Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

bonsai
8. feb 2010

sixtine..to máte pekne vymyslené...dúfam, že aj ja si niečo podobné nájdem ako konverzovať s našim drobčekom.. 🙂

movin
8. feb 2010

zdravim, som v 25 tt a doteraz som citila len mierne pohyby obcas cez den, ale od nedele to su poriadne pohyby aj 5 hodiny vkuse, s miernymi prestavkami, je to normalne? akoby vobec nespinkalo, zacinam sa bat ci sa s nim nieco nedeje ked tak kopka, dakujem za rady

brisilda
8. feb 2010

movin bud v klude pokial male kope je to super horsie je ked nekope alebo kope minimalne 😒 to moje po podani magnezia kopalo ako blaznive teraz je kludne ale dufam , ze je v poriadku

movin
8. feb 2010

dakujem brisilda uz som kludnejsia, len som sa trosku zlakla lebo doteraz som to este nezazila a to co robi odvcera ako by sa mu ani nechcelo spat, neustale kopal,

flamenga
8. feb 2010

movin náš malý nespí od včera večera 🙄 😀 Neboj, je to ok 🙂

pepppe
8. feb 2010

baby ja som prve pohyby pocitila, v 17tt.a teraz ssu to uz o odst vacsie koapnce 😀 dnes so ho pekne teda citila,,,jujha dozvie ci to bude futbalista po tatinkovi 😀

sofinka2009
15. feb 2010

ahojte.chcem vas poprosit o rady ako zobudit babenko niekedy sa mi zda ze dlho nekopka.dakujem

adelaine
15. feb 2010

ahojte,
moj drobec je aktivny az moc 😀 obvykle som vstavala o 6.00 do prace, odkedy vsak citim pohyby, drobec ma budi o pol hodinku skor 🙂 🙂 a mam pocit, ze je ako na baterky, fici stale...dufam, ze nebude take akcne aj po narodeni..

sofi, u mna funguje, ked mam pocit, ze sa nehybe, ked si kremujem brusko, tak sa zacne mrvit...ono je to asi o tom, ci sa mu chce, ak mu je pohodlne, alebo spinka, ani ho nehne 😉

flamenga
15. feb 2010

sofinka tak čítala som tu kdesi také rady, že ľahnúť si na bok alebo na chrbát, dať si vodu s ľadom, niečo sladké, kávu.... ale neviem, či je to naozaj potrebné tieto experimenty, pokiaľ malého cítiš 🙂 nech si spinká 😵 a niektoré bábätká sú proste málo aktívne 🙂

ja dúfam, že náš fešák nebude taký hyperaktívny aj po narodení 😕 😠 😀

sofinka2009
15. feb 2010

nas sa vystrkuje rano celu prdelku asi ale vecer dost malo.tento mesiac mam nejaku krizu stale sa o neho bojim vsetko sledujem.asi hormony.

flamenga
15. feb 2010

sofi toto robí aj náš 🙂 neviem, či vystrkuje riťuľku, hlavičku alebo chrbátik 😀 ale dosť často mám takú veľkú hrču na jednej strane brucha 😕 😵

simusska
15. feb 2010

sofinka....nic sa neboj...v tvojom tyzdni este babätka väcsinu dna prespia...ja som napr. vtedy este ani pohyby necitila a teraz malicku citim neustale...tak len bud trpezliva a ked to uz nepojde tak si skus lahnut a sustred sa na brusko.
Mne este pomaha ked sa napijem pomarancoveho dzusu...vtedy sa velmi rozkope

mam18_4
18. feb 2010

Ahojte, som tu prvýkrát a čakám svoje prvé dieťatko. Chcela som sa spýtať, kedy ste pocítili prvé pohyby. Ja som na začiatku 20 týždňa a ešte poriadne pohyby necítim. Sem tam ma v brušku akoby pichlo, ale neviem, či to mám pripisovať pohybom bábätka. Už z toho začínam byť aj nervózna. Viacerí sa ma už vypytovali, či bábo už kope, vraj by už malo. K lekárovi idem budúci týždeň, uvidím, čo mi povie on. Ďakujem 🙂

vefi89
18. feb 2010

mam, pokiaľ si prvý krát tehu, bábo by malo začať kopať do 22tt, u niekotrých skôr, u niektorých neskôr, je to individi

denisocka
19. feb 2010

prve som citila v 16tt a toto už pred 2týždnami tak jemne / 14-15tt/, a posledne dni už citim,ked si lahnem tak občas sa tam pohne , ale ozajstne kopance ešte necitim

babusa1
19. feb 2010

prve som citila v 22tt a teraz ho este necitim a to som v 20tt, doktorka povedala, ze je to v poriadku, i ked ja sa uz trocha obavam....mam lenive babatka 😉

irsina83
19. feb 2010

mne moj dr. povedal ze nezalezi ako babo kope a kde kope lebo aj tak to zalezi na polohe dietatka ale je dolezite ze ho citite. mna malinka dnes vykopkala z postele 😀
peppe gratulujem k chlapcekovi 😉

denisocka
19. feb 2010

babusa,ani ked si lahneš na chrbat a vystrieš nohy tak nič? trošku ho poštekli, určite ta kopne

bettynka222
23. feb 2010

ahojte babulky 🙂

ja osm od piatku trosku vystresovana, lebo sa mi zda ze mi slabnu pohby. stvrtok vecer som bola na morfo, doktor maleho dost postuchal no a vecer ma silno dokopal ako vzdy. cez den zvycajne kope slabsie. no a v piaotk a v sobotu sa mi trikrat stlao, ze som nemohla dychat (bud zla poloha babtka, alebo anemia 😕) a odvtedy pohyby citim, ale zda sa mi, ze tych kopancov je menej ako byvalo doteraz a vecer ma uz tak strasne silno nekope. predtym sa mi obcas stalo, ze ma to aj bolelo 😕

magic08
23. feb 2010

betty nestresuj sa... ak mas ozaj obavy chod k doktorovi, alebo na pohotovost, ale babo ma niekedy dni, ze kope menej a dospava dni ktore buntosilo.... 🙂

lutsine
23. feb 2010

moze kopat aj tesne nad vajecnikmi?

brisilda
23. feb 2010

bettynka nicoho sa neboj ja som mala to iste babatko je niekedy menej aktivne nakolko sa vyvija a potrebuje vela spinkat 😉 pokial mas placentu v predu tak vsetke pohyby ani citit nemusis .Babatko v takom tyzdni tehotenstva je stale malinke a ma vela miesta inak u mna zabera ked chcem aby sa maly hybal tak si lahnem na chrbat vystriem nohy a cakam 😀 a zarucene ma stale kepne 😀 teraz ked som uz v 30tt tak to neni problem maly je vacsi a hybe sa uz skoro neustale v noci mi dava spat 😀 je ohladuplny k maminke 😀 😀 😀
lutsine babao ta moze kopat kdekolvek kedze sa v brusku stale meni jeho poloha 😉 ja som uz mala polohu priecne KP a aj hlavickou dole 😉 takze kopance som citila aj dole ako su vajecniky moc. mechur aj po bokoch a najcastejsie do rebier 😉 a zaludka 😀
inak aj mne sa tazko dycha ked mi padne tlak pod 120 ☹

bettynka222
23. feb 2010

ahojte

jeeej magic ahoj 🙂 akurát som volala a fyalkou 🙂

brisilda ďakujem 🙂 placenta je vľavo hore. ešte má napadlo že to mohlo byt tou plodovkou, že má teraz tie kopančeky tak nebolia, alebo si maternica už zvykla 😀

magic08
23. feb 2010

betty dostavala som o tebe info od fyal... velmi drzim palceky... tesim sa z tvojho tyzdna... 🙂 len tak dalej...
a neboj, este budes rada, ked ta malinke kopat nebude... moje mi dava obcas zabrat, hlavne ked trafi okolie slepeho creva... vtedy uz len hviezdicky vidim... 😀

bettynka222
23. feb 2010

😵 aj mne davala fyalka info o tebe 🙂 si s nou stale v kontakte,z e? zajtra ideme na prechadkzu spolu 🙂

magic08
23. feb 2010

ano, piseme velmi casto cez fb 🙂 akurat piseme... 🙂
no zavidim prechadzku... pridala by som sa, nebyt tych kilometrov... 🙂
tak si to uzite

bettynka222
23. feb 2010

som s apomylila, pozajtra ideme. to by si to z tych kosic stihla 😀

lumimi
24. feb 2010

zzdravim,
od ktorého týzdna cca je citit pohyby aj rukou na bruchu?

vefi89
24. feb 2010

lumimi, ja asi od 22tt, ale je to len približné, ber to tak, že +-1tt 😀 😀

lumimi
24. feb 2010

vefi dakujem, ja sa uz nemozem dockat a vadi mi ako sa strasne sledujem ze kedy to bude prvýkrát .... achj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre