Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

lenocka84
8. dec 2009

ahoj dievcata
ako ste vnimali prve pohyby babatka?

majkoalucka
8. dec 2009

ahoj baby...chcem sa spytat ze ci je to v pohode ked ma moje male kope iba dole....som 21 tt tak hadam je to v pohode...a v ktorom tyzdni budem citit take silnejsie pohyby...pri prvom tehu som tak casto necitila kopanceky tak preto sa pytam...diky ☹

brisilda
8. dec 2009

lucka 65 ja som presne v takom tyzdni ako ty 18+4 a pohyby citim uz od 15-16 tt zacalo to mini pohybmi ako bublinky alebo plavajuca rybka 😀 a postupne silnenli doteraz som ich citila iba vecer no od vcera ich citim neustale 😀 dnes som prezmenu vela chodila takze ma boli podbrusko 😒 neznasam nakupovanie vo velkych nak. centrach lebo hodinu som hladala WC s plnym moc. mechurom 😠
majka ja prezmenu citim pohyby aj na bokoch a hore podla mna je v norme ak ich citis dole mozno sa hraje rucickami lebo ak by bolo zle polozene doktor by ta o tom uz informoval 😉 a co sa tyka kopancov tak ja ich uz mam teraz 😀 no zatial sa nedaju nahmatat rokou podla mna tie velke kopance zacnu v 24 az 26 tt 😀 a co je zaujimave obcas citim aj srdiecko 😀 mozno si to len namyslam ale ak prilozim ruku na brusko tak citim pohyb srdiecka taky tlkot a neni stale na rovnakom mieste a nie stale myslite ze je to mozne?

vejula
8. dec 2009

čavte kočky.... Dnes som citila už kopanie do rebier... PRíde mi to moc skoro v 23 tt nemyslíte, máte niektorá takéto skusenosti??? Inač už sa mi aj ťažko dýcha môže už malé tlačiť na pluca???? Ved ešte len začínam 6 mesiac.

sarinka23
9. dec 2009

Brisilda ja som zacala citit pohyby okolo 17t+4 dr. ma vysmiala ze to je skoro pritom som si ista ze to uz boli pohyby teraz su uz predsa trosku ine ako zo zaciatku.
Co sa tyka srdiecka mne sa tiez obcas zda akoby som citila nikomu som to zatial nepovedala lebo neviem tiez ci si to nlen namyslam alebo je to skutocne tak , ale ked tak si namyslame dve.

katka22r
9. dec 2009

vejula ano moze uz tlacit na pluca ved uz si v 6 mesiaci...mne sa raz tazko dychalo az som nevedela co skor a tak som sa musela prejst vonku....som myslela ze odpadnem...a sarinka ja som tiez zacala citit pohyby skor uz v 16/5 a gynek.mi nechcel verit ale co oni o tom vedia 😀 a to take ako tlkot srdiecka moze byt stikutka 🙂 mne to teraz obcas uz lezie na nervy ale zjem suchy rozok a pomaha to 🙂

sarinka23
9. dec 2009

Katka: vidis oni ale len z toho co sa docitaju ale si myslim co sa tyka aj pohybou niekomu zacnu skor niekomu neskor ved kazdy je iny. A dakujem s tou stikutkou ma to ani nenapadlo dakujem za radu 🙂

katka22r
9. dec 2009

neni zac pohoda noo ja som reagovala tiez ze co citam tak to musi byt 🙂 ale uz som sa poucila lebo by som asi zomrela od strachu keby som sa mala riadit niektorymi radamy

sarinka23
9. dec 2009

No presne tak urcite veci sa daju a na ine treba nechat tak.

vejula
9. dec 2009

dakujem Kati.... LEbo ked sa mi to stane s tým dýchaním som trochu vystrašená. No ale asi je to normálne, dufam že už nepôjde vyššie len do predu, lebo mi rebra poláme 😀 😀 😀

brisilda
9. dec 2009

vejula s rastucim babatkom sa aj vnutornosti musia kamsi pomestit 😀 takze mozes mat pocit ze sa ti tazko dycha no to prejde 😉 ja som to mala obcas na zaciatku tehotenstva 🙂 Kebyze si obezna tak to je ine ale ty utle ziena sa nemusis znepokojovat 😀 to bude len vycerpanstou a zatazou 😀 no ak by to neprechadzalo skus sa poradit s lekarom 😉
sarinka tak som rada , ze sme 2 😀 podla mna to stikutka neni dobre si pamatam na stikutku s prveho tehu 😉 no a neuverite ale mne doktor tie pohyby uznal a zapisal do tehu knizky a to som mu aj povedala, ze nieco citim ale ci to su pohyby neviem on sa len usmial a povedal, ze ano isto su to pohyby 😀 je poravda, ze creva to neboli na 100% a uz som prisla nato preco sa moja zubrienka teraz hybe tak casto 😀 v den ked som sa znepokojovala tymi kopancami som jedla nesmierne vela cokolady 😀 takze mrnusko mal dostatok energie a nevedel co zo sebou 😀

brisilda
9. dec 2009

Kocky u nas chodil Mikulas az do bruska a male sa s toho naramne tesilo 😀 no a maminu vystrasilo 😉

sarinka23
9. dec 2009

Brisilda: no u mna to je vsetko nove tehu prvy krat taze sa len oboznamujem s tym vsetkym. Tie pohyby aj mne zapisala do knizky ale termin podla pohybou mi uz dala s ? pritom pohyby som citila take 2-3dni skor ako som jej povedala ta aj tak som necakala taku reakciu...

lucka65
9. dec 2009

Ahoj brisilda.No já v bříšku cítím jakoby takový píchání.Tak nevim.Jo a koukám že máš stejný temín porodu jak já.Já budu mít chlapečka.

vejula
9. dec 2009

Ďakujem bbrisilda, dufam že si tie moje orgány rýchlo najdu nejaké dobré miestečko 😀

brisilda
9. dec 2009

vejula podla mna to je iba docasne 😉 ja som minule pozerala reportaz co sa deje s nami pocas tehotenstva a tie organy si vazne postupne krasne hladali miestecko 😀 a zaludok sa tlacil hore k plucam 😀

majkoalucka
9. dec 2009

ahojte baby...chcem sa spytat ze ked som v 21 tt musim citit pohyby kazdy den.... ☹

janula.k
9. dec 2009

ahoj majka, v 21tt este vobec nemusis citit pohyby kazdy den...babatko sa urcite hybe, len ma este vela miesta, tak to nemusis citit 😉

majkoalucka
9. dec 2009

dakujem lebo ja som taka ze hned sa bojim a od ktoreho tt by som to mala tak intevzivnejsie vnimat ako tie pohyby....okolo 28tt..

pamik111
9. dec 2009

brisilda: Já taky občas cítím takové pravidelné tepání, myslím, že to může být srdíčko. 🙂

janula.k
9. dec 2009

ano okolo 27-28tt by to malo byt kazdy den...ja som take prve ozaj kopance citila az asi v 25tt, dovtedy len sem tam,..niekedy ma babatko kludne dni a hybe sa malicko a niekedy sa vrti cely den..Neboj sa, este to len pride 😉

barbina182
9. dec 2009

Ahojky..moje babo je velmi aktivne ale teraz asi spinka skor než ja 😀 a prve kopance som citila v 20tt...take male nezne tuky 😲

janula.k
9. dec 2009

Pamik, to pravidelne "tepani" je asi štikutka 🙂 moj drobcek ju ma od 29tt takmer kazdy den 🙂 ak to citis v tom mieste, kde ma babatko hlavicku, tak je to štikutka 🙂

barbina182
9. dec 2009

majkoalucka...ja som chcela tiež meno pre dievcatko saskia to uz od 14roko.kebyže dievca tak je urcite saskia

niki11
10. dec 2009

Janula, Pamik, aj ja si myslim, ze je to stikutka. Tiez som asi pred dvoma tyzdnami zacala citit to "tepani", najprv som si myslela, ze je to srdiecko, ale potom som si uvedomila, ze je to na srdiecko pomale (kedze teraz by mali mat tep okolo 150/min.)

katka22r
10. dec 2009

babenky to je urcite stikutka 🙂

majkoalucka
10. dec 2009

barbina182....dakujem aspon niekomu sa paci to meno...aj mne tto tu zle vypocitalo ja som este len 21 tt tu mi pise ze som uz 22tt...tak neviem.... 😉

brisilda
10. dec 2009

no kocky tak u mna to stikutka neni kedze je to ako tep a dost rychly tak rychlo by nikto nedokazal stikutkat no a citim to napr. v strede bruska bud na pravej alebo lavej strane 😉 stikutku som zazila pri prvom cize viem aky to je rozdiel a tak ako pisete bolo to dole pod bruskom kde je hlavicka 😀
majka podla mna v 21 tt by si mala aspon raz denen citi pohyb no pokial si zaneprazdnena a nesledujes sa tak si to jednoducho nevsimnes 😉 ja malinke citim stale a neda sa to prehliadnut 😀 nakolko su to uz teraz riadne kopance asi sa chce prekopat na svet uz teraz pri prvom som citila iba take jemne pohyby ale toto co stvara terajsie babatko je ako futbalova 11 😀 ani nechcem vediet co bude v 38 tt 😀

katka22r
11. dec 2009

brisilda kedze uz jedno babo mas rada by som sa ta spytala ci su podla teba v 35tt take caste a silne pohyby oki...mna to niekedy tak strasne boli....a nevies nahodou ked je tvrde jedno misto taky hrbolcek co by tam mala mohla vystrkovat?dnes som mala naraz na dvoch miestach a ked som ju poskrabkala tak sa stiahla 🙂 su podla teba caste pohyby oki?ja som myslela ze v 35tt treba uz pocitat kolko x male kopne ale moje kope ostosest niekedy sa mi zda ze ani nespi...tak ty alebo ine babenky co ste po 35tt mi dajte niejake povzbudenie a este aj ked to tu nepatri neboleli vas niekedy stehna?z vnutornej strany?mna zvacsa v noci ked sa otacam je to na nevydrzanie ☹

lucka75
11. dec 2009

katka22r- ja som v 36tt a tiež malá vystrája o sto šesť 🙂 hlavne keď kope tak to na pravej strane bruška...niekedy sa to nedá vydržať, veľmi to bolí. Aj mňa bolia stehná z vnútornej strany a to tiež len v posteli keď sa pretáčam. No musíme to nejako vydržať, neboj nebude to už dlho trvať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre