Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

mien
6. mar 2008

many, ja by som bola zvedavá, možno to bude hlúpa otázka, čím to je , že predtým som cítila pohyby pod pupkom, a teraz už ich cítim vyššie

many
6. mar 2008

mien - to je určo tím,že se nám ta děloha zvětšuje a mimi roste 😉 že už ji teď máme pár centimetrů nad pupíkem,tak se mimi už dostane i tam 😉 zachvíli nás bude kopat do žeber,to prý pak bolí,tak se máme na co těšit 😀

neroriso
8. mar 2008

ahojte...baby myslite si ze na prve pohyby je zaciatok 17tt este skoro??...asi si to len nahovaram este ze?

lienockaa
8. mar 2008

neroriso- ak si štíhla, tak to nie je skoro..aj ja som to tak cítila.. 😉 a doktor najprv neveril, ale na kontrole uvidel a uveril.. 😵

neroriso
8. mar 2008

lienocka ja som praveze chuda..pred tehu som bola🙂 takze to moze byt jeej 🙂

bibianna
8. mar 2008

neroriso, ja som dnes 17tt a až 3. deň cítim pohyby. Sú ešte jemné.

neroriso
8. mar 2008

bibi take uplne jemnulinke slabunke az ako keby steklenie ze?🙂

bibianna
8. mar 2008

Ja som to už pociťovala týždeň, len som si nebola istá, ale tieto tri dni už viem, že to je ono. Je to ako také šteklenie, cítim že sa tam niečo hýbe.

neroriso
8. mar 2008

bibi 🙂 ale je to uzasn pocit ja som to citila prvykrat asi vcera vecer...a myslela som si ze to nie je ono ale dnes rano to iste🙂 to bude ono 🙂
bibi inak hodte sa aj k nam medhzi augustovky08 ak chces🙂

nika.r
8. mar 2008

neroriso, ahoj 🙂 ja som tiež cítila tak skoro pohyby - na konci 16 tt a som pritom prvýkrát tehotná. Tiež mi lekár veľmi neveril, ale potom na mňa pozrel a povedal, že som dosť útla, takže aj by mohlo byť. Potom to zakončil tým, že však v najbližších týždňoch uvidím, či to bude napokon nebude niečo iné...a potvrdilo sa to, že to naozaj boli už pohyby bábätka..cítim to isté, len trochu silnejšie 🙂

neroriso
8. mar 2008

nika ahooj🙂 ved prave...v takom tyzdni asi silnejsie ani nemozu byt uz len vyckat na "riadne" kopaniska..

bibianna
8. mar 2008

neroriso, ako sa dostanem na tie augustovky? Idem pohľadať. Ja mám termín 16.8.

weroni
8. mar 2008

neroriso: ja som tiez v 17 tt prvykrat pocitila mimco 🙂 a nebola to ziadna bublinka ani motyl ale taky stuchanec 😅 no potom tri tyzdne nic a presne v den ked som zacala 20-ty tyzden to iste ale silnejsie a odvtedy moje mimusko kazdy den cvici ostosest, niekedy mam pocit ze sa mi ide vyburat z bruska von 😀 je to perfektne - kvoli tomuto by som bola uz navzdy tehotna 😵 😵 😵

neroriso
8. mar 2008

weroni...podla mna su pohyby to najkraaajsie pocas celeho tehu hoci len take slabunke🙂

mywiel
10. mar 2008

Ahojte chcela by som sa spytat ci mate rovnake pocity ako ja, ja som citila babo prvy krat v 18tt a odvtedy pravidelne, teraz som v 22tt a stane sa ze niektory den ho vobec necitim, je to normalne? ☹

licina
10. mar 2008

Jsem na tom hodně podobně. ne, že bych ho necítila celý den,ale někdy jsou ty pohyby hodně silné a někdy se až bojím, jak jsou slabé....
Já jsem si vždycky myslela, že to bude čím dál tím víc silnější a silnější......
A jak to máte Vy????

luciask1986
10. mar 2008

ahoj licina aj ja mam pohyby tak tiez niekedy silnejsie a niekedy nic necitim ako ti vtedy dopadol ten cukor?

mywiel
10. mar 2008

No niekedy citim vyslovene buchnutie a od vcera poobedia nic tak sa trosku bojim...
😢

luciask1986
10. mar 2008

nieje dovod sa bat ja som niekedy necitila pohyby aj 2 ,3 dni a vsetko je v poriatku

mywiel
10. mar 2008

Tak dakujem, lebo ja sa rychlo obavam, ked necitim aspon 2-3 bublinky kazdy den.

luciask1986
10. mar 2008

tak sa nemusis ale ajja som sa vzdy tak obavala ale doktor mi povedal ze nie kazde babo vystraja rovnako

licina
10. mar 2008

luciask1986:
cukr mi dopadl asi tak, že hodnoty jsem měla hraniční, což prý mohlo být způsobeno nachlazením. Je pravda, že jsem měla rýmu a mám, ale doktor mě pro jistotu poslal do nějaké poradny.
Prvně jsem z toho byla trošku smutná, ale teď jsem ráda. Budu pod dozorem a navíc jdu do porodnice vekteré bych ráda porodila, tak to tam aspoň obhlídnu.... 🙂 🙂
A stěma pohybama....... Ty už je cítíš hodně a stále????

luciask1986
10. mar 2008

ahoj ako kedy niekedy vystraja velmi a niekedy citim pohyby len tak slebucko a kedy ides do nemocnice aj ja som bola chora mala som nadchu mne cukor nezistili tak vsetko dobre dopadlo a beries aj neake tabletky?a ako tvoje babo vystraja,

licina
10. mar 2008

luciask1986:
teď zrovna se vrtí....., tak je to příjemné....
Dneska jsem se chtěla do nemocnice objednat, ale doktor mi zapoměl říct nějakou hodnotu, co k tomu potřebuji a dnes neordinuje, tak musím počkat do zítřka a objednat se až potpm.
Denně užívám Centrum Materna - vitamíny a od doktora mám předepsané magnesium.
Jinak žádné tabletky nemám a snad to zvládnu bez nich i nadále....

luciask1986
10. mar 2008

tak to hej ja som mala akurat bioparox do nosa a nic viac a inac nohy ti nepuchnu?uz sa nam to krati pomalicky

dididi30
10. mar 2008

lucia.....to od 27 tt zacinaju opuchat nohy, mne zatial nie, hoci mam vysoky tlak, ale to bude ked sa otepli 😒 veru sa nam to krati, uz aby sme boli aspon na materskej 😉
licina....ja som v anglicku a sem tam mi tvrdne brusko, no a lekarka mi na to neodporucila nic, ani ze magne nemam jest, radsej banany, ale muz vravi, ze mne by nestacilo ani 5 kil 😀

licina
10. mar 2008

nohy mi otíkají, jen když mám náročný den.
Já ještě stále chodím do práce a pořád se nějak nemůžu rozhodnout, jestli jít na neschopenku nebo nejít.
Sice mám pohodovou práci, ale přece jen od pondělí do pátku od 8 do 16:00.
Takže domů přijdu úplně utahaná a to ještě musím něco trošku udělat i tam.
Na druhou stranu si říkám, že doma budu dlouho a nevím, jestli bych se teď nenudila. I když v pátek jsem měla dovolenou a bylo to fajn. O to horší to bylo dnes ráno.... ☹ ☹
Ty jsi doma nebo pracuješ????

luciask1986
10. mar 2008

dididi30 tak to mas pravdu aj mne uz opuchaju niekedy poriadne tak ty uz mas jedno dietatko uz to mas odskusane.

dididi30
10. mar 2008

no hej mam, hoci tvrdia ze pri druhom je jednoduchsi porod, nie vzdy je to pravidlo, poznam aj take co mali horsi....teda ja som mala jednoduchy porod ziadne bolesti a bola vonku, no rodila som 12 hodin, ale to preto lebo som sa malo otvorila, no ale ked ma nastrihli tak to slo lahko......bolelo ma jedine zasivanie 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre