Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

katka22r
11. dec 2009

noo ale neviem ako bolia tebe ale ja sa bojim ze sa mozno aj otvaram ale snad sa to da vydrzat lebo v pondelok idem na ctg aj do poradne tak snad vydrzim a vsetko bude oki obcas ma aj pichne v strede posvy ja uz fakt neviem co mi je...ale mam obcas aj strach

lucka75
11. dec 2009

no, ja mám tie bolesti skoro hore pri pošve, vraj sa rozťahujú panvové kosti, aby potom bábätko nimi mohlo pri pôrode prejsť.

katka22r
11. dec 2009

noo snad ano a myslis ze tie pohyby su oki nenaznacujeme nam daco male?a myslis ze je pravd ze ked kopanceky bolia tak je silne?vies moja mala mala v 30tt len 1208g dost malo ale snad ju este povazia pred porodm

sisiska
11. dec 2009

ahojte, tehulky, ja by som sa chcela spytat, ci mate niekto skusenost ako ja...som v 30 tt a pohyby citim stale len v dolnej casti brucha, a vobec nie ziadne kopance do rebier, ako tu mnohe popisujete...maximalne tak okolo pupka, vyssie urcite nie....myslite, ze je to v poriadku? mala ma polohu hlavickou dole, ale vobec neviem, kde ma nozicky, ked pod rebrami nic necitim....dakujem

katka22r
11. dec 2009

moja male sa ti este kludne mohlo otocit ono sa otaca este do toho 37tt myslim moja bola tiez dole hlavickou a o tyzden kp...a tie stavy som mala aj ked kopkala len dole v podbrusku...a niekedy sa mi stalo ze som citila take ako bublinku az niekde nizsie 😉 ale vsetko bolo oki nastastie...a bud rada ze nemas take silne bolave kopance ako jateraz

brisilda
11. dec 2009

katka ja som tiez mala pri prvom take vypukliny na ktorych som sa smiala no mna nic nebolelo 😖 ani panva ani stehna jedine ked som vela upratovala tak ma raz v noci bolela lava strane na boku no otras hned rano som utekala na pohotovost lebo sa to uz nedalo vydrzat a to som bola prvorodicka mala som 20 rokov a maly mal vahu 4320g a len tak zomna vyletel 😀 podla mna vsetko zalezi od toho ci mas siroku alebo uzku panvu to ze ta bolia stehna je normalne tak isto ta moze boliet panva ako sa tu spomina 😉 nakolko sa pripravuje na porod 😉 a co sa tyka kopancov tak pokial su pravidelne tak sa neznepokojuj ine je ked mas dietatko kludne a zrazu z nicoho nic zacne kopat o 106 to sa stalo mojej sestre tak radsej sla na pohotovost a nastastie to bolo OK mala nebola zvyknta na albansku rec kedze dovtedy pocuvala v brusku iba anglistinu a slovencinu 😀 no na druhej strane poznam aj pripad ked dietatko v brusku strasne kopalo z nicoho nic a nakoniec sa udusilo pup. snurou podla mna je dobre nic nezanedbat a radsej si skocit na vysetrenie pokial sa ti cokolvek nepozdava alebo aspon zavolat odbornikovi a informovat sa co a ako 😉 podla mna v tvojom pripade to je OK 😉 moje terazjsie mimi v brusku uz teraz kope o 106 🙂

brisilda
11. dec 2009

inak s tym otacania babatka mate pravdu niektorym kockam sa male otoci aj tesne pred porodom 😉 a kebyze ma male zlu polohu doktor by vas o tom informoval popripade by ste to mali naznacene v tehu knizke 😉

brisilda
11. dec 2009

a neda mi este nenapisat ze aj ked som druhorodicka tiez ma vystrasilo ked male kopalo o 106 😉

janula.k
11. dec 2009

Katka, aj mna moj malinky stale kopka, takmer cely den..a ja sa tomu tesim, lepsie akoby bol tichucko, to by som stresovala, ci je vsetko ok..A tie hrbolceky na brusku mozu byt cokolvek..podla toho kde..okolo pupku to moze byt ritka, alebo chrbatik, pod rebrami kolienko, nozicka.. 😉 stehna a posva bolia aj mna a to dost..ale ja som uz otvorena na 1 prst..
Sisiska..tie kopance pod rebra este len pridu 😉 okolo toho 30tt ako si ty, som tiez malinkeho citila dost nizko, myslela som si, ze mi vypadne.. 🙂

sisiska
11. dec 2009

ok. baby, dik za info, snad to teda je v poriadku zatial...

katka22r
12. dec 2009

aj ja dakujem za vsetky rady snad bude v pondelok vsetko okii a neviete ci mozem poziadat v nemocnici kde budem rodit aj o vysetrenie zo spodu ked nemam zazmluvneneho gynekologa?ale od pondeloka tam mam ctg aj poradnu neviete poradit?

janula.k
12. dec 2009

Katka, podla mna je zbytocne aby ta este v 36tt pozerali zo spodu...doktorka vie aj pohmatom zistit, ci si otvorena, alebo aky dlhy je asi krcok. Mna naposledy pozerali zo spodu v 34tt, odvtedy uz len pohmatom. 😉

katka22r
12. dec 2009

janka no tak super ale mna naposledy pozeral zo spodu v 29tt

janula.k
12. dec 2009

ty myslis ultrazvukom zo spodu, ze? Ale rukou ta kontroluje kazdu poradnu nie?

katka22r
12. dec 2009

nie nie ja myslim normalne rukou...nie mna kontroloval len 2x zo spodu rukou a viac nie

janula.k
12. dec 2009

aha..tak to je divne. Mna na kazdej poradni pozera rukou a ultrazvukom naposledy v tom 34tt..Tak pockaj na tu poradnu v nemocnici, tam ta isto pozru aj zo spodu rukou a ked nie, tak sa na to opytaj.

katka22r
12. dec 2009

noo pockam a uvidim co ako

brisilda
12. dec 2009

katka mna pri prvom kontrolovali z dola iba do 3 mesiaca a potom az ked som sla rodit 😀 nemaj strach doktor vie co a ako keby boli nejake komplikacie poslali by ta na vysetrenia do nemocnice to ci mas alebo nemas lekara zazmluvneneho s tym nema nic spolocne 😉 na kazdej poradni ti musia popocuvat ozvy babatka a tak isto ta vysetruje aj pohmatom z vrchu a kebyze sa mu zda, ze malinke je posunute dole tak asi az vtedy spravi kuk aj z dola 😉 aspon mne to tak robili pred 6 rokmi 😀 teraz je ina doba a na vsetko pouzivaju rovno ultrazvuk 😉

katka22r
12. dec 2009

brisilda no mna nechcel vysetrovat zo spodu lebo mam haklivejsiu maternicu po potratoch preto asi len tak malo a ano teraz sa to da uz aj ultrazvukom tak asi preto ma tak nepozeral...no a v tej poradni co zacnem chodit do porodnice mi budu robit aj ultr?nevies

januska26
12. dec 2009

Sisiska, Katka22r, no ja to mam rovnako, uz asi tyzden v noci nemozem spavat, v noci ma bolia slabiny a podbrusko, tiez som sa bala, ze mi nieco je, a este sa vlastne bojim, ale moj maly je nizko, takze doktor povedal, ze to brusko ma boli preto. ale niekedy je to fakt na nevydrzanie a tiez ma obcas aj pichne v posve a tak vsade naokolo...snad je vsetko v poriadku. A tiez uz od zaciatku su kopance skor nizsie, vobec nie do rebier, tiez som sa tomu cudovala, ze by mala pod rebrami, a mne furt nic🙂
A mna vysetruje tiez len rukov, iba zo zaciatku utz.

katka22r
13. dec 2009

noo kocky tak aspon niesom sama zajtra ma caka ctg a aj poradna uz v nemocnici kde budem rodit...babenky drzte mi palce hej?peknu nedelu vam prajem

brisilda
14. dec 2009

katka drzim palce 😉

katka22r
14. dec 2009

dakujem tak ctg mi museli natacat 2x lebo prvy krat boli vysoke hodnoty ale nastastie je vsetko okik

brisilda
14. dec 2009

kocky a zajtra drzte palce mne aby bolo vsetko OK male zatial veselo kopka tak hadam nam zajtra ukaze pipika 😀 no zaklad je aby bolo zdravucke 🙂 a silne rovnako ako jeho maminka 😀 klop klop klop

vejula
15. dec 2009

Ahojte kočky. Včera bábo celý den takmer nekopalo. Dnes ráno som sa zobudila s hrozným strachom že niečo nieje v poriadku. Tak som sa hned osprchovala teplou vodou nech sa zobudí... Po sprche sa trošku poprehadzovalo a od vtedy je zas tichučko. Mám strach či je všetko OK.... Poradte prosím babulky. Vdaka.

brisilda
15. dec 2009

vejula skus do seba hodit cokoladu mozno ho to rozhybe a odporuca sa aj pomaran. dzus no ak sa nebude hybat skus zavolat doktorovi co ti povie alebo chod na pohotovost no podla mna je len lenive a unavene 😉

vejula
15. dec 2009

no ja si tiež myslím, ked sa po tej sprche aj pekne rozhýbalo, ale iba tak na 5 minut a asi zaspinkalo... Nechcem so všetkým behať za lekárom ale skúsim mu napísať maila. Uvidím čo napíše.

katka22r
15. dec 2009

brisilda ako si dopadla???...vejula ja som bola asi 7x na pohotovosti pre kazdu blbost radsej ist ako lutovat

brisilda
15. dec 2009

vejula ja si tiez myslim, ze radsej 100krat a zbytocne ako ani raz a lutovat
katka dopadla som dobre 😉 pipika zatial nemame 😀

katka22r
15. dec 2009

noo tak super sa tesim s tebou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre