Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

tami_tami
22. aug 2009

wewe aj ja citim viac na tej strane - v utorok bolo male dole nozkami a ucku malo za hlavickou - zeby to bol ta rucka co citim - mozno ju ma hore?

nanika11
22. aug 2009

corine to je v poriadku, myslím si že sú to už pohyby bábätka, a to môže byť že niekedy sa neozve aj niekoľko hodín, to moje napr. kope stále aj práve teraz 🙂

gerci ja tiež niekedy cítim silné kopance, a tiež len tak sedím a nerobím nič, a niekedy sa len tak mrví brucho 😀

nanika11
22. aug 2009

wewe4, ja som v 25tt a doteraz ma kope stále dole, tiež som sa obávala či je to ok, ale čítala som že nad pupkom je to cítiť od 26tt, ale určite je to individuálne 🙂

karkulka00
22. aug 2009

ahoj nanika11 aj ja som cítila pohyby babetka stále dole dokonca aj ked som sa postavila som ho cítila veľmi nízko nakoniec mi doktorka v 7 mesiaci povedala že bábetko je veľmi nízko a predpísala mi nospu aby som nedostala bolesti

nanika11
22. aug 2009

ja som bola pre týždňom na sone a doktor povedal, že je to ok, beriem síce magne B6, lebo mám stále kŕče v lýtkach a ešte mi dal guajacuran, to kvôli krčku aby sa nezkracoval, ale zatiaľ je 4,8 takže je tiež v poho, len som chcela už sex lebo doteraz mi nedovolil tak mi to radšej dal... 🙂

januska26
13. sep 2009

Caute baby,
ja som mala prve kopanie v 20 tt, asi tyzden-tyzden a pol to bolo dost casto a dnes som necitila nic a strasne sa bojim a neviem, ci je to ok alebo ci mam ist k doktorovi, ja dufam,ze s babatkom nic nie je...:((viete mi niektora poradit, ci je to v poriadku?

nevesta
13. sep 2009

Januska, moze byt otocene dnu a nemusis citit. Ak si nervozna, zbehni zajtra k Dr...

doublemamca
14. sep 2009

januska,neboj sa...babatko mava obcas take kludne dni..spinka,pripadne sa pohne prave vtedy,ked sa hybes aj ty a preto pohyby necitis...myslim,ze nie je preco sa bat...skus si lahnut na chvilku a upokoj sa a uvidis,ze sa "rozhybe" 😉

bibione
14. sep 2009

ahojte kocky,
no to moje bude asi nenormalne 😀 lebo ma kope,skor boxuje uz cely mesiac v kuse...no a jasne,ked si lahnem,tak to je ina haluz...to bojuje poriadne
mne tiez kope len na pravej strane...sak aj brusko mi ide viac do prava...v lavo sa mu moc asi nelubi 😅

gerci90
14. sep 2009

caute maminy...veru ja som natom rovnako,,,aj moja mala je povečine na pravej strane ..tak na pravom boku si ani moc nepoležim...a pohýbý su vecer riadne ale jeden týžden ma kope o dusu a druhý len tak tak... 😔 ale hadam je vse ok,.. 😀

babula78
10. okt 2009

ahojte maminky, veľmi súrne potrebujem radu. Som tu prvý krát, ale hádam sa nájde niekto, kto mal rovnaký problém ako ja. Od pondelka budem v 22 týždni a ešte necítim pohyby... veľmi sa preto bojím. Naposledy som bola u dr. pred 2 týždňami a povedal mi, že prvé pohyby budem cítiť o také dva týždne, čiže asi niekedy teraz, ale stále nič a ja už som na nervy... možno je bábo o tie 2 týždne menšie, lebo mám zle vyrátaný cyklus. Asi sme bábo teda počali dva týždne po menzese, ale vysvetlovalo by to? je to v poriadku? prosím poradťe mi, ďakujem.

misicka455
10. okt 2009

Gerci mám to podobné pár dní kope jakoby o závod a pák pár dní kopne jednou za čas.Taky mám strach jestli je v poho, ale zase na druhou stranu musí někdy spát a odpočívat, že? 😀

misicka455
10. okt 2009

Babule , první pohyby by se tak nějak cítit měly , ale je to individualní znám pár mamin co cítily pohyby až kolem 24tt. Zalžeí to třeba i na tom jak je položena placenta atd.... ještě bych nějaký den počkala. Vyzkoušej si večer lehnout do tiché místnosti na záda a natáhnout nohy a chvilku tak ležet , třeba mimčo kope jen ty to pře den ještě necitíš 😉

babula78
11. okt 2009

ďakujem misicka, včera som to skúšala a mala som pocit, že som niečo cítila, ale bolo to také slabulilinké, že som nevedela, či to môže byť ono. Teraz som niekde čítala, že sa to dá porovnať aj so škvrkaním v bruchu a také cítim, ale počujem aj ten zvuk, ako keby som bola hladná, a to by som asi počuť nemala, nie?

ivmila
11. okt 2009

no asi nie, babula, ale neboj sa urcite je vsetko v poriadku.
Prvorodicky citia pohyby trosku neskor. Ved ked by sa nieco dialo s babetkom, ze by mu nedajboze nebilo srdiecko, tak ti urcite doktor povie. Neboj sa. drzim palce

tinika
11. okt 2009

ahojte, ja som tiez mala pocit ze sa mi zda ze sa maly hybe, ze to čreva sa krutia alebo čo, ale bolo to ono 🙂

misicka455
11. okt 2009

Tak u mě to poprvé bylo jako kdyby mě někdo lechtal štětcem zevnitř a takové bublinky a potom až pohyby zesilovaly tak to bylo jakoby žbluňkl kamen do vody nebo něco tomu hodně podobného. A na to aby to bylo vidět i na břiše , že se třošku zvlní jsëm si taky musela počkat.

Jo ještě jsem slyšela , že hubenější holky cití pohyby dřív než mi baculky tak nevím co je na tom taky pravdy.

BAbule tak to zkus ještě pár dní za sebou a jestly to bude pokaždé stejné tak je to ono, přece ti každý den nebudou žbruňkat střeva. A jestly chceš být v klidu tak si prostě v pondělí zavolej na gyndu, že ještě necitíš pohyby a že začináš být nervozní zda je vše v pořádku a doktor ti řekně co a jak 😉

jaruska74
11. okt 2009

no ja tiez sledujem brusko stale, myslim ze uz nieco citim, ale neviem ci to je babatko 🙂 dufam ze ano

lucie777
11. okt 2009

Já pohyby začala cítit až někdy kolem 20tt, byla sem u doktora a ptal se, jestli je cítím, tak říkám, že asi ně, něco sem cítila, ale na mímo to nevypadalo, taky už sem z toho byla nervozní, ale asi den poté se začala pořádně vrtět, že už sem veděla, že je to miminko, že tohle střeva asi nebudou, takže žádný stres, když to ještě necítíte, ono to přijde, pak budete chtít, aby aspoň trošku miminko zmírnilo svoje kopy.. 😀

allinka79
12. okt 2009

pridavam sa k nazoru lucie... niekedy si zelam, aby sa mala trochu ukludnila... ale zatial je v podstate dobra, lebo ked si lahnem do postele a idem spinkat, ide spinkat aj ona a budi sa az rano. 🙂

misicka455
12. okt 2009

Babule tak co už jsi cítila ty pohyby nebo jsi jela k dr.?

babula78
12. okt 2009

ahoj, neuveríš mi, ale práve som sa zobudila... prvý krát odkedy som tehotná som takto dlho spala. Tým pádom k dr. už nejdem dnes a možno ešte počkám tento týždeň a keď nič, tak potom... neviem, tak mi aspoň poradila jedna kamoška. Keď si lahnem, cítim také úplne jemné niečo, ale neviem neviem či to sú pohyby. Podľa mňa by som to mala trošku viac cítiť a asi trošku dhšie, nie len tak na sekundu... už som vynervovaná. V noci sa normálne budím, lahnem si na chrbát a čakám a nič...

misicka455
12. okt 2009

Jé tak sp¨ánek zavidím já už se nevyspala několik dní 😒 Tak třeba už to jsou pohyby a bude to den od dna sílit 😉

babula78
12. okt 2009

ja dúfam, lebo už som veľmi smutná, že sa nemám čím pochváliť ☹

mitinka
12. okt 2009

ahoj babula ja som už 2krat tehu a pohyby som začala cítit už v 13tyždni a teraz sú už hrozne silné 😀 😀 ale pri malej som pohyby začala cítit až v 23tt čo sa čudovali všetci a to bolo ešte len male bublinkovanie 😅 a teraz už aj brucho sa mi vlní 😀 😀 až je to niekedy nepríjemné 😖 🙂 držím palce,aby to bolo tvoje mimi a aby ta začalo riadne štuchat 😀 😀 neboj pomaly ale isto to príde,... keby sa nehybalo a niečo by sa dialo tak určite sa niečo deje aj s tebou 😕 neviem v kolkom si,ale určite to budeš cítit 😉

cappy01
12. okt 2009

Ahojte baby ja citim pohyby tiež najme večer ked si lahnem ale aj cez den tam dosť šantí. 🙂

allinka79
12. okt 2009

babula - zo zaciatku je to slabucke, postupne to bude silnejsie.. uvidis 🙂

babula78
12. okt 2009

ste veľmi zlaté baby, že ma takto utešujete.
Mitinka... preto sa bojím, lebo som už oddnes v 22 týždni... možno mám zle vyrátaný cyklus od dr., ale aj tak... niečo som už od rána zacítila, ale neviem či to môže byť ono. Je to hroooozne slabulilinké a je to len tak na malililinkú sekundičku a zas nič. Ani to neviem k ničomu prirovnať.

mitinka
12. okt 2009

babula skus tak ako si písala počkat aspon do piatku,možno sa to časom rozbehne 😒 ja som tiež na začiatku cítila iba fakt niečo slabulinké a potom sa to začalo stupnovat na bublinkovanie ako keby si si nechcela ,,prdnut" 😀 😀 a to sú tiež na sekundy 😉 ale až nie tak chod k lekarovi pre istotu ☹ aspon ti urobí sono a sama uvidíš a budeš mat dobrý pocit 😔 😕 držím ti palce a keby si niečo zacítila daj vediet 😉 budeme sa tešit s tebou 🙂

nikush4
13. okt 2009

ja som tiez na pohyby cakala ako na vianoce darceky....a teraz by sa mi hlavne vecer aj hodilo keby prestala malinka tolko vyvadzat... niekedy aj v noci kopne tak ze sa az zlaknem... vela sa nevyspim. a kazdy tyzden su intenzivnejsie. take babula este pockaj....tych pohybov si uzijes az az ... niektore baba su lenive 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre