Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

sixtine
13. okt 2009

Ahojte baby, koncim 18tt, kazdy sa ma uz pyta, ci citim babatko a ja stale nic ☹ A este mam aj malinke brusko, normalne mi neveria, ze som uz v polovici 5. mesiaca. Poradnu mam az o 2 tyzdne, ale zacinam byt z toho nervozna ☹

nikush4
13. okt 2009

sixtine este mas cas neboj 🙂 mna sa zacal doktor pytat na pohyby az okolo 20tt. ja som v siedmom a tiez mi to nikto neveri na pohotovosti ked som bola nedavno som musela povedat ze som tehotna inak by si to doktor ani nevsimol 😖

allinka79
13. okt 2009

sixtine, neboj sa... vsetko pride... a potom si este budes zelat, aby sa mimino na chvlu nehybalo - a hlavne v noci... 🙂 ver mi, viem o com hovorim... dnes sme vela nenaspali a mala ma asi vrtulu v zadku 🙂

babula78
13. okt 2009

ahojte mamičky!!! tak ja už cítim pohyby!!!! až som mala slzvy v očiach, keď mi to v brušku zavibrovalo. Včera večer som si nebola celkom istá, bolo to len takú slabulinké, ale stále sa to opakovalo, nedá sa opísať čo to bol za pocit dnes táno ma až zobudili dva také zreteľné kopančeky. Jééééé, taká som šťastná!!! 😀

allinka79
13. okt 2009

babula super, gratulujem a tesim sa, ze sa este tesis... 🙂 hihi

zabka4
13. okt 2009

sixtine ja som v 18-19 tt pocitila prve pohyby tak ze som mala neuveritelne bolesti bruska, ono to budes najskor vnimat ako pohyby tvojich criev a tak asi o mesiac uvidis ze budes aj pod rukou citit kopanceky. no ja som teraz v siedmom mesiaci a ked sa mi malicke hemzi niekedy mam pocit ako keby ma nafukovalo a zastavovali sa mi vetry.nastastie nemam problemy s nocnym kopanim a obaja spinkame celu noc.az do 9 rana

garonka
13. okt 2009

babulka no vidíš som ti vravela že pohyby babenka zacitíš 😉 že to je nadherny pocit ako sa v brušku hmýri že? môj v noci ma necha spať ale cez deň je akčny 😀

babula78
13. okt 2009

je to naozaj krááááásne 🙂 🙂 🙂 len ma teraz zas trápi iná vec a to, že mi asi môj dr. zle vyrátal termín pôrodu a už sa to asi nedá napraviť... tak neviem či ho mám zmeniť, alebo čo... ☹

tintiniacik
13. okt 2009

Ahojte babenky no aj ja mam taký divný pocit neviem ci su to pohyby babetka alebo nie. Som prvý krát tehotna som v 17+3tt tak to nemám s čím porovnať.Neviem či si to len nenamýšlam či to nieje priskoro. Je to take jemnučke ako keby sa mi tam dole v podbrušku spravila nejaka bublinka len tak na chvýločku a potom to prejde. Citim to tak dole v podbrušku tak mi poradte ak ste niekto podobne zažili.

garonka
13. okt 2009

babulka a aky ti dal termín? v koľkatom týždni si?

babula78
13. okt 2009

ja som v 22t. od pondelka, ale bábo mám o dva týždne menšie, aj tie pohyby prišli o dva týždne neskôr, takže mám z toho dojem, že mám zle vyrátaný termín. On mi to rátal len podľa poslednej mršky, ale malo by sa to podľa sona a to mi teda asi nerobil... a teraz neviem či sa dá ešte niečo zmeniť. Nechcem aby mi museli vyvolávať predčasne pôrod, alebo nechcem ani prenášať... mám silný pocit, že by som vlastne mala byť v 20t.

lentilka3000
13. okt 2009

Ahoj Tintiniacik,myslim,ze ak si citila tie bublinky,tak je to urcite babatko 😵 Zozaciatku je to take jemnucke a nepravidelne.Ja som to tiez citila asi v 18 tyzdni,mozno raz-dvakrat za den.Postupne sa to bude zosilnovat a bude to nieco uzasne hlavne vecer,ked si lahnes do postele.Ja sa kazdy vecer tesim do postele a vytesujem sa z kazdeho pohybu 😀 😀 😀 Tak drzim palce...

garonka
13. okt 2009

môžeš byť aj v 20tt mne tiež doktorka vyratala termín podľa poslednej mrchy a na utz som bola v 21tt tak všetko sedelo ako ma, no som zvedava ako bude ďalej, lebo sa čudovala, že pohyby necitím pravidelne tak mi do knižky zaznačila pohyby + - + - ale teraz citím maleho stále

babula78
13. okt 2009

takže by mi mohol upraviť termín aj podľa pohybov? keďže mi to nesedí, tak by s tým niečo mal urobiť, nie? čo znamená + - ? ja mám len + a to mi tam zaznačil pri morfo sone, pritom som ešte pohyby necítila, ja už ničomu nerozumiem.

garonka
13. okt 2009

to su pohyby babätka lebo som vravela, že som citíla nepravidelne ako sa hybe preto zaznačila + - + - teraz ho citím až až 😀
da sa upraviť termín podľa sona lekári nikdy nevyrataju presne termín a v ďalších mesiacoch už len podľa sona zisťuju kedy príde babenko na svet 😉

babula78
13. okt 2009

aha, lebo ja som niekde čítala, že sa to dá upraviť len do nejakého 16týždňa. Takže môže mi to upraviť aj teraz ešte?

garonka
13. okt 2009

jasne, že môže kamoška mala stále termín 7.11 a nedavno jej podľa babenka ake je vyratal na 15.11 lekari nikdy nevyraaju termín presne ale občas sa trafia 🙂

babula78
13. okt 2009

teraz som pozerala foto, čo mi vytlačil pri morfo sone a na lavo je napísané GAc 19W , čiže to je asi že som v 19tt a na pravo je napísané GAm 18W čiže podľa sona som asi v 18tt
A pod obidvoma mám iný termín pôrodu, tak ktoré je vlastne správne?

garonka
13. okt 2009

neboj lekar vie ktore je správne, ono sa ti to urovna, ja som bola na morfo v 18tt a najprv mi nechcel urobiť ale som si ľahla na tu posteľ ved som si tam odsedela skoro 3 hodiny v čakarni 😒

allinka79
13. okt 2009

babula ja som bola na morfo v 21 tt + 0 a zapis z morfa bol 22 tt + 4 - realne podla ms som v 21, tipujem, ze mala bola o "par" dni vacsia... 🙂

babula78
13. okt 2009

allinka

ja by som bola radšej keby bolo malé väčšie ako menšie, ale snáď to bude ok. A môžem sa ešte opýtať na ktorej strane tej fotky je realny termín. Myslím napravo, či naľavo? ak je to u každého inak, tak ja to mám zaznačené GAc alebo GAm. To kde mám napísané to GAm sú aj tie iné znaky, takže predpokladám, že asi to bude reálne a podľa toho je to o týždeň menšie a je tam aj iný termín pôrodu, tak neviem.

allinka79
14. okt 2009

babula - ja neviem - mam to doma a vedela som v ktorom tyzdni som, a teda som si to porovnala... ked sa doma nahlasim na net, mozem to pozriet...

mitinka
14. okt 2009

ahoj babula 🙂 teším sa s tebou 🙂 ale termín porodu možeš mať dobrý 😉 ja ked som čakala malú,všetko som mala oneskorené 😖 aj dr. ma poslala do nemocnice v šiestom mesiaci lebo stále sa jej to nezdalo 😒 v nemocnici sa držali stále termínu a malá sa nakoniec narodila o minimálne dva tyždne skor a dnes??Dnes má tri roky a má 20kg myslíš že jej niečo chýba?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 skús sa samozrejme spýtať doktora,ale nemusí byť zlý dátum,len je menšie mimi 😉 ale držím palce 😉 🙂

babula78
15. okt 2009

Ďakujem 🙂 je aj možné naozaj, že mimčo je menšie, veď keď tam na budúce pôjdem, tak sa opýtam a potom dám vedieť 😵

sixtine
15. okt 2009

Baby, ked spominate "bublinkovanie", myslite tym akokeby viac bubliniek naraz alebo len take jednorazove? Uz dva dni nieco citim, je to velmi sporadicke, skoro ako tik v brusku a neviem, ci to je nasa mala alebo nie.

selyma
15. okt 2009

Ano Sixtinka. Ani lepsie si prve pohyby babatka nemohla opisat. Je to akoby ta z vnutra cosi stuchlo, ale len tak uplne slabucko.

sixtine
15. okt 2009

Jeeej, tak to sa potom strasne tesim. A je ok, ked su medzi tymi rybickami pauzy aj cely den?

garonka
15. okt 2009

sixtine zacitíla si pohyby na začiatku su jemne a potom intenzívnejšie ja som citíla hmyrenie okolo 20tt a potom dva dni nič takže zo začiatku su pohyby nepravidelne 😉 len počkaj ako ťa babo bude kopať 😀

sabiatko
16. okt 2009

ahojte 🙂
ja si tieto stuchance od malinkeho uzivam uz od konca 16 tt. najprv som si nebola ista, ci je to ono, lebo to bolo take slabunke a presne ako pise garonka, potom asi 2 dni nic a odvtedy uz kazdy den. je to presne ten isty pocit, akurat to troska silnie. zo zaciatku som to citila len ked som lezala na chrbte, ale teraz uz bars kedy pocas dna, aj ocko ked mi prilozi ruku na brusko a malinke sa zrovna zavrti, tak to citi 😵 ja necitim bublinky, ale korej taky pulz, raz vlavo, raz vpravo... ale je to naaaadherny pocit, ked viete, ze sa to tam v brusku hmyri vase malinke babetko 😵

hanus177
16. okt 2009

Ahojte kočky,
ja mám pohyby veľmi jemnučké (len v stredu som sa dozvedela,ze to bude baba) tak len dúfam, že bude taka kľudná aj keď príde na svet. Keď dlhšie nič necítim tak začínam panikáriť, pomáha keď sa bábu prihováram vtedy trošičku štuchne 😉 Pýtala som sa na to Dr. ale že vraj je všetko o.k. a malinké je viac pri mojej chrbtici - preto sú tie pohyby slabšie..... Niekedy tie vaše kopance závidím... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre