Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

adelaine
27. nov 2009

Kedy prvorodicky zacnu citit pohyby svojho babatka? Mne dnes doktor na USG povedal, ze vidno nielen akciu srdiecka, ale aj to ako sa plod hybe...kedy to ja zacnem realne citit, v ktorom tt? dakujem za odpvede 😉

allinka79
27. nov 2009

adelaine, ja som zacala okolo 19 tt ... je to velmi individualne, najskor tak 16-17 tt

adelaine
27. nov 2009

allinka, dakujem 😉

katka22r
27. nov 2009

kocky ako to je s pohybmy v 33tt?mne sa zdaju dost slabe a uz zvacsa ich citim len ked lezim na chrbte...je to podla vas oki?obcas aj ked chodim ale su take slabsie

michaelak.
27. nov 2009

ahoj katka!uz nema babo tolko miesta tak sa hybe pomenej.Skus sa kontrolovat a ak v priebehu 12hod.pocitis menej nez 10pohybov tak to uz je problem.

katka22r
27. nov 2009

aha a ako mam pocitat jeden pohyb?ja tomu pocitaniu akosi nechapem...berie sa za pohyb aj take skakanie bruska?myslim take ako je vyklenok akokeby mi neco vystrkovala?

michaelak.
27. nov 2009

ano aj to je pohyb!A ku koncu budu uz len take!Uz tam nema tolko miesta tak su to uz len take "obmedzene"pohyby.

katka22r
27. nov 2009

ahaaa okik dakujem

lucilla2
1. dec 2009

Ja som prvorodicka a zacala som citit prve pohyby uz v 17. tyzdni, ale bolo to take jemnucke, najskor prvy pocit ako keby to bolo nejake "prelievanie" v crevach. Ale ja som bola dost stihla ked som otehotnela a na bruchu som nemala takmer ziadny tuk takze asi aj preto som to citila tak skoro.
Teraz som v 30.tyzdni a pohyby citim dost casto, niekedy sa mi zda ze az moc, ako keby cez den skoro vobec nespal.. Ale asi spinka v noci so mnou lebo v noci skoro nikdy nic necitim, proste spavam dost dobre, ale cez den to zacne rodeo hned zrana. Niekedy to aj boli ked sa tam tak moc presuva.

allinka79
1. dec 2009

baby, zavidim... moja sa stale velmi hmyri, neda mi vobec spat ☹ a to som 36tt... dufam ze nie je moc malicka alebo co... ale sily ma dost

sixtine
1. dec 2009

Baby, mozem sa opytat - som v 25 tt a dnes po dlhsej dobe necitim malinku uz od rana ☹ V mudrych knizkach som citala, ze kazdodenne pohyyby musia zakonite byt az od 28 tt. Je to teda u mna este ok? Zacinam byt nervozna. Fakt je, ze som mala velmi hekticky den, ale teraz uz vyse hodinky lezim a nic...

chaala
1. dec 2009

Sixtine,jestli ještě necítíš pohyby,tak raději jeď na pohotovost. Za to nic nedáš a budeš aspoň klidnější. Ale je pravda,že když jsi měla tak hektický den,tak pohyby vůbec nevnímáš.

sarinka23
2. dec 2009

Dievcata neviete je ok ked cakam prve babo a pohyby som zacala citit 17t+4 a odvtedy sem tam niekedy ani neviem ci to bol pohyb nie som si tym ista inokedy sa mi zda akoby boli castejsie len neviem ci si to uz nenamyslam.

martulikk
2. dec 2009

sarinka: jojo, je 🙂 já první pohyby cítila už v 16.tt... teď je to ještě "šimrání", ty pravé kopance teprve přijdou 😀 užívej si to! pro mě to bylo strašně krásné období (vlastně celé těhu)

janicka006
2. dec 2009

Hezký večer,
chtěla bych se zeptat na intenzitu pohybů....
Zítra budeme přesně 22+0tt a pohyby cítím nejvíc večer,když ležím u telky a občas i ráno..přes den téměř vůbec nebo jen jako lochtání....
Doktorka mi říkala,že na pohyby má vliv to,jak je uložena placenta..(u nás je zrovna problém,máme jí moc nízko) a pak i tloušťka maminky....myslíte,že to má vliv na to,že nevnímám pohyby třeba každé dvě hodiny nebo jak je to doporučováno????
K doktorce se bojím jít..minule(cca 14 dnů zpět),když jsem pohyby necítila a moc jsem se s tím trápila,takže jsem se odhodlala jít i k doktorce,mne tam sestra strašně moc sprdla,co si to vymýšlím,že UTZ není standartní věc a kdyby tam chodil každý.....no byla jsem pak vykulená z té sestry a ne z toho proč jsem tam původně šla.

majkoalucka
2. dec 2009

janicka006,,,,nemusis sa bat ze ta tak casto babo nekope ono ma este vela miesta v brusku tak preto ho necitis tak casto neboj ked podrastie tak budes citit bud pohyby alebo take vrtenie...ja som pri prvom tehu nemala tak casto pohyby mna sa tam maly iba vrtel alebo hmiril...ani do rebier ma nekopal ako niektore baby opisuju.....a to ti sestricka nemala povedat mala si na tom trvat....prajem vela stastia.... 🙂

lucia169
2. dec 2009

janicka ja som 21 tt a tiez citim pohyby hlavne vecer, niekde som citala, a neviem ci nie prave v tejto diskusii ze babo spi aj 22 hodin, ked pocas dna chodime tak ho to uspava a ako napisala majkoalucka tiez tam ma este dost miesta. ale ta sestra je krava, ja som takto bola tiez a doktor bol uplne super, este sa pohral s UZV aby mi ukazal fakt peny obrazok. drzim palce

tami_tami
2. dec 2009

janicka - ked si cez den v pohybe tak tym babatko uspavas a ono sa tak nevrti - ale prave vecer - najcastejsie ked si prave lahnes sa preberie a zacnes vnimat pohyby... az neskor - tak ako ti pisu dievcata - ked drobec trosku narastie tak zacnes postupne vnimat kopanceky a pohyby - tak vlnky ako keby... neboj nic mas cas na poriadne kopance ktore budu skoro pocas celeho dna ba aj v noci 😀 - ver mi 😀 😀 😀 😀

janicka006
3. dec 2009

Dobré ranko,

moc díky holky za povzbuzení.....shodou okolností včera když jsem dosmolila tu svou zprávičku a vypnula komp,tak začal dělat takovou divočinu.... 😀 😀 😀
A sestru komentovat nebudu...ona byla strašně důležitá...a doktorka pak naopak byla naprosto v pohodě,ukázala mi,co jsem potřebovala,uklidnila mne...a byla jsem během 5 minut venku..navíc byla prázdná čekárna....vím,že jsem pro cca 45 letou zdravotní sestru jen "kus"...další těhotná....ale někdy by to i přesto chtělo trochu víc empatie.
Ještě jednou moc díky🙂))Hodně zdravíčka všem!!!

brisilda
7. dec 2009

kocky ahojte doteraz som sa stale bala ze malinke malo kope no davalo o sebe vediet iba vecer a dnes sa to zmenilo kope cely den min. 30 pohybov som uz citila oproti vcerajsku je to akosi vela myslite ze mam dovod na obavu?

brisilda
7. dec 2009

no kocky ako tak citam co ste pisali tak zajtra si pravdepodobne zavolam na gynekologiu som estelen v 18+3tt a uz citim take pohyby dufam, ze nemam v sebe obrie dieta 😀 a inak ani som nic take nejedla aby malinke malo dovod byt tak aktivne no ak zajtra nepocitim pohyby tak na 100% si tam zavolam a skusim sa popytat sestricky v casopisoch som sa docitala ze sa netreba znepokojovat ak citite malinke len 2 krat dodna no v mojom pripade to dnes bolo 30 krat a mozno aj viac po 10 pohybe som to prestala ratat

vejula
7. dec 2009

brisilda, prečo by si mala mať obavu??? Proste sa mu dnes chcelo tancovať tak tancovalo.. Ak zajtra neucítiš toľko pohybov jak dnes nič sa nedeje. Bábatko má tiež svoje dni a nie stále má naladu sa vrtieť 😉

brisilda
7. dec 2009

no ved presne to mi povedal aj manzel vecra som ho ledva citila po vatsine kope vecer ked si lahnem k TV no dnes to je cely den no nezeby mi to vadilo som rada ale co je vela to je vale kebyze som v 38tt tak uz som na pohotovosti ci sa nahodou nedusi ale v 18tt ma hadam dost miesta

vejula
7. dec 2009

určite 😀 😀 😀 Mna väčšinou kope tak normálne ale sranda najviac ma kopalo dva večere - soboty ked bol mm v krčme a ja som bola sama doma, asi aby mi nebolo smutno... Ale tak jak vtedy kopalo tak to bolo uplne brutal 😕

brisilda
7. dec 2009

vejula dik hadam mas pravdu 😉 inak napinat ma napina dodnes vcera napriklad aj o 22:00 vecer 😀 takze dava o sebe jasne vediet 😉 no mozno sa konecne rozhodol dat o sebe vediet takymi to kopancami 😀

majkoalucka
8. dec 2009

ahoj brisilda..... to je normalne ze ta babo nekope kazdy den napriklad to moje prve babo ma vobec nekopalo a tiez som sa bala a teraz ma uz dva roky a je s neho pekny sintrik...xixia zase toto ma pravidelne kope ba dokonca aj v noci sa budievam na kopanceky...ale u kazdej je to individualne...nemusis sa bat tie velke kopance nas este len cakaju....a ako vravis ze si este len 18tt tak to ma babo este vela miesta v brusku tak preto ho tak casto necitis.....nic sa neboj vsetko bude ok....ale to sa asi kazda bojime....ahoj

brisilda
8. dec 2009

majkoalucka ja sa nebojim mna len znepokojilo to , ze doteraz kopalo po vatsine vecer no a vcera cely den a neustale v kuse neboli to len take bublinky ci steklenie v rucku ale kopance cize som zvedava co za kopance ma cakaju neskor 😀 na bud. tyzden idem konecne na sono tak som zvedava co za obra znova cakam 😀 😀 😀

pamik111
8. dec 2009

Ahoj holky, já jsem ve 34.týdnu a moje mimi má tak čtyři dny klidnější, kdy se tam jen tak vrti a upravuje si "poloohu" 🙂. Z toho má den, kdy se tam pěkně mrská. 😀 Zrovna včera, už jsem začala být nervózní, jestli jí něco není. Ale jak si to tu čtu, tak je to snad normální. 😲 Dnes je to zase v pohodě, asi dospává po včerejšku. 🙂

lucka65
8. dec 2009

Ahojky holky.Jsem v 18+4tt.Chtěla bych se zeptat jak poznám pohyby mýho miminka.Děkuju

pamik111
8. dec 2009

Ahoj lucka65, ze začátku, když je mimi malé a má tam hodně místa, tak to moc cítit není. U mě se to projevovalo takovým jakoby brněním v podřišku, postupně se to stávalo silnější. Těžko se to popisuje...Zkus si v klidu lehnout, přiložit si ruku na bříško a soustředit se na pohyb. Většinou, když jsem to chtěla ukázat partnerovi, tak se samozřejmě nic nedělo. Ale neboj brzy ucítíš silnější pohyby, a ty určitě poznáš! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre