Bábätko v brušku každý večer vystrája

mirina
21. nov 2006

Tehulky ahojte, mam jeden problem a neviem co s nim. Zacala som deviaty mesiac a moje babo v brusku vecer co vecer /takmer v rovnaky cas/ doslova vystraja - stale sa hybe, kope, obracia sa. Casto su pohyby bolestive, dost to tlaci, hlavne v dolnej casti citim pichanie. Trva niekolko hodin, kym sa upokoji. Je to normalne?? Ako ho upokojit, ked ja sa citim v pohode 😅 Cez den sa mi to nestava, hyperaktivne je len vecer.

majkoalucka
10. nov 2009

lucia169.....ja uz pocitujem aj take jemne kopanceky do praveho boku hlavne vecer ked lezim..ako by mu to vadilo ze lezim na tej strane.....ja neviem ale pri prvom som mala pohyby uz v 17+6 a to som aj videla take kopanceky...aj ked sa vravi ze dieta spi okolo 15-20 hodin denne....o tri tyzdne mam sono tak uvidim ci je male v poriadku....ale zatial sa drz ja si myslim ze tie pohyby sa budu viac a viac stupnovat....musime byt len trpezlive...papapa

lucia169
10. nov 2009

tiez som uz raz citila kopanceky, aj manzel ich citil, lenze ja som stress a ked necitim kazdy den, co je v tomto stadiu este asi blbost, tak som nervozna, preto som chcela vediet ci aj steklenie mozem povazovat za pohyby 🙂 dakujem majkoalucka a drzim palce nech je mimi v poriadku

kika29
10. nov 2009

ahojte aj ja cítim pohyby na isto to môžem povedať od včera večera. Pred tým som cítila len také vlnenie a bublinky ale to len sem tam. Od včera cítim hemženie v podbrušku je to také ako slabé kopančeky ale necítim ich stále len sem tam ráno a večer ked ležím. Dám si ruku na bruško a v tedy cítim ale na ruke nie len v brušku.
Ja mám poradňu na týždeň v stredu tak dúfam že mi urobí aj ultrazvuk rada by som ho videla. Dúfam že je v poriadkku.

adelka89
10. nov 2009

gratuluju holky k pohybum 🙂 ja je citim od 15+1 a prvni kopanecek do ruky dostal tatka dneska 16+4 nase miminko je hodne zive 🙂

majkoalucka
11. nov 2009

ahoj lucka169....ako ste sa vybuvali no a co babo je aktivne..to moje bude asi pekny lenivec tiez som s toho nervozna ked ma nekopne jeden den...ale hadam to bude uz dobre..... 🙂

lucia169
11. nov 2009

majkoalucka dnes sme boli v pohode aj kopance boli, tak som bola kludnejsia, vy ste na tom ako? ozvalo sa babo?

katka22r
11. nov 2009

kocky je podla vas ok ak ma dnes malicka kopka o stosest cely den?tak sa mi zda ze je prilis hyperaktivna...akokeby vobec nespala som v 31tt

kika29
11. nov 2009

aj aj som dnes ešte nič necítila. včera som sa vytešovala že ho konečne cítim a teraz som nervozna. ja viem že to nieje nič hrozné ale aspoň raz za deň by sa mohlo unúvať ma kopnúť a dať o sebe vedieť. no žial dnes nič ☹

majkoalucka
11. nov 2009

ahoj lucka169 aj hja som citila dnes taky kopancek no ja som este len 17tt to sa zvykne roybehnut az tak okolo 20tt....kazde dieta je ine a to moje bude asi poriadni lenivec...xixixi

kika29.....nemusis sa bat ze ta babo nekope kazdy den to je normalne je este malicke a vasinu casu spinka ani ja nepocitujem kazdy den kopanie alebo steklenie....to je v pohode....nebojkaj sa....prajem pekny vecer....P.S: JA TO PRI MOJOM SINTRIKOVI ANI NEMAM KEDY SLEDOVAT..... 🙂

kika29
12. nov 2009

majkoalucka dnes som ho už cítila. ved aj ja pri mojej malej čertici nestíham reagovať na bruško. Možno že sa aj pohne len v kuse v pohybe som tak necítim. Malá mi dáva zabrať dúfam že to druhé bude kludnejšie ako toto čertisko čo mi tu skáče 😀

majkoalucka
12. nov 2009

ahoj kikus....chcem sa ta spytat ci uz je na tebe vidiet aj brusko.....ja mam take malicke.....no to ten moj bude mat este len dva roky a uz nechce poobede spavat...mala ti chodi uz do skolky....ahoj prajem pekny vecer.... 🙂

raduzkaaa
15. nov 2009

Já myslím, že je naprosto normální, když mimís jeden den trénuje na maraton a druhý o něm ani nevíte 🙂 Já pozoruju, že naše miminko má určitý režim a kolem 11 a 23hodiny se začne vrtět o stošest, čím je větší, tím míň tam má místa a ty pohyby jsou výraznější, jsem vždycky naměkko, jak když hladím bříško, nechá si dlachnit nožičku nebo co to na mě špulí, včera jsme skoro dvě hodiny hladili, povídali jí, až jsem z toho usnula 😉

brisilda
15. nov 2009

ahojte tehulky rada by som sa vas opytala ci je mozne , ze v 16 tt zacinam citit pohyby 😉 som si na 100% ista ze to neboli creva sice to necitim este ktovie ako casto ale take jemne male stuchnutie som dnes zacitila na pravej strane 😀 ja som aj pri prvom citila pohyby skoro no vtedy som si to este tak neuvedomovala.a vtedy to bol pocit ako male praskajuce bublinky kdezto teraz som citila nieco v podobe velkej prasknutej bubliny 😀

adelka89
15. nov 2009

brisi je to urcite mozne, ze citis miminko. Ja jsem prvni pohyby citila na zacatku 16tt a to jsem prvorodicka. Kamaradka, ktera ceka druhe mimco je ted citila uz ve 14tt 🙂

lila794
16. nov 2009

Brisilda, ak si si ista, ze to neboli creva, tak to isto bolo babo 😉 Ja som pri prvom dostala prvy poriadny kopanec v 20tt a druhe sa zacalo hybat na zaciatku 16tt, neboli to kopanceky, ale len take steklenie. Ale tiez mam pocit, ze pri prvom som si to neuvedomovala, lebo som ani netusila, ake to je, ked sa babo hybe 😉

majkoalucka
16. nov 2009

ahojte baby.....musim sa aj ja k vam pridat aj ja uz citim pohyby,,aj ked mi to doktor neveril....prve pohyby som citila15+4 tt....som druhorodicka tak podla mna to uz mozu byt pohyby....

sabiatko
16. nov 2009

no nebud smutna majkoalucka, ja som prve pohyby tiez citila koncom 16 tt a to som prvorodicka. nechapem, co tym lekar sleduje, ked ti neveri, sak asi vies, co citis...

simusska
18. nov 2009

baby nebudte smutne...ja som tu tiez v 21 tt pisala ze nic necitim a teraz mi malicka nedovoli ani v noci spat taka je vrtka🙂 stale len kopka
nemusite sa bat...babätko skor ci neskor kopat zacne ale pravdaze u kazdej z nas je to individualne

sixtine
18. nov 2009

Baby, mozem sa Vas opytat na charakter pohybov babatka? Na zaciatku to bolo take light, hlavne som presne vedela, na ktorom mieste mala prave kopla, bolo to take lahucke a mile. Posledne dva dni mam vecer ale problem, ze sa mi ako keby otriasalo cele podbrusko, az nadskakujem, ako keby mi trhalo mocovym mechurom a obcas aj konecnikom. Neda sa to lokalizovat na konkretne miesto, ale je to hlavne v podbrusku. Nie je to bolest, len dost neprijemny pocit.Tak len rozmyslam, ci su to pohyby malinkej, alebo nieco nie je v poriadku. Ako pohyby babatka citite vy? Mate niektora nieco podobne?

katka22r
19. nov 2009

ahojko sixtine viem presne co opisujes ja ked som bola priblizne v tom tt ako si ty som to citila tiez al teraz je to stale intenzivnejsie,je to akoby malicke triasla elektrina ze?len sa otoc na druhu stranu alebo pohlad brusko a prejde to asi ma malo miesta tak vystraja 🙂

garonka
19. nov 2009

sixtine

skus ľahnuť na ľavy alebo pravy bok, väčšinou babätka vystrajaju ak ležíme na chrbte poznam to aj ja ak ľahnem na brucho môj maly automaticky sa tak intenzívne hmyri že radšej ležím na boku 😉

allinka79
20. nov 2009

sixtine, cim bude vacsie babo, tym to bude intenzivnejsie... viem o com hovorim 🙂 a uz aj silnejsie... ma niekedy z toho aj brucho boli... u mna je bok horsi ako chrbat...

kika29
20. nov 2009

majkoalucka ahoj len teraz som si prečítala že si odpísala prepáč. No ja už mám bruško pekné dakedy mám pocit akoby som zjedla slona 😀 . Malá chodí do škôlky už mala 3 roky a mne skončila materská tak musela ísť. S tým spávaním si nerob starosti aj malá nechcela spávať vždy ale v šklke musí a aj ked je doma tak ja ju dávam spať lebo potom okolo 17h je ako čert zlá čo je unavená a to ju nechcem dať spať lebo vstane okolo 19h a potom už nechce zaspať tak cirkusovala raz do 23h 😠

majkoalucka
20. nov 2009

ahoj kika29,,,,to som rada ze si uz tu...chcem sa ta spytat ja ked sa rano zobudim tak nemama skoro ziadne brusko ale ako nahle sa najem tak mi tak vyskoci von....aj ty si to tak mavala...a nehnevam sa ze si tu dlho nebola ved ja viem ako je u mna ze ked chcem ist ja na internet tak je uz pri mne maly a chce pozerat rozpravky.....a inac ako sa citis....
😉

zuzkakrupka
23. nov 2009

Baby poradte mi som v 21 tt a este som necitila žiadny pohyb ani motyliky, ani žblnkanie, no nic, mam doma aj fonendoskop a nepocujem ani ozvy, mam strach s toho, už sa neviem dockat ked pojdem na ultrazvuk, co mi povie , dufam že bude vsetko OK a moj stres sa ukaže ako zbytocný....

boise
23. nov 2009

zuzkakrupka neboj sa, intenzívne pohyby je u veľa žien cítiť až po 22.týždni, u každej ženy je to individuálne. Hlavne kľud, neboj sa, je veľa báb s rovnakým problémom. Keď začne kopať ako divý do všetkých orgánov, ešte budeš s láskou spomínať na tieto týždne. 😉 Hlavne sa neboj, určite je všetko OK...a ozvy sotva započuješ fonendoskopom, ja som to tiež skúšala.

majkoalucka
24. nov 2009

ahojte baby ja som dnes rano mala troska silnejsie pohyby aj ked ich citim stale iba dole....v pondelok mam sono tak hadam bude vsetko ok....

ZUZKAKRUPKA: nebojkaj sa ja ked som bola tiez ako prvorodicka tiez som necitila stale pohyby a to je normalne ked budes vo vyssiom stadiu tehotenstva tak ta zacne kopat ze nebudes ani stihat reagovat ze kde ta koplo....neboj urcite bude vsetko ok....a ak si uz mala sono a doktor ti povedal ze je vsetko ok....tak sa nemusis bat.....prajem vela stastia..... 🙂

katka22r
24. nov 2009

babenky co ste uz mali malicke alebo ste po 30tt citili ste niekedy pohyby aj pod bruskom?lebo ja ano a mam troska strach ci je vsetko okik dakujem

renatkas
24. nov 2009

katka mas malu otocenu uz dole hlavickou?
ja som sice este len v 27tt, maly sa este neotocil, ale v podbrusku ho citim statocne.

boise
24. nov 2009

katka22r ja to tak cítim už dosť dlho, niekedy sa čudujem že čím to robí, či si tam dole pchá ruky k hlavičke, alebo len vrtí hlávkou. Ale lekári tvrdia že to je ok, aj na ultrazvuku som bola pred dvoma týždňami, malý je správne otočený...ale čím tam šmátra, to fakt netuším 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre