Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

michaellinka
14. máj 2007

lajla:no doufám že už se něco dozvim,minule mi zamávalo na ultrazvuku tak teď mi doufám udělá radost tím že se nám pořádně ukáže 😅 tak se měj taky krásně a ať se vám taky daří. 😉

lucia123
15. máj 2007

Chcela by som sa len spytat, ked som zacala citit prve kopanceky uz v 17 tt + 3 dni, ci aj porod pride skor? Je to prve tehotenstvo a pocula som ze je normalne to citit az v 20 tt 😕

adkag
15. máj 2007

lucia ja neviem presne ako to je,ale kamoska citila pohyby uz v 16tt a nakoniec porodila v 42tt, takze prenasala skoro dva tyzdne a to mala vyvolavany porod.

bibinka
15. máj 2007

hovorí sa, že deň kedy žena pocíti prvé pohyby je presná polovica tehotenstva.ale ak cíti žena pohyby skôr, je buď veľmi chudá resp. má málo podkožného tuku na brušku alebo je vnímavejšia a citlivejšia. tak si vyberte. ja som pohyby pri prvom tehu cítila v 19tt a pri druhom už v 17tt.a to prvé som prenášala. 😀

bu_bu
16. máj 2007

já se taky přidám 🙂 První pohyby jsem cítila v 16+1tt přesně, a pokud by to měla být polovina těhotenství, tak to už bych musela mít mimčo u sebe, ale ještě jsme pořád 2v1 😀

mucha_alex
16. máj 2007

Baby, aky je rozdiel medzi normalnym ultrazvukom a velkym ultrazvukom?

adkag
16. máj 2007

mne robi doktorka na kazdej poradni uzv a to len skontroluje srdiecko, aktivitu. na velkom uzv som bola v nemocnici a tam merali rozne organy - hlavicku, brusko, stehennu kost a tak a zrejme aj pozeraju oblicky, zaludok, mocovy mechur a tak. tam ide o zistenie ci je mimi v poriadku z hladiska organov a rastu.

mucha_alex
16. máj 2007

adka: No minuly tyzden som na takom bola, kde pozerali, ci je babo v poriadku, ale kedze dr. vsetko dobre nevidel, tak buduci piatok idem zase.

lubkaaa
17. máj 2007

adka, mucha

a na tom veľkom ste boli prvý krát v 20,tt? alebo aj v 12,tt? mne dr. (sestrička) povedal, že tie merania sa robia najskôr v 20,tt ale niektore baby spominaju že už v 12,tt im merali steh.kosť pršteky (počet) a tak.. (ja čo som bola v 12,tt na sono, tak merali len celkovu veľkosť a hlavu) tak ako to je? 😨

klararas
17. máj 2007

lubkaa: na velký ultrazvuk se chodí 18-22tt, ale lepší je 20-22tt (to je vše vidět jak má). Dělá se u něj podrobný screening srdíčka miminka (jestli má všechny komory, chlopně a vylučuje se vrozená srdeční vada), pak se zkouma, spíš vylučuje roztěp horního a dolního patra + páteře, zkoumá se velikost mozku a samozřejmě se přeměřuje celé miminko (jak prospívá a roste) a dále množství plodové vody, placenta a pupeč. šňůra. Dá se to přirovnat triple testu (u něho se zkoumá psychická část mimíska a u tohoto UTZ fyzická)

lubkaaa
17. máj 2007

klararas diki.

teraz rozmyšľam, že krv na triple test mi brali už v 15,tt, tak dufam, že to nijako neskreslí vysledky, lebo dnes som niekde našla, že sa má robiť od 16-18.tt.. ale veď uvidime, v stredu idem pre vysledky..

zuzanazu
18. máj 2007

ahoj ja som v 19t druheho tehotenstva a v 17tt som citila prve pohyby ale po tyzdni, ked som bola vo velkom strese, som prestala citit pohyby. Neviem ci je to dobre a ci sa s tym uz niektora z vas stretla, ze to prestalo a potom sa to znova objavilo. Som z toho strasne smutna a buduci tyzden idem k doktorke.Myslite, ze ... ☹

kacerka
18. máj 2007

zuzanazu, někde jsem četla, že pokud cítíš pohyby takto brzy, neměla bys se na ně soustředit, ptž miminko teď hodně často spinká. Já je cítím také od 17 tt většinou když jsem v klidu, když něco dělám, nebo jdu, tak je spíš nevnímám. Uvidíš, že prdík bude v pořádku.

macanet
18. máj 2007

zuzanazu, určitě jen spinká, oni jsou prďolové občas líný a třeba celej den chrupou 😉 Největší šou rozjížděj v noci, ale v 19tt nejsou tak akční a spíš odpočívaj, aby to pak mohli pořádně rozbalit 😀

zuzanazu
18. máj 2007

holky moc vam dekuji za odpoved uklidnily jste mne v utery se vracime domu do brna a ve ctvrtek valim k doktorce doufam, ze to bude ok 🙂 ceka nas i velky 3D ultrazvuk pak dam info jak to dopadlo

markeeta
19. máj 2007

Ahoj holky,
ja jsem se na to ptala sve midwife a rikala, ze kdyz je zena uvolnena, tak dite kope mnohem vice, protoze ma vice prostoru kolem sebe. Pokud napr. chodis, tak stahujes brisni svaly a detatko nema moc sanci se hybat, je tam stlacene. Dalsi bod je, ze kdyz relaxujes, tak spise citis pohyby nez kdyz neco delas.
Mala ma take sve aktivni a lenive doby.
Zhruba po 30. tydnu je dobre jej pozorovat, protoze ma jiz svuj rytmus. Je dobre si to zapisovat, kdy je cile a kdy asi spinka. Aktivity v brisku v pokrocilem stadiu tehotenstvi budou nejspise souviset s jeho zivotem po narozeni.
Mala se probouzi kolem 5h rano, muj manzel se uz tesi, ze ho budu cekat rano s kafem nez pujde do prace.

betka1
20. máj 2007

markeeta, pozitivizmus Tvojho muza ma pobavil 😀

bibinka
20. máj 2007

je to ravda ako ostatné dievčatá píšu, že každé bábo ma svoje čulé a tiché hodinky. to moje je cez deň kľudnučké keď niečo robím, chodím atď, ale keď si chcem oddýchnuť, ono sa chce zase "hojdať. tak zase vstanem a niečo robím, môj prvý malý mi ani neumožňuje len tak posedávať 😀 . je uložené nejako priečne, takže zároveň cítim kopančeky vpravo aj vľavo. no len verím, že sa otočí do správnej polohy, ešte má dosť času 😀 😀

matka131
27. máj 2007

ahojte chcela by som sa spytat kedy zacinaju pohyby babatka v brusku akurat vo stvrtok koncim 5 mesiac

macanet
27. máj 2007

matko131 každá to máme jinak, jak která, já měla pohyby od 17tt a některý holky po 20tt .Nejdříve jsem ani nevěděla, že to pohyby jsou, ale na kontrole u dr. my to potvrdil.Neboj pak to určitě poznáš. 😉

zuzanazu
30. máj 2007

ahoj holky tak vam pisu jak to dopadlo, jsem ted ve 21tt a drobecek se tak rozkopal, no je to krasa. Hlavne kdyz kopne do mechyre to pak nestiham,...
jsem rada, ze kope a to jak pisete, ze je potreba nebo je dobre si zapsat kdy se ozyva, tak to budu taky psat a doufat, ze manzel nebude chtit v pet rano kaficko a krupave rohlicky 😀

lyzenka
30. máj 2007

Ahojte,

tak ja viem presne kedy som zacitila pohyby babetka....bolo to 9.5.....to som prisla z prace unavena, tak som sadla k PC a uvolnila sa....a vtedy som to zacitila....bolo to v 17 tyzdni (cize 16 a asi 1 alebo 2 dni)......a odvtedy som to citila tak kazdy 3 den....a potom od 19.5. som ich zacala citit castejsie kazdy den (ale chvilku)... 😀

lyzenka
30. máj 2007

...a teraz mi tiez kopka do rytmu pismenkovania.... 😀

lubkaaa
30. máj 2007

mne sa zda, že to už citim.. ale citite to aj ked nemáte ruku na brušku?
ja cítim, len keď si ľahnem na chrbát položím ruky na bruško a asi 8cm pod pupkom cítim nejaký akoby kop. cítila som asi 3 kopy.. je to ono???? ale ked nemám ruku na bruchu, tak to nejako necítim.. citim to zvnutra ale len ked tam mam aj ruku.. je to ono?????? som dnes 17+1

lubkaaa
30. máj 2007

presunula som sa do témy "aké je to keď to kope a je to ono.. ja sa tešímsilno silno 😀 😀 😀

dianga
31. máj 2007

ahojte, ja som v 16tt a nemozem lezat na pravom boku lebo ma to boli a predtym ked som zaspavala, iba na pravo. Je to normalne? Mam sa ozvat lekarke ci pockam do 20tt na kontrolu? Dakujem

m615
22. jan 2008

Ahojte babi som v 15tt a ešte necítim pohyby.Ozvi srdiečka bolo počut pekne len mimino na to že som v 15tt má iba 5,6cm a malo by mat už kolo 12cm.Bojím sa či bude v poriadku ☹

miriamka
22. jan 2008

M615...neblazni,ja som mala prve pohyby (teda motyliky)v 19tt az a od 22tt su to riadne kopanceky!

martinka79
22. jan 2008

m615 🙂 ale prosím tě nenervuj se zbytečně. Kdyby to nebylo v pořádku lékař by to řešil. BUď v klidu a pohodě. 🙂

niko
22. jan 2008

M615, tak z toho bych si hlavu nelámala, já cítila poprvé pohyby včera, a to jsem ve 23 týdnu... takže máš ještě spouštu času

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre