Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

lila794
16. máj 2008

Ahojte tehulky! Je to krasne citat ako vas vase pokladiky kopkaju. Taaak vam zavidim! Ja som to strasne milovala, ked sa maly hybal, kopal, miesil. Najlepsie je to na konci teho - uz je babo velke, tak sa moc netoci, ani nekope, ale robi take suchave pohyby po brusku a este ked to vidite - super!!! Drzim vam vsetkym palce a uzivajte si to!!! 😵

avanka
16. máj 2008

Tak ja som prve pohyby citila na konci 19 tt a neboli to ziadne bublinky, normalne kopance 🙂 A teraz uz ma malinky asi malo miesta, tak sa viacmenej vlni

sylvka
16. máj 2008

já mám ňákýho lenocha,hejbne se jednou za tři dny a jinak klid 😖 😀

pipinka82
16. máj 2008

to neva on sa pohne neskôr a budeš ho cítit viac a viac 🙂 ako moje tiež zo začiatku len tak skromne kopkalo ale teraz má dni kopkajúce je ako čert brucho mi skáče a skáče xixi 🙂

sylvka
16. máj 2008

pipi,myslíš?já jsem docela nerv když ho celý den necítím 😒 ale břicho mi roste a roste,tak si říkám,že je asi vše dobré.On vlastně ani nemá být po kom aktivní 😀

pipinka82
16. máj 2008

🙂 neboj je v pohode aj môj má ešte aj teraz málokedy ale má dni že ho ani necítim 🙂 ale zasa inokedy až moc ho cítit ako kedy 🙂 aj oni musia spinkat a vela pri kopkaní sa moc unavia a potom si vegetia xixixi 🙂 neboj ked budeš asi v 25tt už to bude aj kopanec aj salto v brušku 🙂 môj ma už aj pod rebro kde tu kopne 🙂

sylvka
16. máj 2008

tak to je fajn,já bych asi chtěla všechno hned 🙂

pipinka82
16. máj 2008

hmm aj ja som na tom tak isto ja už pomaly chcem aby sa malí už narodil nech už je aspon júl 24 ked mám 1 ternin 🙂

sylvka
16. máj 2008

já už bych ho taky nejradši chovala a pusinkovala,na každou kontrolu se klepu abych ho viděl(doktor dělá pokaždé UTZ),až ho budu mít doma,nespustím z něj oči 😎

pipinka82
16. máj 2008

xixixi 🙂 to asi všetky ich spapáme od radosti a vypusinkujeme 🙂 ja som malého už vydela aj cez 3dčko a je to krása a super pocit ked ho vidiet 🙂 a aj vidiet na koho s rodičou sa podobá 🙂 no pusinku má pomne aj noštek a pipíka po tatkovi xixixix 🙂 kuk album tam mám nejaké foto 3D

mien
16. máj 2008

ahojte maminy no verím vám aj ja by som ho už chcela mať pri sebe nebojte čas letí rýchlo

pipinka82
16. máj 2008

hmmm a ty to budeš mat skorej za sebou 🙂 ale pravda čas letí a letí počkáme si 🙂

pipinka82
16. máj 2008

JEEEJ Mien máme rovnakú hojdačku pre mimi ale ja ju nemám ešte zloženú 🙂 a pekný baldachin máš 🙂 ja idem nabudúci mesiac kupovat postielku zo všetkým 🙂 naraz sa všetko nedá ☹

sylvka
16. máj 2008

mien,ty to máš každou chvíli 🙂 mě čeká ještě celé léto 😉

mien
16. máj 2008

pipinka tak to je fajn, ja ti poviem pravdu my sme pred mesiacom kúpili všetko naraz no stálo to dosť ale chvala bohu už máme všetko a tá hojdačka je podľa mňa super a tebe ešte čo chýba okrem postieľky

pipinka82
16. máj 2008

to teplo hmm teším sa aj ja 😒 asi budem na balkone spat xixixi 🙂

sylvka
16. máj 2008

kde budu spát nevim a jak taky ne,už dneska když si lehnu do postele,přijdu si jako krabice 😝

mien
16. máj 2008

sylvika každú chvíľu, ale aj tak to sú ešte tri týždne joj baby to vám nezávidím celé leto veď ja sa už teraz potím vonka ako kôň, ale zvládnete to

pipinka82
16. máj 2008

no neboj s potom som na tom podobne ako ty už teraz 🙂 mávam také návaly no hrôza a zničoho nič to príde ale aj odíde a čo potom cez leto??? Asi den strávim vo vani a noc na balkone xixixi

mien
16. máj 2008

ve´d cez leto sa budete sprchovať vlažnou vodou, ale neviem aké bude leto, no keď bude ako minulý rok tak to bude na zblázdnenie, veď minulý rok už začiatkom mája bolo otrasne teplo

sylvka
16. máj 2008

já zatím ňáké pocení nebo návaly nemám,naštěstí máme zahradu a bazén,tak spoléhám na to.I když nevim nevim,neustále mě pálí močák a jednou jsem už měla i ANT 😒

mien
16. máj 2008

dobre maminy tak sa držte

pipinka82
16. máj 2008

Mien už len plienočky a kozmetika a deka do kočárka 🙂 pre kočar si ideme 4 júla do prahy a potom už mám všetko 🙂 no tú hojdačku som aj ja preto kúpila lebo kamoška ju má a vychvaluje si ju a veru je to super vecička 🙂

slavica2
16. máj 2008

tie pohyby to je taka sranda 🙂 pisete, ze Vas babatko kopu, ale mne sa babo tak mrvi 🙂 ja necitim ziadne kpance.........................

dukie
17. máj 2008

Ahojky těhulky. 😵

slavica2: Já to cítím pokaždé jinak. Někdy je to takové jakoby šimrání zevnitř, třeba dva, tři dny... a pak si to najednou rozmyslí a kope a kope... až mi bříško poskakuje. 😀 To mám raději než to šimrání, protože to i vidím očima a cítím dlaněma. 😵

Teď teda mimísek zrovna má to období, kdy se vrtí málo, jen to občas trošku zašimrá a dost. Ale snažím se přesvědčovat sama sebe, že je to normální, že prostě potřebuje spinkat 😵 a že ty kopance zase přijdou... 😵

vejinka
18. máj 2008

no to moje..kope ako o dusu...futbalistka asi bude z nej..a to je relativne este malicka..ktovie co bdue v tom 8-9.mesiaci 😅

ygreen
18. máj 2008

hlavně berte v klidu, když se miminko chvíli neozývá 🙂 našeho prďolu jsem cítila až ve 22 tt. A teď ten 7-9 měsíc 😀 to je neskutečný vlnobiltí a bolestivý. Když se protahuje tak vyšpulí prdelku nalevo a nohy natáhne napravo pod žebra 😅 ale hlavně je vidět prdelka jak jí převaluje z leva do prava a naopak 🙂 A je normální že dva dny řádí a pak dvy dny nabírá energii a sotva popoleze 🙂

pipinka82
18. máj 2008

ahojte aj moje je ako čert niekedy a potom si len vegetí že ho ledva cítim ako napr.dnes sa ledva pohne asi vie že je nedela a nedelu se nedelá 🙂 ale veru teraz už tahám 8 m.a kopančeky sa stupnujú viac 🙂 a kde tu kotrmelec spraví a poviem vám je to dost nepríjemný pocit niekedy 🙂 ale neva len nech šantí aspon viem že je tu vo mne 😀

tanulik20
19. máj 2008

Ahojte, no tak moje babo je nejake super aktivne, aj riadne kopnut si vie, aj kotrmelec spravi, a brucho vlni kazdu pol hodinu...spi len obcas 🙂

maleva
28. máj 2008

Ahojky! Jsem v 19tt., druhé těh. a pohyby mého mimča nejsou tak časté. Třeba chvíli po obědě, chvíli odpoledne a chvíli večer. Je to normální? Děkuji.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre