradku.. 🙂 😉

julianka99
18. jún 2009

Ahoj Bobinka, Ďakujem moc pekne za rady 🙂 to aj robievam a sem tam čosi kopne... len sa mi to zdá stále málo 🙂)))) Bože verím že všetko bude v poriadku 🙂
A Ty sa ako cítiš? Vidím že sme na tom podobne s termínikom 🙂)))

perla200
18. jún 2009

julianka...ani ja som malú necítila stále v tvojom období, počkaj na 30tt to budú také kopance že ťa mykne....a ja v mojom tt cítim aj malej nožičku ked vytrčí🙂))

julianka99
18. jún 2009

Jáááj Perla.. to si ma teda potešila.. presne na také kopančeky sa moc teším 🙂))))))))))))))))))))))))))))
ĎAKUJEM Babulky Tehulky 😀 😀 😀

timea27
18. jún 2009

ahoj tehulky,

ja mam sice este casu dost co sa tyka citenia pohybov no chcem sa opytat...vcera som si hladkala brusko a videla som (necitila) ako sa mi "presuva" ci "prelieva" z prava do lava...je to mozne?

k.ate
18. jún 2009

julianka - já to mám taky tak, malej má dny kdy šíleně řádí a pak jsou dny, kdy o něm skoro ani nevím... 🙂 Ale myslim, že to je v pohodě, vždyť mrně stejně většinu dne v břiše prospí...🙂

mandula
18. jún 2009

julianka, som na tom tiez podobne. Niekedy mimco citim viac, niekedy ho normalne provokujem aby koplo, lebo nic necitim 🙂 Ale vies co je taky moj test? vecer si lahnem tak jemne akoze na brucho a to teda kope sialene, az sa na to hlasno smejem, pretoze neprestane, kym sa neotocim 😀 je to velmi zlate.

Timea - to sa mi zda velmi skoro, neviem ci je to realne. Ale pockaj neskor, vies ake je to mile, ked to vidis ako kope? Castokrat mi slzy vyjdu, hlavne ked sa s nim rozpravam a ono to kopne akoby vzdy v sptavny cas. Dokonca minule som sa s priatelom pochytila a ked na mna zvysil hlas zrazu sme sa museli strasne smiat, pretoze mimco zacalo viditelne kopat 😀

susisus
21. jún 2009

mandula - a naše zase keď sa náhodou pohádame tak sa schová stiahne a ešte aj bruško akoby sa mi zmenšilo a potom ho musíme hodnú chvíľu mojkať, kým sa osmelí a pokopká 🙂 Sranda, ako to tie pupčeky všetko vnímajú 🙂

slovakia13
21. jún 2009

ja som sice tehotna iba 21t ale babo citim stale iba na jednom mieste,asi je to lenoch a nechce sa mu premiestnovat 😀 ,dufam ,ze je to ok 😉
bublinky som zacala citit uz v 18 tt ale teraz prestali 😢 teraz je to iba o takom jemnom kopkani 😉 ,ale ako hovorite asi si to este uzijem 🙂

julianka99
22. jún 2009

No ahojte babulky.... no my sme mali kopací víkendík tak som rada 🙂)))))) a zajtra idem do poradne... takže jupííí čo nového sa dozvieme... 🙂)) možno sa nám už aj ukáže naše miminko 🙂)))

susisus
22. jún 2009

Baby, to moje kope tak silno, že občas skríknem a to si neviem predstaviť čo bude neskôr 😲 veď je ešte relatívne malé, srajdo jedno ! 🙂

wewe4
1. júl 2009

Ahojte baby, už od 17 tt malinkého cítim..samozrejme teraz je to už trochu intenzívnejšie, ale chcem sa opýtať, či je normálne, že je to stále približne na rovnakom mieste..približne v oblasti od pupka vpravo dole.
Veď by sa mal prevracať a tak.. a to by ma mal kopať aj inde, nie?

celine
1. júl 2009

wewe, neboj, on sa este bude vrtiet. aj nas ma dlho kopal na jednej strane, len sem tam som ho citila na druhej. jedno obdobie (asi 2 tyzdne) ma kopal na lavej strane pod pupkom, potom par dni na pravej a opat sa vratil na lavu. a teraz, ked uz ma stabilnu polohu, tak je natoceny na pravu stranu, paradoxne na tu, kde som ho skoro vobec necitila 🙂 Dolezite je, ze kopka.

slovakia13
1. júl 2009

wewe4 presne ja mam ten isty problem 😉 ja si myslim ,ze mala bude strasny lenoch tiez ju citim iba v pravo dole ,ale asi to bude ok

mandula
1. júl 2009

dievcata, tak moj maly ten si tan beha zo strany na stranu, akoby robil kontrolu maternice kazdy den 😀 Hlavne ked sa najem, vtedy sa prebudi a uz citim tie rychle pohyby. Tiez ale mavam dni, kedy len sem tam kopne a az mam strach ci je vsetko v poriadku. Ale presne ako pise celine - dolezite je, ze kopka.
Ja mam zase problem s tym, ze sem tam citim uplne dole vlavo take neprijemne kopkanie, akoby stuchanie intenzivne asi 1 minutu. Jaaj to dost boli. Neviem co to je. Nepocitujete nieco take?

majula28
2. júl 2009

ahojte babulky, keď som čakala prvé bábeno, to sa len prevaľovalo, bolo také lenivšie a pritom teraz má už 8 rokov a je až moc hyperaktívna... 😀 Toto druhé bábeno zase doktor nemohol ani pomerať na ultrazvuku čo bol strašne hyperaktívny, takže uvidíme... 😀

celine
2. júl 2009

mandula- mne maly tiez boxoval uplne dole a asi sa vzdy trafil do mechura, lebo som musela utekat na wc a este to bola taka bolest, akoby mal v ruke ihlu 😀 U mna to ale netrvalo minutu. Kopol tak raz za cas. A sem-tam sa mu podari aj teraz a vtedy neviem, ci mi to uz nezacinaju kontrakcie 😉 tak ma to boli. Potom zbadam, ze vytrci aj ritulu a uz viem, ze kontrakcie sa nekonaju. 😀 Ale uz by sa mohli. Termin mame dnes a stale nic 😅

monica271
2. júl 2009

ahoj baby ja som v 27 tyzdni a cakam dievcatko doma mam uz 8 rocneho chlapca, pri nom som ani nevedela ze som tehotna zato tato dievcina ma dava riadne do poriadku. premety robi asi vnutri a njaradsej ma kope do mechura .a nie ze male kopance ale riadne mi dava poctit ze je tam a je ok, teda dufam 😀 😅 celine drzim palce ja by som uz moc chcela ist na to , som na nu zvedava 😉

wewe4
11. aug 2009

ahojte babulky, už viackrát som sa dočítala, že v siedmom mesiaci už babatko nemá toľkompriestoru na pohyby, takže ich bude menej atď...ale ja mám pocit práve naopak.
už možno aj mesiac mávam také pocity, že malý ma z mojej maternice jednu trampolínu na ktorej sa odráža zo strany na stranu 😀 a samozrejme ma to teší, ale je to normálne.
Býva to tak, že približne 2-3 dni ho cítim skoro celý deň takto intenzívne (s nejakými prestávkami, kedy asi hajá) a potom 1-2 dni skoro nič.
Ale stále mám pocit, že tie pohyby cítim väčšinou len na pravej strane, ale už aj hore pri rebrách...
Ako ste na tom Vy? 😉

bibi78
11. aug 2009

wewe, u mna to bolo presne ako pises. prave cim dalej sme v tehotenstve, tym viac citim pohyby, aj ked teraz su to skor take trhnutia, mrvenia a otierania sa o brusnu stenu... dokonca sa mi casto stava, ze sa mi cele brucho trasie, lebo raz buchne rucickami, potom nozickami a je to smiesny pohlad, ako huspenina...

chcela som sa spytat, mali ste niektore aj take pocity, ako sklbanie, teda take trhave pohyby? ja ich mavam, napr. je to aj 5 takych rychlych miknuti za sebou... to nie je ani kopanec, ani mrvenie, neviem si to vysvetlit...?

wewe4
11. aug 2009

bibi,myslím,že som to už tiež zacítila asi 2-3 krát. Je to akoby také dosť silné a hlavne rýchle kopanie za sebou..akoby to robil naschvál 😅

matka331
11. aug 2009

ahojte ,,,,,zajtra budem v 14+0 tt takze zacinam 15 tyzden a uz asi 3 dni citim tie bublinky kazdy mi hovori ze je to skoro ale ja viem ze je tto babetko ,,,,,co si o tom myslite ?

bibi78
11. aug 2009

matka, kazda sme ina, aj kazde babo je ine, takze ja Ti to verim. mne zacali bublinky okolo 16 tt, nic divneho na tom nie je, ale pohyby som zacala citit az po 22 tt, ak nie neskor...

wewe4
11. aug 2009

bibi, ja som na tom rovnako. Tiež som prvý krát cítila bublinky v 16tt.. 😅 tie naše babatká sú tuším rovnako šikovné

csina
11. aug 2009

Matka , ja som ublinky cítila tiež tak skoro, ale len v ľahu na bruchu...🙂) teraz už to začína mať grády, aj keď dnes zrovna som sa cítila dosť mizererne a aj malinké je potichu, tak čakám, čo bude...

matka331
12. aug 2009

tak potom je to ok......leo kazdy mi hovori ze je to este skoro ale vecsinou to citimked leziim v klude na chrbatiku 🙂 🙂 velmi sa tesiim

bibi78
12. aug 2009

wewe, tak som rada, ze len moj maly nie je taky zurvalec 😀 . uz som si myslela, ze tie sklbave pohyby su nejakym negativnym priznakom, ze maly nie je spokojny alebo co... no teraz ku koncu ma uz vselico napada... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre