Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

vefi89
24. feb 2010

lumimi, ja som sa tiež nevedela dočkať, ale nejako veľmi som sa nesledovala 😀 ale jeden oekný deň a to si pamatám presne, vonku krásne slniečko svietilo, ja som spravila kávu a ako sme si sadli s mm do altánu, tak ma kopol, ale to bol úplne prvý kopanec a hneď ho bolo cítiť rukou... 😀 😀 😀 ja som napríklad necítila, že sa mrvil, alebo niečo podobné 😅 ale neboj, dočkáš sa, ba až ku koncu ti to začne liezť na nervy a budeš si hovoriť, že kiežby už nekopal 😀 😀

matulienka.d
24. feb 2010

tak tak veru vefi...heh....zdieľam tvoje slová..... 😉
ale tie prvé pohyby sú fakt nádherné, až vtedy začne človek naozaj cítiť, že vo vnútri je malý človiečik......teraz ku koncu je to katastrofa občas..... 😉

vefi89
24. feb 2010

maťka, mne vadí najmňä, keď sa vyčúram, kopne ma a idem zas a keď sa Miško nudí, tak mi to robí stááááále dokola 🙄 a to škoda vody 😀 😀

matulienka.d
24. feb 2010

jj vefi, to poznám, ja už niekedy pre istotu si pustim vodu z točky a stále sedím na wc, lebo to niekedy fest lezie na nervy, keď výjdeš z wc a v polke cesty sa musíš vrátiť a tak trikrát za sebou..... 😀

brisilda
24. feb 2010

vefi a ty si este neporodila ??? 😀 to dokedy chces byt tehotna 😀

lumimi
25. feb 2010

dakujem za odpovede 🙂 ste zlate

motylek
26. feb 2010

Lumimi, já si nepamatuju, kdy to bylo cítit rukou, ale u prvního jsem úplně první pohyby cítila až na přelomu 21 a 22tt, a to rozhodně nebylo cítit i na ruce, takže v klidu, času máš plno. Teď u druhýho je cítím už od 18-19tt. Ale když si přiložím ruku, tak taky ještě nic 😉 😉 😉

majkoalucka
26. feb 2010

baby pohyby zacnete citit ako myslim ked si polozite ruku na brucho az tak okolo 26-27tt ked je uz babo trosku vacsie a ma malo miesta...aspon co ja som tak obidvoch citila...aj teraz ked si prilozim ruku tak citim iba ako sa tam vrti sem-tam kopne ale vacsinou sa iba hmiri..tak sa nicoho nebojte kazde tehu je ine.... 😎

dorryska
26. feb 2010

Ahojte baby,tak co sa tyka nasho drobca v brusku,prvykrat som ho citila na zaciatku 18-teho tyzdna,bolo to presne na Silvestra a hned ho citil aj tatik.A odvtedy ho citim kazdy den 🙂

matulienka.d
26. feb 2010

dorryska a ešte ho len budeš riadne cítiť...viem o čom hovorím......napríklad aj v tejto chvíli....už neviem,ako by som sa dala - donejakej polohy, čo tak strašne blázni..... 😉

dorryska
27. feb 2010

Ja s tym pocitam,je to malicke nezbednica a niekedy ma az udivuje,kde berie tolko sily a viem,ze jej bude mat stale viac a viac... 🙂

majkoalucka
28. feb 2010

ahojte baby,,,chcem sa spytat ci to nevadi ked mi maly v brsku vystraja kazdu chvilku stale sa tam mrvi mam strach aby bolo vsetko v poriadku...pri prvom tehu som to tak to nemala ked som chcela vediet ci je maly v pohode musela som ho posteklit....

irsina83
1. mar 2010

ahojte,

mne sa posledne tri dni zda ze mala kopka menej a slabulinko ale zas mam napatie v brusku ako keby teraz rastla a roztahovala sa, je to mozne ze ked babatko zmeni polohu a rastie tak intenzita pohybov niekedy zoslabne???

vejula
1. mar 2010

Ahoj irsina, mne sa toto iste stalo v 25 tt som trošku zostresovalaa bola som aj na sone pre istotou, ale bolo všetko OK.
No je možné že maličké sa prehodilo tak že teraz kope dovnutra a preto tak necítiš pohyby. Aj ked slabo ale kopka tak je potom OK. hLAVNE žE HO CíTIš, KEBY SI VôBEC NECíTILA POHYBY, POTOM TREBA ISť K LEKáROvi

irsina83
1. mar 2010

vejula dakujem,

to iste vravi aj moj dr. malu citim to ma trosku ukludnuje a aj kamoske sa stalo ze maly jej zmenil polohu a ona sa zlakla ze ja mu daco stalo ked kopanceky zoslabli...tak sa snazim upokojit. dakujem 😉

brisilda
2. mar 2010

kocky tak mam novinku mne zase prezmenu dnes doki na poradni povedal ked som sa ho pytala ze obcas ma maly silno kope dobre ze sa neprekope cez brusnu stenu von a inokedy cely den neviem ze ho mam tak odpoved bola ze je tazko povedat c je to normalne lebo niekedy sa babo moze priskrtit aj pup. snurou ☹ proste je to realita stat sa moze hocico a my s tym nic nespravime lebo aj kebyze clovek hned uteka do nemocnice tak kym spravia potrebne vysetrenia uz bude davno neskoro 😒 Proste moj nazor netreba si davat zbytocne klapky na oci a upokojovat sa komu co povie doktor jednoznacne ak sa vam cokolvek nezda hned uhanat do nemocnice !
A hlavne sa netreba zbytocne znepokojovat a mysliet na take veci !!!treba byt optimista 😉

brisilda
2. mar 2010

irsina inak sa nemas coho bat moj maly ked mal polohu KP tak som mala priserne tlaky v brusku a kopance minimalne ked je hlavickou dole tak ho citim normalne a ked meni polohu tak dobreze nevyskoci von 😀 zaklad je aby si aspon coto citila 😉

irsina83
9. apr 2010

kocky treti den mala kopka nejako velmi slabunko...ani neviem ci su to kopanceky...ale citim tlak na jednej strane brusnej steny ako keby menila polohu...a teraz neviem co robit, ci ist na pohotovost ci pockat....doteraz bola otocena hlavickou hore...neviem mozno meni polohu...

monci78
19. apr 2010

Dobre ránko všetkým, mám jednu otázočku, od vcera večera mi je malý v kuse hore, no teda v noci sme spali asi 5hodin a znova kopká, je to aktívnejšie bábo ináč, ale toto ešte nerobil, aby tak dlho nespinkal a prehadzuje sa mi v bruchu niekedy to až bolí. Je to normálne??? 😒

lutsine
19. apr 2010

Ja som mala dnes v noci to iste 🙂 asi to bude pre tento tyzden tehotenstva typicke 🙂 ja sa tesim, ked sa hybe..

monci78
19. apr 2010

lutsine aj ja sa teším, ale už som mala strach že niečo nie je v poriadku. Fakt je to iné ako doteraz, je to akoby zmenil polohu a už sa nevie toľko hýbať, nemá toľko miesta...

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
awalancha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lutsine
21. apr 2010

Pocita sa nejak termin porodu podla prvych pohybov?

heliik
21. apr 2010

lutsine ano, kouká se i kdy cítíš první pohyby 😉

lutsine
22. apr 2010

a ako?

mimi21mimi
22. apr 2010

Termin sa pocita 20 tyzdnov od prvych pohybov... 😉

katarina.banska
26. apr 2010

ahojte, moja mala mi uz par dni dava poriadne zabrat. 🙂
strasne a casto ma kope pod rebrami. nemoze to byt nejaka predzvest porodu? som v 37 tt a niekde som citala, ze praveze v poslednych tyzdnoch dieta kope menej, lebo ma malo miesta. no u mna ako keby to bolo naopak. cim to moze byt? no aspon, viem, ze je tam a ze je dufam v poriadku
dakujem 🙂

pepppe
26. apr 2010

😉 ahojte babulky,,,no mna ten moj drobcek tiez v poslednom case riadne kopka 😉 obcas ma to az zaboli,,,ked tak riadne kopne,bude futbalista po tatovi,to uz viem teraz 😀

monci78
27. apr 2010

och no ja som už dve noci nespala nič, zdá sa mi akoby ten malý nič nespal v noci. to je hrozné, ako to už bolí, zdá sa mi či si nevymenil deň z nocou. Má ešte niekto také hyperaktívne dieťa ako ja??? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre