Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

brisilda
17. dec 2009

no ja sa na tie kopanece tesim lebo uz teraz riadne kope 😀 a to sme estelen v polke 😉 a kedze je otocene priecne tak citim pohyby prevazne na pravej strane kde ma nozicky

cuttysark
21. dec 2009

☹ baby tak ja stale nicevo

adelka89
21. dec 2009

cutty neboj jeste ma miminko cas 🙂 znama je uz v 23tt a jeste miminko neciti 🙂 mne malicky obdarovava denne davkou kopancu do mocoveho mechyre a do cipku 🙂 ale jeste se to da vyddrzet a tolik to neboli 🙂

simusska
21. dec 2009

holky je mozne ze mna moja malinka stale kopka len slabulinko? ako kopka skoro stale ale len tak slabo ja som zatial ziadne velke kopance necitila len take pohyby nic ineho...je to normalne?

tiki
21. dec 2009

Simussko, bud uplne v klidu. Nejde o velikost "kopance", ale spis o frekvenci, proste pokud malou aspon chvilku parkrat denne citis, tak je to OK. Ja cekam druhy, takze bych na to mela byt citlivejsi, a taky zady extra rany necitim, v chytrejch knizkach pisou uz nekdy v sestym mesici o boulich na mamincine brisku, ktere tam nozicky a rucicky delaji, ale na takovyhle kopance je fakt jeste cas🙂

martinka17
22. dec 2009

simusska
ja som nemala kopance vôbec, občas trošku silnejšie pohyby, keď mal malý štikútku, ale ináč stále len pokoj, takže som musela sledovať pohyby a ľahať na chrbát, aby som ho vyprovokovala. A teraz je to malý zbojník 😵

inka28
22. dec 2009

adelka to si ako citila ze ta babo kopalo do cipka?

inka28
22. dec 2009

martinka mozem sa ta opytat ako u teba zacali porodne bolesti?
ja mam totiz termin teraz 24.12 v cera som mala skoro cely den tych poslickov a dnes mi to prestalo
babo sa mi stale dost hybe normalne ale vcera pri poslickoch bolo kludne uplne
iba ked som muzovi povedala, ze sa malo hybe tak ma koplo aby som vedela ze je ok

martinka17
22. dec 2009

no ja som začala cez deň, mala som asi raz za hodinu také silné tvrdnutie bruška, ale fakt poriadne,mne bruško tvrdlo už asi mesiac a pol, toto ale bolo také, že som až ostala stáť. Potom večer okolo desiatej mi začali po desiatich minútach bolesti ako keď dostávam kramy. Boli pravidelné....ale dosť mierne. A mne všetky baby vraveli, že škoda sa trpať do nemocky, kým nemáš poriadne bolesti, tak som čakala kým zosilnejú 😲 A nakoniec ráno o 4 skončili...tak som o 7 utekala už s taškou na príjem, lekár ma pozrel a bola som otvorená asi na 2 palce, takže okamžite príjem a šup na pôrodný sál. A kontrakcie sa vrátili hneď ako ma doky pošprtal. A krpček sa narodil večer o 17.45 😵
A čo sa týka pohybov, neviem veľmi povedať, lebo malý sa príšerne málo hýbal, niekedy len sa otočil zo 5 krát za deň a mával štikútku. Ale kopance, to som nikdy nemala. 😝

adelka89
22. dec 2009

inka. no popisuje se to spatne 😀 nic prijemneho, jakoby si maly sedl na cipek takovy neprijemny tlak vespod to je.

majkoalucka
22. dec 2009

ahojte baby....nemusite sa nicoho bat ja som pri prvom tehu necitila pohyby skoro vobec a pri tomo ich citim kazdu chvilku este aj teraz kope....a kedze mam placentu v predu tak ich necitim take silne ale obcas aj silno kopne...vacinou kope dole.... 🙂

evelina19
27. dec 2009

martinka tak to ti celkom závidím, lebo moje malé je schopné upozorňovať na seba aj niekoľko hodín v kuse. a nemá s tým problém ani o pol druhej v noci 🙂

cumelila
27. dec 2009

Ahojte baby...chcela som sa opýtať či ste niektorá cítila take slabučke kopančeky dolu pod bruškom v tej priehlbinke???

evelina19
27. dec 2009

ano, ja. okrem iných... 😉

majkoalucka
28. dec 2009

ja tam citim pravidelne pohyby a uy aj take silne kopanceky....xixixi 😉

cumelila
28. dec 2009

🙂 dakujem...mne sa to zdalo dosť nízko tak som nevedela či je to bábo alebo sa niečo deje...som rada a uz sa teším na večer keď zas zakopká 😉

smoulinka.ciko
28. dec 2009

cuttysark, neboj dočkáš se 😉 A jestli to bude takovy nezbeda jako ta moje rošťačka, budeš rada, jak budeš mit na chvilku klid. Kromě toho, moje švagrova nemněla pohyby až skoro do 30 tt. tak neboj

majkoalucka
30. dec 2009

ahojte baby som v 25 tt a stale citim pohybyu iba dole sem -tam sa stane ze kopne aj vyssie ale to malokedy tak sa chcem spytat ci je to v poriadku....diky za vase odpovede...

rybka7826
30. dec 2009

ahojte, ja som zacala pohyby citit v 19 tt - take jemne bublinkovanie 🙂 no a teraz mi dava zabrat ta moja herecka 🙂 niekedy zasnem, co tam ten maly drobec vystraja a ako sa mi brucho hybe, ale potom ma aj pokojne chvile - vtedy mi to ale chyba, lebo neviem, co sa s nou deje a ona si kludne spinka. nocne kopance -no s tym som sa uz ako-tak vyrovnala, aj tak mam problemy so spanim. a este jedna veci - zistila som, ze je riadne vybita - ked totiz vytiahnem fotak, ze si ju idem natocit, tak vtedy sa narocky prestane vrtiet

katka22r
30. dec 2009

majkoalucka je to normalne ja som mala tyzdne kedy kopala len tak jemnulinko az som sa bala ....a rybka noo to iste s fotakom som chcela aj ja alebo sfotit ak vystrcilo nozku ale hned ako som ho vzala do ruky mala prestala akokeby vedela ze idem nieco robit bez jej suhlasu 😀 su tie babenka ale vybite v brusku ze?

rybka7826
30. dec 2009

Katka, ja uz doslova spim s fotakom, mam ho hned pri posteli. uz som skusala na malu vsetko mozne, nechala ju santit sa a ked bola v tom najlepsom, tak som vytiahla fotak a ona nic 🙂 a potom, ked som ho odlozila, tak zacala zase. riadne su tie drobce vybite 🙂

majkoalucka
7. jan 2010

ahojte baby....chcem sa spytat ze v ktorom tyzdni zacnem citit kopanceky do rebier a tak...ved viete...lebo mna stale kope iba dole...a prveho co som cakala tak som tak casto pohyby necitila ako pri tomto tak preto sa pytam...diky za vase odpovede
😉

vejula
7. jan 2010

no mylsím že je to individuálne ale mne sa už krpec zapiera aj do rebier, hlavne ked sedím zhrbená, to sa mu asi nepáči.... Ale u každého je to ináč, aj podla toho ako je otočený, môj ma nožky hore takže sa mu do rebier kope veľmi dobre.

katka22r
7. jan 2010

majka bud rada ze necitis kopance do rebra ja uz ani neviem co ho mam 😀 ale nie zalezi od baba ako ho mas otocene a ake citlive mas miesta v brusku moze a zasa nemusi

lucia169
7. jan 2010

majka ja tiez pri druhom babetku citim pohyby viac a castejsie, dokonca mam niekedy pocit ci nema nejaky tik, lebo kope strasne rychlo za sebou, ako do boxovacieho vreca. Ale napr. do rebier ma este nikdy nekopla, ja mam nizko brusko takze asi ani nebude.

brisilda
7. jan 2010

kocky to moje sidlo uz konecne zacalo kopat viditelne 😀 niekedy sa az smejem ako sa mi faldicky natriasaju ked ma kopne 😉 zo zaciatku ma kopalo hore potom ked mmi doki povedal, ze je otocene priecne som citila pohyby dost dlho dole no a dnes po bokoch 😀 takze ako vidiet stale sa otaca rano dokonca spravil kotrmelec lebo to nebol taky obycajny kopanec ale riedne prevalenie sa 😀 juuj som rada, ze mam takeho krasneho votrelceka v sebe 😀 je to pocit na nazaplatenie uz som aj na nevolnosti zabudla ktore ma aj teraz obcas prekvapia 😉

vibeke
8. jan 2010

🙂 .. aj my uz citime pohyby,,, .. dokonca ho niekedy zobudime, lebo s a snim chceme hrat... 😝 😝
inak sa trepe fakt casto,, niekedy rozmyslam, ci vobec spava...

prvy krat som zacitila pohyby, teda skor mi to pripominalo vibrovanie mobilu niekedy v 18tt, ale od 20tt uz riadne boxuje,,,,, je to krasny pocit, ked mamina citi svoje babo.... potom ho skrabkame, ono zase kopne,, uz s aneviem e dockat ked vylezie.. betarik malinky.. 😉

rybka7826
8. jan 2010

no moja herecka mi dava riadne zabrat na lavom boku, asi tak sa jej paci poloha, resp. tam ma nozky a su to riadne prekvapive momenty tiez mi dava patricne najavo, ked sa jej nepaci nejaka ta moja poloha 🙂
je to ale vsetko individualne

vefi89
8. jan 2010

rybka, tak to sme na tom podobne, mňa tiež drobec len naľavo mláti 😀

dydynka
8. jan 2010

ahojte tehulky,,,ako rozoznam ze su to tie pohyby ktore by to maly byt? 😀 som stoho zmetena,,nieco citim ale neviem ci je to ono,, 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre