Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

weroni
22. jan 2008

baby ja som uplne prvykrat pocitila babo ked som bola v 17-tom tyzdni, no potom tri tyzdne absolutne nic (mimochodom ten prvy "pohyb" neboli ziadne motyliky ani bublinka ale taky stuchanec zvnutra) a od 20-teho tyzdna sa hybeme kazdy den - tiez to nebolo jak bublinkovanie ale ako keby tam rybka plávala 😀 a asi styri dni od ucitenia prveho pohybu je krpca uz citit aj cez ruku 😵 😵 😵 to je uzasne 🙂 uplne si to vychutnavam, obcas sa sice tak zahemzi ze to pichne alebo trosicka zaboli ale je to prijemne velmi 🙂 a dokonca pohybmi reaguje uz aj na zvuky - ked som v hluku alebo sa moc smejeme alebo tak - zacne sa hemzit ostosest 🙂
najprv som sa bala ze som ako skoro posledna z "junoviek" necitila pohyby ale je to fakt individualne a kazde babo potrebuje ten svoj cas 🙂 stoji za to pekne si na to pockat 🙂
inac som si vsimla ze ked si dam ruku na brusko a hladkam si ho tak sa skoro vzdy prestane hemzit, asi ho to ukludnuje 😵

luc22
30. jan 2008

ahojte, pekne sa to vsetko cita 🙂 aj nas drobcek sa uz mrvi..... najviac ked lezim na chrbte... asi sa mu to nepaci, alebo si hlada aj on vhodnu polohu 🙂 len sa chcem spytat, v ktorom tt... je citit pohyby na dotyk.... ako mne sa uz mozno aj zdalo, ze sme sa tak "stuchli" 🙂 ale muzik by uz tiez z toho nieco mal 🙂 som v 22 tt. dakujeeeeeem.

miriamka
30. jan 2008

Luc...my sme prve pohyby aj na dotyk pocitili koncom 19tt,presne na Vianoce ked manzel prilozil ruku sme to citili 😵

luc22
30. jan 2008

to fakt??? to muselo byt super...ako darcek, ze? urcite ste boli aj dojati 🙂) tak potom sa mi to dnes rano nezdalo a asi som ho tiez citila... myslim, tak, ako keby sme si "podali ruky" 🙂)

miriamka
30. jan 2008

Luc...no drobcek nas veru na Vianoce potesil,a od vtedy kazdy den uz citime riadne kopance a vlnenie bruska 😀

majcik
31. jan 2008

Nasa babatko sa riadne pohybuje, robi asi v bruchu kotrmelce, salta a podobne, az mam pocit, ze mi spravi do brucha dieru a vylezie nou von 😀
To tak bude az do konca tehu, neviete? 🙂

catrin1
31. jan 2008

ahoj majcik..no na konci to uz nebude take intenzivne...aspon u mna to uz tak nie je...maly ma malo mietsa a uz sa len prevaluje...uz sa mi len kopce robia na brusku... 😀

majcik
31. jan 2008

Ahoj 🙂
No to som zvedava... ja mam dost velke brusko, cize tym padom asi aj dost priestoru pre babatko na vodne sporty 🙂))

graziela
31. jan 2008

Ahojte babenky, ja som zacala citit prve pohyby uz v 16tt (je to nase 2.mimi) A presne dnes uz mal aj ocino to potesenie, citit mimi rukou prilozenou na brusku 🙂)))))))))))) Dnes je inac nase mimi mimoriadne aktivne, dobre mierene kopanceky to boli veru ...
Co sa tyka intenzity kopancov, je to velmi individualne, ja som na konci uz hladala vhodnu polohu, aby ma mimi netlacilo,a ked to namierilo priamo do mechura, rebra alebo pecene, jooooooj, to veru nebolo nic prijemne...
Takze ja si zatial vychutnavam to jemne vlnkovanie 🙂

lumah
1. feb 2008

Dobré ránko maminy, som si to tu všetko čítala a aj sa nasmiala, je veľmi milé vás čítať. 🙂

loss
1. feb 2008

lumah gratulujem k drobcom teda si to uzijete po takom dlhom case,zelam krasne tehulkovanie 😵

motylek
1. feb 2008

Tak já pořád nic ☹ ☹ ☹ , jenom sem tam ťuknutí, ale nevím nevím jestli je to ono ☹ ☹ ☹ .

jastericka
1. feb 2008

motylek: určite je to ono 😉 , aj sa som to najskôr cítila len sem-tam ako slabulinké ťuknutie a nebola som si istá, že je to ono, ale potom neskôr sa to stupňovalo a ja som vedela, čo sú to tie kopančeky 🙂

miriamka
1. feb 2008

Motylek...urcite to tuknutie je ono,aj ja som to tak na zaciatku citila!!! 😉

motylek
1. feb 2008

A holky, v kterých místech??? Jako jestli blíž u pupíku nebo níž. Mě přijde, že to je nízko, jakoby v podbříšku.

lucinecka
3. feb 2008

Ahoj holky, taky jsem si furt naříkala, že nic necítím, jen sem tam bublání, ale zřejmě ve střevech 😅 Ale asi poslední dva dny se to úplně změnilo, najednou mi plave rybka v bříšku, pořád se tam vrtí a sem tam rupne bublinka 😵 Ani nemusím mít ruku na bříšku a cítím to. Je to krása 😵

Motýlku, já to cítím v podbřišku 🙂 A když jsem byla ve 12tt na UTZ, tak mi dr rejdila na podbřišku, takže myslím že je to ono 😉

motylek
3. feb 2008

Luci, tak to se máš, že už tak hodně cítíš. Já to cítím jenom občas a většinou když jsem úplně v klidu. Tak mám v břiše asi nějakýho lenocha 😀 😀 😀

e.k.t
3. feb 2008

ahojky, tak pohyby cítím od 18 tt , ale zprvu jsem si nebyla jistá, ve 20tt se to bublání změnilo přímo v čutanec a od té chvíle vím že je to ono, zprvu jsempohyby cítila spíše v podbříšku, nyní 23 tt kolem pupíku, malá beruška většinou zaujímá polohu zleva doprava nebo naopak. 😀

motylek
3. feb 2008

No já jsem 20.tt a už taky tak týden něco cítím, ale hrozně málo, tak taky čekám na nějaký zřetejnější kopanec, abych si byla jistá, že je to ono 😀 😀 😀 . Někde jsem četla, že jsou pohyby cítit klidně až od 22-23.tt, tak jsem zatím v klidu, ale už bych chtěla, takhle ani nevím, že jsem těhotná 😀 😀 😀

e.k.t
3. feb 2008

Však ono to příjde, nám pomáhá lehnout si na záda a hodně se protáhnout, to se berušce vůbec nelíbí a začne se vrtět a kopat

motylek
3. feb 2008

Tak to na nás taky nefunguje. Někde už jsem četla, jak jsi to psala. Musím vydržet, pak si toho užiju až až 😀 😀 😀

lucinecka
3. feb 2008

Motýlku, no že bych to cítila zase nějak extra hodně se říct nedá, ale cítím to. Taky ne pořád, jen když jsem v klidu. Na pořádný kopanec si taky musím ještě chvilku počkat, ale už se na něj těším 🙂

motylek
3. feb 2008

Tak ty jsi ještě 2 týdny v plusu oproti mně 🙂 . Ale kdo si počká, ten se dočká 😀 😀 😀 . Už se teda ale nemůžu dočkat, aspoň trochu jistoty, že je mimi v pořádku.

myskaa1
3. feb 2008

motylek ahoj nechodila si nahodou na chat MlRc 32? podobas sa na moju kamosku ale nejak sme sa stratili

motylek
3. feb 2008

Nechodila ☹ ☹ ☹

suzana121
4. feb 2008

ahojte mam otazocku cakam babetko som v 18 tyzdni kedi asi tak je mozne citit prve pohybi?

lyzenka
4. feb 2008

od 16 do 21-22tt....mozes zacat citit pohyby.....

ja som citila uz v 16tt......ale mam taky pocit, ze som uz bola mesiac tehu a netusila som o tom....pretoze sa maly narodil o mesiac skor.....skoro 3kg a47cm....takze tak... :O)

suzana121
4. feb 2008

dakujem len som rozmislala ci to lechtani je mala alebo sa mi to iba zda .mas pekneho chlapceka

e.k.t
4. feb 2008

To lechtání může být ono, já to měla taky tak. od 15tt lechtání, bublání a podobně a ve 20tt se plynule z bublání stal viditelný kopanec.

maryshka
11. feb 2008

...ja som zacala citit prve pohyby min. tyzden, teda v 18tt..najprv to bolo len rano, dalsi den rano i podvecer, take jemne steklenie a vlnenie. Dalsi den uz kopance, ktore su intenzivnejsie a citim ich uz kazdy den.....je to moje prve tehotenstvo, cakala som to az za tyzden-dva. Ale niekde som citala, ze stihle zeny mozu pohyby citit skor...asi zalezi ako je babo otocene....hybe sa, len zena pohyby neciti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre